Kara śmierci

Zablokowany

Twój stosunek do kary śmierci:

Za
23
48%
Przeciw
21
44%
Nie mam zdania
4
8%
 
Liczba głosów: 48
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: krucaFuks »

Szelmon pisze:Taki kat jest seryjnym morderca dokladnie w takim samym stopniu jak psychopata na ktorym wykonuje wyrok.
Jeżeli już obarczałbym kogoś winą, to raczej tych, którzy ustanowili prawo - i którzy agitowali za nimi. Tak, proszę państwa - gardłując za prawem śmierci, miejcie świadomość, że każda osoba, która w przyszłości zostanie niewinnie skazana ("winnie" zresztą też) będzie obciążać wasze sumienie w takim samym stopniu, jak kata, sędziego i innych. A błedy zdarzają się zawsze i zdarzać się będą. Nawet badania genetyczne są zawodne...
Obrazek Obrazek
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Post autor: Szelmon »

Ech, dzisiaj jakis "geniusz" zalozyl na forum temat o straceniu prezydenta Iraku. Moze moglbym go zrozumiec, gdyby swoje zdanie na ten temat wyrazil w jakis inny sposob. To co przeczytalem wprawilo mnie z zdumienie, jak ktos moze byc az tak glupi, bezczelny i pozbawiony poczucia smaku.
AC pisze:My się radujmy, a on niech się buja
Takie haselka zachowaj dla siebie, przynajmniej nie zrobisz z siebie publicznie idioty.
AC pisze:A jak wam się nie podoba to cofnijcie to. Ale tego już nie da się cofnąć i tym bardziej powinniśmy się cieszyć.
Sorry, ale to juz sa slowa 100%owego debila.
AC pisze:Ameryce dziękujemy za karę śmierci dla Saddama
Podziekuj tez Ameryce za 50-60 tys. ofiar wsrod cywili od czasu napasci na Irak.
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
Yacek
Marynarz
Marynarz
Posty: 343
Rejestracja: wtorek, 10 stycznia 2006, 17:54
Numer GG: 6299855
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Yacek »

Ja już swoje zbieżne w każdym punkcie z Szelmona zdanie wyraziłem. Szkoda tylko że taki poziom umysłowy prezentuje Moderator.
Jest właśnie ta złowroga pora nocy,
gdy poziewają cmentarze i piekło
Zarazę rozpościera. Oto mógłbym
Chłeptać dymiącą krew i spełnić czyny,
Których dzień nie zniósłby...
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Post autor: AC »

Szelmon i Yacek - wasza kultura osobista i ogrom przedstawianych przez was argumentów sugeruje, że jesteście lewakami, ignorantami historycznymi i za nic macie coś tak elementarnego jak dobro. Mógłbym też was powyzywać, ale po co? I tak niezrozumiecie przesłania, więc lepiej odłączcie sobie internet bo z kopania rowów nie będzie wam i tak w przyszłości na niego starczyć pieniędzy.

[CIACH!]
Ostatnio zmieniony sobota, 30 grudnia 2006, 22:08 przez AC, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
Yacek
Marynarz
Marynarz
Posty: 343
Rejestracja: wtorek, 10 stycznia 2006, 17:54
Numer GG: 6299855
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Yacek »

Ja myślę AC że Twoja wypowiedz nie wymaga ani Szelmona, ani mojego komentarza. :D

Tak z formalnego punktu widzenia czy umieszczanie takich haseł ,tej wielkości to nie łamanie regiulaminu aby ?

Czy ktoś może mi na to odpowiedzieć ?
Jest właśnie ta złowroga pora nocy,
gdy poziewają cmentarze i piekło
Zarazę rozpościera. Oto mógłbym
Chłeptać dymiącą krew i spełnić czyny,
Których dzień nie zniósłby...
Heimdall
Bosman
Bosman
Posty: 1898
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 20:11
Lokalizacja: Asgard

Post autor: Heimdall »

Na Forum TRPG zabrania sie:

:arrow: Obrażania kogokolwiek, czegokolwiek i jakichkolwiek wartości - niniejsze Forum zostało stworzone dla ludzi inteligentnych, którzy zdaja sobie sprawę z granic dobrego smaku.
Dla mnie umieszczanie takich haseł jest definitywnym przekroczeniem granic dobrego smaku, można to także uznać za obrazę. Wypowiedzi AC nie będę komentował, bo jeszcze coś brzydkiego powiem.
...
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Post autor: AC »

Granic dobrego smaku? Czyli dobrym smakiem by według was było ogłoszenie żałoby światowej i trzy dni smutku w rocznicę śmierci Adolfa Hitlera? I nie zapominajmy o Stalinie, on doczekał się takiego święta swego czasu. A skoro tamto wam się nie podobało to pewnie mój wierszyk też by wam się nie spodobał.

[CIACH!]
Obrazek
Yacek
Marynarz
Marynarz
Posty: 343
Rejestracja: wtorek, 10 stycznia 2006, 17:54
Numer GG: 6299855
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Yacek »

Nie podoba, bo pomijając treść to straszny, wybacz z literackiego punktu widzenia "gniot" :?
Jest właśnie ta złowroga pora nocy,
gdy poziewają cmentarze i piekło
Zarazę rozpościera. Oto mógłbym
Chłeptać dymiącą krew i spełnić czyny,
Których dzień nie zniósłby...
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Post autor: Szelmon »

Przepraszam uprzejmie, mam pytanie do moderatorow, czy moglby ktos laskawie usunac kilka powyzszych postow tego nacpanego, albo oblakanego kolesia (AC)? Wstyd wchodzic na forum przy ludziach jak takie teksty kluja po oczach.
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
Yacek
Marynarz
Marynarz
Posty: 343
Rejestracja: wtorek, 10 stycznia 2006, 17:54
Numer GG: 6299855
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Yacek »

Sprawa wygląda o tyle "śmiesznie", że tu jednym głosem o AC wypowiada się przeciwnik kary śmierci (Szelmon) jak i jej zwolennik ( czyli ma skromna osoba). Są jednak sytuacje, w której najwięksi nawet adwersarze ( a wystarczy popatrzyć stronę wcześniej) mogą mówić jednym głosem.

Nie wnikająć w szczegóły sytuacji Saddama Husejna, to to, co napisałeś AC przekracza wszystkie normy wychowania i zachowania, jakie powinien posiadać kulturalny człowiek. Mówiąc inaczej, a raczej parafrazując Zapasiewicza : "w słowniku ludzi cywilizowanych nie ma określenia na kogoś takiego jak Ty, AC".

Mam nadzieję, że Administracja forum zareaguje jednak na wyczyny AC i usunie te posty.
Sprawę powierzenia AC funkcji moderatora pozostawiam do przemyślenia, podobno od tych ludzi powinno wymagać się czegoś więcej niż od "szarych" userów.
Jest właśnie ta złowroga pora nocy,
gdy poziewają cmentarze i piekło
Zarazę rozpościera. Oto mógłbym
Chłeptać dymiącą krew i spełnić czyny,
Których dzień nie zniósłby...
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Post autor: Force »

Hemidall pisze:Dla mnie umieszczanie takich haseł jest definitywnym przekroczeniem granic dobrego smaku
Ja sie tylko zastanawiam co se stało panu AC? Widziałem jego poprzednie posty i wydają mi sie na dość wysokim poziomie intelektualnym :wink: Natomiast te są pisane przez jakąś obcą inteligencje może nawet przez Latającego Potwora Spagetti. Może to tylko prowokacja? No ale i tek dołoze coś od siebie:


Zabijanie pod KAŻDĄ postacią jest złe i niusprawiedliwione! Patrzcie na stanowisko koscióla który do ostatnich chwil sprzeciwiała sie kaze śmieci dla Saddka. Jezeli nie jesteście fanami kościóła i jego zdanie nie jest dla was wykładnikiem spojrzcie na normy moralne jakie reprezentuje sobą HRW. Ludzie należący do HRW wykazuja se rozwinietą morlnoscia społeczną i wyznają zasade że ZABIJANIE CZŁOWIEKA JEST ZŁE POD KAZDYM WZGLEDEM (brona własna jako wyjatek) Życie jest najwieksza wartoscią jaką człowiek moze posiadać ever. Saddam został powieszony. Zabitym to życia nie wróci... Ślepa zemsta jest rozwiązaniem dla zwierząt. Z terroryzmem nalezy walczyć ale po co usuwać kogoś kto i tak nie zostanie odbity. Ameryka nie pertraktuje z terrorystami.


Dla mnie egzekucja Saddka to wchodzenie do dupy irakijczykom ponieważ maja za złe amerykański atak. To coś w rodzaju przebłagania. Ameryka (w sesie macki amerykanskie w trubunale irackim) musiała go stracić bo zaakowała i teraz musi pokazać bo inaczej Irakijczycy wpadli by w slepą furię a Ameryka nie mogłaby sie wybielić . Pie**** Amerykę a Busha prosto w ucho.
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Post autor: AC »

Aha, to przepraszam, nie wiedziałem, że to prywatna dyskusja Yacka i Szelmona utrzymywana na iście fascynującym dla wszystkich poziomie. Jesteście kompletnie zamknięci na racjonalne myśli. Wolicie wyzywać mnie od głupków, bo sami niewiele macie do powiedzenia, nie wiecie co to kultura, ani wiedza. Być może udajecie tylko, ale nie sądzę. A propo kultury zacytuję wam słów kilka znanych i ogólnie lubianych fikcyjnych postaci:

Connor i Murphy chwilę przed egzekucją na mafijnym przywódcy, słowa krzyczane do zebranego tłumu:
Connor: Now you will receive us.
Murphy: We do not ask for your poor, or your hungry.
Connor: We do not want your tired and sick.
Murphy: It is your corrupt we claim.
Connor: It is your evil that will be sought by us.
Murphy: With every breath, we shall hunt them down.
Connor: Each day we will spill their blood, 'til it rains down from the skies.
Murphy: Do not kill. Do not rape. Do not steal. These are principles which every man of every faith can embrace.
Connor: These are not polite suggestions, these are codes of behavior, and those of you that ignore them will pay the dearest cost.
Murphy: There are varying degrees of evil. We urge you lesser forms of filth, not to push the bounds and cross over, in to true corruption, into our domain.
Connor: For if you do, one day you will look behind you and you will see we three, and on that day you will reap it.
Murphy: And we will send you to whatever god you wish.

Początkowa scena na Mszy Świętej:
Monsignor: We must always fear evil men. But there is another kind of evil that we must fear the most, and that is the indifference of good men.
Connor: I do believe the monsignor's finally got the point.
Murphy: Aye.

Święci z Bostonu przed egzekucją zawsze odmawiają modlitwę:
Connor, Murphy: And shepherds we shall be, for thee my Lord for thee, Power hath descended forth from thy hand, that our feet may swiftly carry out thy command, we shall flow a river forth to thee, and teeming with souls shall it ever be. In nomine patris, et filii...
[they cock their guns]
Connor, Murphy: ...et spiritus sancti.
[blam]
Większość cytatów można znaleźć na tej stronie: http://www.garnersclassics.com/qsaints.htm


Drugim ciekawym filmem o tej tematyce jest film pod tytułem "Man on Fire". Dziewczynka zostaje porwana przez złych ludzi, a policjanci z wydziału porwań rozpoczynają strzelaninę, żeby ukraść pieniądze z okupu. Później wychodzi na jaw cały spisek, ale zanim do tego dochodzi główny bohater rozmawia z mamą dziewczynki:
Lisa: What are you gonna do?
Creasy: What I do best. I'm gonna kill 'em. Anyone that was involved. Anybody who profited from it. Anybody who opens their eyes at me.
Lisa: [Whispering] You kill 'em all.
Dobro i Zło, tak ciężko dziś dla większości określić co jest dobrem, a co jest złem. Wiadomość ta dawniej była fundamentem naszego jestestwa, teraz ten fundament został skorumpowany. Niszczyciele przedarli się ze swoimi plugawymi "ideami" w XVIII wieku. Apokaliptyczne wizje coraz częściej sięgają do przesłań, które daje nam historia. Pieniądz zniszczył Republikę Rzymską, a same ostatnie lata Republiki zniszczyły również i Dominat Zachodniorzymski pół tysiąclecia później. Obwołanie Konstantyna Wielkiego Pomazańcem Bożym przyniosło zagładę na jego miasto - na Konstantynopol ponad tysiąc lat później. Drobna utarczka, kilka słów za dużo - kamień, który powoduje lawinę wydarzeń. Jedną z takich apokaliptycznych wizji, coraz bardziej realną dla przemian w tym świecie jest wypowiedziana ustami Franka Castle (kolejnej postaci zabijającej w imię dobra):
Frank: "Once upon a time there was a bunch of evil fucks. Hardly anyone knew, because they were so good at keeping it quiet, but these particular evil fucks owned the world. And they made the world a cruel and terrible place. They ran the great industries that poisoned the air. Their businesses turned whole countries into slaves. The money they made could have fed and healed the population of the earth twice over, but all that they could think to do with it was hoard it. They got away with it by being expert salesmen. These were men who could sell anything to anyone. They made puppets out of presidents and started wars for profit. Eventually, they came to believe that there was nothing that they couldn’t do. And so one day… inevitably… they pushed the planet’s luck too far."


Co więcej, 10 Przykazań Bożych nakazuję zabijanie ludzi, którzy nie przestrzegają ich. Interpretacja kto bardzo przekracza, a kto nie jest różna, ale uważano, że za "Nie morduj" można było dać komuś karę śmierci jeśli nie przestrzegał. To właśnie nie tak dawno temu przeciwnicy kościoła zaczęli wrzeszczeć, że "Nie zabijaj" oznacza też anulowanie Kary Śmierci.


No i jest jeszcze sprawa Slobodana Milośević'ia, tak zwani "europejscy obrońcy życia" skazali go na śmierć, za to że nie mogli mu nic udowodnić, a gdyby on wyszedł to by się głośno zrobiło o ich nowym Kosowskim korytarzu narkotykowym. No i są oczywiście jeszcze rzesze użytecznych idiotów, którzy przytakują górnolotnym zdaniom "elit", które są tylko przykrywką ich interesów.


Na koniec - wczoraj dokonano rzeczy sprawiedliwej. Wreszcie zrobiono coś DLA ludzkości, a nie przeciwko jak do tej pory. Ścierwo Saddama wędruje do piachu, a Nowy Rok rozpocznie się bez jednego z najgorszych ludzi XXI wieku. I dlatego można się radować. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:




ps. swoją drogą czy wiedzieliście, że Liga Północna, wcześniejszy koalicjant Berlusconiego z Włoch, która jako pierwsza w Europie wyraziła swoją radość ze śmierci Saddama Husajna (potępiona m.in. przez TVN24, określona mianem "ksenofobicznej" i "nacjonalistycznej") współpracuje w Europarlamencie z PiS i irlandzkim Fianna Fail (Eamon de Valera był z tej partii, Żołnierze Przeznaczenia tworzyli niepodległość Irlandii w XX wieku)?



ps2. Yacek odwal się od mojego moderowania, mam swoje podforum i tylko tam jestem moderatorem jakbyś niezauważył; zastanów się czasem zanim coś napiszesz - zresztą jakoś nikt nie narzeka, że źle moderuję
Obrazek
Yacek
Marynarz
Marynarz
Posty: 343
Rejestracja: wtorek, 10 stycznia 2006, 17:54
Numer GG: 6299855
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Yacek »

[CIACH!]

Bez komentarza.
Jest właśnie ta złowroga pora nocy,
gdy poziewają cmentarze i piekło
Zarazę rozpościera. Oto mógłbym
Chłeptać dymiącą krew i spełnić czyny,
Których dzień nie zniósłby...
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Co więcej, 10 Przykazań Bożych nakazuję zabijanie ludzi, którzy nie przestrzegają ich. Interpretacja kto bardzo przekracza, a kto nie jest różna, ale uważano, że za "Nie morduj" można było dać komuś karę śmierci jeśli nie przestrzegał. To właśnie nie tak dawno temu przeciwnicy kościoła zaczęli wrzeszczeć, że "Nie zabijaj" oznacza też anulowanie Kary Śmierci.
I to mówi osoba, która nie była bierzmowana i nie praktykuję, czyż się nie mylę AC? Jestem wierzącym i praktykującym i mogę powiedzieć tyle, że przykazanie "nie zabijaj" odnosi się do nie pozbawiania życia jednego człowieka przez drugiego, ponieważ ta wola jest zarezerwowana jedynie dla Pana Boga. Tak więc nawet zabijanie ludzi, którzy nie przestrzegają ich, jest niedozwolone - Bóg sam ukara takich ludzi na sądzie ostatecznym. Dlatego jestem przeciw Karze Śmierci, a takie głupoty na temat 10 przykazań idź popisać na forum "Szatan Mhrok Cały Rok"... :shock:

A odnośnie Twoich wypowiedzi o Saddamie Husajnie - poziom poniżej 10 lat :shock: ja nie wiem jak ludzie mogą pisać takie rzeczy na forum, przekraczając ogólnopojętą kulturę. Cieszenie się z śmierci innego człowieka, nawet jeśli był zły, to nic dobrego...
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Post autor: AC »

Różnica między nami Soul jest taka, że ja bardzo dobrze znam historię. A wierzę, każdy człowiek w coś wierzy. Miliony ludzi na całym globie cieszyły się ze śmierci Saddama Husajna, tysiące ludzi w samej Ameryce radowało się, że Fidel Castro jest umierający, łzy szczęścia milionom ludzi pociekło z oczu, że Adolf Hitler zdechł. Stworzyli Piekło na Ziemii, niewielu ludzi za nimi zapłakało, i nikt dobry.

A co do 10 przykazań, wreszcie może dotrzesz do kogoś kto ci powie prawdę, tą samą którą ja przedstawiłem. Pytałem się ludzi, którzy znają hebrajski, w oryginale tam wyraźnie stało słowo używane odnośnie morderstw, a nie kary śmierci czy zabijania na wojnie. Pozatym to wynika z logiki - ortodoksyjni Żydzi byli bardzo religijni, a kamienowanie przestępców było na porządku dziennym.

Tak jak głosi plakat, który gdzieś mam w mieszkaniu "Jeden pocisk Jeden niemiec" z czasów II Wojny Światowej, teraz to hasło można zmienić na słowa jednego ze Świętych z Bostonu "Zły człowiek = Martwy człowiek".
Obrazek
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Post autor: Deep »

Co jak co ale takich wypowiedzi t osię nie spodziewałem oO. AC jesetś pewien, że pomyliłeś forum?

Co do śmierci Saddama -> Jak dla mnie zrobili z tego zbyt wielkie wydarzenie medialne. Najpierw twierdzą, że to tylko symboliczne było i nie powinno przywiązywać się do tego tak wielkiej wagi a potem przez cały dzień, co godzinę w radiu słyszałem "Śmierć Saddama Husajna nie jest w zasadzie ważnym elementem wojny w Iraku" :roll: Zdecydujcie się kurde, radiowi. Było ważne czy nie?
ortodoksyjni Żydzi byli bardzo religijni, a kamienowanie przestępców było na porządku dziennym.
Nie było na porządku dziennym AC... Jakbyś sobie trochę poczytał to i owo o religii chrześcijańskiej to dowiedziałbyś się, że Jezus potępiał zabijanie ludzi tudzież wykonywania kary sierci. Każdy człowiek ma prawo do zycia i nikt, absolutnie niokt oprócz Boga, nie ma najmniejszego prawa go pozbawiać tego daru.

Tyle.
.
Heimdall
Bosman
Bosman
Posty: 1898
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 20:11
Lokalizacja: Asgard

Post autor: Heimdall »

Ja jestem za karą śmierci, ale to co AC napisał bardzo mi się nie spodobało. Można być zwolennikiem kary śmierci ale śmianie się w głos z tego co się stało to jest przesadą. Ja rozumiem, można być neutralnie nastawionym do czyjejś śmierci, to jest w zasadzie normalne, bo przdcież nie będziemy płakać po każdej śmierci. Można kogoś nie lubić, czy wręcz nienawidzić (tak jak AC Saddama) i z jego odejścia czerpać radość, ale czy wygłaszanie takich idiotycznych haseł jest normalne? Czy nie można swoich uczuć zachować dla siebie? Albo jeśli już chcesz nam przekazać, że się z tego powodu cieszysz, to nie możesz zrobić tego w sposób kulturalny?
...
Zablokowany