cRPGi wszech czasów

cRPG Corner
ODPOWIEDZ
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Post autor: Ravandil »

Jeśli chodzi o wątki poboczne, to faktycznie Morrowind rządzi :D Chcąc sobie poprawić umiejętności zacząłem chwytać się różnych robótek, aż... zapomniałem jaki jest mój quest główny :P Poszedłem trochę dalej za fabułą... i znowu zacząłem robić zadania poboczne. Jest ich naprawdę dużo i niejednokrotnie sprawiają większą radość niż główny wątek :) W Gothicu za to podoba mi się, że jest dość konkretny, ma wyrazistych NPC-ów i (moim zdaniem) nieco lepszy system walki bronią.
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Heimdall
Bosman
Bosman
Posty: 1898
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 20:11
Lokalizacja: Asgard

Post autor: Heimdall »

W Morrowindzie nawet nie przeszedłem wątku głównego. Muszę niedługo zrobić któreśtam podejście, może w końcu mi się uda :wink: . Wątki poboczne były najlepsze, ale lubiłem także się szwendac po pustkowiach. Raz, na samym początku gry (grę zaczynałem wiele razy), nie chciało mi sie iść do Balmory i poszedłem do Molag Mar (na piechotę), potem wróciłem, miałem juz chyba z 3-4 poziom i... zabiłem Umbrę (jeden z silniejszych wojowników w grze ze świetnym mieczem). Strzelałęm do niego chyba z piętnaście minut z kuszy :D .
A co do Gothica to muszę się zgodzić, że ma bardziej wyraziste postaci, lepszy system walki no i troche bardziej dopracowany świat. Ale w Morrku tez były ciekawe postacie jak np. Yagrum Bagran (nie pamiętam dokładnie imienia, w kazdym razie to ten ostatni Dwemer chory na spaczenie).
...
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Post autor: Ravandil »

Ja też nie skończyłem głównego wątku... Po prostu bardziej wciągnęło mnie łażenie po świecie i pięcie się w górę w szeregach różnych organizacji... (chociaż w jednym z questów... nie mogłem znaleźć miasta, do którego kazali mi iść :shock: ) Muszę odnaleźć gdzieś sejwy i spróbować dalej grać (ale od czego są ferie, jednak jeszcze jest BG2 :D ). Jedyny mankament Gothica (dla niektórych, mnie to nie przeszkadza) to to, że na początku 2 krwiopijców może zrobić graczowi kuku zanim się obróci :D
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
jarek1919
Szczur Lądowy
Posty: 7
Rejestracja: sobota, 27 stycznia 2007, 21:27

Post autor: jarek1919 »

Moim zdaniem cRPG-iem wszechczasów jest Planescape Torment...
Przeszedłem gierę 2 razy i bardzo mi się podoba... Ma rozbudowaną fabułę, piękną grafikę i niepowtarzalny klimat... Polecam... :)
Tra La La
Kochaj Mrok Tak Jak Ja !!!
kaziu
Mat
Mat
Posty: 403
Rejestracja: niedziela, 19 listopada 2006, 21:36
Numer GG: 7230085
Lokalizacja: Sagan

Post autor: kaziu »

1 BG seria, Nwn2 i 1 za multiplayer, kotor(Gram nadal :P)
2 evil island za questy i smaczki np. tu leży gill bromir....
3.arcanim
4 Falloty
5 Gothic 1
Heimdall
Bosman
Bosman
Posty: 1898
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 20:11
Lokalizacja: Asgard

Post autor: Heimdall »

kaziu pisze:2 evil islands za questy i smaczki np. tu leży gill bromir....
O, ktoś potrafi docenić tą grę :D . To był mój pierwszy eRPeG, przechodziłem go kilka razy. Bardzo dobre było w nim, to że bardzo często zamiat dzikiej rzezi trzeba było przeciwnika wykończyć po cichu albo w ogóle go ominąć. Chociaż fabuła była linowa do bólu i przewidywalna, no ale cóż, coś za coś.
...
Septimus Helmheid
Majtek
Majtek
Posty: 140
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 16:23
Lokalizacja: Zamek Blackhill

Post autor: Septimus Helmheid »

1 - Fallout 1 i 2 (ale nie Tactics, bo moze i jest fajny ale nie jest to Fallout)
2 - Baldurs Gate (Wszystkie czesci)
3 - Icewind Dale (Wszystkie)
Septimus Helmheid
Arcymag z Blackhill
Tevery Best
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1271
Rejestracja: środa, 14 lutego 2007, 21:43
Numer GG: 10455731
Lokalizacja: Radzymin

Post autor: Tevery Best »

1. Baldur's Gate'y,wszystkie. Jedynkę za to, że kiedy już się wydaje, że to będzie sztampowe story, nagle wszystko staje na głowie, okazuje się, że jesteś dzieckiem martwego boga, po chwili lądujesz w więzieniu i dopadają cię upiory przeszłości... Mniam. I za to, że rozbudził moją miłość do RPGów. Dwójkę za to, że była prawdopodobnie najbardziej widowiskowym RPG w historii. I że miała jeszcze lepszą fabułę jak jedynka.
2.Torment. Za to, że jest jedynym RPG w realiach fantasy, o którym słyszałem opinię, że jest lepszy od Baldura, a który tyle razy mi się wymykał, ale go wkrótce dopadnę!
3. Morrowind. Za scenę ostatecznej walki. To było świetne... już myślę, że zaraz zniszczę Akula-chana, a tu nagle obrywam w plecy od Dagoth Ura. Te gorączkowe ciosy w serce, przerywane błyskawicznymi sięgnięciami po eliksiry lecznicze... poezja.

Anty - wyróżnienie: Świątynia Pierwotnego Zła. Za największe rozczarowanie mojego komputerowego życia. Czekałem tyle czasu, by móc odpalić ją z obrazu płyty - a tu taka kicha... Ale z drugiej strony jest najlepiej odwzorowującym zasady papierowego D&D cRPG.
Yammamoto
Szczur Lądowy
Posty: 16
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:14
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Yammamoto »

1. Baldur's Gate'y wszelakie odmiany - a już szczególnie dwójka z dodatkiem...aż się łezka w oku zakręciła

2. Morrowind - ilość wątków pobocznych i ogólnie wszystko; siadłem na jakiś czas do Obliviona, ale to imo nie to samo, w Morka się zawsze chętnie pograło, a ale TES IV jakoś mnie odrzuciło...co o tym sądzicie, która część "zwojów" jest wg was lepsza?

3. Gothic - pierwsza część miała ten urok, to poczucie zamknięcia, które mnie urzekło na jakiś czas.

4. Planescape - uważam tę grę za tak samo dobrą jak BG i mam nadzieję, że wkrótce Bioware zajmie się tymi realiami...

5. Icewind Dale (całość) - rzut izometryczny, trudno uniknąć skojarzeń z Baldursem i może dlatego lubię Dolinę Lodowego Wichru?
Elfin
Mat
Mat
Posty: 526
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 17:37
Numer GG: 9599112

Post autor: Elfin »

1. Gothic (seria)
2. Diablo II
3.Baldur's Gate
4. Icewind Dale
5. Seria The Elder Scrolls


..... A oto moja propozycja.... I ZAZNACZAM!!! Kolejnosc nie ma znaczenia!!!!.... W takiej kolejnosci tylko wpadaly pomysly..... :wink:
Ostatnio zmieniony sobota, 5 maja 2007, 11:30 przez Elfin, łącznie zmieniany 1 raz.
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Post autor: Alucard »

Yammamoto pisze: 4. Planescape - uważam tę grę za tak samo dobrą jak BG i mam nadzieję, że wkrótce Bioware zajmie się tymi realiami...
Taaa..l. moim zdaniem TO WŁAŚNIE JEST GRA WSZECHCZASÓW ! Mam do niej szczególny sentyment gdyż
-to była moja I-a oryginalna gra ( a 3-cia na PeCeta)
-Grafika szokowała
-Wracałem do niej niezliczoną ilośc razy
-Jedyna gra poruszająca naprawdę dobrze wątki filozoficzno-etyczne oraz odpowiadająca na pytanie o rolę jednostki we wszechświecie
-Pierwsza i jedyna gra na której sie popłakałem ( ;) No już, nie śmiac się-młody byłem )
Zamroczony mrrrok
Majtek
Majtek
Posty: 116
Rejestracja: środa, 28 marca 2007, 15:21
Numer GG: 7260540
Lokalizacja: Zza zadupia

Post autor: Zamroczony mrrrok »

Hmmm to byndzie tok
1.BG I - chyba pierwszy RPG ktory wsysł mnie na amen i pierwsza gra która przeszedłem szybciej niż kumple (he he he teraz ja sie nabijałem role sie odwrociły! ;) )
2.BG II duuuzo dłuzsza od BG I , lepsza grafa , duuuuuuuuuuuuzo wiecej itemow tak więc mniam mniam ( niedawno ją ukonczyłem)
3.No i nikt nie wymienił (chyba) serii Might&Magic !!! :shock: ooo wy ile ja nocy zarwałem na VIII i VII...ahhhh
4.Gothic 1&2 -jedynka zdecydowanie lepsza i chyba jedyna gra ktora przeszedłem z 6 razy.Teraz obracam( :wink: ) dwójke jako przerwa miedzy BGII a tronikiem bhaala , no i no G2 to niestety nie to samo (bueee :cry: )
5.The Eleder Scrools:Morrowind- taaaa no cóż muszę ją wymienic bo grałem w nią ze 2 miechy.. i dopiero po 2 miechach katówy i litrach(herbatki:wink: )
zauwazyłem te babole hmm trudno 2 miechy z zyciorysu i tyle co tam 8) [/url]
Obrazek
Obrazek
kajtek Raulin
Kok
Kok
Posty: 1025
Rejestracja: czwartek, 1 lutego 2007, 14:26
Numer GG: 0

Post autor: kajtek Raulin »

Elfin pisze: 2. Diablo II
A czy Diablo II można potraktować jako cRPG?
Chyba nie.Ta gra to raczej H&S z elementami Fantastycznymi.
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Post autor: Alucard »

DOBRA. To teraz moje cRPG wszechczasów

1-HoMM (No wiem... ale nie mogłem się powstrzymać. Coś tam z RPG jest ;))
2-Planescape
3-BG1- Za klimat, muzyke którą kocham... mój pierwszy RPG (najpierw pirat... potem się zreflektowałem i kupiłem oryginała za 99 zeta)
4-BG2- Bo byłem dalej niż brat-maniak komputera (2 lata młodszy :/)
5-Gothic II i I - A tak... w tej kolejności ;)
6-Fallout Tactics, 2 i 1 :twisted:
Koval
Marynarz
Marynarz
Posty: 310
Rejestracja: wtorek, 1 maja 2007, 23:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Koval »

I jak tu wymyślić coś oryginalnego skoro wszystkie najlepsze erpegi zostały już wymienione ?
"Ogrom szaleństwa jest najlepszym zmysłem."
Scander Dal'Amar
Szczur Lądowy
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 16:43

cRPG wszechczasów :D

Post autor: Scander Dal'Amar »

Jesli o mnie chodzi to uważam Arcanum za gre nie do przebicia, na drugim miejscu postawiłbym Revenanta, a i na 3 Gothic 1
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Post autor: Pita »

Alucard 666 pisze: -Jedyna gra poruszająca naprawdę dobrze wątki filozoficzno-etyczne oraz odpowiadająca na pytanie o rolę jednostki we wszechświecie
nie jedyna, nie jedyna - Xenogears na PS :) i Xenosaga, choc Planescape rzadzi jak mało co :wink: a lista cRPGow wszechczasow moglaby byc dluga i szeroka - zaluje ze nie gralem w Panzer Dragoon Saga bo tak nie mam pewnosci czy, aby na 100% nie pokochalbym bym jej calym sercem i duchem ;/
Har Har Har
ODPOWIEDZ