Pomocna Dłoń na Forum TRPG?

Czy jesteś za stworzeniem na forum działu, w którym użytkownicy mogliby sobie wzajemnie pomagać?

Tak, sądzę że taki dział może być przydatny.
18
69%
Nie, coś takiego jest niepotrzebne.
3
12%
Obojętne mi to...
5
19%
 
Liczba głosów: 26
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Pomocna Dłoń na Forum TRPG?

Post autor: MAd Phantom »


Mam propozycję na nowy dział na forum (to się chyba dział nazywa? A moze pod-forum? No w każdym razie takie coś gdzie mieszkają tematy :D ). A mianowicie możnaby zrobić coś w stylu Pomocnej Dłoni z Forum CDA. Byłoby to miejsce gdzie użytkownicy prosiliby i dawali sobie porady odnośnie metod przechodzenia gier cRPG (zwłaszcza np. jak pokonać jakiegoś bossa, przejść trudny fragment, wykonać questa czy po prostu jak grać najlepiej tudzież "co zrobić żeby działało pod XP?" :D ), sposobów prowadzenia np. jak najlepiej uzyskać nastrój na sesjach w WoD itp. itd. - takie "Pytania i odpowiedzi na wszystkie tematy związane z RPG". Co prawda teoretycznie takie pytania można zadawać w już istnijących działach, ale zebranie tego w jednym miejscu byłoby wygodniejsze (zwłaszcza, że po jakimś czasie, powstałaby bardzo przydatna kronika problemów i ich rozwiązań) i zachęcałoby do tego by owe pytania zadawać i na nie odpowiadać. Mogłoby to też zapoczątkować różnorakie ciekawe dyskusje... Co prawda o gry cPRG można zapytać na wspomnianym FA, ale nie każdy je zna, nie każdy je lubi, a do tego chodzi ono dość powoli (zwłaszcza w godzinach szczytu). Co sądzicie o tym pomyśle? A jak taki dział powinien się, waszym zdaniem, nazywać?
Narmo
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 386
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 14:56
Numer GG: 5450570
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kraków
Kontakt:

Post autor: Narmo »

Skoro rangami jestesmy na statku to moze marynarskie SOS albo jakies MEJDEJ?
"jestem dzbanem pełnym żywej i martwej wody, starczy, bym się lekko nachylił, a cieką ze mnie same piękne myśli, (...) tak więc właściwie nawet nie wiem, które myśli są moje i ze mnie, a które wyczytałem" B. Hrabal
Khazar
Mat
Mat
Posty: 574
Rejestracja: niedziela, 12 września 2004, 18:03
Kontakt:

Post autor: Khazar »

Ja popieram taki pomysł! Forum byłoby trochę bardziej uporządkowane i wiadomo by było, co gdzie jest. Tak więc, panie ZŁY BAZYLU, czy się pan zgadza?
Obrazek
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


BAZYLa już pytałem przez Gadającego Gada i napisał, że nie ma nic przeciwko.
A co do nazwy to popieram pomysł Narmo, a zwłaszcza to MEJDEJ ( S.O.S. jest już troszkę zbytnio oklepane)
dsadfga_atadf_a
Mat
Mat
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:26
Lokalizacja: zz...zzz... Zasnąłem (:
Kontakt:

Post autor: dsadfga_atadf_a »

jestem za dushym ZA! :) swietny pomysl. nie ma zadnych wad same zalety.. Az dziwie sie ze wczesniej nikt na takie cos nie wpadl.. :/ no to keidy ten dzial?
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Wkrótce sie pojawi - technicznie nie mam możliwości robienia wszystkiego na bierząco - póki co uzbrójce się w cierpliwość i wypowiadajcie w tym temacie co sądzicie o pomyśle...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Runiq
Bombardier
Bombardier
Posty: 765
Rejestracja: sobota, 18 września 2004, 12:59
Lokalizacja: Piekło skute lodem

Post autor: Runiq »

Oj tak tak! Jestem całkowicie za! Qinur tez jest za :) ! Jedynym powaznym problemem bedzie odpowiadanie na pytania. A ten Windows XP jakiś dziwny jest. Ja tego nie kapuję... Może ktoś mi pomoże? HALO!

Jesli chodzi o nazwę, to MEJDEJ jest dobre, a S.O.S. faktycznie banalne, ale co powiecie na KINGSTON (niee... to jest oczywiscie żart...) :lol: . Popieram MEJDEJ.
Khazar
Mat
Mat
Posty: 574
Rejestracja: niedziela, 12 września 2004, 18:03
Kontakt:

Post autor: Khazar »

Ok, to ja oddaję głos na MEJDEJ

Rajah: Ja też, ku chwale Allaha!

A ten S.O.S to faktycznie trochę banał.
Obrazek
Haer'dalis
Marynarz
Marynarz
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2004, 11:58

Post autor: Haer'dalis »

Khazar pisze: A ten S.O.S to faktycznie trochę banał.
Jeśli S.O.S. to banał to co powiecie na ... _ _ _ ... ?? :D Oczywiście żaruję. Na serio to...fakt takie coś może być przydatne.
Asthner
Tawerniany Bard
Tawerniany Bard
Posty: 544
Rejestracja: piątek, 13 sierpnia 2004, 22:06
Numer GG: 4825300
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Asthner »

Eeee tam.... Może: "Juneday! Aprilday! Jak to szło?! Na pooomooooc!"
;P
Też jestem za...
Peace was a lie, there was only passion. It gave me power, too much power to comprehend. Thus no victory was possible - only void remained. Yet my chains are broken and through the Force I'm free.
There is something to be learnt about irony here.
wiki-yu
Marynarz
Marynarz
Posty: 200
Rejestracja: sobota, 14 sierpnia 2004, 14:29
Lokalizacja: Łódzki Widzew SPN
Kontakt:

Post autor: wiki-yu »

ja widzę tutaj tylko taki jeden mały zonk - po co taki temat ?
nie wiem jak to jest z wami ale osobiście jak mam jakiś problem to kieruję się z nim na jakieś wyspecjalizowane forum (lub choćby na takie gdzie jest naprawdę sporo osób)
tzn przeważnie na forum.tweak.pl czy choćby na cdaction.pl/agora a for takich ze sporą ilością znających się na rzeczy osób jest naprawdę sporo także po co na jakimś małym forum poświęconym RPG zakładać taki dział :?:
a co do nazwy bo rozumiem że jestem odosobniony w tym względzie to
bym proponował albo:
-- .- -.-- -.. .- -.--
albo
.--. --- -- --- -.-. -.-- :?:
"gdy na szlaku spotkasz rowerzystę, pomachaj mu on też jest człowiekiem."
podpisano: rowerzysta
Terion
Marynarz
Marynarz
Posty: 174
Rejestracja: środa, 24 listopada 2004, 11:55
Lokalizacja: Menzoberranzan
Kontakt:

Post autor: Terion »

pomysł jest dobry, a co do nazwy (choć jestem dopiero początkującym na tym forum) to wybrałbym tawernę (w końcu jesteśmy marynażami :lol: ) o nazwie "Pod krzywą latarnią" -choć niektórym będzie się kojażyć z burdelem, to proponuję np: "Stocznia" bo tam naprawiają stateczki :lol: :lol:
dsadfga_atadf_a
Mat
Mat
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:26
Lokalizacja: zz...zzz... Zasnąłem (:
Kontakt:

Post autor: dsadfga_atadf_a »

dla mnie dobre jest s.o.s :) moze troche banalne i nie oryginalne ale idzie wymyslec cos innego? :/ a moze by tak jakis zwrot :> np. "Pomognijcie naprawic moszt" ;P albo cos w tym stylu nie mam teraz weny tworczej wiec nie zaswiece teraz ale podalem wam trop w ktorym mozecie isc :d
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


Nie żebym był natrętny, ale co sie stało z tym pomysłem?
Większość jest za, a pozatym pomogłoby to rozruszać (pozytywnie!) nieco niemrawe ostatnio forum. Jeśli chodzi o nazwę to najlepsze będzie Mejdej, które zresztą najwięcej osób poparło (bo SOS to zbyt oklepane jest). A IMO, wbew temu co napisał Wiki-yu, coś takeigo by się tu przydało - by jeszcze bardziej zżyć ze sobą forumowiczów, i zwiększyć zakres możliwości jakie daje to forum. Pozatym im więcej miejsc na sieci gdzie można zadaćjakieś pytanie tym lepiej :wink:

dsadfga_atadf_a
Mat
Mat
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:26
Lokalizacja: zz...zzz... Zasnąłem (:
Kontakt:

Post autor: dsadfga_atadf_a »

dokladnie sam sie ostatno zastanawialem co z mejdej ;/ Bazyl!!!! czekamy...
Radkoff
Marynarz
Marynarz
Posty: 181
Rejestracja: wtorek, 5 października 2004, 12:25
Numer GG: 2207328
Lokalizacja: Z kątowni ....

Post autor: Radkoff »

tutaj popre Wikiego, nie widze potrzeby w robienu takiego forum, jest nas i tak dosc malo. Poza tym, zawsze mozna zadac pytanie w jednym z dzialow, no chyba ze Bazyl zamierza przerobic Forum TRPG na forum multitematowe..................... :roll:
Obrazek Ty... Ty... ZŁY jeden, oddaj nam edycję postów...
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


Mało? Może, ale to młode forum, więc może być nas więcej. Pozatym jakość > ilość :wink: Taki dział może zresztą zachęcić nowe osoby do korzystania z forum.
Można zadać pytania w działach, ale chyba wygodniej by było, nie przerywać uprzednich rozmów, tylko zadawać pytania w wyznaczonym do tego miejscu, a nie po całym forum (Zwłaszcza , ze istnienie takich "Pytań i odpowiedzi" mobilizuje tak do zadawania pierwszych i udzielania drugich). Dzięki temu powstało by w końcu małe "kompendium" pytań i odpowiedzi, łatwe w przeglądaniu i przejżyste. Pozatym chyba nikomu nic takiego by nie przeszkadzało, a wielu osobą mogłoby pomóc.
I nie byłoby ono "multitematowe", ale związane z RPG jak już zresztą pisałem.
Zablokowany