The Witcher

cRPG Corner
ODPOWIEDZ

Czy interesuje cię gra Wiedźmin?

Czas głosowania minął środa, 23 maja 2007, 18:46

Tak, nawet bardzo
22
67%
Nom :)
4
12%
Trochę
5
15%
Nie, nie interesuje mnie to
2
6%
 
Liczba głosów: 33
Cyprian
Pomywacz
Posty: 59
Rejestracja: środa, 6 maja 2009, 20:32
Numer GG: 0

Re: The Witcher

Post autor: Cyprian »

Walka z konie odpada:
1. Za dużo roboty.
2. Wiedźmin nawet w książce nie walczył z konia

Natomiast jazda rzeczywiście była by fajna.
nie ma świń w wiedźminie.
Są na 95% je widziałem.... może grałeś na minimalnych ustawieniach?
jeśli nie można będzie na nich jeździć bo to nie wypali
Jak to może nie wypalić? Oo
Ragnar
Marynarz
Marynarz
Posty: 304
Rejestracja: piątek, 16 stycznia 2009, 21:10
Numer GG: 0
Lokalizacja: Szczecin

Re: The Witcher

Post autor: Ragnar »

Chodzi mi właśnie o walkę i jazdę - Sapkowski sporo pisał o walce z konia, a nie przypominam sobie żadnego erpega który pozwalał by na coś takiego.
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: The Witcher

Post autor: Alien »

jak tak pomyślę to jedyna gra z opcją walki na koniu w jaką grałem to Assassin's creed
a świni w wiedźminie też nie widziałem( grałem na maksymalnych detalach)
jeśli nie można będzie na nich jeździć bo to nie wypali
Jak to może nie wypalić? Oo
po prostu - kto będzie zwracał taką straszną uwagę na tło gry?
00088888000
Thurs
Mat
Mat
Posty: 470
Rejestracja: sobota, 15 grudnia 2007, 09:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: poza zasięgiem

Re: The Witcher

Post autor: Thurs »

Właśnie, jakieś krowy, kury, kaczki, może jeszcze leniwce i dzikie węże, po co to komu... ważne żeby wiedźmin był, w końcu to gra o wiedźminie. Chcecie świnie to przeprowadźcie się do dziadka na wieś albo wygoglujcie. :P
Ostatnio zmieniony wtorek, 26 maja 2009, 18:19 przez Thurs, łącznie zmieniany 1 raz.
Blue Spirit
Bombardier
Bombardier
Posty: 895
Rejestracja: niedziela, 15 lutego 2009, 17:50
Numer GG: 0

Re: The Witcher

Post autor: Blue Spirit »

no konie jako tło, oki, ale prawdziwą przyjemność dała by możliwość jazdy na wierzchowcu, niekoniecznie do walki, fajnie by było przemieszczać się między lokacjami konno
Obrazek

to dalej ja, tylko mi kochany baziu ksywkę zmienił :D
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: The Witcher

Post autor: Alien »

konie jako tło= dodatkowa robota a mało jaki gracz zwróci na nie uwagę
konie jako środek transportu= o wiele więcej roboty ale każdy gracz to zauważy i będzie cholernie zadowolony


Ja tak to widzę
00088888000
Ardel
Kok
Kok
Posty: 1015
Rejestracja: sobota, 13 stycznia 2007, 20:32
Numer GG: 8570942
Lokalizacja: Shadar Logoth

Re: The Witcher

Post autor: Ardel »

Jeśli chodzi o moda - interesujący, acz sam wiedźmin mnie nei zachwycił tak bardzo, by przedłużać rozgrywkę.

A jeśli chodzi o walkę z konia to jest w Two Worlds. Było to nawet darmowe w jakimś CDA. Ale tej gry nie polecam, gdyż ssie :P
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: The Witcher

Post autor: Alien »

o o two worldsie nie pomyślałem, ale walka na koniu jest tam zrobiona po prostu debilnie :P
00088888000
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: The Witcher

Post autor: Brzoza »

Ragnar pisze:Chodzi mi właśnie o walkę i jazdę - Sapkowski sporo pisał o walce z konia, a nie przypominam sobie żadnego erpega który pozwalał by na coś takiego.
Mount and blade, bardzo rozbudowana walka z konia, nie jest to całkowicie rpg, a raczej symulator rycerza, ale tak jak w rpg masz kartę postaci.W Assasin's Creed też była walka z konia.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Dark_
Szczur Lądowy
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 21 maja 2009, 21:20
Numer GG: 7700289

Re: The Witcher

Post autor: Dark_ »

Alien pisze:konie jako tło= dodatkowa robota a mało jaki gracz zwróci na nie uwagę
konie jako środek transportu= o wiele więcej roboty ale każdy gracz to zauważy i będzie cholernie zadowolony


Ja tak to widzę
planujemy obie wersje o których mówisz, postępy na pewno wam zaprezentujemy :smile:

PS: Świń w wiedźminie na 100000% nie było, każdy wam to powie.
fafa16
Szczur Lądowy
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 1 czerwca 2009, 17:15
Numer GG: 11893004
Lokalizacja: Katowice

Re: The Witcher

Post autor: fafa16 »

Wiedżmin to świetna gra opisująca prawdziwy świat jakby czarnej strony świata fantasy czyli każdego oprycha jest to bardzo dużem atutem że nie wszystko jest kolorowe jak w bajkach i użyte zostają wulgaryzmu

2 według mnie świetnym atutem jest to że mozna uprawiać seks z kobietami jednak szkoda że niema żadnego patcha na usuniecie cenzury :(

3 Grafika jest strasznie niedopracowana i mało szczegółowa niemożna podejść bezpośrednio do np skały tylko ok 1 metr stoisz przed nią


Aktualnie gram w tą gre i przyznaje fabuła jest świetnie wymyślona moja ocena to 7/10
Fire magic is power
Obrazek
Odium
Majtek
Majtek
Posty: 91
Rejestracja: środa, 6 sierpnia 2008, 23:51
Numer GG: 8941160
Lokalizacja: Szen-Berk
Kontakt:

Re: The Witcher

Post autor: Odium »

Tiaaa... nie ma to jak docenianie fabuły(nagości) jako głównego atutu rozgrywki... :roll:
Obrazek
,,Pijcie jak Polacy ale bądźcie równie dzielni jak oni" - Napoleon Bonaparte
gaudat
Marynarz
Marynarz
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek, 21 lipca 2008, 21:44
Numer GG: 12362182

Re: The Witcher

Post autor: gaudat »

2 według mnie świetnym atutem jest to że mozna uprawiać seks z kobietami jednak szkoda że niema żadnego patcha na usuniecie cenzury :(
Jak chcesz gołych panienek to wejdź sobie na jakiś odpowiedni serwis. Wiedźmin to nie strip poker by zarzucać gracza erotyką.
"Umysł rozkazuje ciału i ono jest posłuszne. Umysł rozkazuje sobie samemu i natrafia na opór."
- Lady Jessika Atryda, "Diuna" Herbert
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: The Witcher

Post autor: Alien »

Dark_
a może byście się skupili na rzeczach ważnych dla przeciętnego gracza tzn. dodatkowe umiejęności, potwory itd
bo jak na razie dajesz tutaj screeny modeli domów itd
00088888000
Lea
Marynarz
Marynarz
Posty: 249
Rejestracja: niedziela, 18 czerwca 2006, 20:16
Numer GG: 2956891
Lokalizacja: Celestrin
Kontakt:

Re: The Witcher

Post autor: Lea »

Brzoza pisze:Mount and blade, bardzo rozbudowana walka z konia, nie jest to całkowicie rpg, a raczej symulator rycerza, ale tak jak w rpg masz kartę postaci.W Assasin's Creed też była walka z konia.
Nie jest to w ogóle rpg. :P Karta postaci nie jest jeszcze wyznacznikiem rpg, prędzej byłoby nim odgrywanie ról. M&B nie ma fabuły jako takiej, więc gdzie RPG.
Moim zdaniem Wiedźmin, mimo że wożący tyłek na kolejnych Płotkach, nie pasuje do walki konnej nic a nic. :) Już lepiej jak biega luzem. Mógłby co najwyżej mieć tego konia na zasadzie samochodu w Falloucie - jako bagażnik zostawiany przy karczmie czy na skraju miasta. Przydałby się na trofea i zielsko.
telitha i lú...
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: The Witcher

Post autor: Solarius Scorch »

1. Walka z konia była jeszcze w Sacred.

2. Nadmierne podniecanie się nagością może być widziane jako objaw niedojrzałości, ale obsesyjne piętnowanie tego - znacznie bardziej. ;)
Sori
Majtek
Majtek
Posty: 81
Rejestracja: sobota, 25 lipca 2009, 14:42
Numer GG: 2284225
Lokalizacja: okolice Ostrołęki

Odp: Wiedźmin

Post autor: Sori »

Dobra, to ja o Wiedźminie dorzucę swoje (przy okazji witam wszystkich). Mimo iż grafika w nim nie jest najwyższych lotów, są małe obszary i ogólnie jest mniej opcji niż w innych RPG'ach, ma to co najważniejsze na najwyższym poziomie. Klimat jest niesamowity, zupełnie jak książkowy! Świat jest "brudny", bohaterowie nie są kryształowi i każdy ma jakąś tajemnicę -> super! Fabuła również jest najwyższych lotów. Informacja o tym, że pan X to w rzeczywistości pan Y... Mmm...

No i to, co w komputerowym RPG powinno być najważniejsze, a często jest pomijane, czyli wybory i konsekwencje. Zastanawiałem się, czy zachować neutralność i dać zabić pana Z, czy wmieszać się w sprawy polityczne i uratować go, podpadając Zakonowi. Czy warto dla sprawy wiewiórek zabijać niewinne osoby? Takich decyzji musimy podejmować wiele, a gdy już to zrobimy i nie spodobają się nam konsekwencje nie wystarczy wczytać grę. Czemu? Bo konsekwencje następują zwykle kilka godzin po podjęciu decyzji. Naprawdę, dla tej rzeczy (i fabuły oraz klimatu) warto Wiedźmaka kupić. Dla mnie 9+/10 (i wcale nie dlatego, że to polska gra).
ODPOWIEDZ