The Witcher

cRPG Corner
ODPOWIEDZ

Czy interesuje cię gra Wiedźmin?

Czas głosowania minął środa, 23 maja 2007, 18:46

Tak, nawet bardzo
22
67%
Nom :)
4
12%
Trochę
5
15%
Nie, nie interesuje mnie to
2
6%
 
Liczba głosów: 33
Chałek
Szczur Lądowy
Posty: 7
Rejestracja: czwartek, 27 lipca 2006, 18:20
Kontakt:

The Witcher

Post autor: Chałek »

Trochę dziwne, że nie było tu jeszcze takiego tematu... ale nie szkodzi. Chyba większość osób tutaj słyszała już o grze Wiedźmin, a niektórzy są nawet nią bardzo zainteresowani (jak widziałem w temacie "Na jakiego cRPGa czekacie"). Jeśli jednak ktoś o Witcherze nie słyszał, to zachęcam do zapoznania się ze stroną http://www.thewitcher.com (zawsze można też zadać pytanie w tym temacie).
Zapraszam do dyskusji o Wiedźminie. Co sądzicie o grze? Co wam się podoba, a co nie? Wiem, że gra jeszcze nie wyszła, bo na to musimy poczekać do drugiego kwartału przyszłego roku, ale po zapoznaniu się z różnymi materiałami, jakimi raczą nas twórcy, można już mieć mniej czy bardziej ogólny obraz gry.
Durga
Majtek
Majtek
Posty: 110
Rejestracja: niedziela, 25 grudnia 2005, 14:34
Numer GG: 0
Lokalizacja: Thorris

Post autor: Durga »

Jakbym miał to bym zagrał, miałbym jak bym miał czas ściągać, ale nie mam czasu ściągać więc nie zagram, trudno... :wink:
"Niewiedza nie stanowi usprawiedliwienia dla nieprzemyślanych działań. Gdy się nie wie, gdy ma się wątpliwości, warto jest zasięgnąć porady..."
Chałek
Szczur Lądowy
Posty: 7
Rejestracja: czwartek, 27 lipca 2006, 18:20
Kontakt:

Post autor: Chałek »

Chyba trochę się nie zrozumieliśmy. Gra jeszcze nie wyszła. Czytaj uważniej :wink: :P
Durga
Majtek
Majtek
Posty: 110
Rejestracja: niedziela, 25 grudnia 2005, 14:34
Numer GG: 0
Lokalizacja: Thorris

Post autor: Durga »

:oops: no teraz już dokładnie widać, że mnie ta gra niezbyt interesuje, ale jak już wyjdzie to może pogram
"Niewiedza nie stanowi usprawiedliwienia dla nieprzemyślanych działań. Gdy się nie wie, gdy ma się wątpliwości, warto jest zasięgnąć porady..."
Eberk
Majtek
Majtek
Posty: 102
Rejestracja: niedziela, 25 grudnia 2005, 16:36
Numer GG: 0
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Eberk »

Chętnie zagrał bym w Wiedźmina ale mało wiem o tej grze szczerze mówiąc to też myślałem że już wyszedł. Sądze że gra może być bardzo interesującym kąskiem.
Obrazek

http://s13.bitefight.pl/c.php?uid=20114-kliknij a odkryjesz nowy mroczny świat

nie ma że YO!!!
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Post autor: Phoven »

Umm, to chyba najbardziej oczekiwany przezemnie rpg tego czasu. Geralcie z Rivii wracaj :D
Nyano
Mat
Mat
Posty: 589
Rejestracja: poniedziałek, 6 lutego 2006, 11:51
Numer GG: 3030068
Lokalizacja: Z ukrycia i cienia

Post autor: Nyano »

Autorzy twierdzą, że rzecz dziać się po wydarzeniach, a głównym bohaterem będzie (o zgrozo!) Geralt z Rivii.
Nie ma to jak ożywić Geralta, którego mistrz Andrzej uśmiercił w swojej sadze. :/
Mam pewne wątpliwości, czy aby na pewno szanowni autorzy gry czytali sagę o wiedźminie.

Zagłosowałem na opcję "Nie, nie interesuje mnie to", ponieważ tak jest w istocie.
Jednakże zastanawiam się cóż to to może znaczyć opcja "Nom". Czyżby wyszedł jakiś patch "Język Polski v1.01", czy coś?
Ostatnio zmieniony piątek, 28 lipca 2006, 08:25 przez Nyano, łącznie zmieniany 2 razy.
Bóg na Krzyżu był tylko kolejną religią, która uczyła że miłość i morderstwo są nierozłącznie związane - że w końcu Bóg zawsze pije krew
BlindKitty
Bosman
Bosman
Posty: 2482
Rejestracja: środa, 26 lipca 2006, 22:20
Numer GG: 1223257
Lokalizacja: Free City Vratislavia/Sigil
Kontakt:

Post autor: BlindKitty »

Yup, biorąc pod uwagą jaka jest moja ulubiona książa, tak, właśnie Wiedźmin :P TO na grę czekam bardzo niecierpliwie (byle mój komp ją uciągnął...) Hehe, to będzie niezła zabawa :P
What doesn't kill you, just makes you... Stranger.

But above all - I feel I'm still on my long trip to nothingness.
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Post autor: Phoven »

Nyano pisze:Autorzy twierdzą, że rzecz dziać się po wydarzeniach, a głównym bohaterem będzie (o zgrozo!) Geralt z Rivii.
Nie ma to jak ożywić Geralta, którego mistrz Andrzej uśmiercił w swojej sadze. :/
Mam pewne wątpliwości, czy aby na pewno szanowni autorzy gry czytali sagę o wiedźminie.

Zagłosowałem na opcję "Nie, nie interesuje mnie to", ponieważ tak jest w istocie.
Jednakże zastanawiam się cóż to to może znaczyć opcja "Nom". Czyżby wyszedł jakiś patch "Język Polski v1.01", czy coś?
Autorzy stawiają na alternatywną wersje wydarzeń. Geralt na samym końcu sagi znajdował sie "gdzieś tam" z Ciri i Yennfer i autorzy sobie pomysleli że rana moze nie była smiertelna :) *
Wiem głupio brzmi ale cóź :)[/b]
Chałek
Szczur Lądowy
Posty: 7
Rejestracja: czwartek, 27 lipca 2006, 18:20
Kontakt:

Post autor: Chałek »

Nyano pisze:Autorzy twierdzą, że rzecz dziać się po wydarzeniach, a głównym bohaterem będzie (o zgrozo!) Geralt z Rivii.
Nie ma to jak ożywić Geralta, którego mistrz Andrzej uśmiercił w swojej sadze. :/
Mam pewne wątpliwości, czy aby na pewno szanowni autorzy gry czytali sagę o wiedźminie.
Autorzy czytali sagę i jak mi wiadomo są jej wielkimi fanami. A może ty nie czytałeś sagii? Co? Bo tam nie było powiedziane... napisane, że Geralt zginął. Mogliśmy się tego tylko domyślać. Niektórzy fani twierdzą, że zmarł, inni, że nie... i nie bądź taki pewien swoich osądów, jak się nie znasz :P :wink:

Server Revres - pośrednio to jest też odpowiedź na twoją wypowiedź

Jeśli chodzi o fabułę: "W większości napisali ją Jacek Komuda i Maciej Jurewicz, polscy pisarze fantasy znani również jako twórcy 'papierowego' systemu role-playing "Dzikie Pola"." i była konsultowana z Andrzejem Sapkowskim, a ten ją zaakceptował, więc nie czepiajcie się od razu, że Geralt żyje itd. itp., dobrze?
Nyano pisze:Zagłosowałem na opcję "Nie, nie interesuje mnie to", ponieważ tak jest w istocie.
Jednakże zastanawiam się cóż to to może znaczyć opcja "Nom". Czyżby wyszedł jakiś patch "Język Polski v1.01", czy coś?
To radziłbym ci się zainteresować (jeśli chcesz się orientować, co będzie oferował jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy ceerpeg). A nom, jak nietrudno się domyślić to "no" + "m", takie dosyć polpularne słowo i oznacza dokładnie tyle co "tak" :) :P

Edit:
A tu mam coś dla tych, których interesuje przede wszystkim grafika:
http://www.evolve-pr.com/thewitcher/ima ... reen01.jpg - najnowszy screen, nawet na oficjalnej stronie jeszcze go nie ma
Czy widział ktoś piękniejszą i bardziej realistyczną wodę? (oczywiście chodzi mi o gry :) )
Nyano
Mat
Mat
Posty: 589
Rejestracja: poniedziałek, 6 lutego 2006, 11:51
Numer GG: 3030068
Lokalizacja: Z ukrycia i cienia

Post autor: Nyano »

Chałek pisze:i nie bądź taki pewien swoich osądów, jak się nie znasz
O, Bogowie! Naturalnie, że się nie znam na "Wiedźminie". Dzięki Ci, że mi to uświadomiłeś. :/
Chałek pisze:jeśli chcesz się orientować, co będzie oferował jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy ceerpeg
Do twojej informacji: Doskonale orientuję się co oferują Oblivion i Morrowind.
Czemu należy się tytuł najlepszego CRPG to kwestia gustu, aczkolwiek z tego co wiem to w "The Witcher" wiele elementów stać będzie na dosyć żałosnym poziomie, tak jak na przykład realizm.
Chałek pisze: A nom, jak nietrudno się domyślić to "no" + "m", takie dosyć polpularne słowo i oznacza dokładnie tyle co "tak"
Jak rozumiem "polpularne" słowo oznaczające "nie" brzmi "yesm" - "yes" + "m"?

O ile w mowie język potoczny może być akceptowany, to w formie pisemnej jest on niedopuszczalny.
Po drugie, jeśli nawet byłbym w stanie zaakceptować słowo "no" jako synonim słowa "tak", to i tak nie rozumiem co tu robi to końcówka "-m".

Niech żyje puryzm językowy! ^^
Bóg na Krzyżu był tylko kolejną religią, która uczyła że miłość i morderstwo są nierozłącznie związane - że w końcu Bóg zawsze pije krew
Chałek
Szczur Lądowy
Posty: 7
Rejestracja: czwartek, 27 lipca 2006, 18:20
Kontakt:

Post autor: Chałek »

Nyano pisze:O, Bogowie! Naturalnie, że się nie znam na "Wiedźminie". Dzięki Ci, że mi to uświadomiłeś. :/
A widziałeś tam może jakieś emoty? Jak myślisz, w jakim celu je tam umieściłem, a szczególnie tę :wink:?
Nyano pisze:z tego co wiem to w "The Witcher" wiele elementów stać będzie na dosyć żałosnym poziomie, tak jak na przykład realizm.
Podaj jakieś inne przyklady, jeśli jesteś w stanie. A jeśli chodzi o realizm, to wiedz, że realizm ma być właśnie mocną stroną Wiedźmina, chociaż oczywiście nie da się uniknąć pewnych uproszczeń. W końcu zawsze to jest tylko gra.

Aha, jeszcze jedno, bo może nie wiesz. Na targach E3 prawie wszyscy zachwycali się Wiedźminem. Gra dostała nawet kilka wyróżnień i nagród, m.in. serwis IGN uznał ją za najlepszego cRPGa targów. Oznacza to, że wyprzedził takie gry jak np. Gothic3 czy NWN2.

Co do "nom", przyjmij po prostu, że to znaczy "tak" i nie myśl lepiej nad etymologią tego słowa (ani żadnych innych). Tak będzie lepiej dla nas obu :wink:
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: fds »

Nyano pisze:Jak rozumiem "polpularne" słowo oznaczające "nie" brzmi "yesm" - "yes" + "m"?

O ile w mowie język potoczny może być akceptowany, to w formie pisemnej jest on niedopuszczalny.
Po drugie, jeśli nawet byłbym w stanie zaakceptować słowo "no" jako synonim słowa "tak", to i tak nie rozumiem co tu robi to końcówka "-m".

Niech żyje puryzm językowy! ^^
Bogowie miejcie listość :? Nic dziwnego, że tyle polaków nie zdało w tym roku matury jak mieli podobny tok rozumowania. :?

Przepraszam za offtop. ;)

Co do śmierci Geralta to wcale nie jest ona taka pewna, w końcu przecież okazało się, że "gdzieś" on żyje i się rusza, a czy nadal to był ten sam świat to już inna kwestia. ;)
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Nwo HadeS
Majtek
Majtek
Posty: 113
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 17:54
Numer GG: 1349086
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Nwo HadeS »

To jedna z gier na które obecnie czekam więc bardzo mnie ona interesuje.
Oby była bardziej udana niż film...
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Post autor: Phoven »

Chałek pisze:Podaj jakieś inne przyklady, jeśli jesteś w stanie. A jeśli chodzi o realizm, to wiedz, że realizm ma być właśnie mocną stroną Wiedźmina, chociaż oczywiście nie da się uniknąć pewnych uproszczeń. W końcu zawsze to jest tylko gra.
Podaj jakieś inne przyklady, jeśli jesteś w stanie. A jeśli chodzi o realizm, to wiedz, że realizm ma być właśnie mocną stroną Wiedźmina, chociaż oczywiście nie da się uniknąć pewnych uproszczeń. W końcu zawsze to jest tylko gra.[/quote]
Realizm mocną stroną wiedźmina... ciekawych rzeczy ja to sie dowiedziałem :) Choć szczerze mówiąc nigdzie takiej informacji nie widziałem.
Chałek pisze:Aha, jeszcze jedno, bo może nie wiesz. Na targach E3 prawie wszyscy zachwycali się Wiedźminem. Gra dostała nawet kilka wyróżnień i nagród, m.in. serwis IGN uznał ją za najlepszego cRPGa targów. Oznacza to, że wyprzedził takie gry jak np. Gothic3 czy NWN2.
Rok temu - owszem, prawie wszyscy. Teraz - parę serwisów (choć rzeczywiście wyrużnienie IGN potrafi podniesc na duchu ^^ ). Zresztą główną zaletą wiedźmina nie ma być realizm czy grafika bo te nie dorastają do pięt najnowszych produkcji. Ale Fabuła! Fabuła i grywalność. Jeśli autorom uda się choć w połowie odtworzyć klimat powieści ASa to ja będe na prawde bardzo szczęśliwy :)
Ostatnio zmieniony sobota, 29 lipca 2006, 19:38 przez Phoven, łącznie zmieniany 1 raz.
Chałek
Szczur Lądowy
Posty: 7
Rejestracja: czwartek, 27 lipca 2006, 18:20
Kontakt:

Post autor: Chałek »

Jakbyś mógł, to popraw pierwszy cytat, bo to wygląda tak, jakbym ja pisał, że"z tego co wiem to w "The Witcher" wiele elementów stać będzie na dosyć żałosnym poziomie, tak jak na przykład realizm.", a to napisał Nyano. Z góry dzięki :)
Co do realizmu... chodzi mi m.in. o: świetny system dnia i nocy, system pogodowy, roślinność stworzoną za pomocą SpeedTreeRT, efekt upicia :P , ubiory i architekturę wzorowane na oryginalnych ubiorach i budynkach średniowiecznych, fizykę, wiarygodne postaci, "logiczne następstwa w fabule" (tzn. jeśli coś zrobimy, to w przyszłości poniesiemy logiczne konsekwencje), "dorosły świat". W każdym razie coś w tym stylu. A co Ty rozumiesz poprzez realizm? Bo zawsze można się do czegoś przyczepić, np. w grze jest magia, a to nie jest realistyczne, bo w rzeczywistości czegoś takiego nie ma.
Oczywiście nie jestem nieomylny. Może się okazać, że rzeczywiście realizm będzie słabą stroną gry, ale mam nadzieję, zę tak nie będzie.

Edit: Też myślę, że głównymi zaletami Wiedźmina będzie fabuła, grywalność i, mam nadzieję, klimat, a to wraz z dobrym systemem rozwoju postaci jest dla mnie najważniejsze w cRPGach. :idea:
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Post autor: Phoven »

Chałek pisze:Jakbyś mógł, to popraw pierwszy cytat, bo to wygląda tak, jakbym ja pisał, że"z tego co wiem to w "The Witcher" wiele elementów stać będzie na dosyć żałosnym poziomie, tak jak na przykład realizm.", a to napisał Nyano. Z góry dzięki :)
Juz poprawione, sory zagapiłem sie :)
Chałek pisze:Co do realizmu... chodzi mi m.in. o: świetny system dnia i nocy, system pogodowy, roślinność stworzoną za pomocą SpeedTreeRT, efekt upicia :P , ubiory i architekturę wzorowane na oryginalnych ubiorach i budynkach średniowiecznych, fizykę, wiarygodne postaci, "logiczne następstwa w fabule" (tzn. jeśli coś zrobimy, to w przyszłości poniesiemy logiczne konsekwencje), "dorosły świat". W każdym razie coś w tym stylu. A co Ty rozumiesz poprzez realizm? Bo zawsze można się do czegoś przyczepić, np. w grze jest magia, a to nie jest realistyczne, bo w rzeczywistości czegoś takiego nie ma.
Realizm polega na realistycznym zachowaniu otoczenia :) Tzn. np. zniszczalne światło, "ludzko zachowująca się AI etc. Za to twoje uzasadnienia realizmu - Takie coś występowało już choćby w Evil Islands, w Baldurku również. Za to szary śwait (czy jak to nazwałeś "dorosły") jest kwestią fabuły nie realizmu :)

Chałek pisze:Oczywiście nie jestem nieomylny. Może się okazać, że rzeczywiście realizm będzie słabą stroną gry, ale mam nadzieję, zę tak nie będzie.

Edit: Też myślę, że głównymi zaletami Wiedźmina będzie fabuła, grywalność i, mam nadzieję, klimat, a to wraz z dobrym systemem rozwoju postaci jest dla mnie najważniejsze w cRPGach. :idea:
I tu się z toba zgadzam :)[/quote]
ODPOWIEDZ