Nowe forum

Zablokowany

Jaką skórkę powinno mieć forum?

Silver - bo jest ładne i przejrzyste
5
8%
Old TRPG - bo jest klasyczne i najlepsze
47
76%
Inne - w poście wpisałem propozycję jakie
10
16%
 
Liczba głosów: 62
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowe forum

Post autor: fds »

Mnie też nie odpowiada to łososiowo-różowe forum z miniaturowym znaczkiem tawerny na górze i z napisem "Tawerna RPG ble ble ble" małym i wyglądającym jakby wylądowało tam przez przypadek.

Do tego phpbb (każda wersja) ssie:
- "0 nowych wiadomości, Nieprzeczytane wiadomości: -1" O_O jak można mieć "-1" nieprzeczytanych wiadomości?
- To chyba da się zmienić, nie mogę przyklejać tematów. Oczywiście jako moderator.
- Może jednak potestujemy UNB? Nie przekreślałbym go od razu.
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowe forum

Post autor: fds »

łaaaa, kolejne niedoskonałości.
- Po wysłaniu posta, jak się kliknie w przeglądarce wstecz to powinno się wyświetlić okno z poprzednią wiadomością, tzn stan forum przed kliknięciem przycisku wyślij. Stosowałem to do edycji postów w tematach gdzie nie można edytować. Phpbb2 to umożliwiało a 3 już nie!
- Żeby obejrzeć grupy userów na forum trzeba pogrzebać głęboko w opcjach.
- Miałem coś jeszcze, ale pierwszy błąd tak mnie zaskoczył, że zapomniałem. Nie omieszkam w przyszłości napisać.
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Nowe forum

Post autor: BAZYL »

Ja myślę, że te 'wady', które wymieniasz wynikaja bardziej z Twojej niechęci do phpBB niż faktycznego stanu. A reszta to zwykłe problemy z przestawieniem sie - które miną jak sie trochę pobawisz forum...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowe forum

Post autor: fds »

Źle myślisz BAZYL, nie chrzań tylko powiedz jak np naprawić, żebym nie miał "Nieprzeczytane wiadomości: -1". I może ktoś mi powiedzieć dlaczego zrezygnowaliście z UNB? Żeby zainstalować wersję RC1? Przecież czekałeś podobno na stabilną? Stabilna wersja może sie okazać dopiero za rok czy coś. Inne niedoskonałości to nie wina mojego niedostosowania, ale takiego a nie innego działania silnika phpbb3. Nie lubię phpbb, nie mam się co z tym kryć, ale tak samo nie lubię ie. I też sie tego nie wstydzę. Nie dziw sie, że wymagam od silnika tego co najlepsze, mamy wybór i nie jesteśmy uzależnieniu od głupiego, syfiastego i niedopracowanego phpbb. To nie użytkownicy powinni się dostosowywać do forum, ale forum powinno spełniać ich oczekiwania. Pytam, skąd wziąłeś głupi pomysł zainstalowania phpbb3 rc1?????
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Nowe forum

Post autor: BAZYL »

RC1 ma - w przeciwieństwie do poprzednich wersji - oficjalne wsparcie ze strony twórców, no i nie jest już betą.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowe forum

Post autor: fds »

Primo: Odpowiedz z łaski swojej na cały post a nie na wybraną część.
Secundo: Czemu od razu zainstalowałeś tego bubla, bez testów, bez sprawdzenia czy UNB nie byłoby o niebo lepsze etc? Co za problem zainstalować w końcu testowe forum UNB i phpbb3 i porównać, zamiast od razu narzucać tego gniota? Ma swoje zalety, ale nie widzę tu nic innowacyjnego w porównaniu z innymi silnikami.
Tertio: Poprzednie wersje beta, były także wspierane przez społeczność phpbb. I to polską społeczność. Wersje release candidate są często pełne błędów, uproszczeń i nadają się tylko do testowania.
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Re: Nowe forum

Post autor: AC »

fds jakoś niewiele osób coś złego mówi na to, jak ci się nie podoba to wiesz że nie musisz tu być, chyba nikt cie tu nie przywiązał. Właściwie tylko tobie aż tak bardzo się nie podoba. Nie podobało się to co było wcześniej i to co jest teraz i pewnie to co będzie później też ci się nie będzie podobać. Może po prostu nie lubisz trpg? Zastanów się nad tym.

I tak pewnie olejesz kompletnie ten post i napiszesz jeszcze conajmniej 200 zdań w kilkunastu postach co ci się "konkretnie" nie podoba. Ale możesz użyć dwóch słów: "prawie wszystko", więc może być wymienił co ci się podoba.
Obrazek
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Nowe forum

Post autor: BAZYL »

fds pisze:Primo: Odpowiedz z łaski swojej na cały post a nie na wybraną część.
Okej, usiądź wygodnie - odpowiadam:
Nie wiem, zastanawiam sie.
Nie, ponieważ nie zrezygnowaliśmy - po prostu nie dostał szansy.
Tak, to dobry powód.
Czekałem na RC1.
To nie pomysł, to decyzja.
fds pisze:Secundo: Czemu od razu zainstalowałeś tego bubla, bez testów, bez sprawdzenia czy UNB nie byłoby o niebo lepsze etc?

Skoro ten bubel jest bez testów, to skąd wiesz,z e jest bublem i skąd wiesz,z e jest gorszy?
fds pisze:Co za problem zainstalować w końcu testowe forum UNB i phpbb3 i porównać, zamiast od razu narzucać tego gniota? Ma swoje zalety, ale nie widzę tu nic innowacyjnego w porównaniu z innymi silnikami.

Znaczy sugerujesz ze ma to samo co inne silniki, dobrze to zrozumiałm?
fds pisze:Tertio: Poprzednie wersje beta, były także wspierane przez społeczność phpbb. I to polską społeczność. Wersje release candidate są często pełne błędów, uproszczeń i nadają się tylko do testowania.
Nie mówię o społeczności - mówię o twórcach.
Wersje RC równie często róznią się od wersji finalnej wyłącznie nazwą.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowe forum

Post autor: fds »

@AC Przestań pisać głupoty, bo tylko ciśnienie ludziom podnosisz.

@BAZYL
Dlaczego UNB nie dostał szansy? Jest to bardzo dobry silnik forum, stale rozwijany, bezpieczny i wygodny. Co to za despotyzm?
BAZYL pisze:Skoro ten bubel jest bez testów, to skąd wiesz,z e jest bublem i skąd wiesz,z e jest gorszy?
BAZYL ... Mówiłem o naszych testach na tawernie ... ja już się troszkę bawiłem phpbb3 beta5.
BAZYL pisze:Znaczy sugerujesz ze ma to samo co inne silniki, dobrze to zrozumiałm?
Prawie dobrze. To co ma phpbb3 mają tez inne silniki. Tak samo jak to co ma ie mają też inne przeglądarki. Do tego w necie jest sporo artykułów, mniejszych i większych o braku bezpieczeństwa w phpbb. Na tym polu wersja 3 niewiele sie różni od 2. Nie naprawili większości luk i błędów związanych z bezpieczeństwem. Chciałbym zauważyć, ze wersja 3 nie ma NIC innowacyjnego. Wszystko to już od dawana posiadają inne silniki. Co więcej są one wyposażone w więcej opcji etc etc. Phpbb3 jest w tyle za innymi.

Jeszcze się nie spotkałem z przypadkiem, żeby wersja RC1 różniła się od finalnej tylko nazwą. Ani jednego programu takowego nie znam. Za to znam mnóstwo takich, w których była mocno niedopracowana. Biorąc pod uwagę ilość wypuszczanych wersji beta i czas w jakim były wypuszczane to stabilna wersja pojawi się pewnie za rok dopiero.

Powinniśmy zainstalować nowe silniki forum, potestować i wybrać ten, który najlepiej spełnia nasze oczekiwania. Takie podejmowanie szybkie i despotyczne decyzji nie wpływa dobrze na zachętę dla ludzi, żeby pomagali. Po co się starać skoro nic z tego później nie wyniknie?
Na jednym forum natknąłem się na taki cytat:
Gdzieś w sieci pisze:Chodzi raczej o to, że jeżeli mówi się o współpracy to powinno się zapewnić dialog w kluczowych sprawach, zamiast "po cichu" podejmować decyzję wygodniejszą. A społeczność zostawić z przekonaniem, że ich zdanie się nie liczy, ale jak chcą to mogą pomóc.... Jak się przyda to pracujcie, jak nie to też pracujcie, ale nie oczekujcie, że wasze zdanie ma jakieś znaczenie.
Jakoś mi to dziwnie pasuje do TRPG ...
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Nowe forum

Post autor: BAZYL »

Dodam tylko, ze takie skakanie z silnika na silnik - jak sugerujesz, w celu testowania - wiąże się z nieustannymi niedogodnosciami - jak na przykład czasową niemożnością logowania się na stronie. Używamy phpBB, bo od tego zaczynaliśmy, do tego jesteśmy przyzwyczajeni i do tego przyzwyczajeni są nasi forumowicze. Poza tym niektóre skrypty na TRPG opieraja się na tym forum, co także nie jest bez znaczenia.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowe forum

Post autor: fds »

BAZYL załamałeś mnie -_- Chcesz testować silnik na żywym organizmie tawerny? O_O

Nie pomyślałeś o tak oczywistej sprawie jak zainstalowanie sobie forów na serwerze, osobno i ich testowaniem przed wrzuceniem na nie forum TRPG? Kilka osób by wystarczyło, żeby powiedzmy przez tydzień wyhaczyć większość zalet i wad silników. Potem mała dyskusja który silnik komu się bardziej podoba i dlaczego, wybieramy i dopiero wrzucamy silnik na tawernę. BAZYL bez jaj ...
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Nowe forum

Post autor: BAZYL »

W ten sposób testowaliśmy phpBB3 i spełnił pokładane w nim nadzieje.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
borg
SuperTechTawerniak
SuperTechTawerniak
Posty: 349
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 01:32
Numer GG: 115125
Lokalizacja: Rawicz/Wrocław
Kontakt:

Re: Nowe forum

Post autor: borg »

- Mamy brzydkie forum z brzydką skórka - zmiecie je!
- Tak zmiecie! chcemy miec podfora i inne pierdy!
- Co to!? Czemu zmieniliscie forum?
- Aaa! Jesteśmy zaszokowani, że zmieniliscie je na te, na które mówiliście od pół roku, że zmienicie?
- Jak to!? Czemu zmieniliscie na to, co je kwartał testowaliście po cichu i ma wszytsko co chcieliśmy, żeby miało?
- Tak! Mogliście przecież zmienić na jakieś inne! Na pewno było by lepsze!
- Racja, i chcemy nowej skórki!
- Co to? Ona jest inna niż stara! Jak mogliście! Ma być identyczna!
- Tragedia! To nowe forum ma nowe opcje! Jest inne niż stare... aaa! Co my zrobimy! aaa!
- O nieeeee! Ono ma wszystkie opcje, co mają inne nowoczesne fora!
- <Panika> Guziki zmieniły miejsca! Są z innej strony postu....

Szczerze? Zachowujecie się jak Stare Baby (TM)
Tori
Bosman
Bosman
Posty: 1759
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2006, 15:05
Numer GG: 7524209
Lokalizacja: Gliwice

Re: Nowe forum

Post autor: Tori »

Ja tam tylko czekam na blogi, i będzie git. Chyba, że coś przeoczyłem, i ich nie będzie?
Od dziś płacę Eurogąbkami.
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Nowe forum

Post autor: Alucard »

Spokojnie borg :D Wiekszości forum sie podoba.

Ja od początku byłem za, tylko sterylna skóra mi sie nie podobała. Do guzików sie przyzwyczai, a opcje pomagaja BARDZO

i ogólnie dziękujemy za wkład pracy ;) Nie irytuj się juz
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Nowe forum

Post autor: BAZYL »

Będą, będą, spoko...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
borg
SuperTechTawerniak
SuperTechTawerniak
Posty: 349
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 01:32
Numer GG: 115125
Lokalizacja: Rawicz/Wrocław
Kontakt:

Re: Nowe forum

Post autor: borg »

Ja zirytowany? :lol:
Ja sie nie irytuje. Za dużo siedze w takich sprawach jak TRPG, CoolKon, IK, WGWO, RKF, etc. żeby się taką pierdą irytować. Po prostu stwierdziłem fakt zachowania się tawerniaków, jak Stare Baby i tyle.

PS.
Dzieki, za dzięki :)
Zablokowany