Disciples II

cRPG Corner

Co sądzisz o Disciples 2?

Super gra, lepsza od Heroesów.
13
30%
Dobra gra, ale z Heroesem III nie ma szans.
19
44%
Można pograć, ale nie za długo. Średniak.
3
7%
Kompetne dno!!!
1
2%
Nie grałem w Disciplesa 2
7
16%
 
Liczba głosów: 43
Heimdall
Bosman
Bosman
Posty: 1898
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 20:11
Lokalizacja: Asgard

Post autor: Heimdall »

To prawda, że bitwy były prostsze (oczywiście po opanowaniu zasad), a po popełnieniu jednego błędu można było pożegnać się ze zwycięstwem. Ale w Disciplesie dużą rolę odgrywał także czynnik losowy. Pamiętam jak kilka razy musiałem wczytywać grę, bo moje jednostki co chwilę chybiały albo zadawały minimalną ilość obrażeń.
...
Ancalagon the Black
Szczur Lądowy
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 12:41

Post autor: Ancalagon the Black »

Niedawno postawiłem forum poświęcone serii disciples. Znajduje się tam pełna galeria disciples 3, wyczerpujący wywiad z tegorocznych targów "Игромир"itp(disciples 3 ->nowinki). Forum jest nowe (czekam dopiero na akceptacje w google i innych wyszukiwarkach), mimo to zachęcam do zarejestrowania, napiszcie co jest w nim złego i co można ostatecznie zmienić.

oto link http://www.disciples.xp.pl

Pozdrawiam :wink:
Rubenos
Pomywacz
Posty: 26
Rejestracja: czwartek, 5 października 2006, 19:59
Kontakt:

Post autor: Rubenos »

Obie serie są świetne, chociaż Heroes III pod względem grywalności wygrywa. Disciples II ma w sobie to coś, że nie mogę grać dłużej niż 2h na raz, wtedy po prostu zaczyna to być nużące. Gra posiada świetny, mroczny klimat oraz znakomitą, niebanalną historię świata i fabułę, ponadto mogą się podobać drzewka rozwoju i awansów, sprawiające, że niemal każda rozrywka nie będzie wyglądać tak samo.
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Post autor: Ravandil »

Grałem w Disciples, bardzo fajna seria. Ma swój klimat, dość ciekawy sposób rozgrywki i interesujący świat. I wyważony poziom trudności. Jednak mimo wszytko uważam, że Heroes III lepszy, ale przegrać z mistrzem to nie grzech. Herosi wygrywają większą różnorodnością rozgrywki i świetnym, ale nieporównywalnym (jeśli chodzi o charakter) klimat. Niestety i tak nie mam czasu w to grać, ale raz na jakiś czas odświeżam sobie w miarę możliwości H3 :D
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Behemoth
Majtek
Majtek
Posty: 76
Rejestracja: poniedziałek, 19 lutego 2007, 18:39
Lokalizacja: from the land of Mordor where the shadows lie

Post autor: Behemoth »

Disciplesy są dobre na singla, a z Heroesem III nie mają najmniejszych szans. Dlaczego? w H3 jest, to co być powinno w takiej grze:
-Super, Mega, wypaśno zaje..ekhem zarąbisty Multiplayer
-Extra kampanie
-Rozbudowany każdy apekt gry
-Super single
W Disciplesach niby jest to samo, ale gorzej. Gra się straaaaasznie wooooolnooooo. Rozwój jednostek jest ciekawy za pierwszym podejściem, później to już tylko nawyk i rutyna. Grafika jest ok. Ja jednak wole Disciplesy jedyneczkę od dwójeczki, bo ma lepszy kilmacik :D
"Wandering the globe around
I saw no miracles nor wonders
Humanity so poisoned by their myths
Why none can see my wings?!
God is Dead!!! Dead !!! Helleluyah!!!"
Vader: Halleluyah (God is Dead)
GG:1362756
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Post autor: Perzyn »

A ja się zapewne wyłamie ponieważ wolę serie Disciples. H3 ma dla mnie jakąś taką mdłą i odpersonalizowaną fabułę w kampaniach a w D2 mamy (jak dla mnie) fabułę nieco ciekawszą. Co więcej o ile same bitwy są znacznie mniej taktyczne bo jednostki się nie poruszają to możliwość tworzenia różnych armii oraz konieczność wyboru ścieżki rozwoju dają D2 przewagę nad Herosami. Kolejną rzeczą, która bardziej mnie w Apostołach pociąga jest klimat, który bije na głowę dosyć hmm kanoniczne podejście z H3. Niby mamy te same z grubsza jednostki lecz ich design jest odświezony a na dodatek animacje całkiem sporej części z nich są powalające. Wszystko to nie oznacza, że nie lubię herosów, po prostu Disciples lepiej do mnie trafia. Przyznam się też, że była to 1 z pierwszych gier, które kupiłem w oryginale i jedna z tych dzięki, którym dzisiaj coraz bardziej odżegnuje się od piratów.
bulkazchlebem
Szczur Lądowy
Posty: 12
Rejestracja: czwartek, 1 marca 2007, 17:34
Lokalizacja: Toruń

Post autor: bulkazchlebem »

Heroes jest taki zbyt bajkowy.Disciples ma lepszy,mroczniejszy klimat i za to należy się jej plus.Disciples 2:Mroczne Proroctwo to generalnie jedna z moich ulubionych gier.Moim zdaniem Heroes się nie umywa.Z niecierpliwością czekam na Disciples 3, ale nie wiem czy mój komp to udźwignie. :?
Aby być wielkim, trzeba być kiedyś małym.
Elfin
Mat
Mat
Posty: 526
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 17:37
Numer GG: 9599112

Post autor: Elfin »

Ja mam, gram, i uwazam ze gra jest OK... Na rowni z Heroesami... Obie maja zalety...
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Post autor: Alucard »

A ja mam z kolei mieszane uczucia.
Disciples II- Mroczne, ciekawe, okraszone całkiem niezłą grafiką i co najdziwniejsze dla mnie nudne (Nieco absurdalne, ale gra musi mieć taką iskrę. To kwestia indywidualna)
Heroses (3 i 5)-Bajkowe, wyważone bitwy i ekonomia, ciekawa, ze świetna muzyką i klimatyczną grafą. No ta gra zatrzymywała/uje mnie na długie godziny.

W sumie więc wolę HIROŁSY choc doceniam też Disciples. To że na mnie nie działa o niczym nie świadczy
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
laRy
Kok
Kok
Posty: 1133
Rejestracja: niedziela, 26 grudnia 2004, 14:02

Post autor: laRy »

ja tez wole heroes (ostatnio zaczelem katowac 1 i 2), ale to w duzej mierze przez sentyment (gram od czasu ukazania sie 3).

disciples2 jest niezly, ale niepowiem ze az taki strasznie trudny. wolny rozwoj jednostek moze denerwowac, ale to zalezy od tego z kim i ile sie walczy (kilka smokow i po problemie).
fajne sa rasy do wyboru, krasnoludy po prostu wymiataja, bierze sie olbrzyma i 4 krasnale i niema mocnych. nieumarli maja swoje wampiry i czarnoksieznikow... po prostu marzenie! jedyne co denerwuje to walka, tylko ustawienie jednostek jako mozliwosc taktyki to troche malo!

a heroes? to klasyka! duza roznorodnosc jednostek, od cukierkowatych krzyzowcow (mowa o h3) po mroczna nekropolie. artefaktow bez konca, duza mozliwosc rozbudowy, czary, walka w ktorej liczy sie nietylko ustawienie na poczatku ale i taktyka! to jest to!
Elfin
Mat
Mat
Posty: 526
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 17:37
Numer GG: 9599112

Re: Disciples II

Post autor: Elfin »

Jak juz Phoven wspomnial o sesyji Disciplesa... Moze chcialys poproswadzic rekrrutacje?? :D
Ja od razu zaznaczam, ze sie na to pisze..... Jeszcze co do wersji-Czy ma to byc Powrot Galleana czy co?? Najbardziej do gustu przypadl mi Bunt Elfow ( bo jest tam MOJA [:twisted:] rasa :D ), ale go niestety nie mam... Ale problemu z jego zdobyciem byc nie powinno... Wracajac do samego Disciplesa II... W grze najbardziej udal sie chyba autorom system walki... Jest genianie ulozony... Przede wszystkim podoba mi sie szyk, ze nie mozna sobie podejsc postacia walczaca w zwarciu do tylnych oddzialow.... To byl najlepszy pomysl...
ODPOWIEDZ