Gry komputerowe ogólnie

cRPG Corner
laRy
Kok
Kok
Posty: 1133
Rejestracja: niedziela, 26 grudnia 2004, 14:02

Post autor: laRy »

o fabule ktorej gry??
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Czytanie ze zrozumieniem szwankuje :> O fabule Grim Fandango of cozz.

A jeszcze zapomnialam napisac, ze HoMM3 i 4 lubie :) I ostatnio jestem zmuszona biernie grac w Maxa Payne'a 2 - moj chlopak w to gra bez przerwy -_-" Giera fajna, nie powiem, ale sama tez bym zagrac chciala, tyle ze sie dopchac nie moge ;)
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Ripper
Majtek
Majtek
Posty: 132
Rejestracja: sobota, 6 listopada 2004, 19:17
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Post autor: Ripper »

Dzięki Khaz za wyjaśnienie! Wiesz laRy ja za bardzo nie przepadam za Heroesami, spróbujcie pytać mojego brata Runiq'a on może wam co nieco powiedzieć o czesci 4. Twierdza...hmm...grałem w ta gierke (w twierdze nie krzyżowiec:P:P) podobały mi się te chwile wtedy pogrywałem jeszcze w Max'a Payna 1. To była wtedy dopiero gra!!! Istna rewolucja na rynku z grami! Ahh to były czasy!!!
DESTRACTION TRAUCERS
laRy
Kok
Kok
Posty: 1133
Rejestracja: niedziela, 26 grudnia 2004, 14:02

Post autor: laRy »

max 1 byl krotki, niestety... a dwojki nieprzeszedlem (bylem w jednej z ostatnich misji). a jak wam sie vietcong podobal? swietna gra, moim zdaniem, tylko wylaczyc celownik, radar i te wszystkie bajery i grac na vietnam! to jest cos! przejsc gre tak to jest juz wyczyn!
Runiq
Bombardier
Bombardier
Posty: 765
Rejestracja: sobota, 18 września 2004, 12:59
Lokalizacja: Piekło skute lodem

Post autor: Runiq »

HOMM 4, taa... Grało się te kilkadziesiąt godzin. Wszystkie kampanie zacząłem, żadnej nie przeszedłem :) (w tym jednej tylko dlatego, że miałem format). Misji pare wygrałem, plansz zrobiłem od cholery i jeszcze tego będzie. Mogę spokojnie w tej grze uznać się za "średniaka".

Max Payne - nie grałem, ale widziałem co Ripper wyczyniał na ekranie i musze przyznać, że gierka niezła, aczkolwiek można żyć nie grając w nią. Nie można jej za to przegapić :).
Waltos
Mat
Mat
Posty: 438
Rejestracja: czwartek, 25 listopada 2004, 19:53
Numer GG: 6635964
Lokalizacja: tu

Post autor: Waltos »

HOMM 4 - hmmm... grałem, przeszedłem bez problemu, znudzilo mi się. Dlaczego ona jest tak łatwa?! Wystarczy opracować jeden plan rozbudowy (którego nikomu nie zdradze, więc mnie o niego nie pytajcie) i kolejna wygrana. Moim zdaniem HOMM 3 był duuużo lepszy i bardziej grywalny - do niego częściej wracam. Ale najlepszy był dodatek Armaggedon's Blade. Bardzo fajna kampania, fajne nowe artefakty i bardzo mi się podobała nowa raza - konflux (zywiołaki)
Max Payne - grałem... Do czasu, aż grę pożyczyłem kumplowi, który tydzień później się przeprowadził. Z grą. Już nic nie pożyczam innym, o ile ci nie mieszkają dalej nić 0,5 km ode mnie... A wracając do gry, to ta mi się podobała, fajnie było odpalić bullet time i ponamiatać trochę z gunów przeróżnych...
Ale od niedawna gram w inną grę... Grę nad gry... A zwie się ona Age of Empires 2!!! Fantastycznie było wrócić po 2 latach (płytka z gra mi się wysypała) do epoki królów, budować zamki, jak najlepsze fortece, otoczyć sie wszędzie murem, a później wysłać zwiadowcę, poznać bazę przeciwnika i w zależności od terenu, ułożenia miasta wroga, rozmieszczenia wojsk, zamków i centrów miasta zorganizowac wojsko... Wypuścić do boju oddzial 10 bombard, osłaniac je kawalerią, zniszczyć zamki wroga, potem wybić go co do nogi zwartym szeregiem kanonierów a na koniec uderzyć go między oczy niszcząc mu ostatnie centrum miasta, a oddziały posłać na radosną rześ mieszkańców, by ci nie odbudowali miasta... Ech, nawet Age of Mythology nie było tak dobre. AoE 2 to moim zdaniem najlepsza strategia w dziejach gier komputerowych.
żyję
dsadfga_atadf_a
Mat
Mat
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:26
Lokalizacja: zz...zzz... Zasnąłem (:
Kontakt:

Post autor: dsadfga_atadf_a »

ja swego czasu pykalem sobie w heores 3 :-) razem z qmplami cyba w 5 osob przed 1 kompem siedzielismy i gralismy tak.. 1,2,3,4,5, o jush ciemno ;-) ale gra naprawde byla welka!!
Khazar
Mat
Mat
Posty: 574
Rejestracja: niedziela, 12 września 2004, 18:03
Kontakt:

Post autor: Khazar »

Z tego, co wiem, ma wyjść niedługo (a może już wyszła) druga część Black & White. Tym razem SI wieśniaków i chowańców ma być lepsze, a wyznacwy wreszcie będą się mogli sami bronić (to tyczy się zarówno wyznawców gracza jak i oponenta). Grafika ma być też o niebo ładniejsza (spójrzcie tylko na screeny). Już nie mogę się doczekać, aż wyjdzie w Polsce.
Obrazek
Waltos
Mat
Mat
Posty: 438
Rejestracja: czwartek, 25 listopada 2004, 19:53
Numer GG: 6635964
Lokalizacja: tu

Post autor: Waltos »

B&W jest jedną z niewielu gier, dzięki którym poznałem uroki grania nocą :P Ekstremalnie mnie wciągnęło wychowanie mojej kochanej krowy :D i rzucanie czymkolwiek - a już najbardziej bombardowanie wiosek wroga kulami ognia i kamieniami... Ale teraz mi się karta graficzna mi sę wysypała i mi gierka nie pochodzi na starym rezerwowym szajsie o naziwe RIVA TnT 2 :cry: Trzeba przyznać, że jednym z największym atutów gry (poza grywalnością i fizyką) jest grafika... A tak przy okazji, zapytam się, bo mam z jednym prblem: Moja krowa zawsze wcinała bydło, a później nie mogłem jej nauczyć jedzenia zboża i mi cholera wyjadała ludzi, co mi się bardzo nie podobało. Co zrobic, by się nauczyła jeść zboże?
żyję
Khazar
Mat
Mat
Posty: 574
Rejestracja: niedziela, 12 września 2004, 18:03
Kontakt:

Post autor: Khazar »

Ja swojego podopiecznego od początku karmię zbożem, ale jest (chyba) pewien sposób na zmianę zachowania twojej krówki. Obserwuj ją dłuższy czas. Jeśli zobaczysz, że sama wpierdziela jakieś mięsko, daj jej po pysku, podaruj zboże, pogłaszcz ją raz po brzuchu (tak się zmusza chowańca do jedzenia, nawet jeśli nie jest głodny), a jak zje, pogłaszcz ją porządnie. I tak przez pewien czas. Powinno pomóc.
Obrazek
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Black & White - tez to lubie. Nie przeszlam :( Za kazdym razen utykalam na tej samej misji, tej, gdzie mi sie chowaniec kurczyl.
Ostatnio znowu chcialam zagrac, ale sie okazalo, ze siostra sprzedala MOJA gre :/ Rodzenstwo to najgorsza plaga...

A co do Maxa Payne'a 2, to moj piekny juz gre przeszedl, wiec moge spokojnie dorwac sie do kompa i po raz n-ty przechodzic NwN :)
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Runiq
Bombardier
Bombardier
Posty: 765
Rejestracja: sobota, 18 września 2004, 12:59
Lokalizacja: Piekło skute lodem

Post autor: Runiq »

Waltos pisze:Ale teraz mi się karta graficzna mi sę wysypała i mi gierka nie pochodzi na starym rezerwowym szajsie o naziwe RIVA TnT 2 :cry:
Nie rozumiem, ja mam Rivę TNT2 i działa perfekcyjnie. Hmm... Co do B&W: Ja mam małpkę :). Uczy się czarów jak błyskawica. Po pierwszej misji już zna leczenie, większe leczenie, przyzywanie jedzenia i cud wody. :D
Khazar
Mat
Mat
Posty: 574
Rejestracja: niedziela, 12 września 2004, 18:03
Kontakt:

Post autor: Khazar »

Podobna rzecz ma się z prockami. Ja mam baaardzo słaby (ale już o tym mówiłem). A mimo wszystko B&W działa mi bez problemu. Może ciutek się czasem zacina, ale nie zdarza mi się to zbyt często.
Obrazek
Ripper
Majtek
Majtek
Posty: 132
Rejestracja: sobota, 6 listopada 2004, 19:17
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Post autor: Ripper »

Ja mam słaby komp i Rive TNT 2 i tylko czasem się zatnie nie jest to częste. właśnie Teraz z qmplami wróciliśmy do B&W i gram z kolegą przez sieć jest zarąbiscie!!! Co do chowańców to ja mam kochanego tygrysska! :) Wolno sie uczy ale za to jaka siiiiła...ahh...walczy niczym lew :lol: :P :P.
DESTRACTION TRAUCERS
dsadfga_atadf_a
Mat
Mat
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:26
Lokalizacja: zz...zzz... Zasnąłem (:
Kontakt:

Post autor: dsadfga_atadf_a »

a ja niestety mam nie dobre wspomnienia dotyczace B&W otoz gdy pierwszy raz mialem te gre to nie moglem jej wlaczyc zawsze zacinala mi sie w tym samym miejscu. Potem po upgrejczu koma zacinala sie kawalek dalej :/ az w koncu pozyczylem te giere od jeszcze innego qmpla i moglem wreszcie pograc ale nie zaglebilem sie za bardzo bo wtedy wyszedl NWN :-)
Runiq
Bombardier
Bombardier
Posty: 765
Rejestracja: sobota, 18 września 2004, 12:59
Lokalizacja: Piekło skute lodem

Post autor: Runiq »

Co powiecie o Warcrafcie 3? Moim zdaniem jest to genialna gra. Świetna grafika (jak na tamte czasy), super bohaterowie, dobre czary... ech, gdybym miał tą grę. Dzięki edytorowi przerobiłem strategię-cRPG w cRPG :D. Tylko z bratem zacięliśmy się na pewnej misji w kampanii ludzi (to ta z obroną miasta), a płyty już nie mamy :(.
dsadfga_atadf_a
Mat
Mat
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:26
Lokalizacja: zz...zzz... Zasnąłem (:
Kontakt:

Post autor: dsadfga_atadf_a »

ja w przeszedlem cala kampanie ludzi w W3 :D hehe tylko ze nie mgoe sobie skojarzyc misji z obrona miasta. Wiem ze cos tam bylo ale nie moge przypomniec sobie szczegolow. A gra ogolnie b.dobra podobno przez neta jeszcze lepsza:) Gral ktos w nia po sieci?
ODPOWIEDZ