Konkurs na najlepszy avik na forum

Jak powinno odbywać się głosowanie na najlepszy avatar?

Czas głosowania minął czwartek, 9 grudnia 2004, 17:27

Głosowanie jawne w tym temacie.
3
43%
Głosowanie tajne - w pełni ufam organizatorom
2
29%
Mam inną propozycję.
2
29%
 
Liczba głosów: 7
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Konkurs na najlepszy avik na forum

Post autor: MAd Phantom »


Aby nie powodować chaosu na forum, i nie zaśmiecać "normalnego" tematu o avikach i aby zadbać o wygodę tak własną jak i innych forumowiczów konkurs postanowiliśmy przenieść do osobnego (tego) tematu (zastanawiam się czy nie powinien być on raczej w Sprawach Forum - jeśli tak to proszę admina o przeniesienie). Więc po koleii:

Konkurs organizuję ja i Haer'dalis i to my zajmujemy się sprawami organizacyjnymi.

Regulamin konkursu (autorstwa Haer'dalisa, ale pozwoliłem sobie na bezczelne modyfikacje, jak np. dodanie pofontów :wink: i drobne przeróbki stylistyczne i drobne merytoryczne):

:arrow: zainteresowani proszeni są o składanie kandydatur na ręce Haer'dalisa i MAd Phantoma (przez PW). Czas zamknięcia zgłoszeń: 8 grudnia. Po tym (9-15 grudnia) odbędą się wybory (ich specyfika zostanie jeszcze ustalona)
:arrow: można zaproponować udział innej osoby w konkursie - wtedy osoba ta zostanie poproszona (przez PW) o potwierdzenie chęci wzięcia udziału w konkursie
:arrow: prawo głosu maja tylko osoby zarejestrowane na forum
:arrow: każdy glosujacy musi wybrać 3 awatarki, które podobają mu się najbardziej, przy czym musi zaznaczyć kolejność (za pierwsze miejsce 3 pkty, za drugie 2 za trzecie 1)
:arrow: Nie ma żadnych kryteriów co do tego jakie cechy należy brać pod uwagę przy oddawaniu głosu - niech każdy głosuje zgodnie z własnym uznaniem i doceni to co według niego najważniejsze (pomysł, wygląd, wkład pracy itp.)
:arrow: nie można oddawać głosu na swoj awatar
:arrow: kandydaci nie maja prawa zmieniać awatarków podczas trwania konkursu
:arrow: nie można głosować na awatary osób, które nie zgłosiły się do konkursu
:arrow: raz złożonych głosów nie można już zmienić
:arrow: zwyciezcą jest wlasciciel awatara, który zdobedzie najwieksza ilość punktow do 16 grudnia, kiedy to oficjalnie ogłosimy zwycięzce.
:arrow: W wypadku remisu zostanie przeprowadzona druga tura wyborów (termin zostanie ustalony dopiero po pierwszej turze), w której każdy głosujący (za wyjątkiem kandydatów, tracących prawo głosu na czas trwania drugiej tury) ma prawo oddać tylko jeden głos (wart jeden punkt). Zwycięża osoba z największą liczbą głosów. Kolejny remis oznaczać będzie podwójne pierwsze miejsce, lub wybory arbitralne - kwestia pozostaje jeszcze do rozstrzygnięcia, aczkolwiek nasz miłościwie nam panujący administrator Mr. BAZYLewicz powiedział, że może pełnić rolę takowego arbitra.
:arrow: wszystkie sprawy związane z konkursem umieszczmy w tym temacie, aby uniknąć nieporozumień

Dotychczas zgłosili się:
Asthner, MAd Phantom, Haer'dalis, Narmo i dsadfga_atadf_a (jeśli przypakiem kogoś pominąłem to proszę o wybaczenie)

Sprawa wyborów. Są dwie ( ... nie więcej jak dwie :wink:) możliwości:
:arrow: Głosowanie jawne tj. w tym temacie - wyklucza ono możliwość istnienia przekrętów, ale sprawia, że wyniki będą od razu znane i może spowodować spory ("A Ty na mnie nie głosowałeś")
:arrow: Głosowanie (pół)tajne - głosy są składane do mnie i Haer'dalisa - dodaje element niepewności, aż do samego końca trwania konkursu (czyli podnosi napięcie), ale wymaga pełnego zaufania dla naszych osób (zwłaszcza, że też startujemy w konkursie)
Zapraszam do głosowania w ankiecie i wypowiadania się na temat obu powyższych wariantów (a może ktoś wymyśli trzeci?)

Jeżeli chodzi o nagrody to nasz wielce kochany Zły Administrator obiecał, że rozważy (ale nic nie obiecujemy) ufundowanie jakiejś specjalnej rangi tudzież obrazka pod rangą, (ale nad avikiem) dla zwycięzcy

Napisałem już chyba o wszystkim, a jeli nie to Haer'dalis proszony jest o dopisanie reszty

Życzę młej zabawy i zachęcam do brania udziału!

Asthner
Tawerniany Bard
Tawerniany Bard
Posty: 544
Rejestracja: piątek, 13 sierpnia 2004, 22:06
Numer GG: 4825300
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Asthner »

Zagłosowałem na inną propozycję z dwóch powodów:
1. Myślałem, że to temat o Avkach (śpieszę się nieco :P).
2. Obie ordynacje mają swoje zady i walety... Jedna daje pole do popisu przy argumentowaniu, druga zawiera w sobie element oczekiwania i tajemnicy... To nie takie ważne w sumie dla mnie, która wygra.
Peace was a lie, there was only passion. It gave me power, too much power to comprehend. Thus no victory was possible - only void remained. Yet my chains are broken and through the Force I'm free.
There is something to be learnt about irony here.
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


Ok, czyli jak mamy liczyć Twój głos? Z powyższej wypowiedzi wnioskuję, żeby go liczyć jako "obojętne mi to", ale wolę się upewnić.

BTW: Czy druga osoba, która zaznaczyła, że ma inną propozycję mogłaby sie tą propozycją z nami, tutaj podzielić?
:wink:
Asthner
Tawerniany Bard
Tawerniany Bard
Posty: 544
Rejestracja: piątek, 13 sierpnia 2004, 22:06
Numer GG: 4825300
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Asthner »

Skłaniam się _nieco_ bardziej ku głosowaniu jawnemu. Ale bardzo nieznacznie... Chyba, żeby zrobić tak:

Głosowanie tajne, ale w PW'ach trzeba swoje głosy uzasadaniać. Po zakończeniu konkursu i opublikowaniu wyników również opublikowane zostałyby komentarze. Łączy to zalety i jedną wadę (ryzyko niesnasek, ale to zabawa tylko przecież) obu pomysłów. Dodatkowo eliminuje częściowo ryzyko oskarżeń o oszustwa. Każdy będzie mógł potwierdzić "o, ja pisałem ten komentarz", albo "to nie tak, głosowałem inaczej- co za bzdury!".
Peace was a lie, there was only passion. It gave me power, too much power to comprehend. Thus no victory was possible - only void remained. Yet my chains are broken and through the Force I'm free.
There is something to be learnt about irony here.
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


Ciekawy pomysł, przyznaje (komplikuje to sposób podjęcia decyzji... no bo skąd my Ci teraz weźmiemy monetę o trzech stronch? :D )

Można by wyeliminować niesnaki jeżeliby nie podpisywać komentarzy (po prostu - podajemy miejsce, a pod nim, w niepodpisanych cytatach, uzasadnienia) - dzięki temu gdyby zaszło podejżenie oszustwa (a więc nam nie ufacie? buuuu....:cry: - tylko że po co robilibyśmy te wszystkie zabezpieczenia jeślibyśmy planowali "edytować" głosy? :wink: ) moglibyście przeprowadzić sprawne dochodzenie, jednocześnie nie byłoby wiadomo kto na kogo głosował i możnaby się dowiedzieć (dzięki uzasadnieniom) co (jaką cechę avika) większość użytkowników ceni najwyżej. Co prawda i to rozwiązanie nie jest bez wad, ale wydaje mi się najlepsze. Co na to reszta (a zwłaszca Haer)?
Haer'dalis
Marynarz
Marynarz
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2004, 11:58

Post autor: Haer'dalis »

Z jednej strony jestem przeciwny (gdy idziesz do urny gosowa na prezydenta nie musisz przecież pisać 10 stron eseju argumentującego Twój wybór), ale z drugiej w sumie będzie to najlepszy mechanizm potwierdzający naszą uczciwość - podpisy zostaną usunięte, ale komentarze zostaną. Co by rozjaśnic moją wypowiedź - jestem na tak.
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


No dobra, więc chyba wybraliśmy (trzeba będzie ufundować "specjalne podziękowania" dla Asthnera) - chyba, że ktoś, w ciągu najbliższych trzech dni zdoła opracować jeszcze lepszą metodę lub znajdzie poważną dziurę w obecnej

A do listy uczestników konkursu dochodzi: Khazar
Haer'dalis
Marynarz
Marynarz
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2004, 11:58

Post autor: Haer'dalis »

Czyli dopiero 6 osób, a zgłoszenia składamy jeszcze tylko przez 3 dni...Co jest?! Czy konkurs ma faktycznie tak słaby odbiór? Liczylem, że w weekend się coś ruszy, a tu prawie nic :(
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


Już 7 (wspaniałych?)! Do grona szczęśliwców dołącza: Waltos
Kto da więcej? :wink:
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Pytanko: Czy mozna nie przyznać któregoś miejsca? np. uznam ze nikt nie zasługuje na 1 wiec przyznam tylko 2 i 3 miejsce... Albo uznam ze coś jest siuper i dam mu pierwsze miejsce a za nim dłuuuugo nic- i np. nie dam drugiego a dam od razu trzecie?
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Haer'dalis
Marynarz
Marynarz
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2004, 11:58

Post autor: Haer'dalis »

Straszliwie mieszasz, wiesz o tym? ;) Wstępnie byłbym gotów na to przystać, ale poczekam jeszcze na decyzję naszego jamodyla :). MAd co Ty na to?
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


W sumie może być (zwłaszcza przy obecnej liczbie chętnych - bo gdyby było ich "troszkę" więcej to sprawa mogłaby wyglądać inaczej) - ale punkty za "nie użyte" miejsca przepadają bezpowrotnie (heh, w sumie to ułatwi nam to liczenie :wink: ) - tylko proszę uzasadniać czemu opuściło się daną pozycję
Asthner
Tawerniany Bard
Tawerniany Bard
Posty: 544
Rejestracja: piątek, 13 sierpnia 2004, 22:06
Numer GG: 4825300
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Asthner »

Swoją drogą, dajcie znać z pewnym wyprzedzeniem o początku konkursu. Mam w planach przerobienie avka na modłę świąteczną, a nie mam na to czasu teraz specjalnie. ;P
Peace was a lie, there was only passion. It gave me power, too much power to comprehend. Thus no victory was possible - only void remained. Yet my chains are broken and through the Force I'm free.
There is something to be learnt about irony here.
Haer'dalis
Marynarz
Marynarz
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2004, 11:58

Post autor: Haer'dalis »

Asthner jako, że zgłoszenia zamykamy w środę, konkurs zacznie się w czwartek - do tego czasu możesz modyfikować swojego avka. Później, na czas konkursu, jakiekolwiek zmiany są zakazane. Jest to oficjalna uwaga do wszystkich kandydatów. Dla zabezpieczenia przed ew. łamaniem regulaminu prawdopodobnie skopiujemy avki kandydatów w dniu rozpoczęcia konkursu i wkleimy je tutaj, by było jasne kto z czym startuje.
Na wszelki wypadek prosiłbym jednak o przestrzeganie regulaminu (złamanie go oznacza dyskwalifikację).
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


Asthner: Widzę, że nie czytamy regulaminu... :P Oj, wtopa panie moderatorze :P
regulamin konkursu pisze: Czas zamknięcia zgłoszeń: 8 grudnia. Po tym (9-15 grudnia) odbędą się wybory

Właśnie Haer - dobrze gadasz - tylko o tyle o ile skopiowanie ich sobie na dysk to żaden problem, to jak chcesz je tu zamieścić? No chyba, że masz troszkę miejsca na jakimś serwerze na zbyciu :D
Haer'dalis
Marynarz
Marynarz
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2004, 11:58

Post autor: Haer'dalis »

Uśmiechnę się ładnie do moderatorów i poproszę o wklejenie ich do któregoś z postów? Zdaje się, że byliby w stanie coś takiego zrobić (mam nadzieję), a jak nie to się pokombinuje (może by je do Zacofanych Krain wcisnąć i podać link do tamtego miejsca? Co Ty na to?).
Radkoff
Marynarz
Marynarz
Posty: 181
Rejestracja: wtorek, 5 października 2004, 12:25
Numer GG: 2207328
Lokalizacja: Z kątowni ....

Post autor: Radkoff »

mysle ze zglaszanie kandydatur jest lekko chore, nie lepiej moc glosowac na kazdego na forum ? :>
Obrazek Ty... Ty... ZŁY jeden, oddaj nam edycję postów...
Zablokowany