Morrowind

cRPG Corner
ODPOWIEDZ
Nyano
Mat
Mat
Posty: 589
Rejestracja: poniedziałek, 6 lutego 2006, 11:51
Numer GG: 3030068
Lokalizacja: Z ukrycia i cienia

Post autor: Nyano »

Ravandil pisze:Właśnie, tylko że w Morrowindzie sprzedawcy ogólnie mają bardzo mało kasy i sprzedanie co lepszych fantów graniczy z cudem...
Jest jeszcze coś takiego jak handel wymienny. Sprzedajesz NPC'owi i skupujesz od niego pół sklepu, a gdy odnowi mu się kasa sprzedajesz mu po kawałeczku jego własność. O ile masz trochę wytrenowany handel nie powinieneś zbyt wiele stracić.

No i jest jeszcze gry z TES mają bardzo przydatną rzecz - CS'a!
Co za problem zwiększyć ilość kasy posiadanej przez NPC'a?
Bóg na Krzyżu był tylko kolejną religią, która uczyła że miłość i morderstwo są nierozłącznie związane - że w końcu Bóg zawsze pije krew
Heimdall
Bosman
Bosman
Posty: 1898
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 20:11
Lokalizacja: Asgard

Post autor: Heimdall »

Co do handlu wymiennego. Wie ktoś może, gdzie jest niejaki Krab Sprzedawca? Podobno to najbogatszy kupiec w całej podstawce, bogatszy od Pełzacza i tak jak on skupujący wszystko za rzeczywistą wartość przedmiotu.
Nyano pisze: Co za problem zwiększyć ilość kasy posiadanej przez NPC'a?
Albo ściagnąć odpowiedniego moda dodającego kupca z nieskończoną ilościa kasy albo zwiekszającago limit Pełzacza. Możliwości jest dużo.

Tutaj macie Morrowinda w 14 minut
A tu w 7 min.

Z kamionkową tacą też tak zawsze robię, ale nie wiedziałem, że za pomocą mikstur można podnościć współczynniki do tysięcy :) .
...
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Post autor: Ravandil »

Przejście Morrowinda w 7 minut jest naprawdę kozackie :) W tyle czasu to ze Scyda Neen nie wyjdę... Ale duży szacunek dla tego gościa za samozaparcie i spryt. Można w kompleksy wpaść :P Wrażenie też robi Fallout 2 rozwalony w 14 minut :shock:

PS. Właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem Złotej Edycji Morrowinda (gra+dodatki) . Problem jest taki, że ferie trwają tylko 2 tygodnie :P
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Heimdall
Bosman
Bosman
Posty: 1898
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 20:11
Lokalizacja: Asgard

Post autor: Heimdall »

Ravandil pisze:Przejście Morrowinda w 7 minut jest naprawdę kozackie :) W tyle czasu to ze Scyda Neen nie wyjdę...
Ja tyle muszę czekać, żęby mi się jakaś lokacja wczytała po podróży łodzią lub łazikiem (szczegółlnie kiedy gram już ze 3-4 godziny). Dla mnie szokiem było jak gościu wchodzi do jakiegoś pomieszczenia, a ono się nawet nie wczytywało :wink: .

IMO ten gościu, który przeszedł grę w 7min, był bardziej uczciwy, bo ten drugi wykorzystał bug pozwalający podnosić współczynniki do ogromnych wartości. Dzięki tym filmikom, wiem jak korzystać ze Zwoju Ikara :D . Ale czy czasem przed wzięciem Brzytwy i Czerpaka nie trzeba mieć jakiegoś artefaktu od Viveka?
Ravandil pisze:Właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem Złotej Edycji Morrowinda (gra+dodatki)
Też mam :D . Tylko, że narazie nie instaluję, czekam na nowego kompa. Jak dobrze pójdzie, będę miał go już w przyszłym tygodniu. Szkoda, że już po feriach. No ale cóż, szkoła to nie wszystko :wink: .
...
Memo
Bombardier
Bombardier
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 13:44
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Memo »

Technicznie to Morrowinda nie da się przejść. Można ew. ukończyć główny wątek.
Raz sierpem, raz młotem w czerwoną hołotę!
Odmiana nicka mego:
M: Memo; D: Mema; C: Memowi; B: Mema; N: Memem; Msc: Memie; W: Memo!
Nyano
Mat
Mat
Posty: 589
Rejestracja: poniedziałek, 6 lutego 2006, 11:51
Numer GG: 3030068
Lokalizacja: Z ukrycia i cienia

Post autor: Nyano »

Ten facio co przeszedł Morr'ka w 7 minut to idiota.
Po co robić różne mody byle jak najszybciej przejść grę?
Mógł ustawić, że startuje gdzieś pod koniec. Na to samo by wyszło...
Bóg na Krzyżu był tylko kolejną religią, która uczyła że miłość i morderstwo są nierozłącznie związane - że w końcu Bóg zawsze pije krew
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Post autor: Ravandil »

Heimdall pisze:
Ravandil pisze:Właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem Złotej Edycji Morrowinda (gra+dodatki)
Też mam :D . Tylko, że narazie nie instaluję, czekam na nowego kompa. Jak dobrze pójdzie, będę miał go już w przyszłym tygodniu. Szkoda, że już po feriach. No ale cóż, szkoła to nie wszystko :wink: .
Korzystając z faktu, że województwo Śląskie bodaj jako jedno z ostatnich ma ferie na razie uzupełniam kolekcję o tytuły, które uciągnie mój obecny sprzęt (o dziwo jest takich trochę), a które zabiją nudę przez ferie (chociaż mam w planie też inne rzeczy oprócz grania:)). W sumie Morrowind + dodatki i BG2 + Tron Baala to mi mogą spokojnie do wakacji wystarczyć.
Nyano pisze:Po co robić różne mody byle jak najszybciej przejść grę?
Mógł ustawić, że startuje gdzieś pod koniec. Na to samo by wyszło...
Dlatego bardzo niechętnie używam modów ułatwiających grę, nawet wspomnianego moda na kupca z nieskończoną ilością kasy. Po prostu wolę kombinować jak koń pod górę, niż żeby mnie potem sumienie gryzło, że sobie ułatwiłem :D
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Heimdall
Bosman
Bosman
Posty: 1898
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 20:11
Lokalizacja: Asgard

Post autor: Heimdall »

Memo pisze:Technicznie to Morrowinda nie da się przejść. Można ew. ukończyć główny wątek.
Ale po zaliczeniu głównego wątku, zostaniu mistrzem wszystkich gildii, jednego z wielkich rodów, odkryciu całej mapy i zgromadzeniu wszystkich artefaktów chyba można z czystym sumieniem powiedzieć, że ukończyło się grę :wink: .
Nyano pisze:Ten facio co przeszedł Morr'ka w 7 minut to idiota.
Po co robić różne mody byle jak najszybciej przejść grę?
Mógł ustawić, że startuje gdzieś pod koniec. Na to samo by wyszło...
Mógłbyś mi wyjawić, jakiego moda użył ten gościu? Bo ja tam żadnego nie zauważyłem.
...
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Post autor: Ravandil »

Rozumiem posądzenia o użycie modów, bo pierwsza reakcja po obejrzeniu filmików to przecieranie oczu ze zdumienia :D Zwłaszcze, że gościu praktycznie nie chodzi, tylko... lata. Polecam przeczytać opis tego przejścia na http://www.speeddemosarchive.com - tam jest dokładne wytłumaczenie poszczególnych momentów filmiku, uzasadnienie wyboru rasy, klasy, dlaczego rozmawia z tym, a nie innym i ogólnie co i dlaczego. Są też rady, co musi zrobić ktoś, kto chce to zrobić jeszcze szybciej :D
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Heimdall
Bosman
Bosman
Posty: 1898
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 20:11
Lokalizacja: Asgard

Post autor: Heimdall »

Ravandil pisze:Zwłaszcze, że gościu praktycznie nie chodzi, tylko... lata.
O ile w drugim fimiku to mnie nie dziwi, bo sam kiedyś użyłem Zwoju Ikara (przeleciałem z pół wyspy, by paść plackiem na kamień w jakiemś morzu (podobno jak się wpadnie do wody, to nic się nie dzieje, więc miałem pecha)). Co do pierwszego, mam pewne wątpliwości co do prędkości latania. Przecież nie zależy ona od szybkości, tylko od mocy czaru. Chociaż, jeżeli gościu ma inteligencję na parę tysiecy, to może i może zrobić taką potężną miksturę. Nie wiem, nigdy nie bawiłem się aż tak alchemią. No ale nie jestem w stanie zanegować, tego co się tam działo, nie widzę żadnego oszukiwania. No, chyba że ktoś przyczepi się do wykorzystania bugu jakim jest możliwośc zabicia Dagoth Ura bez przechodzienia wątku głównego (chociaż to, czy uznać to za bug jest sprawą dyskusyjną).

PS. Ja też zwykle nie używam modów poza takimi jak np. realistyczne drogowskazy, czyli takie do których nie trzebas podchodzić, by zobaczyć co na nich jest itp. Raz tylko sciągnąłem moda na nową rasę, ale szybko zaprzestałem grania tą rasą, gdyż było za łatwo...
...
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Post autor: Ravandil »

Heimdall pisze: Raz tylko sciągnąłem moda na nową rasę, ale szybko zaprzestałem grania tą rasą, gdyż było za łatwo...
Ja bym na nic nie zamienił swojego leśnego elfa, ewentualnie na innego elfa :D Swoją drogą, właśnie skończyłem Fallouta 2, więc może wreszcie czas na Morrowinda :) Na razie leży na biurku i czeka. Ponadto w pudełku jest mapka z ciekawymi miejscami, więc może wreszcie znajdę tę wiochę, o której kiedyś wspominałem. Tak swoją drogą, to ten mod na drogowskazy może się przydać, tylko że mam jakąś wrodzoną niechęć do modów, bo niektóre fajnie potrafią wykrzaczyć grę :P
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Heimdall
Bosman
Bosman
Posty: 1898
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 20:11
Lokalizacja: Asgard

Post autor: Heimdall »

Ravandil pisze:Tak swoją drogą, to ten mod na drogowskazy może się przydać, tylko że mam jakąś wrodzoną niechęć do modów, bo niektóre fajnie potrafią wykrzaczyć grę
Ten nic mi nie wykrzaczył, więc jest w miarę bezpieczny, mówię - w miarę, bo w rzeczywistości na każdym kompie może być inaczej, niektóre mody w ogóle ni chcą działać z innymi modami itp. Plugin można pobrać tu. Właściwie do gry nic to nie wnosi, ale za to ładniej wygląda.
Ravandil pisze:Ponadto w pudełku jest mapka z ciekawymi miejscami, więc może wreszcie znajdę tę wiochę, o której kiedyś wspominałem.
Na samym początku gry idź z Scyda Neen do Hla Oad wybrzeżem i zajdź do znajdującego się tam grobowca. Znajdziesz fajny pierścień. +10 do Siły Woli i Inteligencji. Na rozpoczęcie gry w sam raz. Tylko trzeba wziąć kilka zwojów z zkalęciami ognia lub jakąś zaklętą broń, gdyż można natknąć się tam na zjawy przodków.
...
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Post autor: Ravandil »

Dzięki, może zajrzę :) Coś czuję, że tym razem wciągnie mnie na dłużej, szczególnie, że naczytałem się o tylu fajnych przedmiotach. W sumie będę kontynuował starą grę (mam chyba save), bodaj piątolevelowy leśny elf. Już sam zapomniałem, co tam mam :) Dobrze, że mam teraz luźne dni w szkole :P
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
BochN
Majtek
Majtek
Posty: 126
Rejestracja: poniedziałek, 14 listopada 2005, 10:50
Numer GG: 12017892
Lokalizacja: Zimny dołek zwany Jelenią Górą

Post autor: BochN »

Chyba najłatwiejszą metadą opylenia różnorakich fantów bez modów z kupcami jest znaleźenie jakiego kolwiek zaklinacza, naruszenie jego stanu gotówki (kup, lub sprzedaj cokolwiek) i zaklęcie u niego przedmiotu, powinien mieć tyle samo kasy ile wydalismy na zaklinanie. A co do kraba to chyba najłatwiej jest sciągnać sobie pierścień teleportacyjny z admantytowej wieży, ale jeśli chce się go komuś szukać samemu to drań siedzi na takie małej wysepce na wschód od Vivek (a dokładniej Poł-Wsch od krasnoludzkich ruin, jedynych majacych oznaczenie na mapie w tej okolicy), jesli dobrze pamiętam to w obozie popielnych (tych którzy daja qesta z zabiciem wampira, niestety nie pamiętam nazwy, wybaczcie) jest kolejnykupiec majacy około 9K gotówki.
De gustibus non est disputandum, no nie?
Remik
Marynarz
Marynarz
Posty: 239
Rejestracja: piątek, 15 września 2006, 14:37
Lokalizacja: Za( ! )pie

Post autor: Remik »

Ja nie używam modów które ułatwiają gre, tylko takich które np. dodają nowe misje. Fajnym modem jest podobno Wyspa Czarodzieji.
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Post autor: Ravandil »

Remik pisze:Ja nie używam modów które ułatwiają gre, tylko takich które np. dodają nowe misje.
Popieram :) Szczególnie, że czasami można trafić na mod robiony przez ludzi z pasją, który jakością przewyższa w niektórych aspektach robotę autorów gry, przykład: HoMM3: Wake of Gods :) Do Morrowinda najpierw zajmę się dodatkami, a potem się zobaczy, może coś fajnego się znajdzie jako mod :D
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Heimdall
Bosman
Bosman
Posty: 1898
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 20:11
Lokalizacja: Asgard

Post autor: Heimdall »

Jak tylko zacznę grać, jak w końcu przejdę główny wątek i dodatki, to sciągnę sobie Wyspę Czarodzei. Podobno ta wyspa ma wielkość mniej więcej Solstheim(!). Poza tym wszelkie mody uładniające, poprawiające grę jak np. wspomniane wcześniej realistyczne drogowskazy czy też dodatkowe twarze.
...
ODPOWIEDZ