[The Elder Scrolls]: Wiek cudów.

To miejsce gdzie będzie następowała rekrutacja do gry RPG na forum Tawerny RPG.
Wilkojapko
Marynarz
Marynarz
Posty: 222
Rejestracja: piątek, 12 listopada 2010, 00:30
Numer GG: 10499479

Re: [The Elder Scrolls]: Wiek cudów.

Post autor: Wilkojapko »

Dobra - Dam wam to pisanie i czytanie, bo mnie zjecie.
"I have whirled with the earth at the dawning,
When the sky was a vaporous flame;
I have seen the dark universe yawning
Where the black planets roll without aim"

H.P.Lovecraft - Nemesis
the_weird_one
Mat
Mat
Posty: 407
Rejestracja: sobota, 22 listopada 2008, 21:34
Numer GG: 6271014

Re: [The Elder Scrolls]: Wiek cudów.

Post autor: the_weird_one »

Czy spisując jedną umiejętność zawierającą się wręcz w umiejętności w grze, można to traktować poniekąd jako specjalizację? Chcę po prostu wiedzieć, czy korzystam z dobrodziejstw pewnej zdolności dobrowolnie czysto fluffowo czy też będę wyzywany od PG, oczywiście wolę to pierwsze. :smile:

Przykładem mogłoby być zamiast długich ostrzy (długich mieczy?) tylko i wyłącznie, choćby i katana... oczywiście mało to miarodajne, bo nawet na drodze wyspecjalizowania się w jednej broni nabiera się wprawy w innych i proces jest tym wolniejszy, że aby być w stanie walczyć z innymi trzeba w nich mieć wprawę... mówię bezpośrednio o zdolności będącej zupełnie wąską dziedziną innej, gdzie może stricte podstawowe "know-how" jest wspólne.
No Name pisze:Podchodzę do norda i mówię:
- Pierwsza zasada klubu walki – nie rozmawiajcie o klubie walki...
Wilkojapko
Marynarz
Marynarz
Posty: 222
Rejestracja: piątek, 12 listopada 2010, 00:30
Numer GG: 10499479

Re: [The Elder Scrolls]: Wiek cudów.

Post autor: Wilkojapko »

Oczywiście, że możesz, ale tylko czysto fluffowo :)

Nie przejmujcie się aż tak tą mechaniką, bo sesja i tak jest storytellingowa i jasnym jest, że przy takiej katanie nie będę patrzył tyle na siłę, co na zręczność, czy szybkość. W zależności od preferowanego stylu waszej postaci, jej rasy, atrybutów.
Tak samo. Nie myślcie, że mag (bez atutu siły) będzie wywijał równie sprawnie młotem bojowym, co laską.
"I have whirled with the earth at the dawning,
When the sky was a vaporous flame;
I have seen the dark universe yawning
Where the black planets roll without aim"

H.P.Lovecraft - Nemesis
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: [The Elder Scrolls]: Wiek cudów.

Post autor: Alien »

Wilkojapko pisze:Mogę dodać 11 miejsce na unikanie wypadków losowych.
Umiejętności z gry komputerowej były przystosowane do możliwości i grywalności gry komputerowej.
Jednak zauważmy, że w storrytellingu masz więcej opcji i nie obowiązują Cię ograniczenia wynikające z gry.
I właśnie o to chodzi! Dając nam 10 umiejętności i stawiając przed wyborem : wybierz umiejętności które pomogą twojej postaci przeżyć, a umiejętności które nadadzą twojej postaci charakter...
Ale ok. spróbuję się jakoś zmieścić w tych 11. Wątpię żeby się udało ale ok. Będziesz miał byłego marynarza, który nie potrafi pływać, męczy się po 10 min wiosłowania, ale za to potrafi czytać i pisać. Być może zaszaleje i będzie potrafił nawet mówić :D
Ale dalej wnioskuję o to żeby te umiejętności określały rzeczy niestandardowe dla przeciętnego mieszkańca miasta, lub umiejętności, które bohater ma bardzo rozwinięte.
Wyglądałby w ten sposób:
Walka mieczem, akrobatyka, kartografia itd byłyby wpisane na kartę postaci, a takie umiejętności jak jazda konna, czytanie i pisanie posiadałaby każda postać. ( Ale nie byłby rozwinięte szczególnie). W ten sposób nie dojdzie do absurdów pt " Musiałem wybierać czy mój wojownik będzie potrafił władać mieczem czy jeździć konno".
00088888000
No Name
Bombardier
Bombardier
Posty: 676
Rejestracja: środa, 26 marca 2008, 20:41
Numer GG: 0
Lokalizacja: Kraków, Bielsko w weekendy i święta. :)

Re: [The Elder Scrolls]: Wiek cudów.

Post autor: No Name »

Dude, to ma być storytelling. Jak nikt nie weźmiesz "wiosłowania" to i tak wciąż możesz wiosłować :) To nie D&D.
Być może lepiej było zrobić opis umiejętności postaci i mieć spokój.

Ale to co chce wam przekazać: Kiedy przestaniecie się opierdalać i zaczniemy grę? :D
"Mistrz gry nie ma duszy! Sprzedał ją diabłu za tabelę trafień krytycznych!"

May the Phone be with you!
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: [The Elder Scrolls]: Wiek cudów.

Post autor: Alien »

Moja karta jest skończona. Ew. poprawię skille jak będzie mi się chciało. Co z kartami weirda i weva?
00088888000
Wilkojapko
Marynarz
Marynarz
Posty: 222
Rejestracja: piątek, 12 listopada 2010, 00:30
Numer GG: 10499479

Re: [The Elder Scrolls]: Wiek cudów.

Post autor: Wilkojapko »

Gdybyście streścili się to rekrutka zostałaby zakończona jutro wieczorem, a ja mógłbym już siąść nad wstępem.
Tak że się streśćcie.

tak że = więc, także = również
Przepraszam. Z matmy jestem kiepski, możemy się ponapinać na innym gruncie.
Nikt się tu nie napina, zwyczajnie podkreślam różnicę żebyś wiedział na przyszłość, a że z matmy jesteś kiepski to już nie moja wina.
Wybacz, ale odczułem to jako osobisty atak na moją osobę. Inni też strzelają byki i to o wiele bardziej szkodzące społeczeństwu.
Z drugiej strony, czuję się wyróżniony spośród tych 10 forumowiczów, którzy tu zaglądają ( : D )
Ostatnio zmieniony czwartek, 23 grudnia 2010, 14:27 przez Wilkojapko, łącznie zmieniany 3 razy.
"I have whirled with the earth at the dawning,
When the sky was a vaporous flame;
I have seen the dark universe yawning
Where the black planets roll without aim"

H.P.Lovecraft - Nemesis
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: [The Elder Scrolls]: Wiek cudów.

Post autor: Alien »

Oczywiście z góry zapowiadam że w święta mogę mieć kiepski dostęp do neta :) Ale to chyba oczywiste.
00088888000
Wilkojapko
Marynarz
Marynarz
Posty: 222
Rejestracja: piątek, 12 listopada 2010, 00:30
Numer GG: 10499479

Re: [The Elder Scrolls]: Wiek cudów.

Post autor: Wilkojapko »

Czy wy swoim absurdalnie powolnym tempem chcecie mi wmówić, że macie życie w realu, czy to że moja rekrutka ni grzeje, ni mrozi?
"I have whirled with the earth at the dawning,
When the sky was a vaporous flame;
I have seen the dark universe yawning
Where the black planets roll without aim"

H.P.Lovecraft - Nemesis
Yog-Sothoth
Szczur Lądowy
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 20 grudnia 2010, 13:13

Re: [The Elder Scrolls]: Wiek cudów.

Post autor: Yog-Sothoth »

Właśnie Wilkojapko, przejerzałeś moją kartę?
,,That is not dead which can eternal lie, yet with strange aeons even death may die."
Wilkojapko
Marynarz
Marynarz
Posty: 222
Rejestracja: piątek, 12 listopada 2010, 00:30
Numer GG: 10499479

Re: [The Elder Scrolls]: Wiek cudów.

Post autor: Wilkojapko »

Yog-Sothoth pisze:Właśnie Wilkojapko, przejerzałeś moją kartę?
Nie dostałem jej :|
"I have whirled with the earth at the dawning,
When the sky was a vaporous flame;
I have seen the dark universe yawning
Where the black planets roll without aim"

H.P.Lovecraft - Nemesis
Wevewolf
Mat
Mat
Posty: 453
Rejestracja: środa, 4 listopada 2009, 10:31
Numer GG: 0

Re: [The Elder Scrolls]: Wiek cudów.

Post autor: Wevewolf »

Przepraszam bardzo wszystkich za opóźnienia, ale niestety zdarzył się u mnie w domu wypadek, mam tatę w szpitalu i nie za bardzo miałem głowę do pisania karty wczoraj i przedwczoraj. Dzisiaj raczej ją doślę ew jutro z rana...

Wesołych świat -.-
Osobiście to upek mi się podoba - wciągający i łączący wszystkie postacie :D
Wilkojapko
Marynarz
Marynarz
Posty: 222
Rejestracja: piątek, 12 listopada 2010, 00:30
Numer GG: 10499479

Re: [The Elder Scrolls]: Wiek cudów.

Post autor: Wilkojapko »

Miałem, już wjechać na was, że skoro tak się opierda...guzdrzecie z kartami, to aż boję się pomyśleć co będzie z odpisami.
Widzę jednak, żę niektórzy mieli przyczyny obiektywne
Przykro mi Weve.
Tak, czy inaczej spodziewałem się przynajmniej 4 kart, a póki co, to mam dwie - z czego jedną niekompletną.
Zaczynam sesję w poniedziałek.
Przygoda rozpoczyna się w strefie Telvani.
Nie musicie opisywać, jak wasza postać się tam znalazła.
Za to w historii waszych postaci powinien znajdować się jakiś punkt zwrotny.
Tempo sesji - odpis/ 2 dni.
Mistrzuję w kilku sysetemach od 2 lat, w Morrowinda gram od 6, mam doświadczenie w pisaniu własnych scenariuszy.
Wyślijcie mi te karty, a zrobię wam taką sesję, że z butów wyskoczycie.
Startuje w poniedziałek.
Choćby bez was...
"I have whirled with the earth at the dawning,
When the sky was a vaporous flame;
I have seen the dark universe yawning
Where the black planets roll without aim"

H.P.Lovecraft - Nemesis
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: [The Elder Scrolls]: Wiek cudów.

Post autor: Alien »

Weve powiedział mi, że nie zdąży dokończyć karty do jutra, więc.. sorry, ale jeśli weve nie może zmieścić się w wyznaczonym przez ciebie czasie z takiego ważnego powodu , a moja postać jest powiązana z jego i chciałem wziąść w tej sesji udział przede wszystkim ze względu na wspólne posty, akcje itd... A granie w 2 osoby nie ma sensu. I ja nie mam ochoty na taką sesję. Więc jeśli wliczyłeś moją postać w swoje obliczenia to albo przedłużasz czas do czasu wysłania karty przez weve'a albo nie licz na mnie w tej sesji.
00088888000
Wilkojapko
Marynarz
Marynarz
Posty: 222
Rejestracja: piątek, 12 listopada 2010, 00:30
Numer GG: 10499479

Re: [The Elder Scrolls]: Wiek cudów.

Post autor: Wilkojapko »

Powiedzcie mi więc szczerze: Ile zajmuje wam napisanie karty, skoro ja piszę DOBRĄ, PRZYJMOWANĄ BEZ ZASTRZEŻEŃ kartę w półtorej godziny?
Mam dwóch graczy:
No Name'a
I the_werid_one'a
Wciąż wierzę w ludzi, więc jeśli ktokolwiek chociaż grał w Morrowinda i chciałby swoją postać poprowadzić, a nawet rozwinąć w PBF'ie, to czekam do 10 rano. Potem siadam do wstępu.
Dziękuję.
"I have whirled with the earth at the dawning,
When the sky was a vaporous flame;
I have seen the dark universe yawning
Where the black planets roll without aim"

H.P.Lovecraft - Nemesis
No Name
Bombardier
Bombardier
Posty: 676
Rejestracja: środa, 26 marca 2008, 20:41
Numer GG: 0
Lokalizacja: Kraków, Bielsko w weekendy i święta. :)

Re: [The Elder Scrolls]: Wiek cudów.

Post autor: No Name »

Alien pisze:Weve powiedział mi, że nie zdąży dokończyć karty do jutra, więc.. sorry, ale jeśli weve nie może zmieścić się w wyznaczonym przez ciebie czasie z takiego ważnego powodu , a moja postać jest powiązana z jego i chciałem wziąść w tej sesji udział przede wszystkim ze względu na wspólne posty, akcje itd... A granie w 2 osoby nie ma sensu. I ja nie mam ochoty na taką sesję. Więc jeśli wliczyłeś moją postać w swoje obliczenia to albo przedłużasz czas do czasu wysłania karty przez weve'a albo nie licz na mnie w tej sesji.
Nie możesz po prostu sam napisać tę kartę, a dopiero później szczegóły obgadać z Wevem? Skoro macie już jakiś koncept to nie wiem jaki jest problem. Siąść, napisać, wysłać. To, że macie powiązane postacie raczej nic nie zmienia, przecież każdy gra za siebie.

@Wilkojapko - poczekaj, mi się tam nie śpieszy. Skoro Weve nie mógł, ale wciąż jest zainteresowany, to chyba warto poczekać.

ps. Sesje na dwie osoby mogą być bardzo fajne.

pps. Jeśli jednak zaczniecie rano, to informuję, że jutro jadę w góry i wrócę we wtorek wieczorem.
"Mistrz gry nie ma duszy! Sprzedał ją diabłu za tabelę trafień krytycznych!"

May the Phone be with you!
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: [The Elder Scrolls]: Wiek cudów.

Post autor: Alien »

Oczywiście że sesje na 2 osoby mogą być fajne, ale aktualnie nie mam na takie ochoty :D
Karta jest na pw u mg od jakiegoś czasu już ;) tyle że większość historii jest w trakcie pisania.
00088888000
ODPOWIEDZ