Reguły i zasady

To jest miejsce, w którym przeprowadza się wcześniej umówione sesje.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Reguły i zasady

Post autor: BAZYL »

W tymmiejscu mają pojawiać sie właściwe sesje. Domyślnie tylko Mistrzowie Gry powinni zakładać w nim tematy i winny one mieć nazwe wg wzoru:

[nazwa systemu] tytuł sesji

Grę rozpoczyna MG a następnie dopisują sie wszyscy biorący udział. Delaracje mogąz awierać wyjście alternatywne tzn: "Jeżeli on sie cofnie to rzucam nożem, jeżeli podejdzie - cofam się"

W razie jakichś nieporozumień - decyduje MG danego postu.

Miłej zabawy...
Ostatnio zmieniony sobota, 13 maja 2006, 11:46 przez BAZYL, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

W sesji mogą uczestniczyś wyłacznie OSOBY ZAREJESTROWANE NA FORUM. Posty wszystkich innych będą usuwane.

Ponadto usuwane bedą wszystkie sesje o których nie było informacji w rekrutscji...
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


To ja dodam coś od siebie (BAZYL mi pozwolił :wink: ) - z góry zaznaczam, że wszystko co tu napiszę jest kierowane do graczy i tak oczywiste, że aż oczywiste :D (do tego stopnia, że osobie piszącej poprzedni post nie chciało się o tym pisać :) ) - piszę to jednak aby nie było żadnych wątpliwości i kłótni w stylu: "a w regulamine o tym nie było!". Zacznijmy więc standardowo:

1. MG ma ZAWSZE rację (to już chyba kanon :) )

2. Punkt pierwszy to wyjątek, potwierdzający regułę, że "wyjątek potwierdza regułę" :) - czyli NIE MA wyjątków od punktu pierwszego (a to już sam wymyśliłem :) )

3. Nie wolno Ci (przypominam, że piszę do graczy) kontrolować postaci innego gracza (chyba, że MG i ten gracz się na to zgodzą - mało prawdopodobne) ani NPC (no chyba, że używasz jakiś mocy jak np. hipnoza, ale wtedy i tak musisz czekać na pozwolenie MG, za nim zaczniecz kogoś kontrolować i to MG mówi jak kontrolowana postacia spełnia twoje rozkazy. Oczywiście kontrola nad innymi graczami jest niezbyt mile widziana... :twisted: )

4. Zawsze mów co chcesz zrobić, a nie co robisz - czy Ci się to uda zależy od MG

5. To, w której osobie należy pisać (pierwszej czy trzeciej), zależy tylko od MG

6. Nie korzystaj z informacji, których twoja postać nie posiada (np. takich które są posiadane przez inną postać lub które są w podręczniku do danego systemu, ale są przeznaczone, tylko dla MG)

7. Pamiętaj, że chodzi tu przede wszystkim o dobrą zabawę - nie psuj jej nikomu (ten punkt jest BARDZO ważny)

8. Staraj się nie rządzić drużyną na siłę i nie robić wszystkiego samemu - każdy chce sobie pograć, nie tylko Ty (oczywiście jeżeli drużyna jednogłośnie uzna Cie za przywódce, to możesz nim być, ale nie zezwala Ci to na dominowanie sesji :arrow: patrz też punkt 7)

9. Nie kłóć się z MG - jest on tylko ( :D nad-)człowiekiem i może się mylić - ale jeśli to zrobi to na pewno się poprawi (zakładaj, że ewentualne pomyłki MG są celowe, lub je ignoruj - to oszczędzi Ci wiele stresu)

10. Nie krytykuj MG i graczy - W przypadku MG to jeśli Ci się nie podoba to nie graj. W przypadku graczy - jeśli robią coś nie tak to MG zwróci im uwagę, naprawdę.

11. Na sesji wciąż obowiązuje regulamin forum.

12. Nie przenoś sporów i urazów z życia do sesji, ani w drugą stronę:
a)sesja nie służy do wzajemnego gnębienia się i odgryzania za sytuacje w realnym życiu - jak chcecie się lać to idźcie na zewnątrz :wink:
b) sesja to tylko zabawa (Jak to napisał BAZYL: "...pamiętaj - naprawdę nie dzieje sie nic i nie stanie sie nic aż do kónca...")
- nie należy traktować jej super poważnie - toteż nie zaczepiaj MG na gg z pytaniami w stylu:"a co będzie dalej?", "a dasz mi więcej XP", "a fajny będzie ten potwór?", "a kto jest tym Wielki Złym?", chyba, że WYRAŹNIE na to pozwolił - tyczy to się w zasadzie też innych graczy, ale gracze lubią zazwyczaj pogadać o sesji, więc tu nie ma takiego problemu, pod warunkiem, że nie wyzywasz nikogo za czyny jego postaci (nie obrażaj się w realnym życiu jeśli np. w grze (bo w realu to już co innego :D ) drużynowy złodziej podkradnie ci kasę :) ) i ta osoba ma w danej chwili ochotę na taką rozmowę.

13. NIGDY nawet nie próbuj podszywać się pod MG!

14. Wszelkie problemy nie ujęte w regulaminie rozstrzyga MG na zasadach zdrowego rozsądku.

15. Do sesji możesz dołączyć tylko za zgodą prowadzącego ją MG

16. Jeśli nie zgadzasz się z tym co tu napisałem - to zastanów się po co chcesz grać i najlepiej tego nie rób - chyba, że któryś MG zdecyduje się poprowadzić sesję ignorującą część lub całość tego regulaminu (masochista? :D )

17. BAZYLe są sympatycz...eee... znaczy się złe i bardzo złe :D :wink:

Ostatnio zmieniony piątek, 28 lipca 2006, 00:42 przez MAd Phantom, łącznie zmieniany 2 razy.
Darky
Bezczelny Tawerniak
Bezczelny Tawerniak
Posty: 75
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 13:06
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: Darky »

regUły to chyba sie tak pisze :P
Vircung
Marynarz
Marynarz
Posty: 214
Rejestracja: poniedziałek, 25 października 2004, 13:22
Lokalizacja: ...z nienacka...
Kontakt:

Post autor: Vircung »

mam małą proźbę czy ktoś mógłby mnie wprowadzić w "świat sesji i rpg" ostatnio spodobały mi się cRPG i chciałbym wziąść udział w jakiejś sesji,ale...
1.
->nigdy takowej nie widziałem
->gdzie znajdę jakieś podręczniki
->czy ktoś mógłby mi przesłać jakis podręcznik "wersja kompowa" na meila
Czyń Zło

Na potęgę Moherowego Beretu !!

http://www.i-rpg.net
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Na razie popróbuj poczytac sobie sesje na forum - poczytaj, poanalizuj, a jak pojawia sie jakies pytania to chetnie na nie odpowiemy...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Runiq
Bombardier
Bombardier
Posty: 765
Rejestracja: sobota, 18 września 2004, 12:59
Lokalizacja: Piekło skute lodem

Post autor: Runiq »

Mam pytanko: Co zrobicie z tymi, którzy wpychają się na sesję bez zgody MG? Moim zdaniem posty tych osób powinny być z sesji kasowane (jesli istnieje taka idea, to nikt jej nie wciela w życie).
Dorre
Marynarz
Marynarz
Posty: 246
Rejestracja: czwartek, 28 października 2004, 12:24
Numer GG: 4495618
Lokalizacja: Pokorniejszy
Kontakt:

Dorre: Propozycja..

Post autor: Dorre »

Mam taką malutką propozycję..
może podczas sesji, żeby ułatwić identyfikację gracza,
[zwykle, jest tak, że używa innego imienia dla postaci i innej xywy na forum] Gracz, imię postaci postaci, pisał w temacie postu np.
G: Dorre, a Misiek MG.. co wy na to? tak byłoby przejrzyście.. No.. ale to jest tylko propozycja...
"(...)Błogosławieni bogaci w duchu, albowiem do nich należy Królestwo Sanktuarium.
Błogosławieni mądrego postu, albowiem oni Admina oglądać będą.(...)
"
Sabrae Xoraim
Bombardier
Bombardier
Posty: 700
Rejestracja: wtorek, 1 listopada 2005, 15:50
Numer GG: 9383879
Lokalizacja: Preczów :P
Kontakt:

Post autor: Sabrae Xoraim »

MAd Phantom pisze:

b) sesja to tylko zabawa (Jak to napisał BAZYL: "...pamiętaj - naprawdę nie dzieje sie nic i nie stanie sie nic aż do kónca...")

Nie zgadzam się z autorstwem tego cytatu :wink: napisał to nie BAZYL, a chyba STACHURA :D pozatym zgadzam się w 100% z tymi zasadami :twisted:

*EDIT*
Ups, chodziło mi o G.Turnau'a. Sorka za błąd.


[Ja to cytowałem z BAZYLa na GG ;p - dop. MAd Phantom]
Ostatnio zmieniony niedziela, 19 marca 2006, 09:39 przez Sabrae Xoraim, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
(\ /)
( . .)
c('')('')
This is Bunny. Copy and paste bunny into your signature to help him gain world domination.
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Runiq pisze:Mam pytanko: Co zrobicie z tymi, którzy wpychają się na sesję bez zgody MG? Moim zdaniem posty tych osób powinny być z sesji kasowane (jesli istnieje taka idea, to nikt jej nie wciela w życie).
Nie śledzę wszystkich sesji (nie wiem jak inni moderatorzy), więc trudno mi powiedzieć, czy dany gracz był od początku, czy bezczelnie się wepchał. Dlatego najlepiej wysyłać info do moderatora na pw lub gg z prośbą o usunięcie takiej i takiej osoby z takiego i takiego wątku.

Dodatkowo jeżeli ktoś uzna, że rekrutacja się skończyła, wiadomość na pw jest mile widziana - ostatnio widziałam gdzieś takiego posta w jednym wątku, ale nie miałam jeszcze uprawnień do zamknięcia tematu. Teraz nie mogę tego znaleźć :/
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Fenrir
Szczur Lądowy
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 2 lutego 2006, 19:12
Lokalizacja: dzika tajga nieprzebyta przez człowieka
Kontakt:

Post autor: Fenrir »

Ej a gdzie moge zrobić karte postaci jestem tu nowy a niechce mi się szukać.
Bortasz
Majtek
Majtek
Posty: 78
Rejestracja: środa, 1 lutego 2006, 19:28
Numer GG: 8153680
Lokalizacja: Marienburg

Post autor: Bortasz »

Z moich opserwacj wynika ze karte robi sie w dziale rekrutacja do kazdej nowej sesji.
Mroczny Lord
Pomywacz
Posty: 24
Rejestracja: czwartek, 9 marca 2006, 14:11
Lokalizacja: Z chaosu

popr

Post autor: Mroczny Lord »

Dokładnie to nie cytat Stachury a Grzegorza Turnała
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: fds »

Ja tylko wszem i wobec uprzedzam, że na razie przez okres przejściowy, będę łaził po wszystkich sesjach i poprawiał błędy ortograficzne, sprzątał i w ogóle wykonywał czynności ku uciesze i przyjemności użytkowników. :twisted:
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
szturm
Mat
Mat
Posty: 426
Rejestracja: poniedziałek, 10 kwietnia 2006, 11:56
Numer GG: 8991900
Lokalizacja: sie wial szturmis? ^^
Kontakt:

Post autor: szturm »

organizuje moze ktos jakas sesje? i przygarnalby nooba jak ja? ;P
szturm! a nie Szturm -.-

Tim, tirim tim.


I think you're the same as me...
Sabrae Xoraim
Bombardier
Bombardier
Posty: 700
Rejestracja: wtorek, 1 listopada 2005, 15:50
Numer GG: 9383879
Lokalizacja: Preczów :P
Kontakt:

Post autor: Sabrae Xoraim »

Odsyłam do działu >Rekrutacja< zresztą przy odrobinie wysiłku intelektualnego można się domyślić :D
Obrazek
(\ /)
( . .)
c('')('')
This is Bunny. Copy and paste bunny into your signature to help him gain world domination.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Żeby co nieco odchudzić forum z sesjami postanawiamy co następuje:

Wszystkie sesje, na których ostatni ruch był wykonany wcześniej niż rok temu (na razie rok, potem prawdopodobnie po krótszym czasie) będą zamykane i przenoszone do Archiwum sesji.

Oczywiście gdy ktoś będzie chciał reanimować wątek, niech zgłosi się do admina lub moda. Nie będzie z tym żadnych problemów.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
ODPOWIEDZ