Reguły i zasady

To jest miejsce, w którym przeprowadza się wcześniej umówione sesje.
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: fds »

Uprzedzam, że po przejściu z BonEcho(fx 2.0 alpha) na fx 2 Beta 1, nie mam już zainstalowanego słownika. Oznacza to, że już nie mogę iść na lenistwo i zwalać na automat sprawdzania błędów, tylko muszę sam "własnoocznie" czytać posty. W raz z tym, spada mój poziom tolerancji na błędy ortograficzne, gramatyczne, interpunkcyjne i literówki. Czyli możecie się spodziewać, że nie wyłapię wszystkich błędów (bo nie będę czytać wszystkiego), ale jak znajdę to proszę się liczyć z upomnieniami oraz (przy braku poprawy) wpisem na Czarna Listę czy wręcz zamknięciem sesji.
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Czas kiszenia tutaj sesji nieaktywnych zmniejszyłem do 9 miesięcy :)
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Sir_herrbatka
Mat
Mat
Posty: 518
Rejestracja: czwartek, 28 czerwca 2007, 12:51

Re: Reguły i zasady

Post autor: Sir_herrbatka »

Mam dwa krótkie pytanka.

Wiem że na sesjach obowiązuje regulamin forum ale czy w trakcie sesji są tolerowane przekleństwa padające z ust postaci? I jak ma się sprawa z przenoszeniem sesji z innych for? Przeczytałem że wszystkie sesji które nie mają rekrutacji są kasowane...
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Re: Reguły i zasady

Post autor: Phoven »

Nie będę sie wysilał.
Krótko i zwięźle: z okazji końca ferii i tego, że wszyscy ruszają do pracy skracamy okres kiszenia nieaktywnych sesji do 6 miesięcy. Jeśli chcesz ponownie otworzyć temat to skontaktuj się z modem, adminem albo farmaceutą.

WinterWolf i Phoven
Wasi ulubieni moderatorzy ;)
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Re: Reguły i zasady

Post autor: Phoven »

Dyskusja poniżej została przeniesiona do odpowiedniego wątku. Ewentualną rozmowę proszę prowadzić właśnie tam.

KLIK!
Marz
Marynarz
Marynarz
Posty: 166
Rejestracja: środa, 21 października 2009, 23:22
Numer GG: 0

Re: Reguły i zasady

Post autor: Marz »

Jestem nowy na tym forum i choć celem docelowym było założenie tutaj filii Adventure Planet był bym upośledzony gdybym nie skorzystał z okazji i nie zgłosił się do jakiegoś forumowego RPGa. Tu jednak zaczęły się schody. Brałem udział w kilku forumowych sesjach, ale to co tutaj macie jest.... noo... dziwne i niezrozumiałe dla mnie. Jak dotąd jeśli grałem przez forum to gra wyglądała tak, że MG pisał co się dzieje, gracze pisali co robią, MG pisał czy im wychodzi i jakie są tego następstwa itd. A tutaj, po przeglądnięciu kilku tematów spotkałem się z takimi abominacjami jak dialogi w postach graczy (lol?), czy teksty typu "wchodzę na strych przez otwarte drzwi i błyskawicznie zabijam stojącego tam człowieka rozrywając mu krtań". Czy ktoś wyjaśni mi o co cho?
Orcs, orcs, orcs, orcs...
Mekow
Bosman
Bosman
Posty: 1784
Rejestracja: niedziela, 28 maja 2006, 19:31
Numer GG: 0
Lokalizacja: A co Cię to obchodzi? :P

Re: Reguły i zasady

Post autor: Mekow »

Marz pisze:Jestem nowy na tym forum i choć celem docelowym było założenie tutaj filii Adventure Planet był bym upośledzony gdybym nie skorzystał z okazji i nie zgłosił się do jakiegoś forumowego RPGa. Tu jednak zaczęły się schody. Brałem udział w kilku forumowych sesjach, ale to co tutaj macie jest.... noo... dziwne i niezrozumiałe dla mnie. Jak dotąd jeśli grałem przez forum to gra wyglądała tak, że MG pisał co się dzieje, gracze pisali co robią, MG pisał czy im wychodzi i jakie są tego następstwa itd. A tutaj, po przeglądnięciu kilku tematów spotkałem się z takimi abominacjami jak dialogi w postach graczy (lol?), czy teksty typu "wchodzę na strych przez otwarte drzwi i błyskawicznie zabijam stojącego tam człowieka rozrywając mu krtań". Czy ktoś wyjaśni mi o co cho?
Z tym pierwszym chodzi o to, że my się już dość dobrze znamy i rozgrywamy te dialogi na GG (lub innym komunikatorze). MG kontroluje tam BN'ów, a my swoją poastać. Potem się to poprawia (wywala wszelkie nicki, godziny i offtopy, dodaje kursywę itp) i gracz, lub MG je wkleja ;)
Rozgrywanie czegoś na GG jest nawet czasem lepsze niż w realnej grze, bo wczuwamy się tak samo, nikt nam nie przerwie w połowie zdania, no i nie ma psującej klimat mechaniki ;)

Polecam zgłoszenie się do jakiejś sesji i spróbowanie.


Co do drugiej sprawy...
"wchodzę na strych przez otwarte drzwi i błyskawicznie zabijam stojącego tam człowieka rozrywając mu krtań" - gdzie to znalazłeś ?!??

Jeśli już to ten fragment posta powinien brzmieć mniej-więcej tak:
"Wojownik wszedł na strych przez otwarte drzwi i błyskawicznie zaatakował stojącego tam człowieka, starając się rozerwać mu krtań."


Piszemy w trzeciej osobie liczby pojedyńczej, oraz używamy czasu przeszłego. Tak się przyjęło i naprawdę znacznie lepiej się to czyta. Poprawia to klimat i pozwala nam się też lepiej wczuć ;)
A co do treści, to nie zawsze piszemy co nasza postać robi, czy zrobiła. Ten przykład jest akurat dobry :)
Jeśli drzwi były otwarte to śmiało możemy napisać, że nasza postać przez nie weszła. Skoro wiemy z upka, że był tam jakiś człowiek (domyślam się, że wróg postaci), to śmiało możemy go zaatakować i podać naszą strategię. Ale o sukcesie tego ataku - o tym czy go zabijemy, czy nie - decyduje już MG (i napisze to w następnym upku).


Mamy pewien "luz" - polega on na nie pytaniu się o wszystko co jest raczej wiadome (jak z tymi drzwiami).
I staramy się nie opóźniać akcji - może podam inny przykład:
Nie piszemy, że nasz Czarodziej ruszył w stronę baru. - i czekamy na upka, aby MG powiedział, że doszliśmy tam i co tam widzimy.
Nie piszemy też, że podszedł tam i zagadał barmana o to, czy mają pokoje - i czekamy na upka MG, aby nam odpowiedział.
Piszemy, że wynajął sobie pokój (jeśli MG miałby plany nam go nie dać, to albo 1-nie doszlibyśmy do karczmy, albo 2-napisałby w poprzednim upku, że zagadaliśmy o pokoje, ale np. nie ma miejsc, a w ostateczności 3-zawsze może skorygować naszego posta), i od razu piszemy co zamówił, oraz że usiadł przy stoliku i... coś tam.
Nie marnujemy naszego czasu i idziemy z akcją ;) - w tempie jedna decyzja na post, sesje ciągnęłyby się latami. A słabe i krótkie posty odbierały by chęć do gry.
I jak już zauważyłeś - często w takiej sytuacji przeprowadza się dialog barmana z BG.

To chyba tyle ;)



PS. To co miałeś dostać na PW, masz w tym poście (nawet więcej). Dlatego PW zostało usunięte ;)
Ostatnio bardzo mało sesji się tu gra... ciekawe dlaczego?
Odnosi się wrażenie, że to forum wymiera :?





Ostatnio edytowano piątek, 30 luty 2012, 14:76 przez Mekow, łącznie edytowano 28 razy
Marz
Marynarz
Marynarz
Posty: 166
Rejestracja: środa, 21 października 2009, 23:22
Numer GG: 0

Re: Reguły i zasady

Post autor: Marz »

Co do drugiej sprawy...
"wchodzę na strych przez otwarte drzwi i błyskawicznie zabijam stojącego tam człowieka rozrywając mu krtań" - gdzie to znalazłeś ?!??

Jeśli już to ten fragment posta powinien brzmieć mniej-więcej tak:
"Wojownik wszedł na strych przez otwarte drzwi i błyskawicznie zaatakował stojącego tam człowieka, starając się rozerwać mu krtań."
Nie był to cytat, tylko przykład, ale jeśli niektóre się na GG, to wszystko jasne.

Dzięki za wyjaśnienia, zobaczymy czy sobie poradzę z ogarnięciem tego ;p
Orcs, orcs, orcs, orcs...
ODPOWIEDZ