Pytanie o ogólne dzialanie forum

Pytania, sugestie i propozycje zmian na forum.
ODPOWIEDZ
RXA
Pomywacz
Posty: 56
Rejestracja: środa, 28 lipca 2010, 03:34
Numer GG: 26186046
Lokalizacja: Szpital dla obłąkanych

Re: Pytanie o ogólne dzialanie forum

Post autor: RXA »

BAZYL pisze:Ale czy naprawdę jest sens? Ten opis nic nie mówił.
Jeśli chodzi o praktyczne podejście, to nie ma sensu. Ale miło było latami wchodzić tu i czytać, że "wkrótce" Carchmage ułoży lepszy opis. Taki sentyment. A może, skoro nowy opis już powstał, o stworzenie "posądzić" Carchmage'a (o ile nie ma nic przeciwko)? To by przynajmniej pokazało, że forum nie oszukuje:P To jednak tylko pomysł powodowany przyzwyczajeniem do starego opisu. Jeśli uważasz, że to naprawdę nie ma sensu, to nie zmieniaj. W końcu admin jest bardziej zdroworozsądkowy:)
Mam swój świat, swoje kredki i... zero zdolności artystycznych...
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Pytanie o ogólne dzialanie forum

Post autor: Deep »

Nowy szablon wygląda teraz trochę jak najnowsze pokemony.
.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Pytanie o ogólne dzialanie forum

Post autor: BAZYL »

Deep pisze:Nowy szablon wygląda teraz trochę jak najnowsze pokemony.
Nic mi to porównanie nie mówi.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Pytanie o ogólne dzialanie forum

Post autor: Deep »

.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Pytanie o ogólne dzialanie forum

Post autor: BAZYL »

Dalej nie rozumiem. Ale jeśli macie jakieś pomysły na poprawkę tego szablonu, to chętnie o nich usłyszę i w miarę możliwości i zasadności je wprowadzę.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Pytanie o ogólne dzialanie forum

Post autor: Deep »

Takie luźne skojarzenie. Jak dla mnie jest trochę nieczytelny ale to pewnie dla tego, że się przyzwyczajam do czegoś jak jest długo i potem nie mogę ogarnąć zmian. Jakbym posiedział dłużej na tym nowym szablonie to pewnie bym się przyzwyczaił ale jak jest możliwość ustawienia starego to wolę stary.
.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Pytanie o ogólne dzialanie forum

Post autor: BAZYL »

Ja tylko przestrzegam, ze wycofuję się ze wspierania starego szablonu - już teraz w ramach automatycznego podświetlania tekstu oznaczonego tagiem spoileru, dodałem opcję, która nie działa w starym szablonie. A jeśli jest problem z czytelnością, to może powiększenie czcionki poradzi (prawy górny róg, literka ^A^).
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
corvus
Marynarz
Marynarz
Posty: 290
Rejestracja: poniedziałek, 29 grudnia 2008, 13:44
Numer GG: 2609448
Lokalizacja: Ostrowiec
Kontakt:

Re: Pytanie o ogólne dzialanie forum

Post autor: corvus »

BAZYL pisze:Ja tylko przestrzegam, ze wycofuję się ze wspierania starego szablonu - już teraz w ramach automatycznego podświetlania tekstu oznaczonego tagiem spoileru, dodałem opcję, która nie działa w starym szablonie. A jeśli jest problem z czytelnością, to może powiększenie czcionki poradzi (prawy górny róg, literka ^A^).
Albo "Ctrl" + "+" ;)
Swoją drogą w tej nowszej wersji też się chyba da przestawić żeby avatary i dane użytkownika były jak w starej wersji, czyli po lewej stronie. Przynajmniej z tego co pamiętam coś takiego jest w PA.

Mi się właśnie ta wersja wydaje bardziej kwadratowa, ale nie jest źle. Chociaż teraz wszystko pozmieniało swoje strony albo z lewej na prawą albo z prawej na lewą.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Pytanie o ogólne dzialanie forum

Post autor: BAZYL »

W panelu chyba się nie ta tego ustawić, ale jak dobrze pamiętam, wystarczyłoby w CSS-ie zmienić float: right na float: left i podpis posta wróciłby na stare miejsce. Ale w sumie nie jestem przekonany czy to ma aż takie znaczenie...

Aha - "ctrl" + "+" powiększa wszystko, a opcja w rogu forum tylko czcionkę (grafika pozostaje bez zmian).
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Pytanie o ogólne dzialanie forum

Post autor: Deep »

To nie jest problem wielkości czcionki tylko tego co poprzednio napisałem - przyzwyczajony byłem do poprzedniej wersji a teraz się trochę poprzemieszczały niektóre rubryczki. A i jeszcze jedno - trochę ten styl wygląda na niedopracowany, będzie coś jeszcze z nim robione?
.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Pytanie o ogólne dzialanie forum

Post autor: BAZYL »

Tak, styl wymaga jeszcze dopracowania i cały czas w nim grzebię, dlatego będę wdzięczny za uwagi i ew. pomoc.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
bOdziO Wolf
Marynarz
Marynarz
Posty: 207
Rejestracja: niedziela, 27 listopada 2005, 20:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz(HQ)/Gdańsk(studia)
Kontakt:

Re: Pytanie o ogólne dzialanie forum

Post autor: bOdziO Wolf »

BAZYL pisze:Ja tylko przestrzegam, ze wycofuję się ze wspierania starego szablonu - już teraz w ramach automatycznego podświetlania tekstu oznaczonego tagiem spoileru, dodałem opcję, która nie działa w starym szablonie.
Skoro nadal wielu ludzi będzie korzystało z poprzedniego rozwiązania to może potrzebna moja pomoc przy wsparciu?
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Pytanie o ogólne dzialanie forum

Post autor: BAZYL »

"Wielu ludzi" na tę chwilę, to 5 dusz. Dla porównania dodam, że motywu trpg_old czyli starej, brązowej wersji używa 38 osób. Trzeba iść z postępem, nie oglądać się na to co było. Póki co ta skórka jest niedokończona, szczególnie jeśli chodzi o przerobienie białych przycisków na brązy. Kiedy minie trochę czasu, wszyscy się przyzwyczają, a jak do tego dojdzie poprawa niuansów, to nikt nie bezie narzekał.

Poprawianie starego szablonu mija się z celem także dlatego, że nie posiada on wielu funkcji dostępnych w aktualnej. To jak z Windowsem - za czasów Win98SE nikt nie marzył nawet o przezroczystych oknach. A w Win7 to standard.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
No Name
Bombardier
Bombardier
Posty: 676
Rejestracja: środa, 26 marca 2008, 20:41
Numer GG: 0
Lokalizacja: Kraków, Bielsko w weekendy i święta. :)

Re: Pytanie o ogólne dzialanie forum

Post autor: No Name »

Mi się nowy styl podoba. Ogólnie uważam, że im wszystko jest bardziej czarno-białe tym czytelniejsze i lepsze.
Pytanko apropos nowego stylu: gdzie jest edycja posta?

Co do pytań proponuje "Ile palców masz u dłoni?". No chyba że nie chcemy dyskryminować stolarzy. ;)

Teraz to mi szczena opadła, Bazyl ma prawie 5000 postów! On nie może być człowiekiem!
"Mistrz gry nie ma duszy! Sprzedał ją diabłu za tabelę trafień krytycznych!"

May the Phone be with you!
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Pytanie o ogólne dzialanie forum

Post autor: BAZYL »

Jeśli chodzi o edycję postów, to nic się nie zmieniło - tam gdzie była, tam jest, a tam gdzie jej nie ma, a jest pilna potrzeba, aby była - możemy negocjować.

A licznik postów - na próbę - na razie zostanie. To świadoma decyzja. 8)
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Pytanie o ogólne dzialanie forum

Post autor: Deep »

@No Name: w tym dziale edycja nigdy nie była możliwa.

Co do licznika postów, to nawet nie zauważyłem, że się pojawił dopóki o nim nie wspomnieliście :P

Co do proponowanych zmian to ja byłbym jednak za tym, żeby to co było z lewej strony znowu było z lewej :)
.
Thorgrim III
Szczur Lądowy
Posty: 17
Rejestracja: wtorek, 17 marca 2009, 09:06
Numer GG: 31152523
Lokalizacja: Zelów

Re: Pytanie o ogólne dzialanie forum

Post autor: Thorgrim III »

Zgadzam się z kolegą przedmówcą, wygodniej było spojrzeć najpierw na nick'a, a potem do posta. Ja na przykład teraz łapie się często na myśli "Kto napisał takie bzdury?", a po rzuceniu okiem na użytkownika wszystko nabiera głębi ^^.

Co do skórki jest fajna, prosta i czytelna, po pewnych zmianach (jak np. wspomniana z przyciskami) będzie można użyć nawet określenia elegancka :D .
STOP wulgaryzmom na forum. Niech żyje język polski!
ODPOWIEDZ