Anime

Pytania i problemy, ogłoszenia drobne, szukanie ludzi do gry.
Jazzwhisky
Pomywacz
Posty: 21
Rejestracja: sobota, 16 grudnia 2006, 16:55
Lokalizacja: Lublin/Puławy
Kontakt:

Post autor: Jazzwhisky »

Oh yeah, Dragon Half potwierdzam, potwierdzam, jest pozycja niemal obowiazkowa =OO
Co do Hellsinga, rzeczywiscie manga (jak zwykle ;)) ponad wszystkim.
"A case to end all cases..."
Epyon
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 2122
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2005, 13:57
Numer GG: 5438992
Lokalizacja: Mroczna Wieża
Kontakt:

Post autor: Epyon »

Przypomniały mi się jeszcze dwa tytuły:
-Wolfs Rain (z tym że nie mam najmniejszego pojęcia czy jest jakiś OAV albo kinówka do tego)
-Gundam Wing lub Seed (mechy)
Obrazek
Qin Shi Huang
Mat
Mat
Posty: 440
Rejestracja: piątek, 2 lutego 2007, 10:58
Numer GG: 0

Re: Anime

Post autor: Qin Shi Huang »

Powiedz mi... czemu oprócz Slayers i Naruto? Nie lubisz, czy juz oglądałeś?
A co ci moge zaproponowac.... jest taki Serial "Samurai X" Bardzo dobre anime o pewnym Japońskim samuraju... raczej zabójcy. "X" wzięło sie od kształtu szramy na policzku. To anime, wiernie odwzorowuje Starojapońską kulturę i zwyczaje. Gorąco polecam.
Wystrzegaj się "Blood The last Vampire". Kupiłem i żałuję. Twa około pół godziny i niczego się z niego nie dowiadujemy, Główna bohaterka rozwala tylko 3 Wampiry i ratuje pielęgniarkę.
Hm... niezły jest Devil May Cry. Powstaje anime od tej słynnej konsolówki. Fani gry, mogą jednak czu sie zawiedzeni, bo Główny bohater, który został oficjalnie uznany za największego Kozaka w historii gier, stał się w anime, niezłym ponurakiem. Uśmiecha się średnio 2 razy na odcinek i uśmiech nie trwa dłużej niż 3 sekundy.
W OBAN Star Racers, kreska jest nieco dziecinna i zdażają się głupie odcinki, ale anime raczej fajne. Coś dla niezdecydowanych, bo czasem jest to głupkowata komedia, a czasami ponury dramat przepełniony honorem, walką do ostatniej kropli krwi(której tu nie dostrzegamy) i tego typu rzeczami.
hmmm....Polecam Last Exile. Świat dziwny jak po wojnie nukleranej. Ludzie podróżują i dostarczają przesyłki na małych statkach zwanych VanShipami. Bohaterami jest chłopak i jego przyjaciółka(nie to co myślicie. Są jak brat i siostra, chociaż panna czasami jest zazdrosna) Gorąco to polecam. Na początku zdaje się nudne, ale później, film sie rozkręca.
Każdy powinien obejrze Hobbitsa. Świetne Anime. Na początku, może się wydawa że to hentai, ale tak nie jest. Chodzi o to, że w przyszłości, każdy ma swojego robota "persocona" Robi on za łącze internetowe, telefon, notatnik, harmonogram zadań, organizer, kucharkę, sprzątaczkę.... Wszystko wsadzone zazwyczaj w mechaniczne ciało pięknej kobieciny. No cóż. Główny bohater, przyjechał ze wsi i trochę się we wszystkim nie łapie. Na śmietniku znajduje półnagiego i niebiańsko pięknego persocona. Powinno sie to zobaczyc. W "Chi" Można się zakochac. Ja nie, ale znam kilku ludzi, którzy się zakochali.
Polecam Hellsinga, ale tylko OVA. Pierwsza wersja, także była niezła, ale nie dorasta do pięk OVAie
Rób swoje! rób swoje! A szczęście będzie twoje!
Bo życie to nie bajka! Nie głaszcze cię po jajkach!

Nie tłumacz się. Przyjaciele zrozumieją.
Wrogowie i tak nie uwierzą.
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Re: Anime

Post autor: Craw »

Qin Shi Huang pisze:Powiedz mi... czemu oprócz Slayers i Naruto? Nie lubisz, czy juz oglądałeś?
A co ci moge zaproponowac.... jest taki Serial "Samurai X" Bardzo dobre anime o pewnym Japońskim samuraju... raczej zabójcy. "X" wzięło sie od kształtu szramy na policzku. To anime, wiernie odwzorowuje Starojapońską kulturę i zwyczaje. Gorąco polecam.
Po pierwsze Samurai X to bzdurny chamerykanski tytul. Po prostu chodzi o Rurouni Kenshin.
Po drugie: czy ty wiesz w ogole o czym piszesz? Jaka starojaponska? Raz, ze takim mianem nazwal bym kulture japonska minimum przed Sengoku Jidai, o ile nie wczesniej (niestety, nie znam sie az tak na historii Nipponu i nie wiem, czy w ogole istnieje takie okreslenie w stosunku do niej, a jesli tak to jaki czas obejmuje). Dwa, akcja dzieje sie podczas Restauracji Meiji, czyli ok lat 1862-1869.
edit do tego akapitu: Co najwazniejsze: trzymac sie z daleka od mangi i serialu. Jedyne co warte obejrzenia w Kenshinie to pierwsza, czteroczesciowa OAV. Reszta ssie pale.
Wystrzegaj się "Blood The last Vampire". Kupiłem i żałuję. Twa około pół godziny i niczego się z niego nie dowiadujemy, Główna bohaterka rozwala tylko 3 Wampiry i ratuje pielęgniarkę.
Panie, Blood to jest kult, szczegolnie w polskim fandomie anime. Nie znac to wstyd.
Zreszta, przez niektórych anime to jest uznawane za jedno z wazniejszych, szczegolnie jesli chodzi o popularyzacje gatunku poza granicami Japonii.
Każdy powinien obejrze Hobbitsa. Świetne Anime. Na początku, może się wydawa że to hentai, ale tak nie jest. Chodzi o to, że w przyszłości, każdy ma swojego robota "persocona" Robi on za łącze internetowe, telefon, notatnik, harmonogram zadań, organizer, kucharkę, sprzątaczkę.... Wszystko wsadzone zazwyczaj w mechaniczne ciało pięknej kobieciny. No cóż. Główny bohater, przyjechał ze wsi i trochę się we wszystkim nie łapie. Na śmietniku znajduje półnagiego i niebiańsko pięknego persocona. Powinno sie to zobaczyc. W "Chi" Można się zakochac. Ja nie, ale znam kilku ludzi, którzy się zakochali.
Jakie Hobbits? To anime o hobbitach? Tolkien revival? Kurde, naucz sie poprawnych tytulow! A poza tym manga jest sto razy lepsza, a co wiecej byla wydawana w Polsce.
Polecam Hellsinga, ale tylko OVA. Pierwsza wersja, także była niezła, ale nie dorasta do pięk OVAie
A ja uwazam wrecz przeciwnie. Do OAV mozna sie latwo zrazic, bo jest dziwne i swoim chorym klimatem przypomina genialna mange. Tyle ze jest zlepkiem roznych epizodow z serialu, przez co traci na ciaglosci. Dlatego racze zaczac od anime. No chyba ze jest sie fanem efekciarstwa, CGI itp, wtedy OAV powinno przypasc do gustu. Wiecej zalet to to nie ma.
A oba i tak wyemiekaja przy mandze (ale znow, wielu moze sie nie spodobac)

Ja osobiscie polecam FLCL (inne nazwy: Furi Kuri, Fooly Cooly). Wypasione anime z pogmatwana fabula i zajefajnym humorem. No a co wiecej, niesie zesoba jakies przeslanie (jak to Gainax, no chyba ze mowimy o Evangelionie - tam jest tylko belkot)
Polecam takze X. Jeszcze nie widzialem serialu, ale sie za to powoli zabieram. Za to manga ownuje. Kinowka tez jest niezla, ale tam jest sama bijatyka.
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Re: Anime

Post autor: BLACKs »

Ja polecam Cyber City, dosc stary tytul i pewnie oklepany, ale mnie zachwycil, jeden z pierwszych jaki widzialem. Pozniej byl tak samo zachwycajacy Ninja Scrolls, niebianski NGE i w koncu skonczylem na... Hellsingu. Tak samo jak Craw, OAV'a nie polecam. Epizody mozna znalezc nawet na youtube.

I jeszcze jedno - Teknoman rox!
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Re: Anime

Post autor: Craw »

BLACKs pisze:Ja polecam Cyber City, dosc stary tytul i pewnie oklepany, ale mnie zachwycil, jeden z pierwszych jaki widzialem.
Mowisz o Cyber City OEDO 808? Masz racje, klasyka cyber-punka. Ja niestety (az wstyd sie przyznac) nie widzialem. Moze kiedys uda mi sie nadrobic zaleglosci ;)
ODPOWIEDZ