Tawerniany RSS

krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: krucaFuks »

Dla wszystkich uzytkownikow Firefoxa:
polecam dodatek Sage do czytania feedów. Miły, bardzo funkcjonalny, spore możliwości konfiguracji, spolszczony. Bije na głowe czytnik Opery i wiekszość innych. Obsługuje grafike w feedach. Zaawansowana wyszukiwarka feedów na stronie. integracja z technorati (mniam).

tech PS. Kompletnie nie wiem juz o co chodzi, ale feed po zapisaniu na dysk sie normalnie otwiera z file:\\ ;-| Może jakoś dziwnie go serwer podaje? to możliwe? trzeba by sprawdzić z innego serwera.
Obrazek Obrazek
kL

Post autor: kL »

krucaFuks pisze:Dla wszystkich uzytkownikow Firefoxa:
polecam dodatek Sage do czytania feedów. Miły, bardzo funkcjonalny, spore możliwości konfiguracji, spolszczony. Bije na głowe czytnik Opery i wiekszość innych. Obsługuje grafike w feedach. Zaawansowana wyszukiwarka feedów na stronie. integracja z technorati (mniam).
Zainstalowałem i mam wrażenie, jakbyś pisał o innym rozszerzeniu, niż Sage 1.3.6, który mi się trafił.
Nie pokazuje zawartości feedu poza tytułami (najwyżej w tooltipie, ale bez linków i formatowania).
Probowałem zobaczyć jak sobie radzi z grafiką - jakoś niebardzo. Dopiero za którymś podejściem wyświetlił mi Photocast, ale tylko pokazał tytuły linkujące do albumu z fotkami, a nie same fotki załączone do feedu. Podobnie ciężko otwiera się feedy z news.google.com (próbowałem RSS2.0 i Atom). Czyta, czyta... i raz pokaże, a raz nie. Tawerniany RSS działa od razu i dla odmiany wyświetla posty w górnej części okna.

Okno konfiguracji rozszerzenia ma raptem 8 opcji, które lepiej zostawić domyślne.

Tak więc moim zdaniem dużo ten Sage nie bije. Wyszukiwanie jest fajne, zaznaczanie jako przeczytane/nieprzeczytane jest ok, ale takie rzeczy ma pierwszy lepszy czytnik (łącznie z tym w Operze).
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: krucaFuks »

U mnie wyglada to mniej wiecej tak: Obrazek
W dolnym okienku faktycznie pokazuje tylko tytuły, po kliknięciu na feed otwiera ci podgląd w karcie. Możliwości konfiguracyjne to np mozliwosc ladowania wlasnego arkusza stylow na podstawie któego wyświetlane są podglądy - galeria jest dostepna na stronie projektu.
Wszystkie feedy laduja mi sie bez problemu i szybko, nie wiem z czym masz problem (sage nie sciaga na dysk co godzina, tylko aktualizuje podczas czytania, wiec wyswietlenie ma prawo potrwac np 3 sekundy jesli dawno nie zaglądaliśmy).
Obrazek Obrazek
Zablokowany