Co sądzicie o Spell Force?

cRPG Corner
ODPOWIEDZ
Hati
Szczur Lądowy
Posty: 11
Rejestracja: niedziela, 19 listopada 2006, 22:16
Lokalizacja: Dąbrowa Gónicza

Co sądzicie o Spell Force?

Post autor: Hati »

Hej!
Ciekawa jestem co sądzicie o Spell Force: Zakon Świtu i o Spell Force 2: Shadow Wars. Czekam na wasze wrażenia i opinie!
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Post autor: Szelmon »

Przyznam szczerze ze do kupna Spell Force'a sklonila mnie nad wyraz przystepna cena. Choc zazwyczaj cena w okolicach 20zl raczej przejmuje podejrzliwoscia.
Nie pogralem jednak zbyt wiele, nie pamietam nawet dlaczego. Reinstalka, utrata save'ow, czy cos w ten desen. Milo jednak wspominam te pierwszych pare misji, i choc do gry nigdy nie powrocilem, to chyba moge ja polecic. W bardzo udany sposob wymieszane elementy RTS i RPG, intuicyjny interface, przesliczna grafika i calkiem spora grywalnosc. Do tego, co rzedko sie zdarza, cena na kieszen kazdego Polaka (prawie). Chwala za to CD Projektowi!
Ze Spell Force 2 sie nie zetknalem.
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
Heimdall
Bosman
Bosman
Posty: 1898
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 20:11
Lokalizacja: Asgard

Post autor: Heimdall »

Hahaha, pożyczyłem kiedyś tą gierkę od kumpla, wgrałem, chciałem uruchomić, a tu co? Za slaby komp :? . Ale jak u owego kumpla grałem to mi się nawet podobała.
...
RosoX
Szczur Lądowy
Posty: 8
Rejestracja: wtorek, 21 listopada 2006, 15:03
Lokalizacja: From X.S.F.Y.G.

Post autor: RosoX »

Grałem troszeczkę w Spell Force Zakon Świtu. Na początku troche nudna, ale potem się rozkręca.
Snikt! You call me runt.

Fani komiksów zaprzaszam - http://www.x-men.pl
Stroskane Winogrono
Szczur Lądowy
Posty: 7
Rejestracja: czwartek, 3 maja 2007, 09:29
Lokalizacja: Inąd...

Co mi sie w Spellu de Forceie podoba ;)

Post autor: Stroskane Winogrono »

Witam.
Nie powiedzialabym, ze Spell Force jest nudne, wrecz przeciwnie jest bardzo grywalne i wiele sie tam dzieje.
Spotkalam sie z powatpieniami czy jest to bardziej rpg czy rts... po przemysleniu tego wydaje mi sie ze jest to strategia w pieknej obudowie rpg'a. Kilka takich gierek powstalo ale zadna z tych o ktorych ja slyszalam nie byla az tyle rpg'owa co Spell Force. O drugiej czesci dowiaduje sie po raz pierwszy ale z pewnoscia przeszperam siec by uzupelnic wiadomsci.
Grafika w gierce jest niezwykle malownicza, na fullu naprawde zapiera dech, mimo iz nie jest to juz tytol najnowszy. Podoba mi sie fakt, iz mozna grac z widoku typowej strategi bardzo przydatnej podczas walk, ale takze, kiedy wracamy do naszego avatarka mozemy z myszowania przeniesc sie na widok z za plecow postaci i kierowac klawiaturka.
Gra laczy w plynny sposob oba gatunki. Na prawde nie da sie zanudzic jesli jest sie fanem obu.
Rozwoj postaci nie jest niezwykle rozbudowany, ale nie jest tez kompletnie mizerny. Mamy do wyboru kilka kategorii jak Ciezkie Uzbrojenie, Lekkie Uzbrojenie, Bron Strzelecka,a takze kilka rodzajow magi - Biala, Czarna, Umyslu oraz Zywiolow. Kazda z tych kategorii ma kilka specializacji jak np. Ciezkie uzbrojenie - Ciezka Bron Sieczna - Obuchowa - Ciezki Pancerz - Tarcze lub Biala magia - Zycie - Natura - Wzmocnienia. Doskonalic mozemy sie w glownych kategoriach lub w specializacjach. Ale polacam zaplanowanie postaci od poaczatku gry gdyz kategorii tych, niewazne czy glownych czy tez specializacji mozna posiadac jedynie 10. Nie ma raczej sensu wziasc ogolna kategorie nie doskonalac sie w zadnej z jej specializacji.
Gra ma calkiem przyzwoita liczbe questow.
Kiedy jestesmy avatarem, glownie podrozujemy z innymi runicznymi wojownikami, przywolywanaymi z monumentow. Gra jednak przeplata te rpgowe momenty z rts'em, kiedy to nasz avatar wraz z bohaterami stoja sobie i odpoczywaja obok monumentu i zaczyna sie Age of Empire.
AoE jest moim bodajze pierwszym i najukochanszym rts'em i bardzo ucieszyl mnie fakt ze tryb strategii w Spell'u jest bardzo don podobny.
Szykyjemy wojska i rozbudowujemy osady. Cudo ... Bardzo dobrze wspominam spacerowanie po osadzie z za plecow avatarka podczas nocy, oswietlenie i widok miotajacych sie dookola pracownikow naprawde wyglada imponujaco.
W grze mozemy budowac armie wielu ras, ja przyznac sie musze ze gry jeszcze nie ukonczylam, mimo ze mam ja juz kupe czasu, ale od (az mi sie slabo robi jak o tym mysle!) od kilku lat nie posiadalam komputera ... :cry: teraz juz go mam i nadrabiam zaleglosci ... jestem bardzo pracowitym graczem :lol:
Nie ma praktycznie niczego co moglabym poki co przypisac jako minus gry, jako minus rozumiem cos co mnie wnerwia ... sa tylko rzeczy ktore moglyby byc bardziej rozbudowane ale sa ok takie jakie sa...
Wiecej o minusach sie zastanowie jak gre ukoncze (nad czym obecnie pracuje ... ciezko - kregloslup mnie boli, tylek dretwieje a w palcach skurcze ... ale coz zrobic? Jak tu tyle zaleglosci ... Tyle gier ... MNIAM MNIAM!!! ;) a i takze o fabule wiecej napisze, gdyz nie uwazam za stosowne oceniac ja calkowicie jej nie poznawczy. Krotko mowiac:
Wciaga,Tania, Warto, Na co czekacie?! Pozdrawiam
Rodzynka - Stroskane Winogrono
ps.wszystko ma swoje jasne i ciemne strony (np. dlon murzyna)...
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Post autor: Ravandil »

Szkoda, że nie grałem w Spellforce :( Przymierzałem się już nawet do tego... ale się zniechęciłem. Połączenie cRPG i RTS to jednak nie dla mnie... Szczególnie te elementy RTS. Nie lubię strategii w czasie rzeczywistym, głównie dla tego, że nie mam do tego głowy (i zręczności do kierowania jednostkami). Dlatego w ostateczności gram w strategie turowe. I z tego powodu zrezygnowałem z grania. Co nie wyklucza oczywiście, że kiedyś spróbuję, czytałem parę recenzji i wychodzi, że gierka jest całkiem niezła :)
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Post autor: Alucard »

A zgadzam się... W spellforce byłem dosyć daleko i gra podobała mi sie bardzo. Poziom trudności w sam raz, grafa dobra, muzyka klimatyczna. Miodzio. Gre polecam wszystkim szukającym czegos pomiędzy RTSem a typowym RPG
Elfin
Mat
Mat
Posty: 526
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 17:37
Numer GG: 9599112

Post autor: Elfin »

Ja gralem tylko w Zakon Switu i dodatki do I czesci... Uwazam ze gra wciaga.... Ale najzabawniej jest ogladac jak ktos zaczyna w kolko jeden scenariusz bo uwaza ze 'na poczatku popelnil blad' :D ..... Fabula jest dosc ciekawa i wogole.... Gre polecam ale nie moge tego powiedziec o calej serii bo w II czesc nie mialem przyjemnosci grac...
Fanotherpg
Majtek
Majtek
Posty: 95
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 17:37
Numer GG: 9340933
Lokalizacja: Calisia vel Kalisz
Kontakt:

Post autor: Fanotherpg »

Ja grałem tylko w jedynke i przeszedłem jakieś 3/4 gry jak potem patrzyłem w solucji. Powód przerwania grania? Mój komp jest za słaby i musiałem grać na ojca, a on zrobił formata.. No ale cóż gra całkiem przyjemna dodatki nieźle utrakcyjniają zabawę (grałem u przyjaciela) dwójkę tylko widziałem z reklam wideo więc się nie wypowiadam :) Ale ogólnie mogę polecić, a jeśli ktoś kocha RTS'y i RPG'i (np. ja :) ) to gorąco zachęcam po ten tytuł!
Obrazek
Zamroczony mrrrok
Majtek
Majtek
Posty: 116
Rejestracja: środa, 28 marca 2007, 15:21
Numer GG: 7260540
Lokalizacja: Zza zadupia

Post autor: Zamroczony mrrrok »

Kurcze zagrałbym sobie w to i to bardzo bo oba te gatuki(RPG i RTS) bardzo lubie.Mój kumpel ma braciszek cioteczny ma tylko ja mam zdeczka za słaby komp :? Oboje maja prawie takie same kompy jak ja tyle ze ja mam GF2 a oni GF4 :? Tak podobne do siebie karty a u mnie spella nie ciągnie :?
Obrazek
Obrazek
Kurak
Pomywacz
Posty: 67
Rejestracja: piątek, 9 lutego 2007, 16:10
Numer GG: 0
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kurak »

Nigdy nie lubiłem "połączeń" RPG i RTS, dlatego SpellForce mi się nie podobał :)
[OT]
Zamroczony mrrrok pisze:Oboje maja prawie takie same kompy jak ja tyle ze ja mam GF2 a oni GF4 :? Tak podobne do siebie karty a u mnie spella nie ciągnie :?
No wiesz, GeForce 2 ma tylko fixed pipeline, a GF4 Ti już pixel i vertex shadery 1.1 :)
[/OT]

Edit: 64 posty - okrągła liczba :)
nekromanta209
Szczur Lądowy
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 4 listopada 2011, 14:21

Re: Co sądzicie o Spell Force ?

Post autor: nekromanta209 »

Ja jestem wielkim nekromantą i normalnie uwielbiam tę grę. Mam na jednej płycie Spellforce Oddech zimy, Spellforce zakon świtu i Spellforce Cień Feniksa. :D
Malgrin
Pomywacz
Posty: 43
Rejestracja: niedziela, 4 września 2011, 21:25
Lokalizacja: Radom

Re: Co sądzicie o Spell Force ?

Post autor: Malgrin »

SpellForce 2: Shadow Wars z dodatkiem to pierwsza strategia na którą wydałem 60 zł :)
Sargon
Szczur Lądowy
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 2 sierpnia 2012, 20:56

Re: Co sądzicie o Spell Force?

Post autor: Sargon »

Ahh Spellforce. :o Dawno o nim nie słyszałem.Moja pierwsza (jak i ulubiona) gra na komputer.Wg mnie to najlepsza hybryda swego rodzaju.
"Tego co czułem
Tego co znałem
Nigdy nie ujawniałem w tym co okazywałem
Nigdy naprawdę wolny
Nigdy naprawdę wolny
Więc uznaje to za niewybaczalne."
Metallica "Unforgiven"
Iblisiątko
Marynarz
Marynarz
Posty: 210
Rejestracja: czwartek, 21 kwietnia 2011, 22:09
Numer GG: 19534484
Skype: arctoris
Lokalizacja: Meklemburgia
Kontakt:

Re: Co sądzicie o Spell Force?

Post autor: Iblisiątko »

Fakt, jedynka jest śliczna, a jak się ma dodatki to już w ogóle rozrywka jest miodna. Mnóstwo czasu mi ukradła :D, a ile godzin traciłam zwyczajnie przechadzając się i podziwiając widoki :).
Za to Spellforce 2 to jakiś kiepski dowcip :evil: JAK TO MOŻLIWE, ŻE SEQUEL WYGLĄDA TAK PASKUDNIE?!
I polski dubbing rządzi, Nightsong = Balladyna, nie da się zachować powagi słysząc coś takiego :evil:
Kocham śpiewać, ku rozpaczy moich sąsiadów :D
ODPOWIEDZ