Kara śmierci

Zablokowany

Twój stosunek do kary śmierci:

Za
23
48%
Przeciw
21
44%
Nie mam zdania
4
8%
 
Liczba głosów: 48
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Post autor: Szelmon »

Pavciooo pisze:Bandyci zamiast harować w kamieniołomach siedzą sobie w ciepłych celach...
Czyli nie jestes zwolennikiem kary smierci, wkurza cie jedynie ze przestepcy na siebie nie zarabiaja.
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
Epyon
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 2122
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2005, 13:57
Numer GG: 5438992
Lokalizacja: Mroczna Wieża
Kontakt:

Post autor: Epyon »

AC pisze:Ra-V: to nie jest temat, aczkolwiek właśnie z II Soboru Watykańskiego między innymi płynie twoje skrzywione pojęcie o chrześcijaństwie i islamie. Islam to religia ekspansji i zła, nie uznaje ona wolności religijnej - chce dla siebie wolności ale nie dla innych.
Uh, skoro moje pojęcie o chrześcijaństwie i islamie jest skrzywione, to naprawdę boję się o twoje. Chrześcijanizm też był religią ekspansji i zła - choćby krucjaty przywołać. Ale same wartości przekazywane w Koranie i Biblii są do siebie zbliżone, a interpretować je można już inaczej.

@Pavciooo: Ok, bandziory może mają w celach życie jak w Madrycie, ale wiąże się to z ograniczeniem wolności. Chcesz się z nimi zamienić? Bo ja niezbyt.
Obrazek
Pavciooo
Kok
Kok
Posty: 1245
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:22
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

Post autor: Pavciooo »

Szelmon pisze:
Pavciooo pisze:Bandyci zamiast harować w kamieniołomach siedzą sobie w ciepłych celach...
Czyli nie jestes zwolennikiem kary smierci, wkurza cie jedynie ze przestepcy na siebie nie zarabiaja.
Obie te rzeczy wzajemnie się nie wykluczają ;)

Co do II WŚ to mi chodziło o to, że wkońcu przecież walczyli z Hitlerem (już pomijając fakt że robili to bo zaczął on działać przeciw ich interesom... Tak samo Bush miał też swój interes (ropa) w ataku na Irak, co nie znaczy że nie mógł zrobić chociaż jeden rzeczy pozytywnej (pozbycie się Husseina)) ale chodziło mi o to, że gdyby tak za wszelką cenę chcieli uniknąć rozlewu krwi to by się z nim pewnie jakoś dogadali, na szczęście tego nie zrobili i chociaż Hitlera usunęli od władzy, ze Stalinem niestety za bardzo się bali walczyć...

@Ra-V: ja nie, ale gdybym był takim bezdomnym żyjącym z dnia na dzień to zapewne chętnie bym się zamienił... Swoją drogą to dziwię się, że ci ludzie wolą przy ostrej zimie zamarznąć gdzieś koło dworca niż np ukraść coś i specjalnie dać się złapać żeby zimę przesiedzieć sobie w ciepłym więzieniu...

PS: Chrześcijanizm dokonywał ekspansji za pomocą miecza głównie w okresie średniowiecza, zaś zarówno wcześniej jak i w czasach nam bliższych tych metod nie stosował... Pierwsi chrześcijanie sami byli prześladowani w Cesarstwie Rzymskim mimo to nie walczyli zbrojnie z Imperium tylko serzyli wiarę tak jak np. Apostołowie.
I tak nikt tego nie czyta...
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Post autor: Szelmon »

Pavciooo pisze:Tak samo Bush miał też swój interes (ropa) w ataku na Irak, co nie znaczy że nie mógł zrobić chociaż jeden rzeczy pozytywnej (pozbycie się Husseina))
Sorry, mozesz mi wyjasnic co bylo w tym pozytywnego? Ja jakos zadnych pozytywow nie widze. Porownaj Irak za panowania Husseina do Iraku dzisiaj, i przeprowadz bilans plusow i minusow zycia codziennego zwyklych ludzi. Przeprowadz tez bilans ofiar za panowania Saddama, i od czasu napadu USA. A potem wymien mi pozytywy pozbywania sie dyktatorow przy pomocy zmasowanej inwazji zbrojnej.
Pavciooo pisze:ale chodziło mi o to, że gdyby tak za wszelką cenę chcieli uniknąć rozlewu krwi to by się z nim pewnie jakoś dogadali, na szczęście tego nie zrobili i chociaż Hitlera usunęli od władzy, ze Stalinem niestety za bardzo się bali walczyć...
A co ma piernik do wiatraka? Prosze przestan sie wypowiadac na temat II Wojny Swiatowej, bo widac ze ni w zab nie kumasz o czym piszesz.
Pavciooo pisze:gdybym był takim bezdomnym żyjącym z dnia na dzień to zapewne chętnie bym się zamienił... Swoją drogą to dziwię się, że ci ludzie wolą przy ostrej zimie zamarznąć gdzieś koło dworca niż np ukraść coś i specjalnie dać się złapać żeby zimę przesiedzieć sobie w ciepłym więzieniu...
Jaaasne, a widziales kiedys jak wygladaja polskie wiezienia? Nie? To przestan pieprzyc! Juz widze jaki bylbys szczesliwy w przepelnionej celi z drewnianymi pryczami, w towarzystwie 15 wydziaranych recydywow. Co wy sobie wszyscy myslicie, ze wiezienia to cieple lozeczko i telewizorek? Nie, to nie jest jak na amerykanskich filmach! Widac ze o tym tez nie masz bladego pojecia, skoro piszesz takie bzdury. Widac ze nie widziales na wlasne oczy jak wyglada cela w typowym polskim wiezieniu, czy chociazby zwykly "dolek" na komisariacie. Wierz mi wolal bys sie tulac po miescie i spac po schroniskach, nawet w najwiekszy mroz.
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Post autor: AC »

1. Jest dużo lepiej w Iraku, bo nie ma terrorystów z Baas, tak samo jak Afganistan jest dużo lepszym miejscem bez rządów terrorystów.
2. Nie, to może ty wyjaśnij Szelmon o co chodziło w II Wojnie Światowej, bo chyba tylko ty wiesz (a przynajmniej tak ci się wydaje).


Niektórzy bezdomni są po prostu za dobrzy, żeby popełniać przestępstwa.
Obrazek
Epyon
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 2122
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2005, 13:57
Numer GG: 5438992
Lokalizacja: Mroczna Wieża
Kontakt:

Post autor: Epyon »

Szelmon, to ty nie wiedziałeś że cele w Polsce mają widok na morze? :P
Pavciooo pisze:PS: Chrześcijanizm dokonywał ekspansji za pomocą miecza głównie w okresie średniowiecza, zaś zarówno wcześniej jak i w czasach nam bliższych tych metod nie stosował... Pierwsi chrześcijanie sami byli prześladowani w Cesarstwie Rzymskim mimo to nie walczyli zbrojnie z Imperium tylko serzyli wiarę tak jak np. Apostołowie.
A czy ktoś tu napisał coś z tym sprzecznego?
Już wcześniej ktoś wspomniał, że islam jest sporo spóźniony w stosunku do chrześcijaństwa. Przyczyną tego jest również właśnie terroryzm, wynikły z błędnego rozumienia koranu.
Obrazek
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Post autor: AC »

Ra-V błędnego to znaczy tobie nie pasującemu czy właściwie o co ci chodzi? Większośc wyższych "duchownych" islamu nawołuje do jihadu.
Obrazek
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Post autor: Szelmon »

No tak, Irak jest dzisiaj kraina marzen i nie ma w nim terrorystow, Afganistan tez. Jest wspanialym wyzwolonym krajem. Nie panuje w nim totalny chaos, i niespotykana nigdy wczesniej eskalacja przemocy. Twoja glupota jest porazajaca. Tylko tyle mam ci do powiedzenia w tym temacie.

Wiekszosc wyzszych duchownych? O jakich to duchownych mowisz? O tych moze ktorych za najwyzszych uznaja amerykanie? O ekstremistach o ktorych brzecza bez ustanku media, i ktorych ciagle pokazywanie w telewizji jest na reke USA? Oni stanowia zaledwie promil wsrod islamskich duchownych na swiecie. To tak jakbys wszystkich najwyzszych duchownych kosciola nazwal pedofilami, gwalcicielami, rasistami i zlodziejami. Twoja glupota jest przerazajaca. Tyle.
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Post autor: AC »

Oczywiście niektórzy wiedzą lepiej i uważają, że piękne są takie kraje jak ZSRR roku 1952, jak III Rzesza Niemiecka roku 1942, czy jak Afganistan roku 2000. Nieodróżniają dobra od zła i wierzą uśmiechniętym muzułmanom nawołującym do zaprzestania przemocy na świecie i którzy są już mniej uśmiechnięci, gdy FBI czy SY wpada do ich meczetów i znajduje tam arsenał broni. Tak samo są uśmiechnięci, gdy policja francuska pokazuje zafałszowane dane kto dokonuje przestępstw albo gdy szwecka władza tworzy Hitlerjugend-bis zachęcając do donoszenia na rodziców. I tak samo muzułmanie są uśmiechnięci widząc jak coraz większe rzesze europejczyków przechodzi na islam podpisując cyrograf, bo z islamu już nie ma odwrotu - jest tylko śmierć lub ciągła ucieczka. U nas jest dyskusja czy kara śmierci powinna istnieć czy nie, tam poza "Zachodnim Światem" to jest fakt, ale wśród fanatyków kara śmierci nie oznacza kary za zło, kary za na przykład morderstwa - u nich kara śmierci oznacza mordowanie niewiernych. Koran to nie jest Biblia, to nie jest świętą księga to kodeks. Kodeks żywcem przeniesiony z mroków średniowiecza. I do tego wszędobylska "tolerancja", w rzeczywistości będąca dyktatem mniejszości. Czemu ktokolwiek ma tolerować agresywną religię islamu jeśli oni nie tolerują religii chrześcijańskiej i religii socjalizmu naukowego? W Polsce mieszkają (pradawne) mniejszości islamskie, ale jakoś nie popełniają zbrodni, nie terroryzują, a czemu? Bo potrafili się przystosować, dla takich ludzi jest tolerancja, a nie dla bydła, które samo nie toleruje nic.


Jeżeli kogoś obraziłem to przepraszam, być może cieszysz się, że twoja ojczyzna Szwecja wygląda tak jak wygląda. Mi się nie podoba Szwecja i mam do tego prawo. Lub może jesteś muzułmanem to też przepraszam jeśli koran twoim zdaniem nie jest kodeksem praw sprzed tysiąca lat.
Obrazek
Pavciooo
Kok
Kok
Posty: 1245
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:22
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

Post autor: Pavciooo »

@Szelmon: A Ty byłeś w więzieniu?

Fakt faktem że więzienie więzieniu nierówne, ale np w TV widziałem w jakichś informacjach, już nie pamiętam na którym kanale materiał filmowy o więzieniu, w którym działa "TV więzienna" :roll:
I jeszcze opowiadali o jakiś przewidywanych udogodnieniach...

Pewnie powiesz: "Telewizja kłamie". Tylko w jakim celu miałaby kłamać w tym przypadku?

PS: Liczba zamachów terrorystycznych pewnie nie wzrosła aż tak bardzo w skali światowej, poprostu terroryści zmienili swój cel ataków na Irak, gdyby tej wojny nie było pewnie swoją uwagę skupiliby na Izraelu... (Może to był również jeden z celó wojny? Odciągnięcie uwagi od Izraela? Kto wie...)

PS2: Wielu ludzi ginie w zamachach, to fakt. Ale jakoś nikt z ludności cywilnej nie protestuje przeciwko obecności wojsk Amerykańskich w ich kraju...
I tak nikt tego nie czyta...
Epyon
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 2122
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2005, 13:57
Numer GG: 5438992
Lokalizacja: Mroczna Wieża
Kontakt:

Post autor: Epyon »

AC pisze:2. Nie, to może ty wyjaśnij Szelmon o co chodziło w II Wojnie Światowej, bo chyba tylko ty wiesz (a przynajmniej tak ci się wydaje).
Ja cię tylko odeślę do podręcznika dla klasy trzeciej gimnazjum "Przez wieki". Poczytaj, może rzetelne wydawnictwo naukowe cię przekona, że się mylisz, jeśli my nie damy rady.
AC pisze:Nieodróżniają dobra od zła
Naprawdę są nieliczne wyjątki, gdzie wyraźnie da się odróżnić dobro od zła. Świat jest szary, a nie czarno-biały.
AC pisze:Czemu ktokolwiek ma tolerować agresywną religię islamu jeśli oni nie tolerują religii chrześcijańskiej i religii socjalizmu naukowego?
Ano w tym problem, że tolerują - nie zawsze, ale jednak. Nawet papież Jan Paweł II wiele razy spotykał się z najwyższymi zwierzchnikami islamu. I co rozumiesz przez "religię" socjalizmu naukowego?

Na koniec, AC, proszę podaj mi cytat z Koranu (najlepiej wraz z księgą, z której pochodzi), który rzekomo nawołuje do wojny.
Obrazek
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Post autor: Szelmon »

Hej Ra-v, przejmujesz paleczke w walce z tym wiatraczkiem? Mi juz sie znudzilo rzucanie grochem o sciane.

Pavciooo, w wiezieniu nie bylem, ale bylem kilka godzin na "dolku". Nie pytaj za co, bo jak AC sie dowie, to wrzuci moje dane na Blood And Honour :wink: Powiem ci tylko tyle, ze trudno jest wytrzymac nawet kilka godzin. Nie dziwie sie ze ludzie po wiezieniach sie dziaraja atramentem z dlugopisow i robia wiele innych dziwnych rzeczy. Pozwol ze uzyje slow poety: "przeciez tam k**wa mozna och**ec". Co do udogodnien takich jak telewizja, swietlice, czytelnie, czy kapliczki, to powiem tyle: wiezienia maja resocjalizowac, a nie byc sredniowiecznymi ciemnicami. Pamietaj ze nie jest to telewizor w kazdej celi, a jedynie w swietlicy, w ktorej nie spedza sie calego dnia. Pamietaj tez ze wiezienia pelne sa nie tylko mordercow i bandytow, ale tez ludzi ktorzy siedza za alimenty, odmowe sluzby wojskowej, nie splacone kredyty i za wiele wiele rzeczy ktore ze zbrodnia nie maja wiele wspolnego. I co? Uwazasz ze wiezniowie powinni byc pozbawieni kontaktu ze swiatem zewnetrznym, i pozamykani w lochach. Pamietajmy ze wiezienie z zalozenia ma resocjalizowac, a biorac pod uwage warunki jakie panuja w wiekszosci polskich, i nie tylko, zakladow karnych, mozna smialo powiedziec ze nie resocjalizuje, a wrecz przeciwnie deprawuje i produkuje recydywistow. Poprawa warunkow panujacych w zakladach karnych wyjdzie na dobre nie tylko wiezniom ale i calemu spoleczenstwu.
Ostatnio zmieniony wtorek, 9 stycznia 2007, 13:22 przez Szelmon, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Post autor: AC »

Ra-V: [...]

Wyjątki są, gdy nie da się określić czy coś jest dobre czy coś jest złe.

[...]

I nie mówiłem, że Koran nawołuje do wojny - pisałem że to kodeks praw sprzed ponad tysiąca lat, który te świry stosują w XXI wieku.


Darowałem sobie, bo to i tak nie na temat. Jak masz do mnie jakieś pytania to znasz moje gg.
Obrazek
Pavciooo
Kok
Kok
Posty: 1245
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:22
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

Post autor: Pavciooo »

Zależy co rozumiesz przez poprawę warunków... Bo udogodnienia to raczej wiele nie pomogą w resocjalizacji... Natomiast jeśli chodziłoby o jakieś rozsądniejsze sposoby resocjalizacji to byłbym za.

PS: Mały OT nam się już tutaj robi :P
I tak nikt tego nie czyta...
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Post autor: Szelmon »

Zeby nie bylo OT, to dodam ze zamiast wyjatkowych skurczybykow posylac do gazu, powinno sie ich zamykac w zakladach o zaostrzonym rygorze. Bez zadnych udogodnien i z przymusem pracy. Niech beda produktywni. Nie wiem czy cos takiego juz w Polsce istnieje czy nie, ale wydaje mi sie ze byloby to najlepsze wyjscie.
Co do zwyklych wiezien to oczywiscie przez poprawe warunkow nie rozumialem uczynienia z nich letnich kolonii dla dzieci. Chodzilo mi o to zeby pobyt w wiezieniu nie byl dla na przyklad pospolitego zlodziejaszka czasem straconym, czasem ktory jeszcze bardziej odsunal go od spoleczenstwa. Nie chodzi mi o udogodnienia typu seriale na polsacie, swierszczyki w czytelni i ping pong. Chodzi o to zeby wiezniowie mieli mozliwosc rozwoju, poprawy siebie jako osoby, zwiekszenia swoich szans do powrotu do normalnego, uczciwego zycia. Oczywiscie nie sposob wyedukowac kazdego trafiajacego do wiezienia opryszka, ale zawsze mozna probowac. Lepsze to niz grypsy, dziary i czaj.
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Zamykam wątek, bo mam dość bezsensownych kłótni. Zła atmosfera się na forum zrobiła.

Jak ktoś ma pretensje - zapraszam na pw.
Jak ktoś chce dalej dyskutować - przypominam o pw.
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Zablokowany