Gracze poszukiwani!

To miejsce gdzie będzie następowała rekrutacja do gry RPG na forum Tawerny RPG.
Behemot
Pomywacz
Posty: 22
Rejestracja: piątek, 19 lutego 2010, 14:14

Re: Gracze poszukiwani!

Post autor: Behemot »

Witam wszystkich. Już kilka dni temu założyłem rekrutacje do sesji w świecie Pokemon (http://www.tawerna.rpg.pl/forum/viewtop ... =14&t=7112) i niestety mam zerowy odzew, dlatego postanowiłem napisać tutaj w poszukiwaniu graczy. Czy naprawdę nikt nie odczuwa już potrzeby łapania, trenowania i walczenia tymi sympatycznymi stworkami? Wszyscy wyrośli, czy jak? ;)
"Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu."
nache
Pomywacz
Posty: 51
Rejestracja: niedziela, 17 kwietnia 2011, 16:21
Numer GG: 5303286
Kontakt:

Re: Gracze poszukiwani!

Post autor: nache »

Hehe, zwykle nie wybrzydzam, jeśli chodzi o sesje, ale pokemony jakoś nigdy mnie nie pociągały. Wolę pomachać różdżką :D mogłabym zagrać w sesji o Harrym Potterze nawet.
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Gracze poszukiwani!

Post autor: Alien »

Behemot pisze:Witam wszystkich. Już kilka dni temu założyłem rekrutacje do sesji w świecie Pokemon (http://www.tawerna.rpg.pl/forum/viewtop ... =14&t=7112) i niestety mam zerowy odzew, dlatego postanowiłem napisać tutaj w poszukiwaniu graczy. Czy naprawdę nikt nie odczuwa już potrzeby łapania, trenowania i walczenia tymi sympatycznymi stworkami? Wszyscy wyrośli, czy jak? ;)
Tu nie chodzi o wyrośnięcie. Zainteresowanie sesjami jest zerowe.
00088888000
No Name
Bombardier
Bombardier
Posty: 676
Rejestracja: środa, 26 marca 2008, 20:41
Numer GG: 0
Lokalizacja: Kraków, Bielsko w weekendy i święta. :)

Re: Gracze poszukiwani!

Post autor: No Name »

Co ty nie powiesz Alien? -_-
Ciągle szukamy graczy do TES: Wiek cudów.
"Mistrz gry nie ma duszy! Sprzedał ją diabłu za tabelę trafień krytycznych!"

May the Phone be with you!
Wilkojapko
Marynarz
Marynarz
Posty: 222
Rejestracja: piątek, 12 listopada 2010, 00:30
Numer GG: 10499479

Re: Gracze poszukiwani!

Post autor: Wilkojapko »

Alien pisze:
Behemot pisze:Witam wszystkich. Już kilka dni temu założyłem rekrutacje do sesji w świecie Pokemon (http://www.tawerna.rpg.pl/forum/viewtop ... =14&t=7112) i niestety mam zerowy odzew, dlatego postanowiłem napisać tutaj w poszukiwaniu graczy. Czy naprawdę nikt nie odczuwa już potrzeby łapania, trenowania i walczenia tymi sympatycznymi stworkami? Wszyscy wyrośli, czy jak? ;)
Tu nie chodzi o wyrośnięcie. Zainteresowanie sesjami jest zerowe.
Słyszałem, że ktoś tu nie ma dostępu do forum. A sio! ;)

A wracając do sesji, to pomysł jest piękny i owszem. I może to mój brak asertywności, ale w Pokemona to bym sobie pograł, ale stosunek MG do graczy wynosi na chwilę obecną 1:1. I trochę mi przykro, gdy widzę, że fajny pomysł pada w zarodku, a ja gram w prawie każdej sesji na tym forum.

Tak, czy inaczej nabór do sesji TES'a trwa ;)
"I have whirled with the earth at the dawning,
When the sky was a vaporous flame;
I have seen the dark universe yawning
Where the black planets roll without aim"

H.P.Lovecraft - Nemesis
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Gracze poszukiwani!

Post autor: Alien »

Miałem :) Już w tym momencie problemu nie ma.
00088888000
Madagaskar
Szczur Lądowy
Posty: 14
Rejestracja: środa, 17 czerwca 2009, 19:01
Numer GG: 0

Re: Gracze poszukiwani!

Post autor: Madagaskar »

Czy byliby chętni na sesję w klimatach superbohaterskich?

Luźne założenia byłyby takie:
- Storytelling
- Brak konkretnego uniwersum komiksowego, aczkolwiek z możliwością użycia oficjalnych postaci jako NPCów (ale nie nadużywanie tego i nie tych najbardziej rozpoznawalnych)
- Konwencja raczej nastawiona na zabawę niż realizm (ale bez przesady). Ogólnie rzecz biorąc realizm i superbohaterowie niejako się wykluczają, no ale wiadomo że są różne poziomy. W tym wypadku chodzi mi chodzi mi o takie rzeczy jak to, że peleryny i kaptury nie będą utrudniać walki, nieuzbrojony człowiek nadal ma spore szanse pokonać uzbrojonego przeciwnika, wszechobecne kamery i aparaty nie będą specjalnie utrudniały ukrycia prawdziwej tożsamości, radioaktywność i promieniowanie ma szansę dać ci supermoce zamiast raka itd.
- Poziom mocy: ponadprzeciętny, momentami wysoki, ale nie kosmiczny
ardek123
Pomywacz
Posty: 69
Rejestracja: wtorek, 17 sierpnia 2010, 16:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gracze poszukiwani!

Post autor: ardek123 »

Brzmi ciekawie.
Wilkojapko
Marynarz
Marynarz
Posty: 222
Rejestracja: piątek, 12 listopada 2010, 00:30
Numer GG: 10499479

Re: Gracze poszukiwani!

Post autor: Wilkojapko »

Przekonałeś mnie.
"I have whirled with the earth at the dawning,
When the sky was a vaporous flame;
I have seen the dark universe yawning
Where the black planets roll without aim"

H.P.Lovecraft - Nemesis
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Gracze poszukiwani!

Post autor: Alien »

W sumie to kiedy miałaby się zacząć? Jeśli po wakacjach jakoś tak w październiku to chętnie.
00088888000
Madagaskar
Szczur Lądowy
Posty: 14
Rejestracja: środa, 17 czerwca 2009, 19:01
Numer GG: 0

Re: Gracze poszukiwani!

Post autor: Madagaskar »

Myślałem o końcówce września, bo w sierpniu i większości września nie będę miał dostępu do internetu, ale rekrutację bym dał jakoś w tym miesiącu jeszcze.
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Gracze poszukiwani!

Post autor: Alien »

To dla mnie byłoby idealnie :)
00088888000
Iblisiątko
Marynarz
Marynarz
Posty: 210
Rejestracja: czwartek, 21 kwietnia 2011, 22:09
Numer GG: 19534484
Skype: arctoris
Lokalizacja: Meklemburgia
Kontakt:

Re: Gracze poszukiwani!

Post autor: Iblisiątko »

Zapowiada się fajnie :smile:
Kocham śpiewać, ku rozpaczy moich sąsiadów :D
Fenrisulfr
Pomywacz
Posty: 34
Rejestracja: niedziela, 13 kwietnia 2008, 19:06
Numer GG: 1061020

Re: Gracze poszukiwani!

Post autor: Fenrisulfr »

Witam wszystkich! :D

Mam zamiar zorganizować sesję w autorskim systemie i settingu, którą poprowadzę za pomocą programu typu Virtual Tabletop.
Przykład: https://www.fantasygrounds.com/images/s ... hot-03.jpg

Potrzebuję od 3 do 5 graczy, którzy będą mieli czas na jedną sesję tygodniowo.
Większość informacji o settingu i mechanice znajdziecie w linku na samej dole.
Tworząc postacie wystarczy jak podacie mi krótką historię postaci i charakterystykę. Po prostu najważniejsze rzeczy, które będę mógł jakoś wykorzystać na sesji. Mechaniczne aspekty omówimy przez GG.

More Info:

-Mam zamiar zrobić z tego dość długą kampanię, więc szukam ludzi, którzy na 100% będą mieli czas na jedno zebranie na tydzień.

-Na pewno nie przyjmę postacie, które są stworzone z myślą o sabotowaniu lub dzieleniu drużyny. Potrzebuję stabilny team, który dąży do wspólnego celu.

-Mam dość duże doświadczenie w RPG na żywo oraz przeprowadziłem kilka sesji forumowych i za pomocą Fantasy Grounds / OpenRPG.

-Znajomość obsługi programów typu Virtual Tabletop nie jest wymagana. Przed sesją wytłumaczę wszystkie potrzebne dla gracza funkcje w razie potrzeby.

-Nim rozpocznę pierwszą sesję muszę sprawdzić, czy u każdego program będzie działał bez problemu.

-Poza Fantasy Grounds będzie potrzebny program Hamachi.

-Jeśli mechanika autorska okaże się totalną klapą, to wybierzemy inną. Lubię mechaniki D&D 3.5 oraz Dark Heresy / WFRP2.

-Trzeba sobie zasłużyć na możliwość grania Elfem, Krasnoludem lub innymi rasami (mogę je wytłumaczyć przez GG). Zazwyczaj jest dobry powód dlaczego inne rasy są niegrywalne.

-Będę prowadził sesyjną Wiki, na której będę od czasu do czasu umieszczał informacje na temat settingu.

-Będę własnoręcznie robił mapki świata, miast, ważniejszych miejsc oraz te do walki (posiadam odpowiednie programy).

-Jeśli chcecie więcej informacji o settingu i mechanice to szukajcie tutaj (Uwaga: ściana tekstu):
http://forum.polter.pl/autorka-straznik ... 64252.html

lub bezpośrednio ode mnie:
GG: 1061020
"But I don't want to go among mad people," said Alice. "Oh, you can't help that," said the cat. "We're all mad here."
Nadir
Kok
Kok
Posty: 1438
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 11:05
Numer GG: 3327785
Lokalizacja: 3city

Re: Gracze poszukiwani!

Post autor: Nadir »

Brzmi ciekawie... Tylko - raz w tygodniu tzn kiedy? W sobotnie wieczory/noce może i miałbym czas, w tygodniu średnio, chyba że też późno wieczorem. Ile czasu przewidujesz na jedną "posiadówkę"? Zależnie od tego jestem w stanie określić dokładniej czy i kiedy miałbym tyle czasu...
Czasami mam uczucie, że przede mną rozpościera się wielki ocean prawdy, a ja siedzę na plaży i bawię się kamykami. Ale pewnego dnia nauczę się po nim żeglować.

Don't take your organs to heaven... heaven knows we need them here.
Fenrisulfr
Pomywacz
Posty: 34
Rejestracja: niedziela, 13 kwietnia 2008, 19:06
Numer GG: 1061020

Re: Gracze poszukiwani!

Post autor: Fenrisulfr »

Sesja odbywałaby się raczej tak w weekendy wieczorem, ale to może ulec zmianie jeśli gracze będą tak chcieli. Jedno zebranie trwałoby około 4 godziny.

Jeśli masz więcej pytań, to zapraszam na GG. :)
"But I don't want to go among mad people," said Alice. "Oh, you can't help that," said the cat. "We're all mad here."
Eriol Velcrow
Marynarz
Marynarz
Posty: 367
Rejestracja: poniedziałek, 17 grudnia 2007, 18:05
Lokalizacja: Kopenhaga
Kontakt:

Re: Gracze poszukiwani!

Post autor: Eriol Velcrow »

Może znaleźliby się jacyś chętni na sesje heroic fantasy np. 4. edycja D&D ?
There is no emotion; there is peace.
There is no ignorance; there is knowledge.
There is no passion; there is serenity.
There is no chaos; there is harmony.
There is no death; there is the Force.



Zdjęcia
ODPOWIEDZ