Soul Reaver / Legacy of Kain

cRPG Corner
Sergi
Bombardier
Bombardier
Posty: 836
Rejestracja: wtorek, 4 lipca 2006, 19:54
Lokalizacja: z ziem piekielnych
Kontakt:

Post autor: Sergi »

Raziela odróżnia od wampirów to że nie potrzebuję dusz aby żyć, są mu potrzebne aby zachować fizyczną powłokę i egzystować w zwykłym świecie.
To tak dla wyjaśnienia że Raz nie jest wampirem.
(Co do śmierci z braku krwi to chodzi mi tutaj o wampiry w Nosgoth, a nie tak w ogóle)
A gdyby mógł przechodzić w każdym momencie z jednego do drugiego świata, moim zdaniem i gra i fabuła z nią związana wiele by straciła np. kawałek w LoK:D gdy Raziel szuka sposobu aby uwolnić się z świata spektralnego.
Lestat
Pomywacz
Posty: 70
Rejestracja: czwartek, 31 sierpnia 2006, 21:03
Lokalizacja: Neverwinter=>
Kontakt:

Post autor: Lestat »

Mnie wkurzało to, że gdy do jednego miejsca nie mogłem w wejsc w naszym świecie przechodziłem do astralnego i wdety dochodziłem do celu, lecz u celu nie byo miejsca gdzie mógłbym wrócic do rzeczywistości.
ObrazekObrazek
http://www.f-a-e-r-u-n.blog.onet.pl -blog z moimi opowiadaniami *,...,*GiVe Me YOuR sOuL *,...,*
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: krucaFuks »

Oczywiście, że Raziel to Pożerach Dusz (czy też Wyrywacz, Łupieżca), nawet Elder God do niego się zwraca w tym stylu (Soul Harvester); akurat w weekend przeszedłem sobie, więc pamiętam...
Niestety, Amy Henning, autorka zakreconych scenariuszy i ogólnie spiritus movens cyklu, odeszła z Crystal Dynamics. Ale czytałem też, że scenariusz jest już podobno napisany (ale nie wiem, czy też przez nią).

Pozostaje mieć nadzieję... bo niezakończonych wątków w sumie jest całkiem sporo... IMO może się nawet Raziel pojawić znowu, miecz już raz złamano... ;>
Obrazek Obrazek
Lestat
Pomywacz
Posty: 70
Rejestracja: czwartek, 31 sierpnia 2006, 21:03
Lokalizacja: Neverwinter=>
Kontakt:

Post autor: Lestat »

NIe wiecie czy można sciągnąć gdzies z neta opis do SR2?? Albo mape lokacji??
ObrazekObrazek
http://www.f-a-e-r-u-n.blog.onet.pl -blog z moimi opowiadaniami *,...,*GiVe Me YOuR sOuL *,...,*
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Post autor: Phoven »

Lestat pisze:NIe wiecie czy można sciągnąć gdzies z neta opis do SR2?? Albo mape lokacji??
Chodzi ci o solucje? Wujek google ma zawsze dobre pomysł ;)
Zreszta.. solucja do rąbaniny... no dobra, mniejsza z tym :P
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: krucaFuks »

Do rąbaniny? :D

Jeżeli nie przeszedłeś nawet pierwszego rozdziału, nie wypowiadaj się co do całej gry. Akurat w SR2 jest pare miejsc, w których trzeba nieco pokombinować, można przez godzinę biegać bez żadnej (lub prawie żadnej) walki momentami, wykonując zadania, żeby przejść dalej.
Obrazek Obrazek
Sergi
Bombardier
Bombardier
Posty: 836
Rejestracja: wtorek, 4 lipca 2006, 19:54
Lokalizacja: z ziem piekielnych
Kontakt:

Post autor: Sergi »

SR wypowiada się na temat o którym nie ma zielonego pojęcia, jak zwykle :) Z tego co mówiłeś Lestat utknąłeś gdzieś na początku więc jeśli chcesz pomocy to napisz na gg, na SR2 mam czas zawsze :)
krucaFuks ma 100% racji, seria Legacy of Kain nie jest żadną rąbaniną, momentami niektóre zagadki są zajeb**** trudne np. w czasie zdobywania Dark i Air Reaverów.

O jeszcze pytańko do krucaFuksa, skąd załatwiłeś sobie SR1, szukam od dawna a na Allegro tylko raz się trafiło, tylko że szybko znikło ogłoszenie??
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: fds »

Sergi pisze:... jeszcze pytańko do krucaFuksa, skąd załatwiłeś sobie SR1, szukam od dawna a na Allegro tylko raz się trafiło, tylko że szybko znikło ogłoszenie??
Było w jakimś starym CD-Action chyba, przynajmniej ja tam kupiłem ;) Tylko że jakaś lewa tamta wersja, po ściągnięciu patcha przestawała rozpoznawać płytę -_- Odpowiadam za krucaFuksa bo on ma tę grę ode mnie. Nie chce mu się kasy wydawać i ja muszę zawsze. :(
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Sergi
Bombardier
Bombardier
Posty: 836
Rejestracja: wtorek, 4 lipca 2006, 19:54
Lokalizacja: z ziem piekielnych
Kontakt:

Post autor: Sergi »

Dzięki fds, no cóż będe nadal przeczesywał aukcje na allegro aż do skutku. :? :)
Lestat
Pomywacz
Posty: 70
Rejestracja: czwartek, 31 sierpnia 2006, 21:03
Lokalizacja: Neverwinter=>
Kontakt:

Post autor: Lestat »

NIe grałem w SR1 chodx zrobiłbym to z wielka chęcią :D z tego co mi wiadomo to dwa lata temu w CD-A był SR2
ObrazekObrazek
http://www.f-a-e-r-u-n.blog.onet.pl -blog z moimi opowiadaniami *,...,*GiVe Me YOuR sOuL *,...,*
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


Fajna seria, fajna :)

Co do BO2: Jego fabuła pasuje do reszty (z grubsza ;p) po tym jak przejdzie się Defiance (to zresztą był jeden z celów fabuły Defianca i paru motywów w niej - dokleić BO2 do reszty ;p)
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: krucaFuks »

fds pisze:Odpowiadam za krucaFuksa bo on ma tę grę ode mnie.
Mam?? ;-|

MAd, a jesteś w stanie jakoś umiejscowić chronologicznie BO2? Bo ja nie rozumiem jakim cudem równocześnie są tam młody Kain, Vorador i Janus oraz Hyldeni?

Moim zdaniem BO2 jest wypadkiem przy pracy, nie chcieli dać kasy Amy (twórczyni poprzednich części) i wynajęli kogoś innego. I dlatego taka wtopa :D
Obrazek Obrazek
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


BO2 JEST wypadkiem przy pracy, oczywiście, ale Defiance to naprawia.

Chronologicznie... ok, jeśli tego chcesz. Najprościej: Linia czasu Nosgoth w momencie gdy Kain ratuje Raziela w zakończeniu SR2 zmienia się w coś o kształcie litery Y. Wszystkie wydarzenia po tej scenie są nowe.

Młody Kain: rodzi się i powstaje normalnie, ale jako że nie ma już Moebiusa sam sobą kieruje, podbija Nosgoth itp. itd.

Hyldianie: Janos przejęty przez Lorda Hyldian (aka Lorda Serafen) otwiera przejście do Otchłani.

Janos: Patrz fabuła Defiance :P

Vorador: Cóż, w drugiej nogawce Y nie jest pewnym, że zginął. Pozatym jest wysoce pradopodobne iż to Stary Kain w przebraniu (styl wypowiedzi, pilnowanie Młodego Kaina...)
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: krucaFuks »

Faktycznie... ale są inne nieścisłości - np. skąd się wzięło nagle tyle wampirów? bo przecież Vorador był ostatni, a tylko Kain z sercem Janusa mógł tworzyć nowe wampiry (a przedtem Janus). Vorador nie miał takiej mocy (gdyby miał, to zatroszczył by się przedtem o przetrwanie gatunku, prawda).

Tak czy siak, w porównaniu z SR2 i LoK:D jest to lipa. Grafika nie umywa się - nie mówię tu o wodotryskach, ale o klimacie. Ogólnie niesamowicie podoba mi się ten engine, jest to jeden z nielicznych, gdzie nie ma się klaustrofobicznych odczuc. Te wszystkie wysokie sklepienia, dla mnie mniuuuud. A do tego śmiga nawet na całkiem starym sprzęcie, nie mam pojęcia jak oni to zrobili ;-)
Obrazek Obrazek
Lestat
Pomywacz
Posty: 70
Rejestracja: czwartek, 31 sierpnia 2006, 21:03
Lokalizacja: Neverwinter=>
Kontakt:

Post autor: Lestat »

Błagam pomocy!! w SR2 utknałem w miejscu, gdzie jest takie wilekie oko i gdy za blisko do niego podejde to mnie zabija. Pisze że mam je ślepić Dark Reaver'em. Więc pakuje w to oko i pakuje i nic. Błagam proradźcie co mam zrobić by rozwalić to oko. Plss help :cry: :!: :!:
ObrazekObrazek
http://www.f-a-e-r-u-n.blog.onet.pl -blog z moimi opowiadaniami *,...,*GiVe Me YOuR sOuL *,...,*
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: fds »

Musisz mieć reavera naładowanego mocą ciemności, żeby móc oślepić strażnika. Po naładowaniu, trzeba strzelić w "oko" i na krótki czas ono się odwraca.
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Lestat
Pomywacz
Posty: 70
Rejestracja: czwartek, 31 sierpnia 2006, 21:03
Lokalizacja: Neverwinter=>
Kontakt:

Post autor: Lestat »

A czy ta moca ciemności sie jakość włącza?? Bo mój miecz wyglada chyba normalnie.
ObrazekObrazek
http://www.f-a-e-r-u-n.blog.onet.pl -blog z moimi opowiadaniami *,...,*GiVe Me YOuR sOuL *,...,*
ODPOWIEDZ