Seria Heroes of Might and Magic

cRPG Corner
ODPOWIEDZ

jaka czesc (+ dodatki) byla najlepsza ?

heroes 1
0
Brak głosów
heroes 2
5
3%
heroes 3
155
88%
heroes 4
13
7%
heroes 5
4
2%
 
Liczba głosów: 177
Rubenos
Pomywacz
Posty: 26
Rejestracja: czwartek, 5 października 2006, 19:59
Kontakt:

Post autor: Rubenos »

Jak dla mnie zbyt duży byłby bajzel ... zwłaszcza grając np. kilkoma herosami i posiadając kilka miast. Dla przykładu chcesz np. coś w mieście opracować, a tu niespodziewanie pojawia się komunikat że twój heros został zaatakowany gdyż tury są prowadzone jednocześnie. Czy kolejny przykład: część miast jest zagrożonych przez herosów rywala... być może zdołasz uzbroić w garnizon jedne miasto, gdy a w tym czasie rywal zajmie drugie bo mnie zdążyłeś wykupić jednostek w drugim. Wolę jednak tradycyjne tury :)
Pavciooo
Kok
Kok
Posty: 1245
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:22
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

Post autor: Pavciooo »

Rubenos pisze:Jak dla mnie zbyt duży byłby bajzel ... zwłaszcza grając np. kilkoma herosami i posiadając kilka miast. Dla przykładu chcesz np. coś w mieście opracować, a tu niespodziewanie pojawia się komunikat że twój heros został zaatakowany gdyż tury są prowadzone jednocześnie. Czy kolejny przykład: część miast jest zagrożonych przez herosów rywala... być może zdołasz uzbroić w garnizon jedne miasto, gdy a w tym czasie rywal zajmie drugie bo mnie zdążyłeś wykupić jednostek w drugim. Wolę jednak tradycyjne tury :)
Ale w tym chodzi o to, że tylko na początku są takie, gdy gracze "zbliżą się" do siebie (heh ale to zabrzmiało ;)) to tury stają się normalne.
I tak nikt tego nie czyta...
Rubenos
Pomywacz
Posty: 26
Rejestracja: czwartek, 5 października 2006, 19:59
Kontakt:

Post autor: Rubenos »

Ej skoro tak to przyznaję bez bicia ;) , że twój pomysł nie jest wcale taki zły ;) Ale nie wiem czemu, ale wątpię aby twórcy gry odeszli od tradycyjnej formy, nawet jeśli chodzi o multiplay.
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

Zauwazcie tylko, ze na poczatku gry tury i tak trwaja bardzo krotko, wiec byla by to mala oszczednosc. One sie wydluzaja dopiero, jak wlosci sa bardzo duze - wtedy zas juz najczesciej dawno sie spotkalo przeciwnika.
Pavciooo
Kok
Kok
Posty: 1245
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:22
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

Post autor: Pavciooo »

1. To nie mój pomysł, tylko pomysł nad którym pracują panowie z Nivalu.
2. Tury na początku trwają krótko, chyba że gracze walcza z neutralnymi stworami co jest bardzo częste na początku gry, bo trzeba zdobyć kopalnie, a autobitwa nie zawsze daje satysfakcjonujący nas wynik...
I tak nikt tego nie czyta...
Prentki
Majtek
Majtek
Posty: 131
Rejestracja: środa, 25 stycznia 2006, 11:51
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Prentki »

Proponuję dodać do tej ankiety Heroesa 5!
Heimdall
Bosman
Bosman
Posty: 1898
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 20:11
Lokalizacja: Asgard

Post autor: Heimdall »

W Heroesa V pograłem może z godzinkę, wybitnie mi się nie spodobał, najgorsze jest to, że został przeniesiony w trójwymiar. To już IV byla lepsza. Dobry w niej był codzienny przyrost stworzeń, nie trzeba było czekać na początek tygodnia na nową dostawę. Ale zdecydowanie najlepszy Heroes to III, po prostu ma w sobie ten klimat, coś co pozwalało godzinami siedzić przed komputerem przez wiele miesięcy. W II też nawet przyjemnie się grało. A w jedynkę? Pamiętam tylko, jak jeszcze nie mialem kompa i chodziłem do kumpla pograć. Najlepiej było jak się czterech zebrało, chociaż trzeba było długo czekać na swoją kolej. Przez mgłę pamiętam taką mapę z teleportami. Każdy był na jednej wyspie, a żeby się dostać do wroga trzeba było przejść przez teleport, którego strzegł najpotężniejszy stwór. Ech, miło sobie czasem powspominać.
...
Prentki
Majtek
Majtek
Posty: 131
Rejestracja: środa, 25 stycznia 2006, 11:51
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Prentki »

Ja bym stawiał na pierwszym miejcu Trójkę, na drugim Piątkę, a na trzecim Dwójkę.
W czwórkę oraz w jedynkę także grałem, ale jedynkę, mimo to, że jak na tamte czasy była świetna, pomijam, a czwórka średnio mi się spodobała. Co prawda zastanawiam się nad kupnem Heroesa IV z wszystkimi dodatkami, bo jest w extra klasyce za 20zł.
Pavciooo
Kok
Kok
Posty: 1245
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:22
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

Post autor: Pavciooo »

E tam, V-tka jest fajna, dla mnie jest równie klimatyczna co III, tak naprawdę to III z nową kampanią, grafą i wieloma ulepszeniami. JEdyne co brakuje mi w V-tce, to dwóch zamków z III-ki :P
I tak nikt tego nie czyta...
Hose15
Bombardier
Bombardier
Posty: 899
Rejestracja: sobota, 20 maja 2006, 10:14
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Hose15 »

Mi najbardziej podobają się Herosi III. To jest klasyka gier strategicznych. Chociaż ta gra nie ma powalającej grafiki to naprawdę warto w nią grać. Czasami siedzę nad nią długimi godzinami. Są tam fajne zamki, kampanie i wiele innych czynników chociażbych sprawy technicznej. Np. wykupywanie wojsk co tydzień.
Czerwona Orientalna Prawica
Prentki
Majtek
Majtek
Posty: 131
Rejestracja: środa, 25 stycznia 2006, 11:51
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Prentki »

Nie będę liczył godzin spędzonych z kumplami nad Heroesem 3...
Liczby mierzone w tysiącach...
Heimdall
Bosman
Bosman
Posty: 1898
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 20:11
Lokalizacja: Asgard

Post autor: Heimdall »

Ja też spędziłem z kumplami najwięcej czasu przy trójce (najczęściej graliśmy we trzech albo czterech), przy jedynce też dużo, ale wtedy jeszcze kompa nie mialem, więc w domu kolegi. W czworkę też trochę graliśmy, ale na innych zasadach. Zawsze jeden na jednego, z tym że bez beśrośrednich walk, tylko wyścig, który dowódca zdobędzie najwyższy poziom w jakimś-tam czasie (czarownik z magią chaosu na poziomie szóstym i wszyskimi czarami to było coś :) ).
...
Alrikus
Marynarz
Marynarz
Posty: 237
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2006, 10:27
Numer GG: 0
Kontakt:

Post autor: Alrikus »

III to było coś, nie to co teraz. Może to i trochę stetryczałe stwierdzenie ale w 100% oddaje moje nastawienie. No i gra z kumplami na jednym kompie... Ale tak naprawdę to co mnie zaskakuje że po tylu latach gra nic a nic się nie zestarzała. Ani grafika, ani muzyka, ani tymbardziej frajda jaką daje rozgrywka nie robi gorszego wrażenia niż przed kilkoma laty.
Obce lasy przemierzam, serce szarpie mi krtań!
Nie ze strachu - z wściekłości, z rozpaczy!
Ślad po wilczych gromadach mchy pokryły i darń,
Niedobitki los cierpią sobaczy!
Heimdall
Bosman
Bosman
Posty: 1898
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 20:11
Lokalizacja: Asgard

Post autor: Heimdall »

No cóż, tali już urok Heroesa III. A co do grafiki, to wszysko dzięki grafice dwuwymiarowej. Taka grafa starzeje się jakieś trzy razy wolniej niż trójwymiar. Za jakieś dwa, trzy lata ludziska już będą narzekać, że w piątce taka słaba grafika, a teraz po siedmu (nie jestem pewien, ale chyba po siedmiu) latach od wydania trójki mało kto powie, że grafika w niej poraża i nie da się grać. Ja tak stwierdziłem jak zobaczyłem rok temu Arcanum.
...
Hose15
Bombardier
Bombardier
Posty: 899
Rejestracja: sobota, 20 maja 2006, 10:14
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Hose15 »

Masz rację. Taka grafika przetrwa bardzo długo. Ale gra nie zależy od grafiki lecz też od grywalności i pomysłu. Np. taki DSJ albo Liero. Nie ma tam wypasionej na maksa grafiki a gra się fajnie :D
Czerwona Orientalna Prawica
Heimdall
Bosman
Bosman
Posty: 1898
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 20:11
Lokalizacja: Asgard

Post autor: Heimdall »

Oczywiście, grywalność i pomysł są najważniejsze, i razem z grafiką tworzą mieszankę wybuchową jaką jest Heroes III. W ogóle jest to chyba jeden z nielicznych sequeli, które są lepsze od poprzedników.
PS. Ja deesjota nigdy nie lubiłem, bo mnie skoki narciarskie nie kręcą, pamiętam jak się zawsze wkurzałem, bo nie umiałem w to grać, zawsze lądowałem leżąc na śniegu :wink: .
...
Zaknafein
Bombardier
Bombardier
Posty: 729
Rejestracja: wtorek, 6 grudnia 2005, 09:56
Numer GG: 4464308
Lokalizacja: Free City Vratislavia
Kontakt:

Post autor: Zaknafein »

W trzeciego Heroesa przez sieć grało się z książką w ręce :]
Może rozwiązanie przyśpieszające turami zwiększy grywalność, ale na pewno zmniejszy ilość czytanych książek wśród niektórych ludzi(takich, którzy czytają 3 książki/rok[jak dobrze pójdzie], oraz takich którzy czytają TYLKO przy grze w turówki ;] )
ODPOWIEDZ