Która rasa jest najstarsza?

Zablokowany

Jaka rasa była pierwsza?

Krasnoludy
44
26%
Elfy
59
35%
inna rasa (jaka?)
67
39%
 
Liczba głosów: 170
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Która rasa jest najstarsza?

Post autor: BAZYL »

Jak wiadomo krasnoludzcy mędrcy i efi filozofowie od wiekó prowadza spór na tematy która rasa jest najstarsza. Oczywiście jest to spór sztuczny i ciągnięty na siłę, bo wszyscy wiedzą że najstarsze są reptilliony, ale mimo wszystko prosze Was o wypowiadanie się w tej kwestii...

(nie rozdrabniajmy sie na systemy - to ogólna dyskusja)
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Jak juz chyba zdążyłem zasygnalizować najstarsza rasą są oczywiście rozumne jaszczury zwane reptillionami. Ta szlachetna rasa powstałą jeszcze zanim narodziły się drzewa (z których jak wiadomo zrodziły sieelfy) i jak ziemia pokryta była skałami, bez krzyny minerałów, które wzynaczaja sens życia krasnoludów.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Asthner
Tawerniany Bard
Tawerniany Bard
Posty: 544
Rejestracja: piątek, 13 sierpnia 2004, 22:06
Numer GG: 4825300
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Asthner »

Pierwsi byli bogowie... ;P
Peace was a lie, there was only passion. It gave me power, too much power to comprehend. Thus no victory was possible - only void remained. Yet my chains are broken and through the Force I'm free.
There is something to be learnt about irony here.
Lord of Dorkness
Marynarz
Marynarz
Posty: 175
Rejestracja: sobota, 30 października 2004, 16:41
Lokalizacja: 24 & 1/2 century
Kontakt:

Post autor: Lord of Dorkness »

Jeśli chodziło ci o rozumnie jaszczury które były pierwsze chciałeś chyba powiedzieć smoki. :P
Kamil Master
Majtek
Majtek
Posty: 86
Rejestracja: sobota, 18 grudnia 2004, 22:32
Lokalizacja: z Warhammera prosto z Altdorfu
Kontakt:

Post autor: Kamil Master »

ja mysle że to jaszczury i smoki
ale no cóz każde zwierze lub stworzenie z czegoś ewoluowało czy to też sie liczy :?:
dsadfga_atadf_a
Mat
Mat
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:26
Lokalizacja: zz...zzz... Zasnąłem (:
Kontakt:

Post autor: dsadfga_atadf_a »

no fakt dla mnie tesh najpierw byli bogoie :) ale jesli chodzi o elfy i krasnoludy to wydaje mi sie ze wczesniej byli ci drudzy poniewaz oni sa tacy prymitywni i wogole :P typowi seniorzy.. a elfy to co innego oni wydaja sie bardziej wspolczesni. :)
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Mówimy o rasach takich jak "teraz" czyli które pojawiły sie wcześniej w formie "końcowej" go jak będziemy sie zagębiać w ewolucje to wyjdzie nam, ze efy pochodzą od muszki owocówki, a krasnoludy od żuczka gnojowego, które to miały wspólnego przodka...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Darkelfft
Marynarz
Marynarz
Posty: 199
Rejestracja: piątek, 10 grudnia 2004, 19:46
Lokalizacja: z miejsca, gdzie mnie nogi zaniosły ( ostatnio trakt między Mantarem a Skulldust)
Kontakt:

Post autor: Darkelfft »

A kto wie skąd i kiedy narodziły się niziołki. One może się ukrywały, aby nie szpanować, że były pierwsze??? A tak bardzej z sensem przypuszczam, że elfy zeszły z drzew mniej więcej wtedy, gdy krasnale wystawiły głowy z norek :D .
Pałętam się tam i tu, zabijając rzezimieszków, cwaniaków, złodziei, oczyszczam arenę, pałętam się po lesie w nocy, bo jestem niezniszczalny Skrytobójca 10 poziomu :D...
Otchłań
dsadfga_atadf_a
Mat
Mat
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:26
Lokalizacja: zz...zzz... Zasnąłem (:
Kontakt:

Post autor: dsadfga_atadf_a »

hehe jak bedziemy tak gdybac to ta dyskusja sie nigdy nie skonczy :-) bogowie byli piersi (o)(o) :wink: a potem powstaly wszystkie rasy naraz ;) to jedyna sluszna wypowiedz :D
Waltos
Mat
Mat
Posty: 438
Rejestracja: czwartek, 25 listopada 2004, 19:53
Numer GG: 6635964
Lokalizacja: tu

Post autor: Waltos »

Pierwszy był szronowy olbrzym Ymir... wg. mitologii skandynawskiej.
żyję
Narmo
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 386
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 14:56
Numer GG: 5450570
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kraków
Kontakt:

Post autor: Narmo »

najbardziej klasyczne ujecie sprawy

wszyscy wiedza ze "Na poczatku byl Eru" :P

potem byli ainurowie

a elfy jako Pierwsze dzieci Illuvatara obodzily w okolicach Cuivienen...

krasnoludy to jeden wieliki przekret, zrobine na boku... jesli dobrze pamietam afera jakas z tego byla... :D
"jestem dzbanem pełnym żywej i martwej wody, starczy, bym się lekko nachylił, a cieką ze mnie same piękne myśli, (...) tak więc właściwie nawet nie wiem, które myśli są moje i ze mnie, a które wyczytałem" B. Hrabal
Terion
Marynarz
Marynarz
Posty: 174
Rejestracja: środa, 24 listopada 2004, 11:55
Lokalizacja: Menzoberranzan
Kontakt:

Post autor: Terion »

Pierwszą rasą żeczywiście były jaszczurki póżniej elfiki-fafiki, jednak karły z gór były pierwszą prawdziwie inteligentną rasą, bo jak jaszczurki (żadnej inteligentnej nie spotkałem), elfiki do dziś nie zeszły z dzew więc według teori ewolucji są o stopień niżej od krasnali :twisted:
Lord of Dorkness
Marynarz
Marynarz
Posty: 175
Rejestracja: sobota, 30 października 2004, 16:41
Lokalizacja: 24 & 1/2 century
Kontakt:

Post autor: Lord of Dorkness »

A nie możemy się zgodzić na koncepcje, że obie te rasy zostały stworzone w tym samym czasie? :roll:
Darkelfft
Marynarz
Marynarz
Posty: 199
Rejestracja: piątek, 10 grudnia 2004, 19:46
Lokalizacja: z miejsca, gdzie mnie nogi zaniosły ( ostatnio trakt między Mantarem a Skulldust)
Kontakt:

Post autor: Darkelfft »

Niestety nie, to by było zbyt dyplomatyczne :D . Wolę ( wolimy) mniej pokojowe rozwiązania ( dawać topory, wtedy przekonamy się kto jest najstarszy :D )
Pałętam się tam i tu, zabijając rzezimieszków, cwaniaków, złodziei, oczyszczam arenę, pałętam się po lesie w nocy, bo jestem niezniszczalny Skrytobójca 10 poziomu :D...
Otchłań
Khazar
Mat
Mat
Posty: 574
Rejestracja: niedziela, 12 września 2004, 18:03
Kontakt:

Post autor: Khazar »

Tak naprawdę to najstarsi są Atlantydzi ;-).
Obrazek
Lord of Dorkness
Marynarz
Marynarz
Posty: 175
Rejestracja: sobota, 30 października 2004, 16:41
Lokalizacja: 24 & 1/2 century
Kontakt:

Post autor: Lord of Dorkness »

Ale właściwie rozpatrujemy teorie ewolucjonizmu czy kreacjonizmu? :P
Bo jeśli ewolucja to gady były pierwsze i basta! :P
Khazar
Mat
Mat
Posty: 574
Rejestracja: niedziela, 12 września 2004, 18:03
Kontakt:

Post autor: Khazar »

Znaczy jeśli chodzi o to, która rasa była pierwsza, to w różnych systemach zaistniały najpierw różne rasy. W Faerunie na początku pojawiło się (równolegle) 5 ras, zwanych "Rasami stwórców". Były to:
:arrow: Jaszczurza rasa (przodkowie nag, reptilionów, troglodytów i podobnych im stworzeń)
:arrow: Smoki
:arrow: Wodni zmiennokształtni (do dziś przestrwali z nich jedynie locathahowie i doppelgangery)
:arrow: Leśna rasa (przodkowie chochlików)
:arrow: Ludzie
W innych systemach (najczęściej autorskich) pierwsi byli ludzie, którzy potem przeobrazili się w inne rasy. Jest mnóstwo systemów, których światy mają zupełnie odmienną historię. Tak więc nie da się znaleźć uniwersalnego rozwiązania dla tego problemu.
Obrazek
Zablokowany