Wybory 2005

Kto twoim daniem zostanie prezydentem?

Czas głosowania minął niedziela, 23 października 2005, 15:35

Kaczyński
5
31%
Tusk
10
63%
Nie mam zdania na ten temat
1
6%
 
Liczba głosów: 16
Kloner
Chorąży
Chorąży
Posty: 3121
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2004, 11:06
Lokalizacja: Tam gdzie konczy się wieś a zaczyna zadupie \,,/ <(^.^)> \,,/

Wybory 2005

Post autor: Kloner »

Co sądzicie o tegorocznych wyborach prezydenckich? Kto waszym zdaniem zostanie prezydentem naszego biednego kraju?. Włączcie się do rozważań politycznych :)
"Lepiej Milczeć I Wyglądać Jak Idiota, Niż Się Odezwać I Rozwiać Wszelkie Wątpliwości"
Mafia Radioaktywnych Krów
Velociraptor
Majtek
Majtek
Posty: 77
Rejestracja: czwartek, 13 października 2005, 11:59
Numer GG: 8368308
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Velociraptor »

No cóż te wybory są naprawdę bardzo emocjonujące, szczególnie pod względem zawziętości kandydatów w uprzykrzaniu życia swoim rywalom. Czasami to można się nieźle uśmiać z brudów jakie wyciągają sobie nawzajem :P Ale miom zdaniem wygra oczywiście mój faworyt pierwszej tury czyli pan Donald :lol: :lol: :lol:
Obrazek

"Możecie mnie zabić ale nie odbierzecie mi wolności"
Epyon
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 2122
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2005, 13:57
Numer GG: 5438992
Lokalizacja: Mroczna Wieża
Kontakt:

Post autor: Epyon »

Też mi się wydaje że Kaczor Donald wygra ;P
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Kaczyńskiego popiera Samoobrona, LPR i Radio Maryja.
I dlatego na niego nie będę głosować.
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Haer

Post autor: Haer »

Chcesz by prezydentem był krzykacz, grzebiący w historii Twojej rodziny nawet jeśli Ty nie masz nic z tą historią wspólnego? No to gratuluję wyboru. Kaczucha faktycznie jest dla Ciebie.
Kloner
Chorąży
Chorąży
Posty: 3121
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2004, 11:06
Lokalizacja: Tam gdzie konczy się wieś a zaczyna zadupie \,,/ <(^.^)> \,,/

Post autor: Kloner »

Na jednej z debat politycznych to Tusk był bardziej agresywny. Czy taki człowiek powinien być prezydentem?
"Lepiej Milczeć I Wyglądać Jak Idiota, Niż Się Odezwać I Rozwiać Wszelkie Wątpliwości"
Mafia Radioaktywnych Krów
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Kloner pisze:Na jednej z debat politycznych to Tusk był bardziej agresywny. Czy taki człowiek powinien być prezydentem?
Jedna debata mi nie przeszkadza - to o niczym nie świadczy.
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Haer

Post autor: Haer »

No, no...na całej jednej. To skandal! Lepiej mi powiedz na ilu debatach Kaczucha NIE był agresywny. Negatywna kampania zapoczątkowana przez PiS bardzo ładnie pokazuje, że jest to partia która nie potrafi wygrać za pomocą inteligentnych argumentów, a zamiast tego wytyka przeciwnikowi wszystkie błędy. Kaczor robi to samo. Owszem Tusk także zaczął prowadzić negatywną kampanię, jednak nie należy się temu dziwić. Społeczeństwo już raz pokazało, że jest podatne na taką taktykę. Widać gnębienie konkurenta jest zbyt zakorzenione w mentalności narodu, by można było liczyć na polityczny fair play w wyborach.

P.S. Hasło Kaczuchy - Silny prezydent, Uczciwa Polska...Dlaczego to nie jest Uczciwy prezydent, Silna Polska?
Dark_Voyager
Marynarz
Marynarz
Posty: 271
Rejestracja: piątek, 16 września 2005, 21:33
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Dark_Voyager »

Co do kadydatów:
Żaden z nich ( Tusk, Kaczyński ) nie nadaje się na prezydenta, niestety. To co ci dwaj wyprawiają to jedna wielka pogoń za pieniędzmi, od co.
Już ważniejsze były poprzednie wybory do parlamentu, niż te. Przecież prezydent tak na marginesie posiada mało uprawnień do zmienienia czegokolwiek, więc za dużo to on nie wywalczy samemu aby poprawić sytuację w kraju.

Dark_Voyager
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

Niby tak. Tyle ze i Pis, i PO chca zmienic konstytucje. PiS na pewno chce mocno poszerzyc zakres wladzy prezydenta, o ile sie nie myle, PO zmniejszyc. Po prostu obecnie mamy zbyt wiele osrodkow wladzy.
Co do tego, na kogo glosuje. Na Tuska of course 8)
laRy
Kok
Kok
Posty: 1133
Rejestracja: niedziela, 26 grudnia 2004, 14:02

Post autor: laRy »

jak ja sie dowiedzialem ze w pierwszej rundzie burak byl 3 to pomyslalem tylko: "jeszcze jeden powod zeby kupic ten pi*****y bagnet!!!"

a wczoraj pomyslalem to samo jak dziadek + babcia gadali z ciotka i powiedzieli "jak kaczynski zostanie prezydentem to sie polepszy"
niewiem, ja tego goscia jakos nielubie... chyba bedzie kradl jak w przeszlosci... (a co? z bratem to nawet ksiezyc ukradl!)
Haer'dalis
Marynarz
Marynarz
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2004, 11:58

Post autor: Haer'dalis »

Zapytaj swoich dziadków, dlaczego oni liczą, że przy Kaczce będzie im lepiej? Wszakże jako prezydent nie ma zbyt wielu uprawnień. Jedyne rozwiązanie to zmiana konstytucji przez PiS, tak by prezydent miał większe uprawnienia. Swoją drogą to ciekaw jestem czy PiS dalej będzie tak skory do wprowadzenia tej zmiany, jeśli to Tusk wygra wybory :twisted:
laRy
Kok
Kok
Posty: 1133
Rejestracja: niedziela, 26 grudnia 2004, 14:02

Post autor: laRy »

oni maja TV Tadeusz Rydzyk WAM w domu, to chyba wszystko tlumaczy... co niedziele do kosciola, itp.
mrufon
Marynarz
Marynarz
Posty: 256
Rejestracja: niedziela, 20 lutego 2005, 09:07
Numer GG: 6025304
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: mrufon »

Pamietajcie, że prezydent ma inicjatywę ustawodawczą, z której raczej czerwony porucznik Kwaśniewski nie korzystał, skupiając się bardziej na "bywaniu" i piciu wódy w Charkowie...
Władza prezydenta nie jest tak mała, jak piszecie. Veto prezydenckie wobec ustawy zgłoszonej przez partie, które mają zaledwie wiekszość, może być trumną dla ustawy. Veto sejm może odrzucić - ale do tego potrzebyuje już większości 2/3 głosów. Matematyka świadczy za prezydenta. Jeśli prezydentem będzie Tusk (oby) to niektóre żenujące ustawy PiS-u będą zablokowane skutecznie, jeśli Kaczor (uchowaj Boże) to już furtka będzie otwarta na oścież.
Prezydent też kształtuje politykę izagraniczną i oblicze kraju poza jej granicami. To też jest bardzo ważne.
"Życie przecieka między palcami, gdy nie turlasz kostkami" - Platon ;)

I am the Anti-Pope, Zlad the 666th!
laRy
Kok
Kok
Posty: 1133
Rejestracja: niedziela, 26 grudnia 2004, 14:02

Post autor: laRy »

kaczor to chyba z polski najchetniej by kraj wyznaniowy zrobil (tak jak w iranie, ale zamiast islamu by wpakowal chrzescijanizm). tak samo zreszta jak lpr...
Kloner
Chorąży
Chorąży
Posty: 3121
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2004, 11:06
Lokalizacja: Tam gdzie konczy się wieś a zaczyna zadupie \,,/ <(^.^)> \,,/

Post autor: Kloner »

Widze że tawerna jest pro Tuskowa że się tak wyraże ;] ja niemam swojego zdania. Żaden kandydat niejest godny tego stanowiska. Ja jestem z przywruceniem w Polsce monarchii bo to demokracja ją zniszczyła (i polske i monarchie)
"Lepiej Milczeć I Wyglądać Jak Idiota, Niż Się Odezwać I Rozwiać Wszelkie Wątpliwości"
Mafia Radioaktywnych Krów
eRyahXa0S/Darth Wojtex
Marynarz
Marynarz
Posty: 262
Rejestracja: sobota, 21 sierpnia 2004, 18:44
Lokalizacja: Negative Material Plane, Fortress of Regrets (Bytom)
Kontakt:

Post autor: eRyahXa0S/Darth Wojtex »

Ja bym byl szczesliwy gdyby ktos zlikwidowal koscioly jako takie i wprowadzil publiczna dekrystianizacje :D
Zablokowany