Kara śmierci

Twój stosunek do kary śmierci:

Za
23
48%
Przeciw
21
44%
Nie mam zdania
4
8%
 
Liczba głosów: 48
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Post autor: Phoven »

Pavciooo pisze:Ja mam na ten temat inne zdanie. Zabijając zbrodniarza chronimy społeczeństwo od niego.
Zresztą zbrodnia "zbrodni" nierówna. Zbrodniarze zabijają niewinnych, a kara śmierci pozbywa się ich, którzy niewinni nie są.
Albo inny przykład:
Morderca A zabił 10 niewinnych osób (pośrednio bądź bezpośrednio)
Morderca B zabił 11 gangsterów/mafiozów (powiedzmy że płatny morderca)
Który zasługuje na jaką karę wg. Ciebie?
Zaden nie zasluguje na kare smierci... i nie jestem tu w przeciwienstwie do niektórych rozmóców zwolennikiem maksymy "nie wolno zabijac pod zadnym pozorem"... po prostu twierdze ze wieksza kara byloby dla takiej osoby gnicie do konca zycia w wiezieniu.
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Post autor: Szelmon »

AC pisze:
Uhhhhh... 7 letnia dziwczynka nie żyje! Stało sie źle, sprawca jest nie jest kimś ale czymś! Co nie zmienia faktu że wypowiedzi w stylu "Śmierć za śmierc!" Zbliżają linczowników do poziomu tego człowieka do poziomu zwierzęcia. Chce żeby kazdy to wiedział. Linczujący ludzie to zwierzęta.
A twoim zdaniem kim są ludzie? Roślinami? Minerałami? Są zwierzętami, jesteś zwierzęciem.
Musze dodac jedynie, ze jesli jestesmy zwierzetami, to najbrutalniejszymi, najokrutniejszymi i najbardziej wynaturzonymi zwierzetami na Ziemi. Wiem ze to utarty schemat, najgorszych zbrodniarzy i zwyrodnialcow okreslac mianem zwierzecia, ale tyle samo w takim okresleniu prawdy co w "pijany jak swinia". Prawda jest taka ze to czlowiek, a im bardziej zwyrodnialy i okrutny, tym bardziej ludzki a nie zwierzecy. Niestety.
AC pisze:Ciągle tutaj ludzie mylą dwa pojęcia - osobisty odwet i kara śmierci. Kara śmierci wykonana na Rzeźniku z Bagdadu była przeprowadzona z dowodami i z procesem.
I ty do tych ludzi zaliczasz sie jak czarno na bialym! Odwet, lincz, kare wszystko to wrzucasz do jednego worka.
Co do procesu Huseina, to w duzej czesci byl on farsa, ktora z uczciwym procesem przeprowadzanym w demokratycznym kraju miala malo wspolnego.
AC pisze:Natomiast kara śmierci wykonana na Slobodanie Miloseviciu była po prostu brutalnym odwetem eurosalonu za to, że nie mieli dowodu.
Tu mnie szczerze rozbawiles. Brutalny eurosalon sie zezloscil bo nie mial dowodu, tupnal nozka i brutalnie zamordowal biednego Slobo. Przecierz Komisja miala mnostwo dowodow. Nie bede sie tu rozwodzil ile z nich bylo sfabrykowanych, ile rzekomych masakr mu przypisano, a ile rzeczywistych wyolbrzymiono, bo nie o to sie rozchodzi. Rozchodzi sie o to ze wszystkim w Komisji a takze balkanskim przeciwnikom Milosevica zalezalo na doprowadzeniu procesu do konca. A ze Slobo byl starym schorowanym czlowiekiem, i konca nie doczekal? Trudno.
AC, masz zapewne niezbite dowody na to ze bylo to morderstwo, przedstaw je prosze. Rownie dobrze ja moge napisac ze papież nie umarl ze starosci i choroby, tylko ze go zamordowali Zydo-Murzyno-Kosmito-Komunisci :lol: A reszta niech sobie mowi co chce :? Sorry ale takie bredzenie do mnie nie przemawia. Dowody, zrodla itp. prosze. Choc zapewne zrodel swojej niesamowitej wiedzy nie podasz, bo zdemaskowalbys tym nieodwolalnie swoje rasistowskie, antysemickie i ksenofobiczne sympatie. Nie zdziwilbym sie wcale gdybys swoje pojecie o swiecie ksztaltowal w Akademii Orla (czy jakos tak), o wydawnictwach Bubla i jemu podobnych, o Szczerbcu i jemu podobnych szmatach juz wspominalem.
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
Pavciooo
Kok
Kok
Posty: 1245
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:22
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

Post autor: Pavciooo »

Server: Nie o to mi chodzi. Chodzi mi o to, żebyś Ty czy ktoś inny z przeciwników kary śmierci napisał, jaką karę dałby pierwszemu, a jaką drugiemu.
I tak nikt tego nie czyta...
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Post autor: AC »

Widzę, że niektóre posty zrobiły się mocno nie na temat, więc po prostu będę je olewał. :lol: :lol:

Rozum też mają zwierzęta Soul :P

Akurat nie oglądam Polsatu, [.....]

Egzekucja Saddama nie było egzekucją bezbronnej osoby, tak samo jak różne egzekucje na zbrodniarzach. Giną też i dobrzy ludzie, giną też źli którzy na to nie zasłużyli. Są różne miary zła i dobra, najważniejsze, żeby nie przekraczać granicy.

Z tą zasadą świat byłby dość anarchiczny. A ja jestem przeciwny anarchii, jestem zwolennikiem porządku. Porządku z wolnością. Nie takiego nazistowskiego, ale... po prostu porządku.

Kłopot w tym, że Ra-V nie wiesz co to oko za oko.

I nadal obrażacie zwierzaczki - [...]

Pavciooo napisał podobnie jak ja, gdybym tylko nie robił wycieczek offtopowych to by było lepiej, postaram się następnym razem (już teraz potnę ten post, żeby był krótszy).
Morderca A zabił 10 niewinnych osób (pośrednio bądź bezpośrednio)
Morderca B zabił 11 gangsterów/mafiozów (powiedzmy że płatny morderca)
Który zasługuje na jaką karę wg. Ciebie?
Pierwszy bezwzględnie, a drugi względnie (zależy jakie ma informacje i czy są warte tego żebyśmy płacili kasę za jego dożywocie).




Szelmon, tak ludzkość to najdoskonalsze istoty zdolne do największego dobra i największego zła. Między innymi dlatego kocham być człowiekiem.

I niby czemu proces był farsą? Byli martwi ludzie? Byli - koniec procesu. I tak za dużo gadali.

Chcesz dowodów? Wiele wypowiedzi i cytatów ludzi których i tak odrzucasz i nienawidzisz? Przeczytaj >> Waldemar Łysiak Salon 2 część 1 i 2.



EDIT: trzy kropki to moje wypowiedzi które dodatkowo usunąłem, aż niedługo nie będę w ogóle odpowiadał tutaj :lol: :lol: :lol: :lol:
Ostatnio zmieniony czwartek, 4 stycznia 2007, 22:15 przez AC, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Atanamir
Marynarz
Marynarz
Posty: 179
Rejestracja: wtorek, 19 września 2006, 18:15
Lokalizacja: Z lasu
Kontakt:

Post autor: Atanamir »

Server Revres pisze: Zaden nie zasluguje na kare smierci... i nie jestem tu w przeciwienstwie do niektórych rozmóców zwolennikiem maksymy "nie wolno zabijac pod zadnym pozorem"... po prostu twierdze ze wieksza kara byloby dla takiej osoby gnicie do konca zycia w wiezieniu.
Z całym szacunkiem ale nie masz racji. Rodziny ludzi których ci mordercy zabili będą teraz utrzymywać ich z w więzieniach, karmić, ubierać i dawać rozrywkę. Kara śmierci musi zaistnieć! Dlaczego? Bo człowiek który zabił zasluguje na śmierć.
Zdania nie zmienię, ten kto nie szanuje Życia powinien je stracić!

Z wyrazami szacunku i pozdrowieniami dla wszystkich należących do tego forum

Atanamir
Heimdall
Bosman
Bosman
Posty: 1898
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 20:11
Lokalizacja: Asgard

Post autor: Heimdall »

Morderca A zabił 10 niewinnych osób (pośrednio bądź bezpośrednio)
Morderca B zabił 11 gangsterów/mafiozów (powiedzmy że płatny morderca)
Który zasługuje na jaką karę wg. Ciebie?
Wg mnie na karę śmieci zasługują obaj mordercy. Pierwszy ponieważ kilkakrotnie dopuscił się morderstwa na osobie, której - być może - nie znał albo nie miał powodów żeby zabić. Tacy powinni zostać usunięci ze społeczności. Zgadzam się z Atanamirem, że ktoś kto nie szanuje życia innych , swoje życie także powinien stracić.
Drugi morderca również zasługuje na śmierć. Co z tego, że zabijał gangsterów, skoro sam pewnie nim był. Na pewno zabijał dla własnej korzyści, chociażby dla zarobku. Takich też powinno się skazywać na śmierć.
AC pisze:I niby czemu proces był farsą? Byli martwi ludzie? Byli - koniec procesu. I tak za dużo gadali.
Nie chciałbym nic sugerować, ale w wyniku napadu na Irak przez "państwa sprzymierzone" również zginęło wielu niewinnych ludzi...
...
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Post autor: Szelmon »

AC pisze:Egzekucja Saddama nie było egzekucją bezbronnej osoby, tak samo jak różne egzekucje na zbrodniarzach.
Taa jasne. Przechwalales sie ze ogladales nagranie egzekucji. Powiedz mi w takim razie, czy Husein byl uzbrojony jak go wieszali? Czy moze zwiazany i bezbronny?
AC pisze:I niby czemu proces był farsą? Byli martwi ludzie? Byli - koniec procesu. I tak za duzo gadali.
W rozstrzyganiu czy proces byl farsa czy nie zarzuty nie maja akurat najmniejszego znaczenia. Nie chce mi sie wymieniac detali, wiec prosze:
http://hrw.org/english/docs/2006/12/30/iraq14950.htm
poczytaj sobie co bylo nie tak z procesem.
AC pisze:Chcesz dowodów? Wiele wypowiedzi i cytatów ludzi których i tak odrzucasz i nienawidzisz? Przeczytaj >> Waldemar Łysiak Salon 2 część 1 i 2.
Salonu i Salonu 2 akurat nie czytalem, ale niebawem nadrobie zaleglosci. Wiec na razie sie w tej kwestii nie wypowiem. Oj ciekaw jestem jak zareagowal by Lysiak gdyby przebrnawszy przez te wszystkie majaczenia ktorymi nas wczesniej uraczyles, dowiedzial sie ze sie na jego ksiazki powolujesz. A tak na marginesie, to mozesz mi laskawie napisac jakich to ludzi odrzucam i nienawidze.
Heimdall pisze:Nie chciałbym nic sugerować, ale w wyniku napadu na Irak przez "państwa sprzymierzone" również zginęło wielu niewinnych ludzi...
Huseina skazano za wykonanie egzekucji na 148 Szyitach. W wyniku napasci USA na Irak zginelo do tej pory ok 60 tys. cywili. Delikatna dysproporcja, no nie?
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
Epyon
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 2122
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2005, 13:57
Numer GG: 5438992
Lokalizacja: Mroczna Wieża
Kontakt:

Post autor: Epyon »

AC - człowiek jest człowiekowi nierówny według ciebie?
Moim zdaniem obaj mordercy wymienieni przez Pavcia zasługują na dożywocie. Gangster to wbrew pozorom też człowiek i dla sądu (w procesie mordercy) nie powinno być różnicy czy zajmował się ogrodnictwem, czy był bossem mafii.
AC pisze:Z tą zasadą świat byłby dość anarchiczny. A ja jestem przeciwny anarchii, jestem zwolennikiem porządku. Porządku z wolnością. Nie takiego nazistowskiego, ale... po prostu porządku.
Ale śmierć za śmierć to już nie oko za oko?
AC pisze:Kłopot w tym, że Ra-V nie wiesz co to oko za oko.
To powiedz mi, proszę, co na ten temat mówią komiksy, na których opierasz swoją wiedzę.
Obrazek
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Post autor: AC »

Heimdall pisze:Na pewno zabijał dla własnej korzyści, chociażby dla zarobku. Takich też powinno się skazywać na śmierć.
AC pisze:I niby czemu proces był farsą? Byli martwi ludzie? Byli - koniec procesu. I tak za dużo gadali.
Nie chciałbym nic sugerować, ale w wyniku napadu na Irak przez "państwa sprzymierzone" również zginęło wielu niewinnych ludzi...
Prawda, chociaż sam bym się przyłączył do Świętych z Bostonu, gdybym miał pewność, że mnie też prowadzi "ręka boska". :wink:

No zginęło, zginęło - na każdej wojnie ktoś niewinny ginie. ONZ czy NATO wykończyło mnóstwo niewinnych ludzi w Serbii na ten przykład. Taka już jest wojna. Zwłaszcza ta nowoczesna, ale czy Bush skasował niewinnych ludzi ot tak sobie czy w jakimś konkretnym (no i tajnym) celu przypadkowo? Jak dla mnie powód był średni - ropa naftowa, skasowanie zbrodniarza. Czy to wystarczy? Ile warte jest ludzkie życie?

Natomiast USA specjalnie nie wyżynały dzieci, kobiet i mężczyzn wiosek tylko dlatego że były innej religii. Można się pokłócić czy utrata życia niewinnych ludzi w Iraku była warta, ale nie można się pokłócić czy utrata życia w masakrach (w tym z torturami i bronią BC) ludzi w Iraku była warta, bo nie była. Z zachcianki psychopaty zginęło mnóstwo ludzi.

Tak samo mnóstwo ginie w Korei Północnej, ale tam USA nie ma interesu, żeby zniszczyć reżim. A czy sami obywatele by chcieli? A czy niemcy w Obozach Koncentracyjnych III Rzeszy chcieli, żeby ich kraj został zaatakowany, a oni wyzwoleni?

Cena życia. Tak Ra-V, są różne ceny życia. Nawet płody nie są równe. Nikt nigdy nie jest równy całkowicie, bo gdyby był nie byłby człowiekiem.

A Szelmon, nie powoływałem się na tą książkę, napisałem ci tylko żebyś sobie poczytał. Tam jest o spisku antyserbskim i terroryźmie muzułmańskim. Oczywiście dla ciebie to wszystko teorie spiskowe. Czytaj ze zrozumieniem, bo na twoje teksty też przestanę odpowiadać. :wink:


Ra-V - czego ty nie rozumiesz? Bo ja już nie rozumiem czego ty nie rozumiesz w moim nie rozumieniu twojego nie rozumienia. Wyjaśnij. Śmierć za śmierć, oko za oko, ząb za ząb. Nie: śmierć za głośną muzykę, głowa za palec, czy co innego.

Komiksy? Człowieku ty coś piszesz i nie masz pojęcia co. To jest kompletnie dziwne. Jeśli powyższych zdań nie zrozumiałeś to wybacz, ale już nie będę ci tłumaczył co znaczy "oko za oko".

ps. jak można nie rozumieć nazwy złożonej z trzech słów z czego dwa są identyczne?

ps2. zgadzam się z Atanamirem, choć nie do końca :wink:
Obrazek
Epyon
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 2122
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2005, 13:57
Numer GG: 5438992
Lokalizacja: Mroczna Wieża
Kontakt:

Post autor: Epyon »

AC pisze:Ra-V - czego ty nie rozumiesz? Bo ja już nie rozumiem czego ty nie rozumiesz w moim nie rozumieniu twojego nie rozumienia. Wyjaśnij. Śmierć za śmierć, oko za oko, ząb za ząb. Nie: śmierć za głośną muzykę, głowa za palec, czy co innego.
No dobra, głupi przykład był z tą muzyką, ale chodziło raczej o to, czy przeprowadzasz odwet za wszystko.
AC pisze:Komiksy? Człowieku ty coś piszesz i nie masz pojęcia co. To jest kompletnie dziwne. Jeśli powyższych zdań nie zrozumiałeś to wybacz, ale już nie będę ci tłumaczył co znaczy "oko za oko".
Czytając twe posty dochodzę właśnie do wniosku że na amerykańskich komiksach opierasz swoją wiedzę o życiu. Zresztą sam o nich wspominałeś, czyż nie?
Obrazek
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Post autor: AC »

Właściwie to zacytowałem tylko jeden tekst z komiksu, który przeczytałem na wikipedii. Całości nie czytałem. Napisałem, że ten punkt widzenia mi się podoba i uważam go za bliski prawdzie, bo uważam, że różne spiski istnieją np. byłych agentów SB i WSI. Jeśli chcesz wpisz na angielskiej wikipedii "Punisher: The End" to też go zobaczysz. Bardzo ciekawa wizja przyszłości, a tym się również zajmuje - różnego rodzaju wizjami. Tworząc opowiadania to się przydaje. A tak wybiegłeś z komiksami chyba nie dlatego, że tamto cytowałem, a dlatego że wiele osób jakieś głupoty o tym pisały milion pięćset razy. I nie wiem czemu amerykańskie, Thorgal: Gwiezdne Dziecko też mi się podobał, że nie wspomnę o bajkach syberyjskich. :P



A wracając do tematu: nie trzeba przeprowadzać odwetu za wszystko, ale należy dać komuś do zrozumienia, że dana akcja kogoś nie odpowiada tobie. Jeśli nie rozumieją należy wykonać akcję mającą na celu zwrócenie celu na problem. Czasami wystarczy nic nie robić, żeby kogoś doprowadzić do furii. :wink:
Obrazek
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Post autor: Szelmon »

AC pisze:Natomiast USA specjalnie nie wyżynały dzieci, kobiet i mężczyzn wiosek tylko dlatego że były innej religii. Można się pokłócić czy utrata życia niewinnych ludzi w Iraku była warta, ale nie można się pokłócić czy utrata życia w masakrach (w tym z torturami i bronią BC) ludzi w Iraku była warta, bo nie była. Z zachcianki psychopaty zginęło mnóstwo ludzi.
Poczytaj sobie wspomnienia Marines ktorzy sluzyli w Iraku, to moze zmienisz zdanie. Oni tam czesto gesto napieprzaja do cywili jak do kaczek, ze o torturach juz nie wspomne. Ale w jednym sie z toba zgodze, z zachcianki psychopaty zginelo i ciagle ginie w Iraku masa niewinnych ludzi. Z tym ze to nie ten sam psychopata ktorego niedawno stracono.
AC pisze:A Szelmon, nie powoływałem się na tą książkę, napisałem ci tylko żebyś sobie poczytał. Tam jest o spisku antyserbskim i terroryźmie muzułmańskim. Oczywiście dla ciebie to wszystko teorie spiskowe. Czytaj ze zrozumieniem, bo na twoje teksty też przestanę odpowiadać. :wink:
Ok, ok, poczytam sobie. Bardzo lubie ksiazki Lysiaka, i czytalem ich troche. Nie wszystko o czym pisze Lysiak to teorie spiskowe, choc latwo dostrzec ze lubi on czasami mocno ubarwiac, i ze do wielu rzeczy podchodzi jednostronnie i z klapkami na oczach. Jesli zas chodzi o "spisek antyserbski" to szczerze powatpiewam czy dowiem sie o nim czegos wiecej niz juz wiem. Co do twoich odpowiedzi, to wez mnie nie rozsmieszaj, ty i tak nie odpowiadasz na moje teksty. Jakos wiekszosc moich argumentow pada jak kamien w wode. Powoli przestaje dostrzegac jaki kolwiek sens w prowadzeniu z toba dyskusji.
AC pisze:Właściwie to zacytowałem tylko jeden tekst z komiksu, który przeczytałem na wikipedii. Całości nie czytałem. Napisałem, że ten punkt widzenia mi się podoba i uważam go za bliski prawdzie
Bliski prawdzie to malo powiedziane! Do Busha i jego administracji ten tekst pasuje jak ulal. Jedyne co ci moge w tej kwestii zarzucic to ze uzyles tego cytatu w zupelnie chybionym kontekscie.
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Post autor: AC »

Tak, tak Szelmon - lepiej żeby testowano broń BC na ludności cywilnej i tak, tak ty nie masz oczywiście klapek na oczach. I fajnie, nie dyskutuj ze mną, lepiej poczytaj Trybunę Ludów. Tam nie tylko jadą na Busha, ale i na Kaczyńskich. I są przeciwnikami kary śmierci tak samo gorliwie jak wcześniej byli zwolennikami.
Obrazek
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Post autor: Szelmon »

AC pisze:Tak, tak Szelmon - lepiej żeby testowano broń BC na ludności cywilnej i tak, tak ty nie masz oczywiście klapek na oczach. I fajnie, nie dyskutuj ze mną, lepiej poczytaj Trybunę Ludów. Tam nie tylko jadą na Busha, ale i na Kaczyńskich. I są przeciwnikami kary śmierci tak samo gorliwie jak wcześniej byli zwolennikami.
No i wlasnie tak wyglada rozmowa z toba. Olewasz argumenty i pieprzysz glupoty. Moze ustosunkujesz sie w koncu do sprawy procesu Huseina, co? Pytales co z nim bylo nie tak, ja podalem ci zrodlo z ktorego mozesz sie o tym dowiedziec, i co? Kamien w wode. Na marginesie z tego samego zrodla dowiesz sie rowniez wszystkiego o zbrodniach Huseina, jego poplecznikow i wielu innych wesolych ludzi. Moze wtedy zaczniesz jakos sensownie argumentowac swoje poglady, a nie chrzanic w kolko o tym samym.

Dalej, smierc Milosevica, ktora z uporem maniaka nazywasz wyrokiem. Podaje fakty poparte ekspertyzami fachowcow, a ty dalej swoje, zero odpowiedzi, czy proby podwazenia tych faktow. Polecasz mi ksiazki Lysiaka o spiskach i knowaniach, jakbym nie wiedzial ze takie spiski i knowania istnieja. Jednak kazdy medal ma dwie strony, i uwazam ze warto sie z obydwoma zapoznac, zanim wyrobi sie wlasna opinie.

Nastepna rzecz. Uparcie starasz sie usprawiedliwiac USA. Jak to? Jedni zbrodniarze sa dla ciebie lepsi, a inni gorsi? Jedni dokonuja zbrodni w imie dobra, a inni ku chwale szatana? Czym sie rozni Guantanamo od katowni tajnej policji jakiegokolwiek dyktatora? Czy w Abu Gharib to byla szlachetna walka smialych rycerzy dobra przeciw zlu tego swiata? Czym sie roznia porwania i zabojstwa polityczne dokonywane przez CIA, od tych ktorych dopuszczal sie Milosevic, Husein i inni im podobni? Co jest takiego wspanialego w obaleniu dyktatora, jesli przy okazji doprowadza sie do smierci dziesiatek tysiecy niewinnych ludzi? Moze mi to wytlumaczysz?

Ech, nie wiem po co sie jeszcze sile na cokolwiek. I tak sie pewnie nie doczekam odpowiedzi. I jeszcze jedno, nie wstydz sie i podaj mi jakies zrodla, chocby i najbrunatniejsze. Nie wierze ze cala swoja pokrecona wiedze opierasz na ksiazkach Lysiaka. Lysiak pisze z sensem, a tobie przychodzi to z wielkim trudem.
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Post autor: AC »

Odpowiedź wysłałem ci na PW, bo to jest w ogóle tutaj nie na temat.

I to chyba tyle, w nocy oglądałem "Bezsenność" - ciężko powiedzieć kto tam zasłużył na karę śmierci. Sądy niestety nie są najlepsze, ale niszczenie prawdy i fałszowanie dowodów też nie jest dobre. Wszystko powinno być takie jakie jest, a nie jak ktoś chciałby żeby było.

>>bez odbioru<<


ps. [chyba że ktoś o czymś pragnie porozmawiać z kwestii tutaj poruszonych to moje gg >> 4159090]
Obrazek
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Post autor: Szelmon »

AC pisze:Odpowiedź wysłałem ci na PW, bo to jest w ogóle tutaj nie na temat.
Spoko. Jednak ja umieszcze ta odpowiedz tutaj, bo tutaj toczy sie ta dyskusja, a nie na PW, i dotyczy ona w duzym stopniu kary smierci.

Odpowiedz AC na moje spamerskie, jak to okreslil, teksty:
AC pisze:1. Jak dla mnie nie powinno być w ogóle jakiegokolwiek procesu Saddama Husajna. Jak już powiedziałem: są martwi, dowód dający 100% pewności na wine dyktatora.
2. Milosevic "popełnił samobójstwo", gdy już było pewne czym ma być Kosowo i że nie można było dopuścić do sytuacji, żeby on wyszedł z więzienia. Oczywiście to mógł być przypadek.
3. Tam gdzie jest wojna tam pojawia się szeroko pojęte zło.
4. Guantanamo w odróżnieniu od Auschwitz-Birkenau nie trzyma ludzi z powodu ich rasy czy religii, a tego że są przestępcami i mordercami. I w odróżnieniu od Obozów Koncentracyjnych więźniowie nie lądują w eterze.
5. Abu Gharib - Konzentrationslager, Łagier, Obóz Internowanych - niektóre dla dobrej sprawy, inne dla złej. Pewnie ktoś spyta co było dobrego np w Łagrach? Śmierć tysięcy niemieckich żołnierzy. Taka już jest wojna. Powinny tam być kamery, a tortury dozwolone tylko dla specjalnych ludzi.
6. Ciekawe, że wspomniałeś o CIA, a nie o KGB i GRU. CIA najczęściej chroni nas od zarazy komunistycznej tak samo jak bohaterowie wojny z bolszewikami.
7. Wspaniałe jest to, że wreszcie ktoś odpowiedział za grzechy. Oczywiście zawsze obrońcy zbrodniarzy będą szczekać jakieś głupoty i oczywiście można mówić o niesprawiedliwości "Czemu Husajn, a nie Jaruzelski?", ale niestety stało się jak się stało. Możnaby utworzyć Korpusy Likwidacyjne, ale jest już za późno.

I oczywiście można mówić, że KGB i CIA to organizacje zbrodnicze i że dopóki one istnieją ludzkość przegrywa, być może przeznaczeniem ludzkości jest zagłada, ale nie pojedyńczych jednostek. Na tej wojnie są bohaterowie i są zarażeni, są też zwykli. Niektórzy bohaterowie mają nazwiska inni są tylko zapamiętani z sylwetki. Zatrzymują kolumnę czołgów w pojedynkę, albo sami są cierniem w oku UB. Ale przede wszystkim wygrywają ze sobą.
I niech to bedzie podsumowaniem. AC oficjalnie sie wycofal z dyskusji, wiec tak czy inaczej nie ma to juz wiekszego sensu.
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
Yacek
Marynarz
Marynarz
Posty: 343
Rejestracja: wtorek, 10 stycznia 2006, 17:54
Numer GG: 6299855
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Yacek »

A słyszałeś o My Lai ? Chyba się spóżnilem, bo jakby AC zrezygnował. A podsumowanie ? Raczej podpis jest podsumowaniem.
Jest właśnie ta złowroga pora nocy,
gdy poziewają cmentarze i piekło
Zarazę rozpościera. Oto mógłbym
Chłeptać dymiącą krew i spełnić czyny,
Których dzień nie zniósłby...
Zablokowany