Disciples II

cRPG Corner

Co sądzisz o Disciples 2?

Super gra, lepsza od Heroesów.
13
30%
Dobra gra, ale z Heroesem III nie ma szans.
19
44%
Można pograć, ale nie za długo. Średniak.
3
7%
Kompetne dno!!!
1
2%
Nie grałem w Disciplesa 2
7
16%
 
Liczba głosów: 43
Heimdall
Bosman
Bosman
Posty: 1898
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 20:11
Lokalizacja: Asgard

Disciples II

Post autor: Heimdall »

Co sądzicie o tej turówce? Czy jest ona lepsza od Heroesów?

Mi się ta gra podobała, głównie ze względu na klimat, różnorodność frakcji (Górskie Klany, Imperium, Hordy Nieumarłych i Legiony Potępionych), a także za ciekawe kampanie (choć przeszedłem tylko te Klanowe i Imperium). Lubiłem też grać z kolegami z jednego kompa. O grafice się nie wypowiem, tzn. mogę powiedzieć, że nie odstrasza.
Od razu mówię, że grałem tylko w podstawkę, więc chętnie bym zobaczył w tym temacie jakieś informacje na temat dodatków, czyli czy w ogóle warto sobie zawracać nimi głowę.
...
Prentki
Majtek
Majtek
Posty: 131
Rejestracja: środa, 25 stycznia 2006, 11:51
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Prentki »

Klimat jest, dopracowanie jest, grywalność jest.
Jest tylko jeden feler - Gra raczej nie nadaję się do gry z większą ilością graczy - max. 2.
Heimdall
Bosman
Bosman
Posty: 1898
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 20:11
Lokalizacja: Asgard

Post autor: Heimdall »

To fakt, dwójka graczy to max, bo przy większej ilości zbyt długo czeka się na swoją kolej. Poza tym, z tego co pamiętam, nie było zbyt wielu map dla 3 czy 4 graczy.
...
Pavciooo
Kok
Kok
Posty: 1245
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:22
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

Post autor: Pavciooo »

mi tam ta gra się kompletnie nie podobała, a wtedy jeszcze kupowałem dużo oryginałów (teraz tylko Heroesi V oryginał z nowości :) ) i kasa w błoto bo nie spodobało mi się :P Chce ktoś kupić może?:P
I tak nikt tego nie czyta...
Prentki
Majtek
Majtek
Posty: 131
Rejestracja: środa, 25 stycznia 2006, 11:51
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Prentki »

Najbardziej w Disciplesie II podobał mi się rozwój doświadczenia potworów. Niby nic, a jednak w niewielu grach się pokazuje a tu ma olbrzymie znaczenie.
Oryginalna była jeszcze funkcja złodzieja, szczególnie gdy grało się Mistrzem Gildii. Złodziej mógł zatruwać studnie, kraść artefakty, używać skrytobójstwa... dużo by wymieniać.
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Post autor: Phoven »

No cóż gra mnei urzekłą... Na tyle że przygotowuje teksty do podkącika o Disciples włąsnie :)
A tak przy okazji: jest może ktoś chętny do rozgrywki przez net? :) Pisać na forum i na gg(9322106) bo ja pod tym względem niewyżyty jakiś jestem ;)
Heimdall
Bosman
Bosman
Posty: 1898
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 20:11
Lokalizacja: Asgard

Post autor: Heimdall »

A nie wie ktoś może, czy gdzieś jeszcze są w sprzedaży dodatki do Disciplesa? Bo chętnie bym sobie pograł elfami. A jak pożyczylem Bunt Elfów od kumpla, to się okazało, że płyta jest zbyt porysowana :( .
...
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Post autor: Phoven »

Są... w każdym prawie sklepie z "Xtra Klasyką", no i oczywiście na stronie cdprojectu :)
Heimdall
Bosman
Bosman
Posty: 1898
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 20:11
Lokalizacja: Asgard

Post autor: Heimdall »

O, to będzie trzeba poszukać w Empiku... Myślałem, że już wycofali ze sprzedaży Disciplesa, ale skoro piszesz, że jest, to uwierzę :wink: .
...
Max Smirnov
Marynarz
Marynarz
Posty: 201
Rejestracja: środa, 8 marca 2006, 11:40
Numer GG: 0
Lokalizacja: Domek bez Klamek
Kontakt:

Post autor: Max Smirnov »

Znakomita giera, z herosem 3 jednak ciezko to porownywac. Duzo bardziej wyprofilowana na singla. W kampanii bije herosa 3 na glowe, ale kto tam gral w herosa 3 w kampanie? Mnie strasznie nudzila, do tej pory mimo 5 czy 6 lat grania w herosa nie przeszedlem wszystkich. Problem w tym, ze Disciples po przejsciu kampanii nie ma juz zbyt wiele do zaoferowania, a w herosie to wlasciwie dopiero preludium do wlasciwego grania. W multi tez w disciplesa nie gralem, ale nie wyglada mi to na w polowie nawet tak grywalne w tym trybie jak heros. Slowem - gra ktora moze urzec i daje wiele rzeczy ktorych w herosie brakuje, ogolnie jednak, na dluzsza zwlaszcza mete, slabsza. Tak ja to widze. Wiec zakreslam druga opcje, chociaz jednak brakuje mi czegos w rodzaju 'obie gry fajne, kazda ma swoje wady i zalety'.

Jesli ktos przechodzil gre stosujac jako glownego herosa anielice, reka w gore :) To bylo moim zdaniem o wiele ciekawsze od uzycia ktoregos z 3 podstawowych typow herosow. Zwlaszcza kiedy mozna bylo rozwinac wyzej rycerza i lucznika (do poziomu zabojcy). Chetnie bym sobie w to znow zagral, niestety, ktos mi ukradl jedna z plyt... Ech, taki jest problem z oryginalami. Fallouta 2 kupilem 2x oryginalke po 160 zeta, i dwa razy stracilem. Zostala mi tylko piracka kopia, ktora mialem jako pierwsza :)
Obelix
Bombardier
Bombardier
Posty: 775
Rejestracja: środa, 7 czerwca 2006, 15:18
Numer GG: 6330570
Lokalizacja: Twoja świadomość
Kontakt:

Post autor: Obelix »

Heroes nie ma prawie żadnych szans z Disciplesem. chociażby dlatego że Disciples ma taki bardziej mroczniejszy klimat i najzwyczajniej w świecie jest trudniejszy, tu się nie ma 9 jednostek obojętniejakich a tylko 6 pól na jednostki i niektóre zajmują 2 pola, a jeszcze dochodzi wykorzystanie przedmiotów podczas walki , umiejętności bohaterów sprawiające ze każdy jest do czegoś innego i ścieżki rozwoju które dają ci "coś" ale jednocześnie zabierają ci "inne coś". niestety Disciples II mroczne proroctwo nie chodzi a mam na płytach z KŚ:G
chyba czas wyłożyć 19.99 na klasyke...
Psychodeliczny Łowca Żelaznych Motyli Z Planety Mars
Heimdall
Bosman
Bosman
Posty: 1898
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 20:11
Lokalizacja: Asgard

Post autor: Heimdall »

Obilix pisze:tu się nie ma 9 jednostek obojętniejakich a tylko 6 pól na jednostki i niektóre zajmują 2 pola,
Trzeba jeszcze dodać, żę na początku gry można wykorzystać tylko 4 pola (3+bohater), a pozostałe otzrymuje się wraz ze wzrostem poziomu bohatera.
Więc często na początku gry trzeba wybierać, które jendostki będą bardziej przydatne.
...
Pavciooo
Kok
Kok
Posty: 1245
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:22
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

Post autor: Pavciooo »

Obelix:
Kwestia gustu.
Mi się Heroesi baaaardzo podobają (wszystkie części :) ) a Disciples II w ogóle... Zresztą wystarczy spojrzeć na liczbę fanów obu gier i Twoje twierdzenie że Heroesi nie mają szans z Disciples zawęża się do Ciebie i fanów Disciples :)
I tak nikt tego nie czyta...
Obelix
Bombardier
Bombardier
Posty: 775
Rejestracja: środa, 7 czerwca 2006, 15:18
Numer GG: 6330570
Lokalizacja: Twoja świadomość
Kontakt:

Post autor: Obelix »

bo po prostu H3 i inne są rozreklamowane, śliczne, fajne, znane i inne takie które tworzą tą gre, wcale nie mówie że jestgłupia ale myśle że to tylko dlatego że Disciples jest mniej znany
Psychodeliczny Łowca Żelaznych Motyli Z Planety Mars
Hose15
Bombardier
Bombardier
Posty: 899
Rejestracja: sobota, 20 maja 2006, 10:14
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Hose15 »

Obelix, tu się z tobą nie zgodzę. Heroes III jest lepszą ( o wiele) i bardziej grywalną grą. Przyznam, że Disciples jest lepszy pod względem mroczności i kampani. W sagę gram z wielką przyjemnością nie to co w Herosach. W Heroes III gram tylko w scenariusze. Nie podobają mi się kampanie. Disciples ma do zaoferowania tak jak ktoś wspomniał troszkę większy poziom trudności. To prawda. 4 pola na wojsko to wysoka poprzeczka. No może nie do końca ale jest trudniej niż w Herosach III gdzie po 2 tygodniach miałeś 200 ileś halabardierów.
Czerwona Orientalna Prawica
Heimdall
Bosman
Bosman
Posty: 1898
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 20:11
Lokalizacja: Asgard

Post autor: Heimdall »

Przyznaję rację Hose'owi, że Heroes III jest jednak lepszą grą od Disciplesa II. Po prostu ma coś, co pozwala grać bez przerwy i się nie nudzić. Natomiast w Disciplesa po przejściu wszystkich sag raczej nie chce się już grać. Co do trudności to nie jestem w stanie wskazać, która gra jest trudniejsza. Może powiem tak: Zasady rządzące Disciplesem są nieco trudniejsze do opanowania, ale jak już się je przyswoi to zbyt dużych problemów w samej grze być nie powinno.
...
Max Smirnov
Marynarz
Marynarz
Posty: 201
Rejestracja: środa, 8 marca 2006, 11:40
Numer GG: 0
Lokalizacja: Domek bez Klamek
Kontakt:

Post autor: Max Smirnov »

Heimdall, masz racje ale nie do konca. Na poczatku Disciples faktycznie ciezko opanowac, ale jesli juz to zrobisz - to w sumie prowadzenie bitwy jest prostsze niz w herosach, jest mniej zmiennych. Z drugiej strony, w Disciples duzo latwiej schrzanic sprawe, a jesli popelnisz blad, przegrywasz bitwe. W herosach nie jest juz az tak ostro.
ODPOWIEDZ