[Pn'P RPG] Jaki system wybrac??

Pytania i problemy, ogłoszenia drobne, szukanie ludzi do gry.
ODPOWIEDZ
poochoo

[Pn'P RPG] Jaki system wybrac??

Post autor: poochoo »

Witam!!!
Jestem całkowicie poczatkujaca chcialabym zaczac grac w jakas gierke fabularna. Problem w tym ze sie kapletnie na tym nie znam, nie mam zadnych znajomych ktorzy sie tym interesuja, wiec musze sie was poradzic w sprawie zakupu jakiegos systemu. Myslalam nad Dungeons & Dragons w wersji planszowej jak myslicie?? Pomozcie mi cos wybrac dostepnego na allegro (najlepiej w jezyku polskim). Jakby co to moje gg 5148766 :)
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: fds »

A możesz określić jakie masz mniej więcej preferencje do systemu? Tzn. czy ma być fantastyka czy sci-fi itd ;) A najlepiej jakbyś jednak zagrała z kimś w RPG albo przez net albo (najlepiej) na żywo. Wtedy można poznać, co człowiekowi najbardziej pasuje. Jak nie masz z kim grac to odezwij się na tawernie skąd jesteś, a może jakaś drużyna znajdzie wolne miejsce? ;).
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Gość

Post autor: Gość »

Oki mysle ze cos z horroru albo fantastyki by mi odpowiadalo i najlepiej zeby wystarczylo juz 2 graczy. Nio i nie wiem czy gra sie lepiej w wersji planszowej czy tylko z podrecznikiem hmm..?? Na razie nie mam niestety takiej mozliwosci zeby z kims zagrac ;(( Tzn jak juz bede miala system to napewno ktos sie znajdzie... Hmm... moze podam tytuly nad jakimi sie zastanawiam nio to tak: Wampir, labirynt smierci, Dungeons & Dragons, Grobowiec krola nieumarlych, Krypta przekletych, Jaskinie Trolla i drakon wszystko w wersji planszowej... Jak myslicie??
Sabrae Xoraim
Bombardier
Bombardier
Posty: 700
Rejestracja: wtorek, 1 listopada 2005, 15:50
Numer GG: 9383879
Lokalizacja: Preczów :P
Kontakt:

Post autor: Sabrae Xoraim »

Jeżeli chodzi o sesje w klimatach horroru, to chyba jedynym właściwym wyborem będzie Call of Cuthulu (czy jak to się pisze?) ewentualnie coś ze Świata Mroku (Wampir, Mag czy inny Wilkołak, ale na tym się nie znam).
Z fantasy, chmm, najciekawszy świat jest w Kryształach Czasu, ale mechanika w tym gorsza niż w D&D, do D&D też jest wiele ciekawych światów (osobiście zakochałem się w Forgotten Realms). Ale jeżeli Lubisz Fantaqsy i Horror, to najlepszym rozwiązaniem będzie coś z gatunku dark fantasy, jak na przykład Warhammer (osobiście wole heroic fantasy). Rozważałaś grę w Neuroshimę?? Polecam ten system z wielu powodów: fajny klimat, znośna mechanika, interesujący świat, świetnie napisane podręczniki i może najważniejsze, jest dobry, bo Polski :D
Obrazek
(\ /)
( . .)
c('')('')
This is Bunny. Copy and paste bunny into your signature to help him gain world domination.
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

Sabrae Xoraim pisze:Rozważałaś grę w Neuroshimę?? Polecam ten system z wielu powodów: fajny klimat, znośna mechanika, interesujący świat, świetnie napisane podręczniki i może najważniejsze, jest dobry, bo Polski :D
Kolega nie dodał tylko, że Neuroshima dzieje się w świecie postapokaloptycznym.
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: fds »

To co wymienił Sabrae Xoraim to nie są planszówki tylko zwykłe podręcznikowe RPG :D Nie wiem czy są, ile ich jest i jakiej jakości odpowiedniki planszowe. Co do samego testowania czy się będzie fajnie w coś grało, to trochę szkoda wydawać kupe kasy na podręcznik do konkretnego systemu. Dobrym pomysłem jest ściągnięcie takowego z netu (nie polecam bo to jest nielegalne piractwo, nie wolno sciągać za pomoca emula dziesiątków podręczników do RPG, nawet jeśli ich sumy kontrolne są podane stronie http://www.osloskop.net)
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Ouzaru

Post autor: Ouzaru »

Dobrą sprawą są też kluby RPG. W Warszawie jest ich nawet kilka, myślę, że w innych miastach również. A grą na dwie osoby to może być zwykłe LineAge II on-line lub Knight Empire on-line...
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Horrory można rozegrać w każdym systemie, więc do wyboru do koloru.

Z fantasy polecam Warhammera FRP, ponieważ ma mhroczny klimacik i da się w nim również rozgrywać horrory.

W NS nie polecam grać, ponieważ mechanika dobija, a gra się niezbyt fajnie (w moim przypadku - zobaczcie kwiatki z sesji :D).

Z klimatów przyszłościowych zamiast Neuroshimy polecam starego, dobrego Cyberpunka 2020. Dobry system dark future, dokładna, w miarę realistyczna mechanika i wciągający świat. Podręcznik ma już swoje lata, a ukazała się niedawno nowa edycja (Cyberpunk V3) :D.
Zaknafein
Bombardier
Bombardier
Posty: 729
Rejestracja: wtorek, 6 grudnia 2005, 09:56
Numer GG: 4464308
Lokalizacja: Free City Vratislavia
Kontakt:

Post autor: Zaknafein »

BLACKSouL pisze:W NS nie polecam grać, ponieważ mechanika dobija, a gra się niezbyt fajnie (w moim przypadku - zobaczcie kwiatki z sesji :D).

Oż! to jest nieprawdziwa nieprawda! System jest mniej skomplikowany niż d20! i gra sie bardzo fajnie!
BS- nie znasz sie :P
CoB
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1616
Rejestracja: poniedziałek, 12 września 2005, 08:47
Numer GG: 5879500
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: CoB »

BLACKSouL pisze: W NS nie polecam grać, ponieważ mechanika dobija, a gra się niezbyt fajnie (w moim przypadku - zobaczcie kwiatki z sesji :D).
Nie przeginasz pały z tą niechęcią do NS? Mechanika jest po kilku sesjach znośna, poza tym wszystkich nowych erpegowców, jakich zwerbowałem w tym roku naciągnąłem na NS i zostali już przy tym systemie. Według mnie jest najlepszym postapokaliptycznym systemem i polecam go - ma niepowtarzalny klimat. (A o Twoim MG BLACKSouL się nie wypowiadam)
http://niwia.myforum.pl/ - forum Opolskiego klubu RPG i fantastyki
http://my.opera.com/gimnazjon/blog/ - sport, ruch, zdrowie, itepe
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Ja mechaniki po kilku sesjach (bodajże 5) nadal nie rozumiem. Już d20 dla mnie jest prostszy :D

A mój MG jest początkujący, gdyby wszystko ładnie opisywał i mniej rzucał koścmi to byłoby extra :D
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

BLACKSouL pisze:Ja mechaniki po kilku sesjach (bodajże 5) nadal nie rozumiem. Już d20 dla mnie jest prostszy :D

A mój MG jest początkujący, gdyby wszystko ładnie opisywał i mniej rzucał koścmi to byłoby extra :D
Co jak co ale ja też mechaniki nie kumam.... Kartę postaci jednak zrobić już (chyba) z pomocą podręcznika umiem!

A jak kulałem tymi trzema k20 to pierwsze co robiłem to starałem się to uzasadnić jakoś Warhammerowo, ale mi nie wychodziło.... Zbytnim pakerem byłbym od samego początku, a statsy by mi starczyły do końca sesji.... Chyba to też tak idzie że z tych trzech kości się wybiera 2 najlepsze wyniki, a trzeci gorszy się nie liczy... A dalej to już nie wiem jak i jakie to ma odniesienie do cyferek w statsach. Pewno jakbym poczytałbym podręcznik i MG by mi coś niecoś wytłumaczył to by mi rozjaśniło się w łepetynie, ale na pierwsze nie mam podręcznika, a na drugie to mój MG jest zbyt leniwy. Na szczęście ja jestem graczem więc do końca mechaniki nie muszę rozumieć.
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
Seto
Kok
Kok
Posty: 1115
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2005, 10:53
Numer GG: 0
Lokalizacja: Hrubieszów

Post autor: Seto »

Ja polecam Warhammera szczegulnie jeśli lubisz fantasy i horror. Świat jest dość mroczny więc nadaje się do granie horrorów a także zwykłych fantasy, a z samych horrorów to polecam Wampira. NS też jest niezłe ale musze przyznać że troche za mało w niego grałem żeby mi się mógł spodobać lub nie.
Obrazek
Zaknafein
Bombardier
Bombardier
Posty: 729
Rejestracja: wtorek, 6 grudnia 2005, 09:56
Numer GG: 4464308
Lokalizacja: Free City Vratislavia
Kontakt:

Post autor: Zaknafein »

Co do rzutów na statystyki:

Nie wybiera się 2 rzutów, odrzucając najgorszy, tylko bierze się średnią arytmetyczną wyników kostek(i zaokrągla w górę).

Robi się 6 takich rzutów i najsłabszy z nich się odrzuca, a resztę przydziela do statysytyk
szturm
Mat
Mat
Posty: 426
Rejestracja: poniedziałek, 10 kwietnia 2006, 11:56
Numer GG: 8991900
Lokalizacja: sie wial szturmis? ^^
Kontakt:

Post autor: szturm »

ej, takie pytanko... wiem, ze teraz okaze sie najwiekszym noobem i wogle, a co to jest NS ?
szturm! a nie Szturm -.-

Tim, tirim tim.


I think you're the same as me...
Zaknafein
Bombardier
Bombardier
Posty: 729
Rejestracja: wtorek, 6 grudnia 2005, 09:56
Numer GG: 4464308
Lokalizacja: Free City Vratislavia
Kontakt:

Post autor: Zaknafein »

NS=wspomniana wcześniej Neuroshima
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

Zaknafein pisze:Co do rzutów na statystyki:

Nie wybiera się 2 rzutów, odrzucając najgorszy, tylko bierze się średnią arytmetyczną wyników kostek(i zaokrągla w górę).

Robi się 6 takich rzutów i najsłabszy z nich się odrzuca, a resztę przydziela do statysytyk
To to wiem, bo mówiłem że kartę postaci sobie zrobię, ale samej mechaniki takich jak testy np. na blef, rzuty na walkę nie kapuję.
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
ODPOWIEDZ