[Historia Alternatywna] Go from Justynian Empire

Zablokowany

Jak podoba ci się pomysł na grę forumową "Historia Alternatywna"?

Wspaniały :D
5
26%
Fajny.
6
32%
Może być.
3
16%
Nie podoba mi się.
0
Brak głosów
Do bani :P
0
Brak głosów
Gdzie są fistaszki?
5
26%
 
Liczba głosów: 19
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

[Historia Alternatywna] Go from Justynian Empire

Post autor: Phoven »

Podobne gry "Historia Alternatywna" znajdują się na wielu forach, głównie o tematyce historycznej.
Gra polega na tworzeniu zarysu alternatywnej historii. Zaczynamy od roku 565 (śmierć Justyniana Wlk.). Oczywiście jak historia się potoczy to już wasza sprawa, oczywiście pamiętając o poniższych sprawach:
:arrow: Historia powinna się toczyć w miarę realnie, tzn. z zachowaniem zdrowego rosądku i logiki wydarzeń.
:arrow: Nie faworyzujemy jednego państwa! To jest Historia Ogólna!
:arrow: Na razie zaczynamy w Europie lecz później obszar działań może się powiększyć (pierwsze pare setek piszmy lepiej tylko Europę)
:arrow: Posty nie muszą być strasznie rozbudowane ale kilkuzdaniowe wypowiedzi nie bedą brane pod uwagę
:arrow: Starajmy sie nie popełniac błedów :P
:arrow: Mapa obowiązkowa nie jest, ja ktoś chce moze ją zrobić, jeśli nie - to nie :)
:arrow: Piszemy jednego posta dziennie
:arrow: Jeden post może NAZWYŻEJ obejmowac okres 100 lat!

No to zaczynamy, wszelkie ptania prosze kierowac w tym temacie, na PW, na GG bądź założyć specjalny temat na komentarze.

Na początku zamieszczam mapę Europy ad. 565 Historia do tego okresu jest taka jaką znamy z książek.
Obrazek
1.Król. Wizgotów
2.Król. Swebów
3.Ces. Bizantyjskie
4.Ludy Afryki
5.Baskowie
6.Król. Franków
7.Celtowie
8.Mercja
9.Northumbia
10.Wessex
11.Essex
12.Germanie
13.Bałtowie
14.Państwo Perskie
15.Słowianie
16.Longobardowie
17.Awarowie
18.Ugurofinowie
19.Ludy Stepów


Teraz czas na historię alternatywną(najlepiej pisać ją kursywą:
Po śmierci Justyniana Ces. Bizantyjskie rozpadło się na trzy części. Afryką, Płd. Hiszpanią i Italią władał Eler I który reaktywował Królestwo Wandalów. Egiptem, Trylipolitanią i Azją Mniejszą władał Desakar mianując się Cesarzem Egiptu. Natomiast na bałkanach i Turcji rządził Paweł II cesarz bizantyjski. Jednak nie utrzymali oni swych posiadłości długo. Wizgoci zajęli całą Hiszpanię (w roku 582) oprócz ziem Basków którzy stworzyli własne królestwo (578). Oprócz tego ruszyli na płn Afrykę. Dotarli aż Cezeraeji gdzie zostali jednak odparci przez Kada Bojownika, syna Elera I aż do Ceuty gdzie zawarto pokój (584). Jednak nie był to koniec kłopotów król Wandalów. Podczas wojny Tarenckiej Bizancjum zajęło południowe i środkowe włochy, Frankowie zaś północne (wojna trwała od roku 583 do 591). Pokój w Europie trwał aż do roku 600 kiedy to Frankowie zajęli Bretanię i rozpoczęli wojnę z Longobardami. Którzy to w roku 581 zajęli Ilrię od Bizancjum i podbili Awarów w roku 592. Podczas wojny z Frankami Longobardowie zajęli kawałek Itali. W tym samym czasie Wizgoci zajęli Balleary. Jednak z powodu wycięczenia Król. Wandalów nie zareagowało. Oprócz tego Northumbia zjednoczyła królestwa anglosaskie jako Król. Angli oraz podbiła Kornwalię (605).
W 622 roku Słowianie zajęli równiez płn. część Łaby. W odpowiedzi Frankowie zajęli drugą część rzeki. Ponadto południowi słowianie zaczęli docierać w głąb państwa Longobardów i Bizancjum (630). Germanie zaś parli coraz bardziej na północ. Nastąpiła wówczas również wzmożona aktywność ludów stepów, zaczęły one ruszać w stronę Persji. Do roku 640 nowo powstały Kalifat Arabski zajął całę Ces. Egiptu i Persję zatrzymując się w Tarsie w Bizancjum i na terenach Król.Wandalów. W 645 wybuchł wielki bunt chłopski w Królestwie Franków, co osłabiło państwo i dzięki czemu Słowianie zajęli nowe tereny. Bizancjum zaś w 649 zajęło cały obszar wokół morza Azowskiego i odzyskało kawałek ziem od Słowian.

Obrazek
1.Król. Wizgotów
2.Król. Basków
3.Król. Franków
4.Słowianie
5.Król. Wandalów
6.Ludy Afryki
7.Germanie
8.Ces. Bizantyjskie
9.Longobardowie
10.Ugurofinowie
11.Kalifat Arabski
12.Ludy Stepów
13.Król Anglii
14.Celtowie
15.Bałtowie

***
No to chyba wiecie o co chodzi :) Czas pisać! :D
DO MODKÓW I ADMINÓW: HA jest grą forumową, przez co wy często rozumiecie "nabijacza postów". Tymczasem żeby stworzyć chociaż jeden post tutaj trzeba "trochę" pracy. Tak więc pozwólcie póki co isnieć temu tematowi :)
Pavciooo
Kok
Kok
Posty: 1245
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:22
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

Post autor: Pavciooo »

Moim zdaniem pomysł moze być, ale jakoś bardzo mnie nie przekonuje. Np co do przedstawionej przez Ciebie sytuacji wydaje mi się ona nierealna, gdyż słowianie nie byli wkońcu państwem tylko ogólnie ludem, który jednak nie był na tyle zorganizowany by poprowadzić ekspansję na tereny Niemiec...

Ale to moja opinia i mogę się mylić ;) :P
I tak nikt tego nie czyta...
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Post autor: Phoven »

Pavciooo, Słowianie nie byli zorganizowanym państwem to fakt, lecz pomimo to (a moze dzięki temu) odnosili zwyciestwa nad zorganizowaną armią za pomocą: zasadzek, partyzatki, pułapek i mnóstwa innych rzeczy które powinieś mieć w swojej osobistej szafce na skarpetki firmy Bajzel zoo ;) A serio: Akurat jeśli chodzi o atak słowian na Franków i Bizancjum to odbywał się on również w historii realnej (co więcej, słowianie odnosili większe sukcesy niż tu przedstawiłem!). Something else? ^^
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Post autor: AC »

Te wszystkie typy ataku to fajnie, ale to nie była taktyka która pozwała przejmować całe miasta niemieckie lub chociażby je utrzymać :P
Obrazek
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Post autor: AC »

Nikt więcej nie interesuję się tym tematem? Jeśli nie to proszę o skasowanie tego konkretnego posta, a cały temat przenieść do archiwum offtopicu...

To jest ciekawe do dyskusji... przynajmniej moim zdaniem (wiem, że to będzie drugi post pod rząd, ale nie chce kasować poprzedniego żeby nikt nie mówił że kiedyś się nim nie interesowałem).
Obrazek
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Post autor: Eglarest »

o kurde jakim cudem mnei taki ciekawy temat ominął toż to abrdzo ciekawe i mozna by to ruszyc cos mi o przypomina zdeczka ANNO albo Historice :) moze byc ciekawe
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Post autor: Phoven »

A ja proponuje to usunać :) Jeśli byłoby jakieś zainteresowanie użytkowników takowym sposobem nabijania postów, bardzo nproszę spróbuje wydębić cos nowego, ale tutaj proszę ze względu na to że sam się wstydzę tego co napisałem. Ale wiadomo - człowiek młody to i głupi jest.
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Post autor: Perzyn »

Jak dla mnie wspaniałe. Chętnie coś pokombinuje jeśli się rozkręci. Z kumplem sami wymślaliśmy historie alternatywną, ale taką bardziej absurdalną. Związek Socjalistycznych Republik Rzymskich i jego duchowi spadkobiercy Imperium Frankońskie eksportujące komunizm na wschód....
Niphred
Szczur Lądowy
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 26 lipca 2010, 23:21

Re: [Historia Alternatywna] Go from Justynian Empire

Post autor: Niphred »

Około roku 659 słowianie zajmują półwysep jutlandzki w miejsce germanów. Celtowie pod wodzą Pen Bedwyra zdobywają północne ziemie król. Anglii. Anglicy (czy raczej Normanowie) zwracają się o pomoc do króla Franków. Ten jednak odmawia pomocy, gdyż nie widzi w tym żadnego interesu. Jak podają kroniki Angielskie: W roku pańskim 685 barbarzyńskie wojska Celtów zdobyły Kornwalię, król zaś poległ bezpotomnie. W obliczy braku wodza kraj dzieli się i panuje w nim chaos. Celtowie wykorzystują to prowadząc udaną kampanię przeciwko anglikom. W końcu król Franków zwabiony wizją osadzenia na tronie swego młodszego syna Ludwika. Udaje mu się obronić południowo-wschodni fragment wyspy i jako włodarza zgodnie z planem pozostawia Ludwika.
W roku 701 jeden z władców Longobardów decyduje się przyjąć chrzest. Powstaje Królestwo Nowej Ilirii.
Ugrofinowie po długich i ciężkich zimach w latach 692-700 rozpoczynają migrację na południe kosztem słowian i bałtów. Wskutek tego Bałtowie uciekają na południe wbijając się w ciało słowiańskie. Pojawia się wyrażna różnica pomiędzy słowianami ze wschodu i zachodu. Słowianie zachodni dysponują lepszą techniką i systemem sprawowania władzy. Już tylko mały krok dzieli ich od założenia pierwszego państwa. Tymczasem słowianie wschodni zwani Antami nie przyjmują kultury zachodniej czy południowej. Żyją tradycyjnie, co powoduje zacofanie kulturowe. Jest to powodem wyparcia ich z południa przez Ces. Bizantyjskie.
1.Król. Wizgotów
2.Król. Basków
3.Król. Franków
4.Słowianie Zachodni
5.Król. Wandalów
6.Ludy Afryki
7.Germanie
8.Ces. Bizantyjskie
9.Longobardowie
10.Ugurofinowie
11.Kalifat Arabski
12.Ludy Stepów
13.Król Anglii
14.Celtowie
15.Bałtowie
16. Królestwo Nowej Ilirii
17. Antowie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Zablokowany