Propozycja

Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

O dziwo loguje sie przez forum. A raczej jestem zawsze zalogowany i nie zamierzam tego zmieniac.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Skoro tak, to sie nie dziw, ze CI się posty odznaczaja jak wyłączysz strone/przegladarkę.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

Moge byc nawet caly czas zalogowany na forum, to i tak sie dzieje. Nie szukaj dziury w calym.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Chodzi mi o to, ze jak sie zalogujesz na forum, a potem na stronę to logicznym jest, ze drugie logowanie resetuje tematy przeczytane. Spróbuj wchodzić na stronę przez linka, który masz na górze forum.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: fds »

Kolejna sprawa ze zgrzytem na tawernie. Jeśli wybierze się opcję "Znajdź wszystkie posty" a potem kliknie na post z blogu to się cała piękna koncepcja załamuje :) "Wybrany przez Ciebie temat lub post nie istnieje" :) Postawienie forum i strony na wspólnym silniku by ułatwiło dużo rzeczy.
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
CoB
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1616
Rejestracja: poniedziałek, 12 września 2005, 08:47
Numer GG: 5879500
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: CoB »

Szczerze mówiąc przyglądam się dyskusji z mieszanymi uczuciami i zaprawde ciezko mi się wypowiadać w kwestii samego forum, ale przez jego chaotyczność, raczej się mało udzielam, nie ma co kryć. Reklamy mi nie przeszkadzają (o dziwo!) ale to naturalne, skoro przerzuciłem się na blogi.
Raczej dobija mnie brak możliwości komentowania i oceniania artykułów - ale to tyczy się samego zinu. Wiem jednakże, że to nie tylko kwestia samego kodu, co także czytelników, którzy nie zawsze mają ochotę cokolwiek komentować, ale może cos bezpośrednio przy artach, by im pomogło?
Co do czystek na forum - powywalałbym nieaktualne, zamknięte tematy i przydałoby się faktycznie pogrubować tematy w KGF-ie, czy nawet w BŚce, rozdzielając je na podfora.
Na koniec dodam, że faktycznie częściej winny się ukazywać arty z zinu na stronce, która znowu powinna być uporządkowana - Tawerny mają potężną bazę artykułów, a ciężko je znaleźć... Przydałaby się przynajmniej porządna wyszukiwarka na początek.
http://niwia.myforum.pl/ - forum Opolskiego klubu RPG i fantastyki
http://my.opera.com/gimnazjon/blog/ - sport, ruch, zdrowie, itepe
WinterWolf
Tawerniana Wilczyca
Tawerniana Wilczyca
Posty: 2370
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2006, 16:47
Lokalizacja: ze 113-tej warstwy Otchłani
Kontakt:

Post autor: WinterWolf »

Części tego o czym mowa w ogóle nie rozumiem... Nie wiem czy to wina długiej przerwy w śnie czy ogólny brak wiedzy na dany temat (być może i to i to). W każdym razie dodam od siebie tylko kilka komentarzy:

1. Grafice rzeczywiście przydałoby się odświeżenie. Nie musi być jakieś bardzo radykalne, ale można by to trochę ożywić...

2. Podfora zdecydowanie uporządkowałyby wszystko na forum. Tak wszystko jest na kupie, a naprawdę można wiele rzeczy opatrzyć inną etykietką, a nie ładować wszystko do jednego wora.

3. Możliwość moderowania tematów-sesji przez MG (każdy MG moderuje tylko swoje sesje) to byłby wyjątkowy rarytas i bardzo umiliłby forumowiczom zabawę.

4. Reklamy wyglądają pakudnie, ale jeśli już zostały uznane za niezbędny element to ograniczyć je do minimum...

5. Miło by było gdyby wyświetlały się informacje o urodzinach poszczególnych forumowiczów. To zbliża ludzi.

6. Jakieś pomysłowe dodatkowe bajery na sesjach (np. program do generowania rzutów kostkami itp.) z całą pewnością ściągnęłyby wielu nowych i aktywych użytkowników.

No! To tyle co mój przeżarty głupotą mózg był w stanie z siebie wykrzesać...
Obrazek
Proszę, wypełnij -> Ankieta
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

To i ja swoje 3 grosze dorzucę i skomentuję post fdsa (+1 oznacza, że się pod tym podpisuję)

Ad.1: +1

Ad.2: Zgłosiłam to borgowi już jakiś czas temu (gg twierdzi, że 24.04), więc help powinien się pojawić już wkrótce. Faktycznie, to było przeoczenie z naszej strony.

Ad.3: Ogólnie komentarze w zinie by się przydały, ale jak dla mnie nie bardzo tam pasują... Na stronie - tak, w zinie - nie bardzo. Zamiast tego można częściej teksty na stronkę wrzucać. I proszę nie pytać o uzasadnienie, bo to jest jedna z tych rzeczy, których nie potrafię wyjaśnić ;)

Ad.4: No comments -- nie znam się na forach, wolę usenet ;) A tak serio, to faktycznie zmiana forum na coś bardziej elastycznego (z większą ilością opcji etc.) jest dobrym pomsyłem. Phpbb3 wygląda znośnie (widziałam), ale nie wiadomo, kiedy będzie. Może by tak na czas czekania na phpbb3 wrzucić coś innego?

Ad.5: Informatyków Ty w to nie mieszaj, bo od grafy są graficy :P
Gdzieś na forum była ankieta, czy szata graficzna się podoba i wygląda na to, że tak. Ja osobiście bym ją zmnieniła, ale że nie mam gustu i nie znam się na kolorach...
Osoba, która ma na pulpicie latające chomiki, nie powinna wypowiadać się w kwestiach wymagających choć odrobiny dobrego smaku ;)

Ad.6: +1

Ad.7: O, reklamy, mój ulubiony temat :D Krótko i zwięźle - im ich mniej, tym lepiej. Że się ich nie da całkiem wyeliminować, to już wiem i narazie nie będę tego forsować (przynajmniej przez jakiś czas). Ale że ich przybywa, to już porażka. I proszę, BAZ, nie pisz, że nie mam prawa się czepiać, bo i tak je zablokowałam -- przecież zablokowałam je właśnie dlatego, żeby mnie nie wkurzały. To, że ich nie widzę nie znaczy, że nagle mnie przestały drażnić.
A tak w wielkim skrócie: obniżają jakość strony, drażnią, zniechęcają i przeszkadzają. Z jednego forum odeszłam właśnie z powodu reklam: zaczęły się tam pojawiać posty reklamowe -- ot zwykłe posty w środku każdej strony wątku z jakimś tekstem reklamowym. Na szczęście tutaj nie jest tak źle, ale powoli się ku temu zbliżamy...

Ad.8: ochrona maila.
Są dwa sposoby na to:
1. Można dodać coś w stylu SPAMiku, który mamy w zinie, ale to wymaga od admina ręcznego grzebania w kodzie.
2. Można dodać wysyłanie maili do userów przez formularz konaktowy (tzn. klika się na adres, pokazuje się forumowy formularz, którego treść jest następnie wysyłana na maila); boty by nie mogły spamować, bo pod formularz by się podpięło Sblam (który już chroni nas przed spamem). Włączenie maili przez fomularze da się zrobić ze standardowego panelu administracyjnego. Pamiętam, że to rozwiązanie miało jakieś wady, ale nie pamiętam jakie. Ale spoko, się dowiem ;)

Ad.9: paskudny kod strony.
Strona wymaga gruntownej przeróbki i wszyscy o tym wiedzą. Z tych 205 błędów, które pokazuje walidator W3C, większośc to drobnostki - a to brak atrybutu alt przy obrazkach lub <br> zamiast <br />.
Strona wyświetla się poprawnie we wszystkich przeglądarkach, a chyba to jest najawżniejsze. Oczywiście, przeszkadza mi to bardzo, ale ja mam skrzywienie na punkcie poprawności stron (stąd chociażby te linki w sygnaturce).
Zrobienie nowej strony trochę czasu zajmuje. Mamy w ekipie osoby, które znają się na robieniu stronek (i nawet w razie czego można by do roboty pogonić K, który zrobił nam szablony do zinu), ale wszystko rozbija się o brak czasu. Jak już mamy pokazać światu nową stronę, to musi był dopracowana, prowizorki nie wchodzą w grę. A, jak już napisałam, tego się nie zrobi tak hop siup.
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Elfin
Mat
Mat
Posty: 526
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 17:37
Numer GG: 9599112

Post autor: Elfin »

Zgodze sie z fds-em... Uruchamianie strony na tym samym "silniku" moze rozwiazac problem opisany przez Crawa na ktorym ja takze sie przejezdzam... Co do grafiki to chyba problemu nie ma... Uwazam ze jest ona akurat na potrzeby forum... Trzeba tylko rozwiazac problemy spammow.... A ja nie mam pomyslu jak to zrobic... Moze... Ustawic minimalna ilosc znakow dla jednego posta?? Spotkalem sie z tym kiedys na jednym forum... Ale nie wiem czemu zostalo to po jakims czasie cofniete...
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Post autor: Szelmon »

Falka pisze:Ad.5: Informatyków Ty w to nie mieszaj, bo od grafy są graficy :P
Gdzieś na forum była ankieta, czy szata graficzna się podoba i wygląda na to, że tak. Ja osobiście bym ją zmnieniła, ale że nie mam gustu i nie znam się na kolorach...
Osoba, która ma na pulpicie latające chomiki, nie powinna wypowiadać się w kwestiach wymagających choć odrobiny dobrego smaku ;)
OMG! Nigdy wiecej nie bede sie sugerowal jakakolwiek krytyka z Twojej strony! I Ty masz czelnosc raczyc mnie komentarzami w stylu "tyle dobrze, ze nie ssie totalnie" ? Jak BAZ moze w ogole konsultowac wyglad grafy z takim bezgusciem, ktore na domiar zlego samo sie do swego braku gustu przyznaje? Potem czytam np. "a Falce to sie jeszcze brzegi nie podobaja". Grrrrrr...
:wink: :wink: :wink:
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

fds pisze:Kolejna sprawa ze zgrzytem na tawernie. Jeśli wybierze się opcję "Znajdź wszystkie posty" a potem kliknie na post z blogu to się cała piękna koncepcja załamuje :) "Wybrany przez Ciebie temat lub post nie istnieje" :) Postawienie forum i strony na wspólnym silniku by ułatwiło dużo rzeczy.
Własnie dlatego, ze jest to na wspólnym silniku nie możecie wyświetlac tych postów. Są one po prostu zablokowane przed zwykłymi userami, żeby nie mogli spamować (trudniej spamuje się przez stronę niż forum). Choć prawda jest taka, że obecnie mojemu ulubionemu duetowi (patrz: Czarna Lista) to nie przeszkadza...
CoB pisze:Na koniec dodam, że faktycznie częściej winny się ukazywać arty z zinu na stronce, która znowu powinna być uporządkowana - Tawerny mają potężną bazę artykułów, a ciężko je znaleźć... Przydałaby się przynajmniej porządna wyszukiwarka na początek.
Mamy bardzo dobra wyszukiwarkę w tej chwili, ale jeszcze jej nie ujawnilismy, bo trzeba ręcznie opisywać wszystkie pliki z archiwum. Ale spoko - robię to stopniowo. Zostało mi 5300... :P
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Post autor: AC »

Szefie bazyl ja bym powiedział że trzy osoby piszą krótkie komentarze na blogach ;)

Widzę, że rozgorzała duża dyskusja, mam nadzieję, że przez to nie zatrzą się i nie zostaną zapomniane moje pierwotne, dwie, proste propozycje. :wink:
Obrazek
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: fds »

BAZYL pisze:Własnie dlatego, ze jest to na wspólnym silniku nie możecie wyświetlac tych postów. Są one po prostu zablokowane przed zwykłymi userami, żeby nie mogli spamować (trudniej spamuje się przez stronę niż forum). Choć prawda jest taka, że obecnie mojemu ulubionemu duetowi (patrz: Czarna Lista) to nie przeszkadza...
Skoro nie można wchodzić na blogi w ten sposób to po kiego grzyba pokazują sie w wyszukiwarce?
BAZYL pisze:
fds pisze:
BAZYL pisze:Zmień przegladarkę na Operę i poblokuj - będziesz miał problem z głowy. Reklamy w większej ilści pojawiły się niedawno, na próbę. Co z tego wyniknie zobaczymy.
Mam lepszego firefoxa i też mi blokuje, ale to dziwny sposób rozwoju, żeby każdy na własną rękę musiał poprawiać sobie w domu tawernę.
Tak, to już druga osoba, która nie widzi reklam, bo ma poblokowane i na nie marudzi. Dodam, ze druga w ogóle.
Nie prawda. Jak się pojawiły pierwszy raz na forum reklamy to pojawiło się wiele głosów sprzeciwu. To że nikt Ci non stop o nich nie marudzi to nie zasługa tego, że ludzie je popierają i im nie przeszkadzają, ale tego że mimo sprzeciwów nic się z tym nie dzieje. Tylko reklam jest coraz więcej. Poblokowałem reklamy dlatego, że mi przeszkadzały. Jakby ich tyle nie było nie musiałbym tego robić. Pytam sie czemu nie chcesz upublicznić konta, na które ludzie by mogli wpłacać pieniądze i dofinansowywać TRPG? To jest normalny zabieg w projektach non-profit, a nie żebractwo. Można także (co chcielibyśmy przeprowadzić) stworzyć w tawernie np sklepik w którym można by kupować kubki, ołówki, koszulki, czapeczki i tapety na ścianę z logo TRPG. Jest wiele możliwych rzeczy które tawerna mogłaby sprzedawać pod swoim logo. Oczywiście to dopiero za jakiś czas. Wpierw trzeba by uzbierać pieniądze na rozruch ale nad tym też już myślimy.
BAZYL pisze:
fds pisze:Ja mam pewność bo mail "fidiasz+tawernarpg@gmail.com" tylko u was podałem :) proste a skuteczne żeby wiedzieć ze tawerna syfi. Widzę, że Ty olewasz ten problem, ale to nie oznacza, że nie występuje.
Nie olewam, stąd np. zabezpieczenie na stronie o którym pisałem. Wiec ile dostajesz tych wiadomości dziennie?
Dzięki tawernie dostaję jakieś 3 dziennie. To dużo.
BAZYL pisze:
fds pisze:
BAZYL pisze:Demagogia i polpulizm - jeśli ten ubytek uzytkowników miałby się utrzymać do końca roku to ja sie na to piszę - 90tys. unikalnych użytkowników w marcu, 100tys. w kwietniu...
Biorąc pod uwagę, zmienne IP, to że się wchodzi na tawernę z domu, z pracy, od znajomych, z kawiarenki ... Ciekawe podejście, po co mieć przyrost np 3 razy większy użytkowników skoro można mieć taki jaki jest? Zasypianie na laurach?
Hmm... Zdaje się, że wcześniej pisałeś o ubytku...
Oj BAZYL BAZYL, pisałem, że zamiast x nowych użytkowników na tawernie się pojawia 0,1x bo reszcie sie nie podoba. Nie pisałem, że ubywa użytkowników, ale że rosną zbyt wolno. Swoją drogą tawerna traci też starych userów, z różnych względów, ale część na pewno przez lekki bałagan jakie na niej jest.

A propos bałaganu kolejna kwestia. Nie ma określonych zasad jak reagować na wykroczenia użytkowników. Gdzieś na forum ostatnio napisałeś, że dwa wpisy na Czarna Listę oznaczają bana, lecz jakoś sam lewo się stosujesz do tej zasady. Znam osoby które mają tych wpisów np 4 pod rząd i nic. Z kolei niektórych banujesz na stałe ze znanych jedynie sobie powodów. Userzy nie są traktowani jednakowo i to wprowadza chaos. Czasem ciężko określić czy user dostanie bana za coś czy nie dostanie nawet ostrzeżenia na PW. Brakuje czytelnych reguł postępowania (bo to jak kto sie powinien zachowywać z grubsza jest w regulaminie).
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

Zgadzam sie z fds-em. W tym co napisal ma bardzo duzo racji. Nie mowiac juz o sklepiku, ktory jest swietnym pomyslem i na pewno przyniosl by dochod na finansowanie dzialalnosci TRPG. Ja np z checia mialbym Tawerniana koszulke i na pewno ine jestem w tym odosobniony.

Poza tym Tawerna powinna prowadzic szeroko zakrojony mecenat nad lokalnymi imprezami i inicjatywami. To wlasnie przyspaza czytelnikw, nie zas patronat nad kolejnym duzym konwentem - bo tam jest sie jednym z wielu. Tak samo przydalo by sie patronowac jakims systemom RPG. Poltergeist mocno dziala na rzecz Warhammera, czemu wiec TRPG nie moze wspierac czegos? Chocby WoD - kolejni potencjalni czytelnicy. Nie mowiac juz o szerokozakrojonej wspolpracy z wydawnictwami ksiazkowymi, komiksowymi i RPGowo-planszowkowo-karciankowymi.
Ouzaru

Post autor: Ouzaru »

Ustawcie możliwość dotacji (nawet ja taką opcję mogę aktywować u siebie na IPB), to sama będę Was wspierać. Jest kilku użytkowników na Wyspach, gdyby każdy miesięcznie choć 5F przelał...
Co do spamu i luźnych rozmów, na Zir był od tego osobny wątek, u mnie jest zwykły Shoutbox, który się świetnie przy tym sprawdza.
Nowa szata graficzna byłaby ładna, można zrobić lepsze tło, bardziej złożone. Bardziej klimatyczne logo, lepsze przyciski, więcej animowanych pierdów. Takie rzeczy przyciągaj wzrok :)
Pod resztą postulatów się podpisuję...
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Post autor: Deep »

Ouzaru pisze: więcej animowanych pierdów. Takie rzeczy przyciągaj wzrok :)
.
Powiedziałbym, że nawet przeciwnie :P. Mnie animacje jedynie odstraszają. Strona powinna być jaksna i przejrzysta bez żadnych różwowych, animowanych pierdół, które w ogóle się nie sprawdzają a tylko spowalniają ładowanie się strony,
.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Znów muszę Ci Pawełek demagogię i populizm zarzucić...
fds pisze:A propos bałaganu kolejna kwestia. Nie ma określonych zasad jak reagować na wykroczenia użytkowników. Gdzieś na forum ostatnio napisałeś, że dwa wpisy na Czarna Listę oznaczają bana, lecz jakoś sam lewo się stosujesz do tej zasady.
Co to znaczy? Że się stosuję czy się nie stosuję, bo nie wiem jak reagować na to pustosłowie?
fds pisze:Znam osoby które mają tych wpisów np 4 pod rząd i nic.
Chciałbym ich poznać, bo specjalnie przeszukałem CL i nie znalazłem nikogo z 4 upomnieniami pod rząd...
fds pisze:Z kolei niektórych banujesz na stałe ze znanych jedynie sobie powodów.
W tej chwili na stałe jest zablokowanych 4 użytkowników, co przekłąda sie na 3 osoby. Możesz powiedzieć któych, minimum dwóch, masz na myśli?
fds pisze:Userzy nie są traktowani jednakowo i to wprowadza chaos. Czasem ciężko określić czy user dostanie bana za coś czy nie dostanie nawet ostrzeżenia na PW. Brakuje czytelnych reguł postępowania (bo to jak kto sie powinien zachowywać z grubsza jest w regulaminie).
Userzy są traktowani proporcjonalnie do przywinień - że każdy traktowany jest inaczej (rzekłbym indywidualnie) wynika z tego, ze każdy robi/pisze na forum coś innego. Ale skoro reguły są dla Ciebie niejasne to juz piszę:
1 stopień upomnienia to edycja posta
2 stopień upomnienia to reprymenda na PW
3 stopień to wpis na Czarną Listę
4 ban na ok. tydzień
5 dłuższy ban.

Dwa wpisy na CL to ban, ale nie jeśli między jednym wpisem a kolejnym mija rok czasu. Podobnie nie zamierzam karać drugi raz za coś co juz zostało ukarane - czyli zdarza sie ze ktoś ma wiecej wpisów na CL niż dwa.

Zupełnie nie rozumiem tej Twojej wypowiedzi.


Lecimy dalej.

Tawerna powinna sie angażować, powinna to powinna tamto. Powtarzam - do niedawna robiłem wszystko związane z zinem sam (z pomoca Falki jak się udało ją zagonić i wsparciem technicznym borga). Teraz przyłączyli sie do działania także inni ale i tak jest nas wciąż za mało. Piszecie o patronacie WoDa - fajna sprawa, ale próbowałem z ISĄ kontakotwać się wiele razy - zawsze bez odpowiedzi. A bezpośredniej znajomości nie mam.

Inny przykład - mieliśmy umówiony patronat ksiazki w duzym wydawnictwie, wszystko było dogadane, przygotowane i kontakt się urywa. Upominam się to dostaje komunikat, że proszą o napisanie na co sie umawialiśmy bo mieli formatowanie dysku i stracili wszystkie majle. Okej - wysłąłęm im cała korespondencję i plik graficzny z logo Tawerny z pytaniem czy jest odpowiednie do ich celów. Kobieta nie wie, zapyta grafika i da odpowiedź. Fajnie, tylko, ze w miedzyczasie wydali tę książkę.

Siedząc z boku to tak kolorowo wszystko wygląda. Że jest BAZYL siedzi z założonymi rekami i banuje losowych userów, swoim pupilkom pozwalajac robić szopkę na forum. Jak mówie, że robię i że nie siedzę z założonymi rękami to słyszę że nic nie mówię, nie informuję... Ale o czym mam informować? Że wydawnictwa maja bałagan u siebie i pracuja tam niekompetentni ludzie z którymi nie da sie dogadać jeśli nie zna sie ich odobiście? Że została podjęta próba, która sie nie powiodła?

Koszulki, kubki i inne takie - jasne. Niech kupi to 10 osób, ba niech kupi to nawet 20 osób, na kazdym Tawerna zarobi - no powiedzmy ze Was okroje równo - 10 złotych, to ile tego bedzie? 200. Kupa kasy. zwłaszcza jak sie weźmie pod uwagę, ze koszulka wystarcza na rok czasu a kubek na pieć lat. Fajnie... A do tego rejestracja działalności gospodarczej kosztuje bodaj 270zł od ręki a potem co miesiąc 200 zł opłat, że nie wwspomnę o rozliczaniu nawet głupich rekalm na forum z których są grosze. I jeszcze miałbym znaleźć czas na skałdanie zinu, administrowanie forum, ze o posiłkach i snie juz nie wspomnę?

Jeden Deep wypowiedział sie tu z sensem - wybacz Ouz, własnie piszę magisterkę (a nie wspominałem że to też robię - no patrzcie, robię i nie narzekam jak inni!) z użytecznosci stron WWW i Twoje forum jest klasycznym przykładem czegoś co fachowo nazywa się nieprzyjaznym dla użytkownika. Ale powiedz, że Ci o tym nie mówiłem wcześniej...


Dobra - czas na podsumowanie.

Wczytuję sie we wszystko co piszecie i cenię sobie te uwagi - bo są cenne. Ale jesli co drugi post wracacie do czegoś o czym już była mowa to nie wiem o czym to świadczy... Myślicie, ze nie robię tego bo mi się nie chce? Że wynika to z czystego gadziego uporu?

Eeee... znudziło mi się pisanie i powtarzanie - nie bedzie błyskotliwej pointy...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Zablokowany