Co myślicie o reklamach na TRPG?

Co myślicie o reklamach na TRPG?

Popieram!
24
29%
Jestem przeciw, ale jak mają pomóc utrzymać TRPG to zgoda...
56
67%
Jestem zdecydowanie przeciw!
3
4%
 
Liczba głosów: 83
borg
SuperTechTawerniak
SuperTechTawerniak
Posty: 349
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 01:32
Numer GG: 115125
Lokalizacja: Rawicz/Wrocław
Kontakt:

Re: Co myślicie o reklamach na TRPG?

Post autor: borg »

Jakiś czas temu poprosiliśmy ludzi o składkę, proponując w bonusie konta email:
http://tawerna.rpg.pl/index.php?id_nowosc=2740

Od tej pory takie coś leży na www:
http://tawerna.rpg.pl/hosting.php

Zgadnijcie ile osób postanowiło się zrzucić? 8)

Potem, próbowaliśmy sami znaleźć reklamodawców na zwykłe bannery, BAZYL rozesłał propozycje, gdzie się dało - również bezskutecznie.

Zaczęliśmy mocno reklamować reklamę u nas... i nic.

Także, sami widzicie - nie żebyśmy nie próbowali :)

Z uwagi na dobre wyniki ankiety, które i nas zaskoczyły, podjęliśmy odpowiednie kroki prawne w celu zamontowania u nas reklam. Nie ma co się łudzić - nie sądzimy, że będą one non stop aktywne z uwagi na dość specyficzny profil Tawerny - także nie musicie się martwić, że nas zaleją ;)
Canaris
Majtek
Majtek
Posty: 82
Rejestracja: czwartek, 6 września 2007, 11:10
Numer GG: 4053357

Re: Co myślicie o reklamach na TRPG?

Post autor: Canaris »

Nie kumam po co ta ankieta ? Wiadomo że ludzie traktują reklamy jako zło konieczne a bez nich nie da sie prowadzić działalności i tyle . Chociaż było by 100% przeciwko reklamom to one i tak zostaną .
A gdy Aleksander ujrzał ogrom swego imperium , gorzko zapłakał albowiem nie było już nic do podbicia .
Obrazek
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Co myślicie o reklamach na TRPG?

Post autor: Deep »

@up: No wiesz. Mamy tutaj dużo ludzi i wprowadzanie takich zmian lepiej poprzedzić ankietą, żeby przynajmniej uprzedzić i żeby nikt się nie pluł, że nie było uzgodnione. Tak jak to było z wyłączeniem licznika.
.
Canaris
Majtek
Majtek
Posty: 82
Rejestracja: czwartek, 6 września 2007, 11:10
Numer GG: 4053357

Re: Co myślicie o reklamach na TRPG?

Post autor: Canaris »

Reklamy są jak wojna , prostytucja czy choroby . Nie da sie ich zlikwidować trza sie nauczyć z nimi żyć . Po wynikach ankiety widać że ludzie nie lubią reklam ale gorzej nie lubią myśli o tym że można by stracić tak dobrą strone jak tawerna . :)
A gdy Aleksander ujrzał ogrom swego imperium , gorzko zapłakał albowiem nie było już nic do podbicia .
Obrazek
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Co myślicie o reklamach na TRPG?

Post autor: BAZYL »

Gdyby było 100% odpowiedzi na nie, to pewnie byśmy reklam nie zamontowali... Archiwum TRPG na SMS-y, to też był jeden z pomysłów ;)
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Nekonushi
Bombardier
Bombardier
Posty: 890
Rejestracja: piątek, 22 września 2006, 10:04
Numer GG: 10332376
Skype: p.kot.l.
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Co myślicie o reklamach na TRPG?

Post autor: Nekonushi »

Argh to boli, wysłać SMS-a za każdym razem kiedy się chcę podlizać polonistce, że "a psze pani, bo moje artykuły są w takiej jednej gazetce internetowej" 8)
Obrazek
Obrazek
Czerwona Orientalna Prawica
Mekow
Bosman
Bosman
Posty: 1784
Rejestracja: niedziela, 28 maja 2006, 19:31
Numer GG: 0
Lokalizacja: A co Cię to obchodzi? :P

Re: Co myślicie o reklamach na TRPG?

Post autor: Mekow »

Jestem przeciwko - nie lubię reklam. Aczkolwiek nie wyobrażam sobie jak by to było bez Tawerny. Zatem głosuję na opcję nr 2.
Ostatnio bardzo mało sesji się tu gra... ciekawe dlaczego?
Odnosi się wrażenie, że to forum wymiera :?





Ostatnio edytowano piątek, 30 luty 2012, 14:76 przez Mekow, łącznie edytowano 28 razy
Ouzaru

Re: Co myślicie o reklamach na TRPG?

Post autor: Ouzaru »

Jestem za składką, reklamom mówię stanowczo NIE... ale jak nie będzie innego wyjścia... BAZ, Ty chyba pamiętasz, jak z fds'em się składaliśmy? Myślę, że teraz to także nie byłoby większym problemem. A o nowej składce nic nie wiedziałam, rzadko zaglądam do działów innych niż SESJE :oops:
Dlatego jestem za Falką. Jej propozycja wydaje mi się najlepszym rozwiązaniem.
Kruk
Majtek
Majtek
Posty: 126
Rejestracja: sobota, 17 lutego 2007, 23:28
Numer GG: 5250226
Lokalizacja: Trochę tu, więcej tam

Re: Co myślicie o reklamach na TRPG?

Post autor: Kruk »

Nie napiszę niczego odkrywczego-nie lubię reklam, ale jeśli są one niezbędne, popieram. To bardziej sprawiedliwe rozwiązanie, niż comiesięczne wykładanie kasy przez tawernianych redaktorów.
Sex, Drogen und Industrial
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co myślicie o reklamach na TRPG?

Post autor: fds »

W zasadzie nie wiem po co się wypowiadam. Moje stanowisko co do reklam, zbierania pieniędzy i wydawania ich na konkretne cele administracja zna. Tak samo jak Falka, mówię NIE debilnym reklamom na tawernie. Pieniądze spokojnie można by uzyskać poprzez zwykłe udostępnienie konta i prośbę o wpłaty. Jednak skoro niektórzy uważają to za "żebranie" _-_ to trudno. Ja nie mam problemów z takimi "kompleksami" i od pewnego czasu mi to po prostu zwisa. Tak więc z poziomu zwykłego użytkownika, jak reklamy zaczną mi zbytnio przeszkadza to po prostu sobie pójdę.

PS: Zastanawiają mnie głupie wypowiedzi w stylu "reklamy się przydadzą bo jest z nich kasa, a moja przeglądarka i tak je zablokuje, więc będzie wilk syty i owca cała". Przecież jeśli wszyscy zablokują reklamy to nie będzie z nich ani grosza. Więc jeśli ktoś głosuje "za" to niech potem za każdym razem solidarnie w nie klika, zamiast blokować. Inaczej będzie zwykłym hipokrytą.
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Co myślicie o reklamach na TRPG?

Post autor: BAZYL »

Profesjonalna kampania reklamowa polega na liczeniu liczby odsłon reklamy tj. strony ze skryptem reklamowym. Liczba klików czy wyświetleń grafiki nie ma tu nic do rzeczy.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co myślicie o reklamach na TRPG?

Post autor: fds »

BAZYL pisze:Profesjonalna kampania reklamowa polega na liczeniu liczby odsłon reklamy tj. strony ze skryptem reklamowym. Liczba klików czy wyświetleń grafiki nie ma tu nic do rzeczy.
Dzięki adblockowi Twoją reklamę odsłonię raz, w momencie jak będę ją dodawał do filtrów. Blokowanie nie polega na zwykłym "niewyświetlaniu" grafiki. Więc jeśli to nie będzie działało na zasadzie zliczania odsłony samej tawerny (co by było imo głupie) to mamy sytuację o której mówiłem. A więc każdy kto głosuje za reklamą i jednocześnie będzie ją blokował jest hipokrytą.

PS: Warto przeczytać
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Co myślicie o reklamach na TRPG?

Post autor: BAZYL »

Nie wiem co blokuje adblock, bo raz że go nie używam (Opera ma swój skrypt blokujący), a dwa że to nie ma znaczenia. Mamy tyle odwiedzin miesięcznie, że zakładając że kazdy user forum zablokuje te reklamy i one nie będą wliczane w odsłony (a jakoś nie sądzę, żeby to blokowało cały skrypt, choć może), to i tak wystarczy nam ta liczba któa pozostanie.

Co do datków to trochę się rozglądałęm po "żebrzących" stronach i jakoś zwykle są problemy z zebraniem całości kwoty opłaty za serwer. Stąd rekalmy.

Jeśli komuś reklamy przeszkadzają - może je zablokować, jego sprawa. Ważne że nie robi dymów i nie prowadzi świętej wojny przeciwko czemuś co i tak zablokuje - bo to jest dla mnie hipokryzja.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Canaris
Majtek
Majtek
Posty: 82
Rejestracja: czwartek, 6 września 2007, 11:10
Numer GG: 4053357

Re: Co myślicie o reklamach na TRPG?

Post autor: Canaris »

Poza tym jak jest reklama a nie chcesz jej oglądać to skocz do kibelka żeby sie później nie odrywać od fascynującej lektury . :))
A gdy Aleksander ujrzał ogrom swego imperium , gorzko zapłakał albowiem nie było już nic do podbicia .
Obrazek
Misiek
Szczur Lądowy
Posty: 8
Rejestracja: czwartek, 13 września 2007, 08:25
Numer GG: 7515577

Re: Co myślicie o reklamach na TRPG?

Post autor: Misiek »

Reklamom stanowcze tak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Z zysku z reklam pieniądze mogą pójść nie tylko na nowy serwer, ale również na wiele innych rzeczy. Np. można by wynagradzać najbardziej aktywnych redaktorów z Tawerny. Fajnie byłoby, gdyby te reklamy były związane z Fantastyką(sklepy, konkursy, konwenty). Ale jesli będą inne to się nie obrażę. Może nawet zyski z reklam będą tak duże, że Tawerna RPG wyjdzie drukiem. I tego wam życzę!
Pozdrawiam
Michał Małysa
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Co myślicie o reklamach na TRPG?

Post autor: BAZYL »

Reklamy mogą się pojawić już niebawem, jednak zanim to nastąpi, możliwe, że będzie wyskakiwało okno z badaniem Megapanel PBI/Gemius. I taka prośba, żeby poświęcić kwadrans na wypełnienie ankiety - to pozwoli nam poznać profil przeciętnego użytkownika Tawerny. To będzie przydatne dla reklamodawców, ale i nam się przyda, przy okazji 50 numeru mieliśmy podobną ankietę, teraz zbliża się 100, więc będzie fajna możliwość porównania jak zmienili się czytelnicy TRPG.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Nekonushi
Bombardier
Bombardier
Posty: 890
Rejestracja: piątek, 22 września 2006, 10:04
Numer GG: 10332376
Skype: p.kot.l.
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Co myślicie o reklamach na TRPG?

Post autor: Nekonushi »

... szczerze? Mnie reklamy w ogóle nie przeszkadzają, przeciwnie - jeśli nie są to pop-upy to czasem nawet dobrze jest poczytać. A jak mają pomóc Tawernie... to dwa razy tak :D
Obrazek
Obrazek
Czerwona Orientalna Prawica
Zablokowany