Kara śmierci

Twój stosunek do kary śmierci:

Za
23
48%
Przeciw
21
44%
Nie mam zdania
4
8%
 
Liczba głosów: 48
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: krucaFuks »

:arrow: AC
Trochę to ryzykowna zajęcie, dyskusja z głupcem, szczególnie głupcem, który swoje sądy opiera na filmach, których do końca nie zrozumiał: Święci z Bostonu nie są tacy oczywiści, jakby się wydawało, zresztą dlatego właśnie tak lubię ten film.

- mdli mnie, kiedy za egzegeze biorą sie osoby, znające kilka słów na krzyż po hebrajsku, a prawdopodobnie nie mające nawet pojęcia, w jakich językach powstawał Stary Testament, a w jakich przetrwał; zajmij się już lepiej analizą filmów i komiksów, to też ci nie wychodzi, ale mniej sie ośmieszysz. O opinie w tym temacie pytaj się fachówców (teologów, religioznawców, rabinistów) a nie swoich brunatnych towarzyszy.
AC pisze:Różnica między nami Soul jest taka, że ja bardzo dobrze znam historię.
Prawie się posikałem ze śmiechu...
AC pisze:Nie ma dowodów, że Bóg "dobry" istnieje
Nie ma dowodów, że w ogóle istnieje. Albo że teoria względności jest prawdziwa. Nie ma dowodów, że jest Dobro i Zło... kwestionować można wszystko, tylko co z tego wg Ciebie wynika?
AC pisze:I może się z tobą zgadzam - żadna jednostka nie może zabić drugiej jednostki, ale kara śmierci to kara społeczeństwa wobec jednostki.
Po pierwsze - nie kara, lecz odwet. Po drugie: społeczeństwo to pojęcie abstrakcyjne, a żyjemy w rzeczywistości, w której wyrok muszą wydać i wykonać jednostki. Po trzecie - społeczeństwo też może się mylić, czego dowodem są często wyniki wyborów...
AC pisze:Odbierając społeczeństwo możliwość wymierzenia kary śmierci sprawiamy, że zbrodniarze mają więcej praw niż ich ofiary
Nieprawda. Dajemy wszystkim te same prawa. Czy raczej przyznajemy, że wszyscy mają te same prawa, a społeczeństwo nie może im ich odebrać. Inna sprawa, to zapewnienie skutecznej ochrony tych praw - ale kara śmierci w żaden sposób tego nie zapewni, jak wskazuje doświadczenie.
AC pisze:Heimdall, nie znasz mentalności tamtejszych ludzi. To są terroryści działający przeciwko legalnie obranemu rządowi.
Rozumiem, że AKowcy walczący w 44' na Kresach (po ustaleniu rządu sowieckiego, mającego realne poparcie tamtejszej ludności) to też terroryści? Ty, oczywiście, znasz mentalność Irakijczyków. I Kurdów. Także tych tureckich, którzy terrorystycznie zwalczają legalny rząd w Ankarze. Zgadza się?
AC pisze:Gdyby tak mniejszość niemiecka w Polsce zaczęła mordować Polaków to byś ich nazwał też "ludźmi broniącymi swych ziem"?
A kiedy mniejszość Polska "mordowała" Białorusinów, Litwinów czy Ukraińców (np. walki o Lwów pod koniec I WŚ), to był też terroryzm, czy było to cacy?

Pingwin i Zebra poszli do fotografa. Fotograf pyta: czarno-biale czy w kolorze. A Pingwin: a w morde chcesz?

Fajnie chyba musi być żyć w takim pingwinio-zebrzym świecie. A może nie do końca...

:arrow: do adminów:
- musicie być konsekwetni, jeżeli usuwacie posty za ortografie (lub edytujecie) to nie możecie olać części wypowiedzi AC. Może po prostu wyciąć fragmenty sprzeczne z regulaminem? albo niech AC sam je poprawi na tyle, żeby prezentowały jakiś przyzwoity poziom. Chyba potrafi przedstawić swoje poglądy w sposób odpowiedni dla debaty publicznej (jaką jest każde forum).
- z drugiej strony, nie uważam, żeby po takich wybrykach mógłby być moderatorem na jakimkolwiek podforum. Proponuję spytać o to innych użytkowników - takie decyzje powinna może podejmować cała społeczność, żeby nie było zarzutów o stronniczość.


:arrow: Saddam
Akurat mnie to nie dziwi, że wyciekła taśma z nagraniem egzekucji. Przynajmniej każdy może się przekonać na własne oczy jak wygląda wprowadzanie demokracji i europejskich standardów w praktyce, i ocenić, czy mu to odpowiada, czy nie.
Jak w soczewce widać tutaj, że kara śmierci to nie jest sprawiedliwa kara, ale zwykły odwet. To co wykrzyczeli kaci, nie przywykli do politycznej poprawności, to emocje które zawsze będą towarzyszyć każdej egekucji - i stanowić jej prawdziwą przyczynę. Hipokryzją jest ubieranie tego w szaty sprawiedliwości.

Co do odstraszającego efektu kary śmierci... Wyrok na Saddamie w żaden sposób nie odstraszy innych dyktatorów. Potwierdzi tylko to, co sami doskonale wiedzą - że niebezpiecznie być przegranym. I zachęci do jeszcze większej bezwzględności.
A Saddam stanie się męczennikiem, co tylko dalej nakręci spiralę nienawiści, przyniesie śmierć kolejnych osób. Paradoksalnie (na pozór) - żywy i zamknięty w więzieniu nie był i nie byłby tak groźny, jak stał się po śmierci.
Obrazek Obrazek
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Post autor: Szelmon »

krucaFuks pisze:Trochę to ryzykowna zajęcie, dyskusja z głupcem, szczególnie głupcem, który swoje sądy opiera na filmach, których do końca nie zrozumiał
Nie tyle ryzykowne, co bezowocne. Do niego nic nie trafia. Za wczesnie tez na nazywanie go glupcem, on jest po prostu naiwnym dzieckiem, w tej dziwnej fazie dziecinstwa w ktorej wydaje mu sie ze juz jest dojrzaly, a do tego ze pozjadal wszystkie rozumy. Dlatego filmy pojmuje w dziecinny sposob (czyzby rodzice za czesto spuszczali go z oka?). To samo sie tyczy jego wielkiej chluby :arrow: wiedzy historycznej :wink: Z tego co wyczytalem, to jest on wrecz podrecznikowym przykladem polykacza teorii spiskowych wszelkiej masci, bez mrugniecia okiem, bez chwili zastanowienia. Lyka jak leci, i jeszcze jest z siebie dumny. Do tego dorzucmy wydawcow takich jak Bubel, gazetki takie jak Szczerbiec, i mamy pelny obraz.

!!! W PELNI ZGADZAM SIE Z PUNKTEM :arrow: do adminow. !!!
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
Yacek
Marynarz
Marynarz
Posty: 343
Rejestracja: wtorek, 10 stycznia 2006, 17:54
Numer GG: 6299855
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Yacek »

:arrow: do adminów
Popieram.
Jest właśnie ta złowroga pora nocy,
gdy poziewają cmentarze i piekło
Zarazę rozpościera. Oto mógłbym
Chłeptać dymiącą krew i spełnić czyny,
Których dzień nie zniósłby...
scorez
Kok
Kok
Posty: 1183
Rejestracja: poniedziałek, 28 sierpnia 2006, 13:55
Numer GG: 3374868
Lokalizacja: otchłań

Post autor: scorez »

Pavciooo pisze:
scorez pisze:Podobna sytuacja była z Jezusem.
Sorry, ale teraz to się zbłaźniłeś :shock:
Porównywać dyktatora, mordercę wielu niewinnych cywilów do Jezusa? :shock: :evil:
Jak? Gdzie? Obu zabito. Jezusa uznano za mesjasza, a saddama uznają już za proroka. Już przecież ludzie poszukują grobu saddama. Nie bluźnię. Pomyść za co zabito Jezusa? Skazała go ówczesna potęga. A za co saddama? Skazała go potęga która jest teraz. Nie wiemy jak to moze się skończyć.
jak piszę ortografy to nie poprawiaj... po wkurzamy BAZYL'E
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Post autor: AC »

Tak, tak, tak, tak. Tyle, że Dobro i Zło istnieje, a teoria względności w czasie zagrożenia życia działa - czas działa zupełnie inaczej. Stary Testament to żydowska rzecz, Żydzi mieli karę śmierci i walczyli w wojnach - wniosek jest logiczny.

Oczywiście możesz sobie mówić, że społeczeństwo to pojęcie abstrakcyjne, a karę śmierci nazywać odwetem. Tyle, że znów: społeczeństwo istnieje, a kara śmierci to kara śmierci - kara za złe czyny.

Jest system, system to coś innego niż społeczeństwo. Społeczeństwo to jednostka z wielu. Dobro i Zło - nie ma pomyłek, są kłamstwa i skrytobójstwa i jeśli ich system nie znajduję i nie eliminuje to należy zreformować system. Zawsze porządek przemienia się w chaos, z którego rośnie kolejny porządek i cykl się powtarza w nieskończoność.

Doświadczenie oczywiście wskazuję, że kara śmierci jest potrzebna - jest niezbędna, żeby nie było morderców-recydywistów i żeby macki starych spiskowców nie niszczyły dalej rzeczywistości.

kruca - jak widzę nieodróżniasz Dobra od Zła. AK walczyło o polskie ziemie z radziecką zarazą. USA są w Iraku po ropę, ZSRR była na kresach dla wyrżnięcia narodu polskiego. Widzisz różnicę? Jeśli nie to fajnie "groovie dude, have a rainbow".

Nie wiem skąd masz tą skrzywioną historię, ale pod koniec I WŚ Polacy razem z niezarażonymi Ukraińcami i Białorusinami walczyli z zarazą komunistyczną. Chyba, że mówisz o II WŚ to wtedy AK i AL masakrowało istotnie wioski innych narodów, ale tych zarażonych - związanych z UPA (a UPA to organizacja ściśle terrorystyczna i zbrodnicza).

I do tego widzę, że lubisz dyktat poprawności politycznej - mnie można wyzywać, ale jak ja wyzywam zbrodniarza i mordercę związanego z niektórymi politykami EU to już jest źle i trzeba mnie zniszczyć za to. Jeśli tak bardzo lubisz cenzurę to udaj się na forum, które ci w google wypadnie jako pierwsze, gdy wpiszesz "Komix Board". Tam jest raj dla poprawności politycznej.

Jak to ktoś powiedział: "Ta cała egzekucja to skandal! Krzesło elektryczne byłoby bardziej widowiskowe."

Hipokryzją jest bronienie masowego mordercy i twórcy zagłady jako obrona życia na ziemii. I tak - to odstraszy każdego psychopatę, który zna kilku wysoko postawionych ludzi i się ma za cwaniaka (np Kadafi wyluzował po zamachu w Anglii, zrozumiał coś czego Iran ani Saddam zrozumieć nie mogli i nie mogą).

A Saddam już nikim nie będzie, tak samo jak muzułmański terroryzm. Użyją bomby? Republikańska USA albo Izrael też użyją w odwecie i się skończy.



Scorez nie kontynuuj tej żenady, nie ma nic podobnego między Jezusem, a Saddamem. Kompletnie nic - nawet miejsce ich zamieszkania, kompletnie odmienny świat. Saddam był tylko skurwielem stalinowcem.



A co do Yacka i Szelmona - o wróciliście w pełni chwały bez jakichkolwiek argumentów. "Groovie dudes have a rainbow".




Bogus - tortury, ja jednak wolałbym ukrócić ich męczenie. Już taki ze mnie miłosierny człowiek.




Oczywiście nadal obsrywacie śmierć Slobodana Milosevicia, bo i po co o tym gadać? A teraz przekopiuję coś co wczoraj napisałem, ale nie wysłałem. Przeczytajcie, jeśli chcecie.

Wto Sty 02, 2007 11:17 pm

Bajkę? Wilk i Zając byli super, ale ZSRR z którego ta bajka pochodziła już nie była. Widziałem też wiele bajek swego czasu "made in ussr" i były naprawdę fajne. Zwłaszcza Wilk i Zając - bo nie było to skrzywione tak jak Tom i Jerry, że zawsze słabszy wygrywa, życie takie nie jest. Dobro musi walczyć o swoje, a zbrodniarzy trzeba eliminować, bo jeśli pozostają przy życiu to dają przykład różnym zboczeńcom, że można robić co się chce bo i tak nieodbiorą życia. Niektórzy twierdzą, że żeby wrócić do normalności trzeba by wyelimować większość ludzkości, a moim zdaniem wystarczy porządnie wychować dzieci. Wiele osób tu wie ile mam lat: 20 (14 stycznia), ale moje życie jest inne. O sobie nie będę mówił, wy ciągle gadacie jakieś głupoty w stylu "to nie moralne", "to nie etyczne", "nikt nie ma prawa odbierać komuś innemu życia". A jakie wy macie prawo mówienia o moralności i etyce? Jakie macie prawo skoro za nic macie prawo przodków. Postęp, postęp, postęp - bzdura, kompletna bzdura. Postęp idzie swoim tempem, postęp jest dobry, gdy mądrzy ludzie tym sterują. Nawet postęp wojskowy - głowice wodorowe, to technika, a technika zawsze była ulepszana. Za to przesadza się z postępem kulturowym. Wszystko upada. Deklaracja Praw Człowieka - pewnie o tym słyszeliście, wiecie co się stało z ludźmi którzy ją spisali? Zostali ścięci, potem został ścięty ten który na to pozwolił, a potem ścięci ci co ścinali, a potem i ci zostali ścięci. To właśnie wtedy rozpoczęła się wojna liberałów i kościoła katolickiego (zatrzymana przez Napoleona I u zarania konfliktu, kontynuowana później). Liberałowie coraz bardziej naginali rzeczywistość i coraz bardziej korumpowali i niszczyli sam Kościół. A dziś, po tylu latach wychodzi abp Wielgus i kłamie, bezczelnie kłamie - pisał, pisał, a wcześniej mówił że nie pisał, komisja kościelna miała się tym zająć ale nie bardzo. Ksiądz Issakowicz-Zalewski dostał zakaz publikowania swojej książki, czemu? Bo tam oni siedzą, cholerni agenci - cholerne zło. Dla was to pewnie też nic nie znaczy "ot cośtam se podpisał", ale prawda jest taka, że ludzie umierali przez te podpisy, przez te donosy. Szyici, sunnici - co za różnica? A jednak jest różnica, jednak są zmasakrowane szyickie wioski, oczywiście szyici też nie są bez grzechu - cały mahometanizm jest chorą religią nienawiści. Tolerancja - dali w Holandii tolerancję to można zobaczyć co tam się teraz dzieje. Jeden człowiek nakręcił film dokumentalny o wcześniej podpalonej kobiecie bo zgwałcili ją jej bracia (wszyscy muzułmanie) i dostał nożem w biały dzień na ulicy. Tolerancja zawsze była w Najświętszej Rzeczpospolitej i co się stało jak dochodzili do władzy liberałowie? Zmasakrowano I Rzeczpospolitą i nikt, prócz Napoleona I [Który wysłął Legiony Polskie na Madagaskar tłumić powstanie narodowowyzwoleńcze - dop. BAZYL], spoza kraju nie kiwnął palcem [Jedynym krajem na swiecie, który nie uznał rozbiorów Polski była Turcja. Muzułmańska - dop. BAZYL]. Znajomość historii jest bardzo ważna, tak samo jak znajomość świata teraźniejszego [A najważniejsza jest znajomość jej całej, a nie tylko wybiórczych elementów - dop. BAZYL]. W Polsce odbyło się mnóstwo kar śmierci - liberałowie z SLD i PO już o to zadbali. Słyszeliście o Waldemarze Pańko? Pewnie nie. Słyszeliście za to Ryszardzie Kuklińskim - człowieku szlachetnym, na którym bardzo długo ciążył wyrok śmierci, wyrok, który spadł na jego rodzinę. Slobodan Milosevic też nie zasłużył na karę śmierci, ale jednak ją dostał - tak jak już wielokrotnie tu pisałem przez ludzi od obrony Husajna.

I takto patrzą "obrońcy życia" relatywnie na świat. Gdy zło triumfuje dobro przegrywa, gdy dobro triumfuje zło przegrywa. Czasem wystarczy moment, jedno zdarzenie, żeby przewrócić świat do góry nogami (jeden pocisk, strzał Gawriła Principa), a czasem to są całe stulecia (walka liberałów/socjalistów zachodnich z kościołem za to, że kościół nie sprzyjał I Republice Francuskiej). Infantes i Impubertas często mówią, ale ich słowa są spowodowane brakiem doświadczenia i wiedzy, jak to mówili Rzymianie i Etruskowie.

A najkrótsza odpowiedź czemu kara śmierci jest konieczna dla normalności? - Żeby źli ludzie już więcej nikogo nie skrzywdzili i żeby dzieci miały dobry przykład czym się kończy zło. Zapewne mój post nic nie zmieni, nigdy nie zmienia, ale cóż może ktoś jednak przeczyta i zrozumie.

[CIACH!]
Obrazek
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Dobrze, wywołany do tablicy powiem co zrobimy. AC nie jest modem we własciwym znaczeniu tego słowa, gdyż opiekuje się grą, którą sam założył i zorganizował. Kara usunięcia go z tej funkcji dotknęła by go ale takze innych grajacych w te gry - a oni nie są niczemu winni. Dlatego AC dalej bedzie modem na tamtej części forum.

Co do tej wypowiedzi w tym temacie, cóż - skoro tyle osób uważa, ze to godzi w ich przekonania, to muszę to usunąć zgodnie z Regulaminem.

Na Forum TRPG zabrania się:

Obrażania kogokolwiek, czegokolwiek i jakichkolwiek wartości - niniejsze Forum zostało stworzone dla ludzi inteligentnych, którzy zdaja sobie sprawę z granic dobrego smaku.
Osobiście uważałęm, że AC sam zrozumie, że trochę przecholował i zedytuje to co napisał, ale mija coraz wiecej czasu i tylko kolejnych osób dotyka treść jego wypowiedzi. No to pobawię się w wycinankę...

AC, tego posta możesz traktować jako ostrzeżenie wysłane przez PW i podane do wiadomości ogólnej. Uważaj na słowa - wszyscy szanują Twoje zdanie, ale nie wszyscy mają ochotę je poznawać...

Proszę nie komentować tego posta.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Post autor: Phoven »

AC - mówisz o znajomości historii i logice zdarzeń jednocześnei arumentując to tak:
Stary Testament to żydowska rzecz, Żydzi mieli karę śmierci i walczyli w wojnach - wniosek jest logiczny.
Nie widze tu żadnej logiki...
Nie wiem skąd masz tą skrzywioną historię, ale pod koniec I WŚ Polacy razem z niezarażonymi Ukraińcami i Białorusinami walczyli z zarazą komunistyczną. Chyba, że mówisz o II WŚ to wtedy AK i AL masakrowało istotnie wioski innych narodów, ale tych zarażonych - związanych z UPA (a UPA to organizacja ściśle terrorystyczna i zbrodnicza).
Wiec postępowali równie terrorystycznie i zbrodniczo jak owa Ukrajinśka Powstanśka Armija. Rzezie neiwinnych ludzi byly tu i tu.
I do tego widzę, że lubisz dyktat poprawności politycznej - mnie można wyzywać, ale jak ja wyzywam zbrodniarza i mordercę związanego z niektórymi politykami EU to już jest źle i trzeba mnie zniszczyć za to. Jeśli tak bardzo lubisz cenzurę to udaj się na forum, które ci w google wypadnie jako pierwsze, gdy wpiszesz "Komix Board". Tam jest raj dla poprawności politycznej.
To że uznali tam że brednie wypisywane przez osobę podające argumenty z Jedynej Właściwej Strony to się zbytnio nie dziwie...
A Saddam już nikim nie będzie, tak samo jak muzułmański terroryzm. Użyją bomby? Republikańska USA albo Izrael też użyją w odwecie i się skończy.
Się kończy... w Iraku już od ponad trzech lat.
Jakie macie prawo skoro za nic macie prawo przodków. Postęp, postęp, postęp - bzdura, kompletna bzdura. Postęp idzie swoim tempem, postęp jest dobry, gdy mądrzy ludzie tym sterują. Nawet postęp wojskowy - głowice wodorowe, to technika, a technika zawsze była ulepszana. Za to przesadza się z postępem kulturowym. Wszystko upada. Deklaracja Praw Człowieka - pewnie o tym słyszeliście, wiecie co się stało z ludźmi którzy ją spisali? Zostali ścięci, potem został ścięty ten który na to pozwolił, a potem ścięci ci co ścinali, a potem i ci zostali ścięci. To właśnie wtedy rozpoczęła się wojna liberałów i kościoła katolickiego
Tutaj juz nie widzę nic oprócz bredni... "Mądrzy ludzie".. tzn. tacy co "myślą jak my"? :P
Liberałowie coraz bardziej naginali rzeczywistość i coraz bardziej korumpowali i niszczyli sam Kościół.
Uważam się za liberała... i właśnie sie dowiedziałem ze niszcze Kościól... To potrafi wtrząsnąc człowiekiem ;P
cały mahometanizm jest chorą religią nienawiści.
W takim samym stopniu jak Chrześcijanstwo :P
Tolerancja zawsze była w Najświętszej Rzeczpospolitej
Polecam ksiązkę "Przenajświętsza Rzeczypospolita" Jacka Piekary... o ile bedziesz potrafil zrozumiec metaforę czającą się pod twardym językiem pisarza...


Ogólnie dziekuje Ci że zacząłeś używać JAKICHKOLWIEK argumentów... miłoby było gdyby jednak nie były one pisane z niepotwierdzonych źródeł (jak choćby kara śmerci na twego wielokrotnie przypominanego Slobodana Milosevica).
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Post autor: Force »

Uhhhhh... 7 letnia dziwczynka nie żyje! Stało sie źle, sprawca jest nie jest kimś ale czymś! Co nie zmienia faktu że wypowiedzi w stylu "Śmierć za śmierc!" Zbliżają linczowników do poziomu tego człowieka do poziomu zwierzęcia. Chce żeby kazdy to wiedział. Linczujący ludzie to zwierzęta.
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Isengrim Faoiltiarna
Bombardier
Bombardier
Posty: 692
Rejestracja: niedziela, 11 grudnia 2005, 17:49
Numer GG: 2832544
Lokalizacja: The dead zone

Post autor: Isengrim Faoiltiarna »

scorez pisze:Jak? Gdzie? Obu zabito. Jezusa uznano za mesjasza, a saddama uznają już za proroka. Już przecież ludzie poszukują grobu saddama. Nie bluźnię. Pomyść za co zabito Jezusa? Skazała go ówczesna potęga. A za co saddama? Skazała go potęga która jest teraz. Nie wiemy jak to moze się skończyć.
Nie, scorez. Rozumiem, że można chwytać się wielu argumentów w tej dyskusji, ale nie porównuj najważniejszej postaci chrześcijaństwa do dyktatora w jakimś kraiku, który został pokonany przez innego, silniejszego przeciwnika. Czy został ukarany sprawiedliwie, czy może to zemsta i ślepy fanatyzm, to na razie zostawmy. Ale Jezus został zabity za to, że ośmielił się nazywać Synem Bożym (wg. mnie był Synem Bożym, bo jestem wierzący) i Królem Żydowskim, co sprawiło, że władze rzymskie widziały w nim zagrożenie. Natomiast Saddam Hussain został zabity, ponieważ udowodniono mu wydanie rozkazu eksterminacji kilku wiosek. Był winny spowodowania śmierci kilkuset ludzi. Jeśli nie wyznajesz wiary chrześcijańskiej, nie powołuj się na takie argumenty, które są z nią związane. Jeśli natomiast jesteś wierzący, to naprawdę się dziwię, jak chrześcijanin mógł napisać coś takiego o Chrystusie.

AC-zamiast rzucać gromy na muzułmanów, spójrz na historię chrześcijaństwa. Kto nauczył Arabów idei okrutnej walki przeciwko innowiercom, jak nie rycerze mordujący, grabiący, palący i gwałcący wszystko co się rusza, niekoniecznie w tej kolejności? Islam jest teraz na etapie krucjat, ma do naszej religii dwanaście wieków straty. Nie oczekujmy, że od razu osiągnie poziom dzisiejszego chrześcijaństwa. Pokazaliśmy im, jak zachowują się prawdziwi Boży Bojownicy. I teraz zbieramy zasłużone cięgi.

A ja wyłamię się z obowiązującego kanonu i powiem, że nie widziałem egezkucji Saddama Hussaina-nie ciekawiło mnie to, jak zostanie wykonana. A to, że została nagrana i taśma poszła w świat, mnie aboslutnie nie dziwi. Tak to już jest, że najlepiej sprzedają się te historie, w których ktoś ginie. Najlepiej widowiskowo, długo i okrutnie.
"Beg for mercy! Not that it will help you..."
Hoist the banner high!! For Commoragh!
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Post autor: Szelmon »

Server Revres pisze:Ogólnie dziekuje Ci że zacząłeś używać JAKICHKOLWIEK argumentów... miłoby było gdyby jednak nie były one pisane z niepotwierdzonych źródeł (jak choćby kara śmerci na twego wielokrotnie przypominanego Slobodana Milosevica).
AC wspominal o Milosevicu nie bez przyczyny, po prostu zastawil przynete, by miec pretekst do uraczenia nas kolejnym stekiem swoich teorii spiskowych. Dlatego napomykajac o Slobo wielokrotnie podkreslal slowa WYROK SMIERCI, KARA SMIERCI. Jest to oczywiscie wierutna bzdura. Jak wiadomo Milosevic zmarl w wiezieniu na serce, zanim proces dobiegl konca, nie moze byc wiec mowy o wyroku, ani tym bardziej karze. Prawda jest ze smierci Milosevica towarzyszyly spore kontrowersje. Wykryto w jego organizmie slady substancji, ktora miala jakoby neutralizowac dzialanie przyjmowanych przez niego medykamentow, a co za tym idzie "dopomoc" mu w ataku serca. Nie ma jednak pewnosci czy nie przyjal on jej z wlasnej woli, aby pogorszyc swoj stan, i tym samym wymusic na Komisji wydanie mu pozwolenia na wyjazd do Moskiewskiej kliniki kardiologicznej. W przeszlosci zdarzylo sie ze zostaly przemycone do jego celi medykamenty nie autoryzowane przez Komisje. Co do decyzji Komisji o zakazie wyjazdu do Moskwy, to byla ona uzasadniona obawa o mozliwa ucieczke oskarzonego, nie pezpodstawna zreszta. Istnieje oczywiscie teoria o tym jakoby smierc Slobodana nie byla naturalna, jednak nie jest ona jak dotad poparta zadnymi wiarygodnymi dowodami. Nawet jesli okazalo by sie prawda, ze Miloszewiczowi udzielono pomocy na drodze do ataku serca, to mowa moze byc jedynie o pospolitym morderstwie, nie zas o karze smierci. Wiec prosze AC nie przeklamuj rzeczywistosci, i skoncz uporczywie nazywac to KARA, WYROKIEM itd.,itp.
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Post autor: AC »

Uhhhhh... 7 letnia dziwczynka nie żyje! Stało sie źle, sprawca jest nie jest kimś ale czymś! Co nie zmienia faktu że wypowiedzi w stylu "Śmierć za śmierc!" Zbliżają linczowników do poziomu tego człowieka do poziomu zwierzęcia. Chce żeby kazdy to wiedział. Linczujący ludzie to zwierzęta.
A twoim zdaniem kim są ludzie? Roślinami? Minerałami? Są zwierzętami, jesteś zwierzęciem. Ja też i dobrze się czuję :lol:

Swoją drogą chyba nie znasz poziomu zwierząt np. kolonie pingwinów są bardzo złożone. Wszystko planują w czasie. Posiadają zmysły zapamiętywania czasu i przestrzenii. Być może ludzie powstali za pomocą różnorakiej magii lub techniki, a być może [bla bla bla]. Jednak najnaturalniejszy fakt jest taki, że jesteśmy zwierzętami - czujemy, rozwijamy się. Czy to takie obrzydliwe być człowiekiem? Dla mnie nie.

A co linczowania - kiedy system zawodzi trzeba podejmować nadzwyczajne środki, być może one są chaosem. Ale z chaosu wyłania się porządek zawsze. Ciągle tutaj ludzie mylą dwa pojęcia - osobisty odwet i kara śmierci. Kara śmierci wykonana na Rzeźniku z Bagdadu była przeprowadzona z dowodami i z procesem (był winny, to wszystko, tak samo zapewne był winny O.J.Simpson ale to co zrobił Husajn jest dużo większą zbrodnią niż tak O.J.Simpsona [i zresztą to amerykanin w amerykańskim sądzie, a ich system jest anglosaski [krzywy]]).

Natomiast kara śmierci wykonana na Slobodanie Miloseviciu była po prostu brutalnym odwetem eurosalonu za to, że nie mieli dowodu. Oczywiście Szelmon i inni mogą sobie mówić, że on umarł na atak serca, ale:
1. Pośmiertnie nie przeproszono go za wiele kłamstw, którymi omamiono świat.
2. Ciekawe tłumaczenie - Milosevic niedługo przed wygraniem procesu popełnia ot tak sobie samobójstwo bojkotując swoje lekarstwa. Zwłaszcza ta druga informacja - dość typowa "samobójstwo przez trzy strzały w plecy z bliskiej odległości", "powieszenie się na sznurówce w celi", "śmierć przez wpadnięcie razem z tylną częścią samochodu pod ciężarówkę".

Same przypadkowe śmierci i "samobójstwa". Tyle, że to wszystko to egzekucje - kary śmierci w systemie prawnym mafii, wywiadu czy tajemniczych grup interesów.

Milosevic chciał uciec, bo wiedział, że w końcu go wykończą. Sam był z "Mafii Radzieckiej", więc łudził się, że tam go niedopadną, może miał rację, a może nie.

Egzekucja to nie to samo co morderstwo, choć w systemie prawnym można powiedzieć, że to to samo (jeśli nie wykonane z mocą prawną, z drugiej strony to zależy z jakiego prawa korzystamy).


Isengrim - nie przeprasza się oprawców, my i oni zabijali wtedy, to oni rozpoczęli wojny religijne zamykając Jerozolimę i atakując ziemie dzisiejszej Francji. Święte Cesarstwo Bizantyjskie upadło przez obie strony i Łacinników i Mahometan. Jednak w tej dzisiejszej wojnie: Chrześcijanie kontra "Salon" i muzułmanie jestem po stronie Chrześcijaństwa, a jakby nie patrzeć ci zachodni Chrześcijanie, to ci sami którzy zniszczyli ostatnie Cesarstwo Rzymskie.

Bazyl (te komenty w moim poście, dziś miałem kasować to co (jak zobaczyłem) już pociachałeś <OK>): ... tego z Madagaskarem może nie skomentuję, powiedzmy, że RPA przed 1994 bardziej mi się podobało [ale nie rozmawiamy o tym]; to z Turcją to mniej więcej wiem o co chodziło, tam w XVIII wieku ciekawi ludzie się kręcili, bardzo interesujący, ale równocześnie Turcy nie ryzykowali by wojny na większą skalę wtedy; o tych ludziach bym musiał poczytać, a teraz czytam inne rzeczy więc może innym razem coś napiszę jakby kogoś to obchodziło. Zresztą należy pamiętać nasz Wieczysty Pokój z nimi, mówiąc "nikt" miałem na myśli nikt z Europa Universalis, Turcja nigdy nie będzie europejska :P
Obrazek
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Natomiast kara śmierci wykonana na Slobodanie Miloseviciu była po prostu brutalnym odwetem eurosalonu za to, że nie mieli dowodu. Oczywiście Szelmon i inni mogą sobie mówić, że on umarł na atak serca, ale:
1. Pośmiertnie nie przeproszono go za wiele kłamstw, którymi omamiono świat.
2. Ciekawe tłumaczenie - Milosevic niedługo przed wygraniem procesu popełnia ot tak sobie samobójstwo bojkotując swoje lekarstwa. Zwłaszcza ta druga informacja - dość typowa "samobójstwo przez trzy strzały w plecy z bliskiej odległości", "powieszenie się na sznurówce w celi", "śmierć przez wpadnięcie razem z tylną częścią samochodu pod ciężarówkę".

Same przypadkowe śmierci i "samobójstwa". Tyle, że to wszystko to egzekucje - kary śmierci w systemie prawnym mafii, wywiadu czy tajemniczych grup interesów.
"Mogą sobie wmówić" to sforumułowanie użyte przez Ciebie może być równie dobrze wykorzystane przeciw Tobie.

Tutaj już chyba muszę zgodzić się z Szelmonem - nie ma to jak czytanie amerykańskich teorii spiskowych i wchodzenie na strony, gdzie piszą, że zamach 11 Września popełnili kosmici, że Osama to tak naprawdę Prezydent USA, itp... żal.pl.com.org.vk.us.de.uk.prv.rpg.więcej.nie.znam
Swoją drogą chyba nie znasz poziomu zwierząt np. kolonie pingwinów są bardzo złożone. Wszystko planują w czasie. Posiadają zmysły zapamiętywania czasu i przestrzenii. Być może ludzie powstali za pomocą różnorakiej magii lub techniki, a być może [bla bla bla]. Jednak najnaturalniejszy fakt jest taki, że jesteśmy zwierzętami - czujemy, rozwijamy się. Czy to takie obrzydliwe być człowiekiem? Dla mnie nie.
"Ośmieszanie samego siebie" ciąg dalszy po moim poście... Nie wiem po co pisałeś ten akapit. Bzdura i rozwodzenie się nad wcale nie spokrewnionym tematem z dyskusją. Człowiek jako tako jest ssakiem, ale Bóg wyposażył go w takie coś jak rozum, a że tej zalety bycia człowieka niektórzy nie mogą dostrzec to już nie moja wina.
Yacek
Marynarz
Marynarz
Posty: 343
Rejestracja: wtorek, 10 stycznia 2006, 17:54
Numer GG: 6299855
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Yacek »

Przez cały ten bełkot rodem z tanich "brunatnych" broszur przebrnąłem z trudem, raz co prawda niezle się bawiąc, raz po kilka razy czytając jedno i to samio zdanie w daremnym trudzie odnalezienia w nich jakiegoś sensu. Ale bez tanich złośliwości.
Kiedy muzułmanie zamknęli przed krucjatami Jerozolimę ?
Druga sprawa, idąc Twoim tokiem rozumowania, muzułmanie rozpoczeli "święte wojny " atakując afrykańskie królestwa Wizygotów. Słyszałeś o takich ? Zapewne jako znawca Bliskiego Wschodu i muzułmanów w ogóle tak. :)
Miałeś już jedną, czy dwie "wycieczki" pod adresem muzułmanów i Arabów. Następną uznam już za celową próbę obrażenia mojej rodziny. Radzę Ci dobrze przemyśl każdą opinię jaką formułujesz o tej religii i tych ludziach.
Jest właśnie ta złowroga pora nocy,
gdy poziewają cmentarze i piekło
Zarazę rozpościera. Oto mógłbym
Chłeptać dymiącą krew i spełnić czyny,
Których dzień nie zniósłby...
Epyon
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 2122
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2005, 13:57
Numer GG: 5438992
Lokalizacja: Mroczna Wieża
Kontakt:

Post autor: Epyon »

Początkowo miałem się nie mieszać do tej dyskusji, ale nie wytrzymałem nerwowo, gdy przeczytałem to:
AC pisze:A twoim zdaniem kim są ludzie? Roślinami? Minerałami? Są zwierzętami, jesteś zwierzęciem. Ja też i dobrze się czuję :lol:
Skończył się mój jakikolwiek szacunek do ciebie. Ludzie tym różnią się od zwierząt, że posiadają wolną wolę i odróżniają dobro od zła właśnie. Zwierzę natomiast kieruje się WYŁĄCZNIE instynktem.

Mordowanie pod KAŻDĄ postacią jest modrowaniem i jest ZŁEM! Czy to egzekucja BEZBRONNEJ osoby, czy też zamach na miliony ludzi. Obie rzeczy MUSZĄ być potępione i nie mogą przejść bez echa!

AC, proszę, zadaj sobie pytanie: jak wyglądałby świat, gdyby za wszystko odpłacano na zasadzie oko za oko, ząb za ząb?
Czy gdy sąsiad puści głośno muzykę i przeszkadza ci to w pracy częstujesz go arszenikiem?

Pozdro&Poćwicz
A najważniejsze - ogranicz Polsat.
Obrazek
Pavciooo
Kok
Kok
Posty: 1245
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:22
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

Post autor: Pavciooo »

Ra-V pisze:AC, proszę, zadaj sobie pytanie: jak wyglądałby świat, gdyby za wszystko odpłacano na zasadzie oko za oko, ząb za ząb?
Czy gdy sąsiad puści głośno muzykę i przeszkadza ci to w pracy częstujesz go arszenikiem?
A kto tu mówi o czymś takim?
Kara śmierci nie ma być karą za każde morderstwo, tylko karą dla zbrodniarzy, których być może ich podwładni czy jacyś fanatycy będą próbowali odbić i przywrócić do władzy.

Ja jestem za karą śmierci dla mafiozów, gangsterów, dyktatorów którzy dopuścili się morderstwa wielu ludzi.

Jednocześnie zdaję sobie sprawę, że przez nasze członkostwo w UE nie mozemy tego wprowadzić i nie ma sensu tego forsować.
I tak nikt tego nie czyta...
Epyon
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 2122
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2005, 13:57
Numer GG: 5438992
Lokalizacja: Mroczna Wieża
Kontakt:

Post autor: Epyon »

Pavciooo pisze:A kto tu mówi o czymś takim?
Kara śmierci nie ma być karą za każde morderstwo, tylko karą dla zbrodniarzy, których być może ich podwładni czy jacyś fanatycy będą próbowali odbić i przywrócić do władzy.
Nie zmienia to faktu, iż jest to przeciw jakiejkolwiek moralności. Mordując zbrodniarzy sami się nimi stajemy.
Obrazek
Pavciooo
Kok
Kok
Posty: 1245
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:22
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

Post autor: Pavciooo »

Ja mam na ten temat inne zdanie. Zabijając zbrodniarza chronimy społeczeństwo od niego.
Zresztą zbrodnia "zbrodni" nierówna. Zbrodniarze zabijają niewinnych, a kara śmierci pozbywa się ich, którzy niewinni nie są.
Albo inny przykład:
Morderca A zabił 10 niewinnych osób (pośrednio bądź bezpośrednio)
Morderca B zabił 11 gangsterów/mafiozów (powiedzmy że płatny morderca)
Który zasługuje na jaką karę wg. Ciebie?
I tak nikt tego nie czyta...
Zablokowany