Jak długo można nie oddychać?

Pytania i problemy, ogłoszenia drobne, szukanie ludzi do gry.
ODPOWIEDZ
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Jak długo można nie oddychać?

Post autor: Force »

Jak długo można nie oddychać? Potrzebuje to do swojego systemu. Sam wytrzymałem ciut ponad minutę, ale teraz boli mnie głowa ^^ Nie zepsuło mi sie google, po prostu cholernie trudno to tam znaleźć.
Zapraszam tawerniaków do pomocy przy znalezieniu linków lub tez własnych morderczych dla mózgu prób. ;)
Ostatnio zmieniony niedziela, 15 lipca 2007, 13:27 przez Force, łącznie zmieniany 1 raz.
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: Jak długo można nie oddychać?

Post autor: Ravandil »

Ja znalazłem takie coś - http://www.freediving.com.pl/rekordy.php na dole strony jest czas... 7 minut :) Jeśli serio potrzebujesz tego do systemu, to rozsądnie było dać czas około 1-2 minuty, no chyba, że postać to zaprawiony sportowiec, to może dłużej oddychać. Kiedyś, parę lat temu osiągałem około minuty, bez jakiś zawirowań w głowie, ale to bez żadnych kondycyjnych ćwiczeń. Dlatego moja rada - dla przeciętnego BG góra półtorej minuty to rozsądne maksimum. W zależności od trybu życia można to trochę podregulować.
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Wilczy Głód
Mat
Mat
Posty: 416
Rejestracja: czwartek, 13 lipca 2006, 13:03
Numer GG: 818926
Lokalizacja: Katowice

Re: Jak długo można nie oddychać?

Post autor: Wilczy Głód »

No... Ravandil nawet rozsądnie to wszystko ujął ( a to ci dopiero niespodzianka! :) ) Ale jak chcesz Force to jeszcze mozesz to zrobic w oparciu o mechanikę. Na przykład w Neuro bohater może wytrzymac pod wodą tyle minut ile wynosi jego Budowa podzielona przez 8.
Co jest gorsze? Niewiedza, czy obojętnośc?
Nie wiem... nie obchodzi mnie to.

"Najchętniej zaraz oddałbym się diabłu gdybym, do krocset, sam diabłem nie był!"
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Re: Jak długo można nie oddychać?

Post autor: Force »

Ravandil pisze:Ja znalazłem takie coś - http://www.freediving.com.pl/rekordy.php na dole strony jest czas... 7 minut
O stary dzięki :) popatrzyłem jeszcze sobie na światowe wyniki freedivingu i tak powstał nowy klocek:


Oddychanie pod wodą [inne]:
Jesteś wytrenowany w sprawniejszym wstrzymywaniu powietrza.
Ruch pod wodą, lekka zbroja:__Ruch bez zbroi:___Bezruch:
1)10 sek. ________________30''___________1 min. [darmowo]
2)20 sek.________________1 min.__________2 min.
3)30 sek.________________1'30'' __________3 min.
4)40 sek.________________2 min. _________4 min.
5)50 sek.________________2'30" __________5 min.
6)60 sek.________________3 min. __________6 min.
7)1'10"__________________3'30"__________7 min.

Chyba dobrze :D
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Re: Jak długo można nie oddychać?

Post autor: BLACKs »

Oddychanie pod wodą [inne]:
Jesteś wytrenowany w sprawniejszym wstrzymywaniu powietrza.
Ruch pod wodą, lekka zbroja:__Ruch bez zbroi:___Bezruch:
1)10 sek. ________________30''___________1 min. [darmowo]
2)20 sek.________________1 min.__________2 min.
3)30 sek.________________1'30'' __________3 min.
4)40 sek.________________2 min. _________4 min.
5)50 sek.________________2'30" __________5 min.
6)60 sek.________________3 min. __________6 min.
7)1'10"__________________3'30"__________7 min.
Dokladne, ale gdybym gral w Twoj system od razu bym to zdryfowal, zmieniajac na Budowe przez 8 (NS) albo Budowe przez 4 (CP2020), a sam atut (czy cokolwiek to jest) zmienil na +20% dodatkowego czasu pod woda.

Zaleta tego jest to, ze jest to "realistyczne", wada jest to, ze jest to kolejna tabelka, a co sie z tym wiaze - wertowanie podrecznika lub dodatkowe formulki do spamietania ; ).
Jelcyn
Bombardier
Bombardier
Posty: 643
Rejestracja: niedziela, 12 czerwca 2005, 15:41
Numer GG: 9025892
Lokalizacja: Bydgoskie przedmieścia mrokiem zalane...
Kontakt:

Re: Jak długo można nie oddychać?

Post autor: Jelcyn »

Ja proponowałbym wprowadzić jakieś utrudnienia spowodowane głębokością. Sam nurkuję, więc wiem, że na bezdechu można, nie trenując zejść na jakieś 4m, a nawet na takiej głębokości ciśnienie może nam uszkodzić bębenki, więc trzeba je wyrównywać poprzez przedmuchiwanie uszu. Na 8 metrach to już może dojść do poważnego uszkodzenia, nie mówiąc już o większych głębokościach. Warto także poczytać sobie o chorobie ksenonowej (piszę z pamięci, nazwa może być trochę inna), polegającej na niszczycielskiej działalności azotu w naszym ciele, który przy zbyt szybkim wynurzaniu się, rozszerza się zbyt szybko powodując rozerwanie tkanek, co bardzo często prowadzi do poważnych obrażeń wewnętrznych, a później śmierci. wiem, że rzadko zajdzie potrzeba wprowadzenia takich utrudnień (w końcu rzadko kiedy trzeba schodzić pod wodę poniżej tych 4m), ale warto przez chwilę się nad tym zastanowić. Posiadanie jakiejś umiejętności np. pływanie, nurkowanie, etc sprawiałoby, że takie utrudnienia byłyby zmniejszane o 10-20%. Utrudnienia te wg mojej opini powinny odbijać sie na statsach postaci.Taki dłuższy bezdech, połączony z bólem głowy, pękającymi bębenkami potrafi się przecież odbić zarówno na cechach fizycznych jaki i psychicznych. Kolejną rzeczą, jaką ja bym wprowadził, to robienie testu co te przykładowe 4m na jakiś odpowiednik Siły woli co by postać nie zechciała zacząć oddychać wodą (test z jakimś ujemnym modyfikatorem, wierzcie mi, cholernie trudno jest zanurkować na 4m w dół i wracając przemóc chęć zaczerpnięcia oddechu)

Wiem, ze może brzmi nieco chaotycznie, ale pisze to o 2.50 w nocy, a to nie jest pora, w której nasze mózgi pracują najlepiej.
"It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living."
-- Terry Pratchett
"Z głupotą się nie walczy, głupotę się omija"
ODPOWIEDZ