Twoje wyobrażenie Świętego Mikołaja

Zablokowany
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Twoje wyobrażenie Świętego Mikołaja

Post autor: Craw »

Kazden wie, ze Sw Mikolaj (Santa Claus w wersji zachodniej) trafia do wszystkich dzieci - nawet z shotguna na duza odleglosc. Do tego daje on prezenty dobrym dzieciom (bo podobno wszystkie sa dobre - jeszcze nie spotkalem takiego, co by wegiel dostal pod choinka), tak wiec pelni wazna role w kazdej rodzinie. Tylko jaki on na prawde jest? Jaki jest w waszych wyobrazeniach?

O jego pomocnikach tez mozecie pisac :P
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Craw = dla mnie zostałeś spmerem miesiąca!

Ale skoro już pytasz...

Kiedyś było takie pismo z dowcipami - "Uśmiech Numeru". Młodsi juz nie pamiętaja pewnie, podobnie jak nie znają Szarloty Pawel - rysowniczki, która ilustrowała to pisemko. W jednym z grudniowych numerów był tam jej obrazek:

Bank, rozpruta kasa pancerna, porozrzucane banknoty i dwóch strażników szachowanych przez Świętego kałachem. I podpis:
- A wy myśleliście, że kasa na prezenty to skąd?

To właśnie moje wyobrażenie Mikołaja...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Post autor: Pita »

moje wyobrażenie Mikołaja ?? BAZYL z nadwaga - czyli coś co nie ma prawa istnieć ;p
Har Har Har
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Pita, powoli robisz sie monotematyczny... A propos Świętego Mikołaja... Pamiętam jak w pierwszym roku istnienia forum pojawiła się moda na uświątecznienie awików... Nigdy nie zapomnę borga z awikiem przerobionym przez forumowiczów na Rudolfa :D

Może w tym roku moda wróci, świetny klimat to robiło...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Nadir
Kok
Kok
Posty: 1438
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 11:05
Numer GG: 3327785
Lokalizacja: 3city

Post autor: Nadir »

Z kulturowego punktu widzenia duzy grubas w czerwieni z pastorałem i workiem prezentow - zabawek jest totalną pomyłką. Mikołaj, jako bogacz o miękkim sercu zlitował się nad biedną dziewczyną i nocą przebrany za oprycha w szary zniszczony płaszcz wrzucił jej przez okno worek pieniędzy, by mogła poślubić swojego ukochanego(ktory byl duzo bogatszy a mezaliansow wtedy nie uznawano).

A moje wyobrazenie? Juz dawno w niego nie wierze wiec sobie nie wyobrazam :P
Czasami mam uczucie, że przede mną rozpościera się wielki ocean prawdy, a ja siedzę na plaży i bawię się kamykami. Ale pewnego dnia nauczę się po nim żeglować.

Don't take your organs to heaven... heaven knows we need them here.
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Post autor: Eglarest »

a ja niewierzę św Mikołaja... a moje wyobrazenie onim jest takie to pewnie jakis menel z duzą broda proszący o 2 zl na wino gdzies na dworcu Warszawa Centralna
Mistrz Małodobry
Marynarz
Marynarz
Posty: 370
Rejestracja: niedziela, 20 sierpnia 2006, 00:22

Post autor: Mistrz Małodobry »

Nadir pisze:Z kulturowego punktu widzenia duzy grubas w czerwieni z pastorałem i workiem prezentow - zabawek jest totalną pomyłką. Mikołaj, jako bogacz o miękkim sercu zlitował się nad biedną dziewczyną i nocą przebrany za oprycha w szary zniszczony płaszcz wrzucił jej przez okno worek pieniędzy, by mogła poślubić swojego ukochanego(ktory byl duzo bogatszy a mezaliansow wtedy nie uznawano).
precyzując był biskupem ( ale to od paru wieków jest blikoznaczne z bogaczem :twisted: ) i stąd pastorał

a dziewcząt ( przynajmniej wedle oficjanych danych ) było 3 stąd jego atrybutami są pastorał, tiara i 3 mieszki złota lub złote kule
Obrazek
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Post autor: Pita »

BAZYL pisze:Pita, powoli robisz sie monotematyczny... A propos Świętego Mikołaja... Pamiętam jak w pierwszym roku istnienia forum pojawiła się moda na uświątecznienie awików... Nigdy nie zapomnę borga z awikiem przerobionym przez forumowiczów na Rudolfa :D

Może w tym roku moda wróci, świetny klimat to robiło...
BAZYL nie złośc się nie złośc . ZŁU nie wolno się złościć bo zło + zło = dobro!!!!!

no, ale wracając do tematu do fajny był Mikołaj z rekalmy Pepsi - trochę odwrócona kolorystyka i niezłe pomocnice
Har Har Har
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Współczesny wizerunek Św. Mikołaja pochodzi właśnie z reklamy Coca-coli. Kiedy na poczatku XX wieku pojawił się grubas z brodą w czerwonym wdzianku w relkamie, to zrobił taką furorę, ze teraz to jest jego główne wyobrażenie.

A nawiazując do poprawiania historii biskupa z Miry - on nie podrzucił kasy dziewczynom tylko ich ojcu. A dlaczego? Bo usłyszał, ze chłopak chce zacząć kraść, gdyż nie ma pieniędzy na posag dla cór. Stąd też - mało kto o tym wie - Mikołaj jest patronem złodziei.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Kele
Szczur Lądowy
Posty: 8
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 19:38

Post autor: Kele »

Mikołaj wygląda tok jak na reklamie, tyle, że w worku (na prezenty oczywiście :wink: ) ma materiały wybuchowe. Złym dzieciom zabija rodzinę (samohód-półapka), a dobrym daje po worze (nie prezentów...)...
New here.
Szasza
Bombardier
Bombardier
Posty: 639
Rejestracja: niedziela, 1 października 2006, 17:54
Numer GG: 10499479
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: Szasza »

Ludzie stworzyłem potwora!!!
Zapoczątkowałem falę przyg lupich tematów o wyobrażeniach różnych postaci.
Wybaczcie mi to na początku wyglądało zupełnie niewinnie, :oops:
Obrazek
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Nie martw się - więcej takich tematów nie powstanie :) Masz moje słowo ;)
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Zablokowany