The Witcher

cRPG Corner

Czy interesuje cię gra Wiedźmin?

Czas głosowania minął środa, 23 maja 2007, 18:46

Tak, nawet bardzo
22
67%
Nom :)
4
12%
Trochę
5
15%
Nie, nie interesuje mnie to
2
6%
 
Liczba głosów: 33
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: The Witcher

Post autor: Alucard »

Azrael666 pisze:Magiem, Paladynem, Najemnikiem. + pod klasy. Np. złodziej, alchemik, kowal.
I TO WSZYSTKO W DWÓJCE, KTÓRA WYSZŁA KILKA LAT TEMU!
Kilka lat temu. A powiedz mi staruszku co ma czas wyjścia gry do ilości np. klas et cetera. Idąc twoim tokiem rozumowania, to Gothic II to kicha, bo w takim Baldurze II który lata wcześniej wyszedł, możemy być kim chcemy. W wiedźminie po prostu taka konwencja była i tyle.
Azrael666 pisze:A w Wiedźminie? Wiedźmin wybierający mniejsze zło, bądź mniejsze dobro.... cienko : /
Jak mówilem, taka konwencja.
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Lea
Marynarz
Marynarz
Posty: 249
Rejestracja: niedziela, 18 czerwca 2006, 20:16
Numer GG: 2956891
Lokalizacja: Celestrin
Kontakt:

Re: The Witcher

Post autor: Lea »

Nie powiedziałabym, że w bg którymkolwiek możesz w pełni tworzyć postać. Nie nazywam tak postaci, która ma ustalone pochodzenie, wiek, dziedzictwo, wychowanie i przyjaciół z dzieciństwa. :>

Ja też zacznę już chyba ciułać na zabawkę... pełna edycja musowo, bo mam fioła na punkcie dodatków takich jak mapy, a tu mają być jeszcze karty i bestiariusze. Medalion od biedy się zutylizuje - kotu będzie w nim ładnie.

Co do postaci, też nie lubię narzuconej, ale gdy gra jest dobra, potrafię się mimo to bardzo dobrze bawić. Tak jak Wy w gothicu. Wolę zresztą mieć narzuconego wiedźmina, niż musieć wybierać między Yennefer, Ciri, Yarpenem czy którąkolwiek z reszty moich "ulubionych" postaci.
Uważam poza tym, że podkładanie tego typu znanych postaci do nowej gry jest nieciekawym, jeśli nie marnym pomysłem. Osobiście wolę kalkę świata z nowymi postaciami i przygodami. Ten światy w końcu jest wspaniale rozległy i jest co wymyślać.

Będę oceniać jak ukończę, nie zanim zobaczę.
To lecę najpierw kupić tego kota.
telitha i lú...
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: The Witcher

Post autor: Azrael »

Ja nie mam nic przeciwko Wiedźminowi sam najpewniej (gdyby była możliwość wyboru) wybrałbym jego.
Jednak jeśli jakiś Niemiec zobaczy na półce polską produkcje w której nie ma możliwości wybrania klasy postaci za 25euro i rodzimą (Gothic III) w której jest wybór klasy za 15 euro wybierze produkcje rodzimą.
(Ja bym tak zrobił)
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: The Witcher

Post autor: Ravandil »

Azrael666 pisze:Ja nie mam nic przeciwko Wiedźminowi sam najpewniej (gdyby była możliwość wyboru) wybrałbym jego.
Jednak jeśli jakiś Niemiec zobaczy na półce polską produkcje w której nie ma możliwości wybrania klasy postaci za 25euro i rodzimą (Gothic III) w której jest wybór klasy za 15 euro wybierze produkcje rodzimą.
(Ja bym tak zrobił)
To już zależy od jakości samej gry. Co z tego, czy gra jest rodzima, czy nie, bo jak jest dobra to się sama obroni... Poza tym wybór klasy nie jest najważniejszy, tylko sama przyjemność płynąca z gry. Nie wyobrażam sobie, by ktoś w sklepie pomyślał sobie "w tej grze nie ma wyboru klasy, to na pewno syf". Tak samo nie ważne, czyja jest to produkcja, cena to też inna sprawa, bo gry tanieją... Twoje rozumowanie jest nieco dziwne, jeśli rzeczywiście Tobie to przeszkadza, to być zrobił tak jak mówisz, ale jak gra będzie dobra to trafi na swoje grono fanów. Z tym, że jedni wolą rozbudowane epickie fabuły, inni hack'n'slashe... Zresztą, w FPS-ach też nie ma klas postaci (przeważnie, nie liczę sieciówek), a jednak ludzie w to grają ;)
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: The Witcher

Post autor: Azrael »

No dobra, ale rozwijanie postaci w różnym kierunku to duży plus dla gry, a od dawna już standart.
Oczywiście, że gdybym miał dowyboru zagrać w Diablo (lecz tylko wojownikiem) bądź w simsy z milionem możliwości :P (nie mogłem znaleść porównania) to wybrał bym Diablo.
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Stanly
Szczur Lądowy
Posty: 13
Rejestracja: piątek, 14 września 2007, 03:25
Numer GG: 0

Re: The Witcher

Post autor: Stanly »

Tak w ogóle od jakiegoś czasu wszędzie robi się głośno o grze, a tutaj cicho :P Na youtubie jest teraz mnóstwo ciekawych filmów z gry, o grze lub o tworzeniu gry. Polecam poszukać czegoś po tagach Witcher / Wiedźmin / Games Convention :D

Swoją drogą, mam małe pytanie odnośnie ludzi którzy czytali sagę o Wiedźminie ... otóż ciekawi mnie jak bardzo zawikłane są różne przedstawione tam historie oraz problemy. Tzn, w jaki sposób są przedstawione, omawiane itp. Ponieważ w grze zwrócono na to sporo uwagi.

Pytanie nasunęło mi się po obejrzeniu: http://www.youtube.com/watch?v=4pMeiivzhGY

Jak znajdziecie jakieś ciekawe linki wklejajcie pls
Lea
Marynarz
Marynarz
Posty: 249
Rejestracja: niedziela, 18 czerwca 2006, 20:16
Numer GG: 2956891
Lokalizacja: Celestrin
Kontakt:

Re: The Witcher

Post autor: Lea »

O, to już jest tak daleko? Przysnęłam :)
No, ten pierwszy pomysł nie za bardzo mi się podoba - że niby gra się na żywca Geraltem po zakończeniu Sagi. Ponieważ to narzuca interpretację zakończenia samej sagi, która zdawała mi się do tej pory dość otwarta i dobrze mi z tym było.
Reszta w sumie może być. No może poza tym jego śmiesznym nosem. Ale nie każdy jest doskonały :wink:
Teraz tylko wybrać się do sklepu.
Ciekawe czy będzie któraś z postaci, które lubiłam... <sigh>

Co się tyczy zawiłości, Stanly, fabuła jest nieco zawinięta, choć nie tak zawinięta jak np u pani Brzezińskiej. Przynajmniej w moim odczuciu, nie wiem czy też to tak odbierzesz. Twoje pytanie nasuwa jednak podejrzenie, że mogłeś sagi o wiedźminie nie czytać. Zrób to, zabawa ma szansę być lepsza. Nie skąp sobie wrażeń. Jest jeszcze miesiąc z haczykiem, po książce na tydzień, wierzę w Ciebie. :)
telitha i lú...
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: The Witcher

Post autor: BAZYL »

Lea pisze:O, to już jest tak daleko? Przysnęłam :)
No, ten pierwszy pomysł nie za bardzo mi się podoba - że niby gra się na żywca Geraltem po zakończeniu Sagi. Ponieważ to narzuca interpretację zakończenia samej sagi, która zdawała mi się do tej pory dość otwarta i dobrze mi z tym było.
Andrzej Sapkowski zaakceptował interpretację twórców gry i dał im swoje błogosławieństwo ;)

Poza tym, na Polconie, w czasie spotkania z fanami twórcy zapewniali, że jak ktoś nie zna sagi bezie bawił się jak przy dobrym cRPG, zaś wszyscy znający będą mogli wychwycić wiele smoczków adresowanych właśnie do nich. To oczywiste, że gra adresowana do graczy na całym świecie nie może determinować znajomości książki do niedawna dostępnej tylko po polsku.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
everan

Re: The Witcher

Post autor: everan »

Interesujące było by tworzenie swojego wiedźmina od podstaw. Twarz, kolor oczu, musklatura itp. Aczkolwiek wizja grania Geraltem z Rivii też jest pociągająca.

Wybór klas w grze o wiedźminie nie wydaje mi się takim wspaniałym pomysłem.
Stanly
Szczur Lądowy
Posty: 13
Rejestracja: piątek, 14 września 2007, 03:25
Numer GG: 0

Re: The Witcher

Post autor: Stanly »

Lea pisze:Twoje pytanie nasuwa jednak podejrzenie, że mogłeś sagi o wiedźminie nie czytać. Zrób to, zabawa ma szansę być lepsza. Nie skąp sobie wrażeń. Jest jeszcze miesiąc z haczykiem, po książce na tydzień, wierzę w Ciebie. :)
Właśnie taki mam zamiar, wykosztowałem się na tą sagę w komplecie. Największy problem, to po prostu zacząć czytać, muszę wymusić na sobie znalezienie między obowiązkami chwilę dla książki. Nie mniej chce to zrobić za nim zacznę grać ;]
BAZYL pisze:Poza tym, na Polconie, w czasie spotkania z fanami twórcy zapewniali, że jak ktoś nie zna sagi bezie bawił się jak przy dobrym cRPG
No właśnie o tym mówili w tym filmiku który zlinkowałem.
everan pisze:Interesujące było by tworzenie swojego wiedźmina od podstaw. Twarz, kolor oczu, musklatura itp. Aczkolwiek wizja grania Geraltem z Rivii też jest pociągająca.
Można by liczyć że powstanie kiedyś sequel / rozszerzenie / mod do Wiedźmina z taką możliwością ;] Było by miło. Chociaż na pewno nie miało by już takiego zaplecza fabularnego jak granie Geraltem.

Edit: Ten film jest ciekawy: http://www.youtube.com/watch?v=m9h_bJvpUN0
everan

Re: The Witcher

Post autor: everan »

Wspaniałym pomysłem byłoby stworzenie MMORPG'a na podstawie Wiedźmina, w którym można by zagrać driadą, elfem, krasnoludem, człowiekiem który miałby za profesje do wyboru wiedźmina.
Lea
Marynarz
Marynarz
Posty: 249
Rejestracja: niedziela, 18 czerwca 2006, 20:16
Numer GG: 2956891
Lokalizacja: Celestrin
Kontakt:

Re: The Witcher

Post autor: Lea »

BAZYL pisze:
Lea pisze:to narzuca interpretację zakończenia samej sagi, która zdawała mi się do tej pory dość otwarta i dobrze mi z tym było.
Andrzej Sapkowski zaakceptował interpretację twórców gry i dał im swoje błogosławieństwo ;)
Poza tym, na Polconie, w czasie spotkania z fanami twórcy zapewniali, że jak ktoś nie zna sagi bezie bawił się jak przy dobrym cRPG, zaś wszyscy znający będą mogli wychwycić wiele smoczków adresowanych właśnie do nich. To oczywiste, że gra adresowana do graczy na całym świecie nie może determinować znajomości książki do niedawna dostępnej tylko po polsku.
Opinia i akceptacja samego Sapkowskiego jest bardzo ciekawa i miła, ale nie powiem, żeby była dla mnie kluczowa przy decydowaniu się na kupno gry :? . Kupując grę to ja mam się dobrze bawić. Przyznam, że w mojej interpretacji akurat wiedźmin z tą swoją wiedźmą raczej nie za bardzo przeżyli. Na szczęście zbyt fanatycznie nie trzymam się tej wersji i będę mogła się odnaleźć w gierze.
Rozumiem też wbrew wszelkim być może stwarzanym pozorom to, że gra mająca być uniwersalną, nie może wymagać znajomości książki. Jestem tylko zdania, że o ile nie ma się wstrętu do stylu Sapkowskiego (znam takich), to nie należy sobie odmawiać jak to określiłeś "smaczków" płynących ze znajomości sagi. Czyli- trzeba ją przeczytać żeby mieć lepszą zabawę.
telitha i lú...
Stanly
Szczur Lądowy
Posty: 13
Rejestracja: piątek, 14 września 2007, 03:25
Numer GG: 0

Re: The Witcher

Post autor: Stanly »

everan pisze:Wspaniałym pomysłem byłoby stworzenie MMORPG'a na podstawie Wiedźmina, w którym można by zagrać driadą, elfem, krasnoludem, człowiekiem który miałby za profesje do wyboru wiedźmina.
No niestety ostatnio dużo wskazuje na to że era mmorpg się kończy, chociaż nic nie jest pewne, nie mniej sporo można było o tym przeczytać ostatnio, a jeżeli ktoś kto ma podjąć decyzję o produkcji będzie miał takie wątpliwości raczej takiego mmorpega nie zobaczymy. Nie mniej pomysł całkiem ciekawy, o ile dało by się to wszystko objąć jakąś ciekawą fabułą.
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: The Witcher

Post autor: Sihamaah »

Osobiście nie jestem za MMORPG. Chociaż... Może gdyby twórcy się przyłożyli, wyszłoby coś świetnego.

Od siebie dorzucam:
http://www.youtube.com/watch?v=Zi-iLIiLxoA

Lepiej oglądajcie, bo może niedługo zniknąć! Świetny filmik moim zdanie... Intro z wiedźmina! Ktoś nagrał kamerką projekcję dla VIPów ;)
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Re: The Witcher

Post autor: Szelmon »

Filmik slodki. Ogladajac takie rzeczy pokrywam sie gesia skorka... Pytanie tylko, dlaczego graficy takiego kalibru nie zrobia filmu pelnometrarzowego??? DLAAAACZEEEGO???
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: The Witcher

Post autor: Sihamaah »

Wiesz co też myślę że gdyby ci ludzie, m.in. Bagiński zrealizowali film za te pieniądze, które przeznaczono na produkcję filmu z aktorami, to powstałoby coś niesamowitego i dostało Oscara ;)
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Kali from Neo-Dżungla
Majtek
Majtek
Posty: 119
Rejestracja: czwartek, 17 maja 2007, 17:27
Numer GG: 6489564
Lokalizacja: z internetu

Re: The Witcher

Post autor: Kali from Neo-Dżungla »

Osobiście nie czytałem Wiedzmina ale zaraz po dokończeniu Władcy Pierścieni i Silmariliona sie za to zabiore a na grę mam już nawet kasę odłożoną i czekam z niecierpliwiony... to będzie gra-hit roku jeśli chodzi o polskie gry i myśle że na zachodzie się osra*** że oni czegoś takiego nie zrobili. To moje zdanie.

A i też sie dziwie czemu nie zrobili pełnometrażowego filmu... U mnie te filmiki mają Oszkara. Sam im wręczyłem ^_^'
WolfTeam... warto chociaż zobaczyć...
ODPOWIEDZ