Ważna rzecz w grach RPG...

cRPG Corner

Co według was jest najważniejsze w grach RPG?

Grywalność
32
64%
Grafika
0
Brak głosów
Dźwięk
1
2%
Małe wymagania
1
2%
Trudność gry
5
10%
Długość gry
2
4%
Chwalenie gry przez kolegów gry
0
Brak głosów
inna rzecz (napisz jaka)
9
18%
 
Liczba głosów: 50
Kloner
Chorąży
Chorąży
Posty: 3121
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2004, 11:06
Lokalizacja: Tam gdzie konczy się wieś a zaczyna zadupie \,,/ <(^.^)> \,,/

Post autor: Kloner »

Moim zdaniem najważniejsza, jest fabuła. Bez dobrej fabuły z gry robi się głupia sieczka
"Lepiej Milczeć I Wyglądać Jak Idiota, Niż Się Odezwać I Rozwiać Wszelkie Wątpliwości"
Mafia Radioaktywnych Krów
delur
Marynarz
Marynarz
Posty: 288
Rejestracja: wtorek, 14 czerwca 2005, 17:46

Post autor: delur »

Fabuła, to chyba oczywiste - "bez dobrej fabuły z gry robi sie glupia sieczka"
Grywalność - Bo jak będzie trzeba przebiec całą wyspę/państwo żeby dojść do jakiegoś mędrca to gra robi się nudna i się odechciewa grać.
A grafika to może być nawet 2d.
Obrazek
Obrazek
Delur słucha:
Obrazek
Obrazek
Gość

Post autor: Gość »

Witam.

Fabuła... Tak, fabuła jest ważną rzeczą w grze. Sory że jej nie dodałem do ankiety, w ogóle mi do głowy nie przyszła. Fabuła jest najważniejszą rzeczą w grach, ale grywalność to też ważna rzecz. A wracając do tego co napisaliście: że grywalność to nie oznacza ile osób gra w daną grę tylko że to, jak dana gra się sprzedaje... To chociaż by tak było to i tak zagłosował bym na grywalność, ponieważ np. jak cię bardzo zainteresuje gra, chcesz mieć orginał, to jak gra by nie miała dobrej grywalności to byś jej nigdzie nie kupił... Weś to pod uwagę.......
Rodic
Mat
Mat
Posty: 452
Rejestracja: piątek, 23 grudnia 2005, 17:08
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: Rodic »

Sory, ale to ja pisałem wyżej, tylko się zapomniałem zalogować.

Tak dla zasady. :lol:
Obrazek
Forum w pełni o komputerach...
Sabrae Xoraim
Bombardier
Bombardier
Posty: 700
Rejestracja: wtorek, 1 listopada 2005, 15:50
Numer GG: 9383879
Lokalizacja: Preczów :P
Kontakt:

Post autor: Sabrae Xoraim »

Anonymous pisze:Witam.

Fabuła... Tak, fabuła jest ważną rzeczą w grze. Sory że jej nie dodałem do ankiety, w ogóle mi do głowy nie przyszła. Fabuła jest najważniejszą rzeczą w grach, ale grywalność to też ważna rzecz. A wracając do tego co napisaliście: że grywalność to nie oznacza ile osób gra w daną grę tylko że to, jak dana gra się sprzedaje... To chociaż by tak było to i tak zagłosował bym na grywalność, ponieważ np. jak cię bardzo zainteresuje gra, chcesz mieć orginał, to jak gra by nie miała dobrej grywalności to byś jej nigdzie nie kupił... Weś to pod uwagę.......
Najpierw WEŹ, :lol: ale grywalność to nie jest sprzerdawalność zni popularno sć.
http://www.gry-online.pl/slownik_gracza.asp? pisze: grywalność (miodność)

Atrakcyjność gry z punku widzenia gracza; współczynnik oceny gry odrębny względem jakości jej grafiki czy muzyki; wykładnia tego, jaką przyjemność z gry można czerpać; zamienny na grywalność termin miodność ukuty został przez redakcję miesięcznika Secret Service i przyjął się powszechnie.
I tego zdania będe się trzymał :P

Podsumowując to co zostało tu napisane wychodzi na to, że najważniejsza jest grywalność i fabuła. Ja jestem zdania, że fabuła nawet ważniejsza, bo weźmy taką grę jak Temple of Elemental Evil (zdania o tłumaczeniu są podzielone) i grało mi się w nią znakomicie, genialnie itd. dopuki, doputy nie odkryłem, że gra polega w mniejszym lub w ekszym stopniu na wicince kolejnych hord stworów, a jak zacząłem grać postacią złą, to nie mogłem zrozumieć co ja tak naprawde tam robię :P
Obrazek
(\ /)
( . .)
c('')('')
This is Bunny. Copy and paste bunny into your signature to help him gain world domination.
Rodic
Mat
Mat
Posty: 452
Rejestracja: piątek, 23 grudnia 2005, 17:08
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: Rodic »

Trochę dziwna ta grywalność. Każdy ma swoje zdanie i koniec! Bo jak tak oglądam posty to prawie każdy ma inne zdanie na temat GRYWALNOŚCI więc skończ my wszyscy to gadanie, bo nigdy się nie dogadamy...

A co do mojego zdania to i tak się go będę czymać i go nigdy nie zmienie... :twisted:
Obrazek
Forum w pełni o komputerach...
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

Co ciekawsze, czytając posty na temat grywalności, odnoszę wrażenie, że każdy ma trochę racji. 8) Ja jeszcze dodam, że w pewnym sensie grywalność to częściowo klimat. Klimat wciąga, porywa i jest budowany po to by chcieć do danej gry wracać. Klimacik to takie nienamacalne coś co trzeba poprostu zbudować. A bez klimatu nie ma grywalności. Grywalność więc wg. mnie jest chęcią graczy do grania w daną grę. 8) Oto moje zdanie.
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
Rodic
Mat
Mat
Posty: 452
Rejestracja: piątek, 23 grudnia 2005, 17:08
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: Rodic »

Klimat tak dla zasady to w pewnym sęsie cześć grafiki. Bo przeciesz klimat także zależy od grafiki, jak bym miał grać w grę o kwadratowych głowach to bardzo dziękuję, lub o trawie która wygląda jak narysowana farbami na kartce. :lol:
Obrazek
Forum w pełni o komputerach...
Sabrae Xoraim
Bombardier
Bombardier
Posty: 700
Rejestracja: wtorek, 1 listopada 2005, 15:50
Numer GG: 9383879
Lokalizacja: Preczów :P
Kontakt:

Post autor: Sabrae Xoraim »

Hmmmm.... A to ciekawe, jak dla mnie Baldur's Gate nie ma jakieś wypasionej grafiki, a nie jeden mój kumpel lub kumpela narysowałabt ładniejsze postacie, a klimat był wyśmienity. Jak kiedyś będe się nudził, zainstauje sobie znowu wszystkie baldury, i przejde je wszystkie razem z dodatkami :D Klimat baldurów jest niezwykły, wciągający i w ogóle wypas :D Starczy powiedzieć, że rozpoczynając grę w BG2 autentycznie drżałem ze strachu/podjary/przejęcia :P CUDO :P
Obrazek
(\ /)
( . .)
c('')('')
This is Bunny. Copy and paste bunny into your signature to help him gain world domination.
Jelcyn
Bombardier
Bombardier
Posty: 643
Rejestracja: niedziela, 12 czerwca 2005, 15:41
Numer GG: 9025892
Lokalizacja: Bydgoskie przedmieścia mrokiem zalane...
Kontakt:

Post autor: Jelcyn »

Ja jestem właśnie w trakcie przechodzenia BGII i czuję dokładnie to samo.

Pozatym uważam że grafa wcale nie jest rzeczą najważniejszą. wystarczy wspomnieć niektóre z starszych gier, które wciąż kuszą nowych graczy. np. FF8 z jej bitmapowymi lokacjami, ale z jaką fabułą i klimatem.
"It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living."
-- Terry Pratchett
"Z głupotą się nie walczy, głupotę się omija"
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

Klimat to nie grafika!!! Moim zdaniem w klimacie dużo bardziej się sprawdza muzyka i rozgrywka (w tym fabuła). Grafika mi się tu wydaje tylko rzeczą czysto kosmetyczną choć też robi swoje (np. wyobraźcie sobie Baldura, jaskrawego z przewagą różowego).
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
Firekage
Pomywacz
Posty: 50
Rejestracja: środa, 18 stycznia 2006, 08:24

Post autor: Firekage »

Elo.
Wg mnie tym czynnikiem sa bohaterowie ktorymi gramy a dokladniej portrety psychologiczne tychze kozakow....przyjrzyjcie sie PLANESCAPE TORMENT'owi......no po prostu szok jak oni to posklecalii...
Pozdro.
...............Tonight I hear you whisper
Deep inside within my head
Tonight I see familiar faces
Voices of the dead calling me...............
Rodic
Mat
Mat
Posty: 452
Rejestracja: piątek, 23 grudnia 2005, 17:08
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: Rodic »

Jaaa..... Czy wy naprawdę nie umiecie czytać, czy mi się wydaje??? Nie możecie doczytać tego zdania??? : "Klimat tak dla zasady to część grafiki!!!"... Następnym razem czytajcie ze zrozumieniem... :?
Obrazek
Forum w pełni o komputerach...
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

Jakoś nikt cię nie rozumie i ja nadal nie rozumiem, bo nie wiem w jakiej zasadzie i kto tak twierdzi (poza tobą) że klimat jest "dla zasady" częścią grafiki...
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
Rodic
Mat
Mat
Posty: 452
Rejestracja: piątek, 23 grudnia 2005, 17:08
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: Rodic »

Ja bym nie umiał grać w grę o kwadratowych głowach, lub o okrągłej trawie. Jak bym grał w taką grę to wiadomo że to by psuło trochę klimat, co nie? I temu pomieszałem to trochę z klimatem, chyba wiesz o co mi chodzi...? :o
Obrazek
Forum w pełni o komputerach...
Sabrae Xoraim
Bombardier
Bombardier
Posty: 700
Rejestracja: wtorek, 1 listopada 2005, 15:50
Numer GG: 9383879
Lokalizacja: Preczów :P
Kontakt:

Post autor: Sabrae Xoraim »

kwadratowa głowa i okrągła trawa, to sytuacja dosyć ekstramalna i nikt nie robi takich gier :P A jak grafika jest bardzo słaba, 2D i postacie różnią się od siebie głównie kolorem i typem zbroi, to nie znaczy że klimatu nie może być! Vide BG 1 i 2, Heroes II i III! Albo np. Tibia, w którą niektórzy ludzie się zagrywają (osobiście nie próbowałem) a grafika jest taka, że chyba lepszą bym narysował, chć plastyk zemnie kiepski, a 5 na koniec było bardzo naciągnięte :P Dlatego dalej się z tobą niezgadzam! Tak naprawdę do zbudowania klimatu wystarczy Firefox i dział "Sesje" na tej stronie :D
Obrazek
(\ /)
( . .)
c('')('')
This is Bunny. Copy and paste bunny into your signature to help him gain world domination.
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

I dobry MG który by klimat zbudował. A właśnie... Wejdź sobie chociażby na Jarkendala, to tam nie masz wcale grafiki, a klimat jest i można w to naprawdę długo grać. Swoją drogą był temat, gdzie mówiliśmy o podobnej kwestii graficznej. Właściwie w tej grze są ewentualne zmiany loga i czcionki. 8)
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
ODPOWIEDZ