System Shock 2

cRPG Corner
ODPOWIEDZ
Vircung
Marynarz
Marynarz
Posty: 214
Rejestracja: poniedziałek, 25 października 2004, 13:22
Lokalizacja: ...z nienacka...
Kontakt:

System Shock 2

Post autor: Vircung »

Czy ktoś grał w to cudo (inaczej nie da się określić)?? W CDA dostało bodajże 10\10, a ja sam bym dał 13\10 ale takiego bonusa chyba zadna inna gra narazie nie dostanie. Polecam zagrać okolo 12 w nocy przy świecach i małym co nie co na złapanie "Gigaklimatu", bo KLIMAT gra ma że nawet w dzień można dostać zawału sterca.
Czyń Zło

Na potęgę Moherowego Beretu !!

http://www.i-rpg.net
Kiwi
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 99
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:10
Lokalizacja: okolice Leszna
Kontakt:

Post autor: Kiwi »

Gra faktycznie genialna, z klimnatem mocnym jakich mało, ale chyba niedoceniana przez graczy, nie zdobyła należytej popularności, a szkoda. Choziaż trochę Deus Exowi ustępuje, prawda? A granie o 12 w nocy? Nie, sorry to nie na moje nerwy :)
Randalf Czarny
Pomywacz
Posty: 27
Rejestracja: czwartek, 18 listopada 2004, 00:30
Lokalizacja: z tawerny "Pod Wiedźmińskim Mieczem"

Post autor: Randalf Czarny »

Pamiętam jak grałem w demo i otworzyłem w pewnym miejscu drzwi. Zza nich wyskoczył zombiak i mnie zaatakował. Nawet nie wiecie jak się przestraszyłem! Odrzuciło mnie do tyłu na krześle, ale zdążyłem jeszcze nacisnąć strzałkę do tyłu. Nigdy się tak nie przestraszyłem przy żadnej grze, no ale nie lubię grać w horrory, więc to żadne osiągnięcie.
Homo homini lupus est.
Vircung
Marynarz
Marynarz
Posty: 214
Rejestracja: poniedziałek, 25 października 2004, 13:22
Lokalizacja: ...z nienacka...
Kontakt:

Post autor: Vircung »

Przypo,mniała mi się jedna sytuacja (w dzień) jak z kumplem graliśmy "w klimacie po paru głębszych". Jak nam wyskoczył na ekran pajączek to kumpel spadł z krzesła a ja tak krzyknąłem ze strachu że obudziłem jego brata zamkniętego w drugim pokoju.
Czyń Zło

Na potęgę Moherowego Beretu !!

http://www.i-rpg.net
Obi-San
Pomywacz
Posty: 37
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 11:18
Lokalizacja: Tajar
Kontakt:

Post autor: Obi-San »

Prawda jest ze S2 jest gra niesamowita i genialna. Do dzis pamietam godzinki spedzone w strachu i niepewnosci.... malo ktora gra potrafila podarowac mi to samo. Najlepsze jest to ze ostatnio Systema 2 puscili za darmo do sciagniecia z sieci. Polecam ;-)
Obrazek
Vircung
Marynarz
Marynarz
Posty: 214
Rejestracja: poniedziałek, 25 października 2004, 13:22
Lokalizacja: ...z nienacka...
Kontakt:

Post autor: Vircung »

Możesz podać stronę jeśli znasz?? Dawno gdzieś mi się płyta zgubiła a z WIELKĄ chęcią bym jeszcze pograł. Czy ktoś jeszcze oprócz mnie miał problemy se sterownikamo do GeForca i SS2??
Czyń Zło

Na potęgę Moherowego Beretu !!

http://www.i-rpg.net
dsadfga_atadf_a
Mat
Mat
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:26
Lokalizacja: zz...zzz... Zasnąłem (:
Kontakt:

Post autor: dsadfga_atadf_a »

ja tam wole deus ex :) w systema gralem b. krotko i nie zdarzylem poznac calej gry.. ale watpie zebym zmienil zdanie.
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: System Shock 2

Post autor: Azrael »

Postanowiłem, że odświeżę najstarszy temat w CRPG:

Dobra wiadomość na http://www.cda.pl System Shock 2 do pobrania za darmo i legalnie.
Sam gram i polecam. (mimo, ze premiera byla ladnych pare lat temu)
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: System Shock 2

Post autor: Pita »

A następca SS2- Bioshock to jedna z najlepszych gier w historii. Ach przydałby mi się X, tv 32 cale i padzik bezprzewodowy <wstydzioch> . Też powoli pogrywam w SS2 ;)
Har Har Har
dante_tha_don
Marynarz
Marynarz
Posty: 165
Rejestracja: piątek, 28 lipca 2006, 17:27
Lokalizacja: 8540463

Re: System Shock 2

Post autor: dante_tha_don »

System Shock 2 to jedna z najbardziej klimatycznych gierek i jeden z lepszych tytułów z widoku fpp. Przedzieranie się przez mroczne korytarze stacji kosmicznej to było coś czego się długo nie zapomni. Jeśli ktoś chce pograć w coś co dostarczy podobnych emocji to polecam Call of Cthulhu Dark Corners of earth. Przez pierwsze godziny gdy jesteśmy nieuzbrojeni klimat wylewa się z ekranu. Fajnie wiedzieć że można zdobyć legalnie gierkę z neta, bo chętnie odświeżę wspomnienia.
Othe
Majtek
Majtek
Posty: 88
Rejestracja: piątek, 9 listopada 2007, 01:45
Numer GG: 4431256
Lokalizacja: Kanalizacja

Re: System Shock 2

Post autor: Othe »

Gra niesamowita.
Szkoda, że dokumentnie spaprali zakończenie. Kto tam dotarł, ten wie.
Dopiero przy końcu roboty można poznać, od czego trzeba było zacząć.
OldSkull
Szczur Lądowy
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 31 lipca 2008, 00:46
Numer GG: 0

Re: System Shock 2

Post autor: OldSkull »

Zakończenie nie było wcale złe :D - powiem nawet, że mi się bardzo podobało. Tylko etap tuż przed zakończeniem był pomyłką, a ten trochę wcześniejszy też nie bardzo ;)

na cba.pl jest rzeczywiście pełna wersja, ale bez filmików - tylko od czego mamy youtube :)
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: System Shock 2

Post autor: Sihamaah »

Temat powstał z martwych :D

W SS2 grało mi się nieźle, gra była dość przyjemnym FPSem, klimat był wciągający. Na emocje nie było narzekać - kończąca się szybko amunicja, ukryci wrogowie, tajemnicza stacja etc. No i umiejętności paranormalne etc. Świetna gierka. Jednak z takiego klimatu o niebo lepszy jest Deus Ex 1.

Gry niestety nie przeszedłem więc nie wiem o co chodzi z tym niby marnym zakończeniem.
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Thurs
Mat
Mat
Posty: 470
Rejestracja: sobota, 15 grudnia 2007, 09:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: poza zasięgiem

Re: System Shock 2

Post autor: Thurs »

Gra stara ale jak wspominam z perspektywy czasu to nic jej wtedy nie brakowało. Z tego co sie orientuję, to nawet jakaś grupa amatorska się postarała o modernizację gry. Taki update fanowski. Nowe modele postaci i poprawiona nieco grafika, w tym tekstury.

Mody:
Rebirth http://www.strangebedfellows.de/index.p ... c,8.0.html i http://shtup.home.att.net/ - SHTUP ;)

Miałem to nawet zainstalowane, ale to było cholernie dawno.... ;)
Renegat
Szczur Lądowy
Posty: 11
Rejestracja: czwartek, 24 lipca 2008, 16:58
Numer GG: 7246010

Re: System Shock 2

Post autor: Renegat »

Świetna gra :cry: ... Ale szlak mnie trafiał jak wracając piąty raz tą samą drogą spotykałem zombiaki............. AAAAaaaAAAAAaaaaaaAAAaaaaaa
Obrazek
Obrazek
Max Smirnov
Marynarz
Marynarz
Posty: 201
Rejestracja: środa, 8 marca 2006, 11:40
Numer GG: 0
Lokalizacja: Domek bez Klamek
Kontakt:

Re: System Shock 2

Post autor: Max Smirnov »

Gra bardzo dobra, a duchem wręcz wielka, ale jednak trochę jej zabrakło żeby był to hicior. Może to i dobrze, bo człowiek się czuje bardziej 'elytarnie' że to przeszedł. Kocham System Shocka, ale summa summarum, Deus Ex jednak był lepszy.
Lord de Bill
Pomywacz
Posty: 72
Rejestracja: wtorek, 6 marca 2007, 16:58
Numer GG: 3273175
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

Re: System Shock 2

Post autor: Lord de Bill »

Jak dla mnie SS2 i DX to nieco inne gry... W tym pierwszym bez przerwy panowała atmosfera zaszczucia [zwłaszcza, jak się nierozsądnie używało broni i w pewnym momencie zaczynało brakować amunicji], gra w nocy była wyzwaniem jakich mało, a śmiech zmutowanych małp rozbrzmiewający w korytarzach do tej pory jest najbardziej... Nie wiem, deprymującym dźwiękiem jaki słyszałem w grze. No i nie zapomnę pierwszego zombie, który pojawił się za moimi plecami - w przypływie adrenaliny zatrzymałem się dopiero na zaplombowanych drzwiach ;]

'Join us!'
Nordycka Zielona Lewica
ODPOWIEDZ