Poprawna polszczyzna

Pytania, sugestie i propozycje zmian na forum.
ODPOWIEDZ

Czy wulgaryzmy na forum powinny być cenzuowane?

Tak, bezwzględnie.
5
29%
Nie, zakaz przeklinania to zakaz.
12
71%
 
Liczba głosów: 17
Heimdall
Bosman
Bosman
Posty: 1898
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 20:11
Lokalizacja: Asgard

Post autor: Heimdall »

Archimonde pisze:Ja uważam że to wspaniała żecz ten bookcrosing a wogule podzielam racje brat
Proszę, zróbcie coś z nim, bo normalnie mnie coś strzela, jak czytam takie posty (nie dość, że krótkie, to jeszcze w co trzecim słowie błąd :? ).
...
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Post autor: Ravandil »

Archimonde pisze:a fajna jest grafa na tej grze?
I to jest cały post. Niech ktoś mu powie, żeby chociaż poprawnie konstruował i zapisywał zdania, szczególnie, że w całym poście jest tylko jedno? Nic tak nie drażni jak notoryczne zaczynanie zdania małą literą. O osobliwej składni nie wspomnę. Proponuję jakieś ostrzeżenie bezpośrednie, bo wszystkie jego posty takie są :evil:
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Epyon
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 2122
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2005, 13:57
Numer GG: 5438992
Lokalizacja: Mroczna Wieża
Kontakt:

Post autor: Epyon »

Takie rzeczy jak wyżej powinno się zgłaszać do adminów/modów korzystając z Prywatnej Wiadomości lub innej formy kontaktu bezpośredniego, gdyż z tego co widzę, wasze posty tutaj służą tylko nabiciu licznika.
Obrazek
Tori
Bosman
Bosman
Posty: 1759
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2006, 15:05
Numer GG: 7524209
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Tori »

Moim zdaniem, to one służą wytknięciu danych osób, i niejako wystawieniu ich na publiczne pośmiewisko. Każdemu może trafić się ort, ale nie w każdym poście kilka/kilkanaście...
Od dziś płacę Eurogąbkami.
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

Cos mi mowi, ze osoba ta jest bardzo mloda i nie do konca jeszcze opanowala trudny jezyk polski. To ja oczywiscie nie usprawiedliwia, gdyz powinna dostosowac poziom swoich wypowiedzi niejako do sredniego poziomu wypowiedzi na forum. Nie mowiac juz o zadbaniu o gramatycznosc czegokolwiek.



A tak swoja droga to w regulaminie forum nigdzie nie ma wymogu pisania (w miare, bo wiadomo, kazdemu bledy sie zdarzaja) poprawna polszczyzna.
Epyon
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 2122
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2005, 13:57
Numer GG: 5438992
Lokalizacja: Mroczna Wieża
Kontakt:

Post autor: Epyon »

Tori pisze:Moim zdaniem, to one służą wytknięciu danych osób, i niejako wystawieniu ich na publiczne pośmiewisko. Każdemu może trafić się ort, ale nie w każdym poście kilka/kilkanaście...
Do tego właśnie służy temat "Czarna Lista".
Obrazek
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Craw pisze:A tak swoja droga to w regulaminie forum nigdzie nie ma wymogu pisania (w miare, bo wiadomo, kazdemu bledy sie zdarzaja) poprawna polszczyzna.
Jak to nie ma?
Regulamin pisze:[zabrania się]Pisania w językach innych niż Polski
Posty z niepoprawną polszczyzną podpadają pod ten paragraf - nie są pisane po polsku, a po polskiemu (czy jeszcze jakoś inaczej).
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Tori
Bosman
Bosman
Posty: 1759
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2006, 15:05
Numer GG: 7524209
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Tori »

Po prostu niektórym nie chce się zrobić darmowego update do wersji polskiej, a wystarcza im demo z wersją polskawą :P
Od dziś płacę Eurogąbkami.
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

Falka pisze:
Craw pisze:A tak swoja droga to w regulaminie forum nigdzie nie ma wymogu pisania (w miare, bo wiadomo, kazdemu bledy sie zdarzaja) poprawna polszczyzna.
Jak to nie ma?
Regulamin pisze:[zabrania się]Pisania w językach innych niż Polski
Posty z niepoprawną polszczyzną podpadają pod ten paragraf - nie są pisane po polsku, a po polskiemu (czy jeszcze jakoś inaczej).
Tu bym sie klócil. To dalej jest polski, tylko ze bledny. Niepelnosprawnego czlekoksztaltnm przeca nie nazywasz. Zreszta dodanie takowego punktu chyba nie jest problemem.
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Post autor: Ravandil »

Craw pisze:
Falka pisze:
Craw pisze:A tak swoja droga to w regulaminie forum nigdzie nie ma wymogu pisania (w miare, bo wiadomo, kazdemu bledy sie zdarzaja) poprawna polszczyzna.
Jak to nie ma?
Regulamin pisze:[zabrania się]Pisania w językach innych niż Polski
Posty z niepoprawną polszczyzną podpadają pod ten paragraf - nie są pisane po polsku, a po polskiemu (czy jeszcze jakoś inaczej).
Tu bym sie klócil. To dalej jest polski, tylko ze bledny. Niepelnosprawnego czlekoksztaltnm przeca nie nazywasz. Zreszta dodanie takowego punktu chyba nie jest problemem.
Ale nawet, jeśli nie ma stosownego punktu w regulaminie, to każdy powinien pisać poprawnie po polsku, a nie po polskawemu, czy jak to kto nazywa. Chociażby po to, by oszczędzić nerwów temu, kto będzie to wszystko czytał :)
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Heimdall
Bosman
Bosman
Posty: 1898
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 20:11
Lokalizacja: Asgard

Post autor: Heimdall »

Ravandil pisze:
Craw pisze:
Falka pisze: Jak to nie ma?
Posty z niepoprawną polszczyzną podpadają pod ten paragraf - nie są pisane po polsku, a po polskiemu (czy jeszcze jakoś inaczej).
Tu bym sie klócil. To dalej jest polski, tylko ze bledny. Niepelnosprawnego czlekoksztaltnm przeca nie nazywasz. Zreszta dodanie takowego punktu chyba nie jest problemem.
Ale nawet, jeśli nie ma stosownego punktu w regulaminie, to każdy powinien pisać poprawnie po polsku, a nie po polskawemu, czy jak to kto nazywa. Chociażby po to, by oszczędzić nerwów temu, kto będzie to wszystko czytał :)
Nawet nie dlatego, żeby oszczędzić innym nerwów, ale dlatego że takie są zasady pisowni, a nie zostały one wymyslone po to, by każdy pisał jak mu się podoba.
...
Seto
Kok
Kok
Posty: 1115
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2005, 10:53
Numer GG: 0
Lokalizacja: Hrubieszów

Post autor: Seto »

BAZYL pisze::arrow: Zobowiązuje się użytkowników forum do pisania poprawnie pod względem gramatycznym, ortograficznym i interpunkcyjnym, przy czym w przypadku braku polskich znaków "ó" piszemy jako "o", a nie "u" itp.
I po problemie. Jest już odpowiedni punkt w regulaminie.
Obrazek
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Nyano pisze: Ja też kiedyś zmieniłem poprawkę moderatora na pierwotną formę.

Pytanie tylko co, jeśli moderator się myli?
Czy jest to wina użytkownika, że dba o poprawność swoich postów bardziej niż o swoje stosunki z moderatorami?
Mój napisany poprawnie post został kiedyś zedytowany przez moderatora i nie mam pojęcia dlaczego. Pytałem niejednego polonistę czy istnieje takie słowo jak "pobieżyć" i wszyscy byli zgodni, że tak. Jeno moderator był widocznie innego zdania...
Zanim ktoś poprawi błędy, upewnia się w słowniku ortograficznym, czy zmienia na poprawną wersję.
Co do "pobieżyć", to słownik PWN twierdzi, że takiego słowa nie ma i może dlatego ktoś Ci je poprawił.
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Nyano
Mat
Mat
Posty: 589
Rejestracja: poniedziałek, 6 lutego 2006, 11:51
Numer GG: 3030068
Lokalizacja: Z ukrycia i cienia

Post autor: Nyano »

Czynnik ludzki. Prawdopodobnie żaden słownik nigdy nie będzie w 100% kompletny.
Falka pisze:Zanim ktoś poprawi błędy, upewnia się w słowniku ortograficznym, czy zmienia na poprawną wersję.
Czyżby?
Może więc wytłumaczysz mi dlaczego "pobieżyć" zmieniono mi na "pobieżać", którego również nie ma w słowniku?
Bóg na Krzyżu był tylko kolejną religią, która uczyła że miłość i morderstwo są nierozłącznie związane - że w końcu Bóg zawsze pije krew
Heimdall
Bosman
Bosman
Posty: 1898
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 20:11
Lokalizacja: Asgard

Post autor: Heimdall »

Hm, a mi przypomniało się coś, co kiedyś mnie zaintrygowało. Mianowicie w poście było słowo "wziąć" poprawione przez moderatora na "wziąść", a z tego co wiem, forma pierwsza jest poprawna, a druga nie. Niestety, nie pamiętam gdzie to było i choć trochę się naszukałem, to nie znalazłem.
...
Kurak
Pomywacz
Posty: 67
Rejestracja: piątek, 9 lutego 2007, 16:10
Numer GG: 0
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kurak »

Nyano pisze:Czyżby?
Może więc wytłumaczysz mi dlaczego "pobieżyć" zmieniono mi na "pobieżać", którego również nie ma w słowniku?
Nie widzę kontekstu, ale czy nie chodzi tutaj o "pobieżeć"? Liczba mnoga w czasie przeszłym to chyba "pobieżeli" :)
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Nyano pisze:Może więc wytłumaczysz mi dlaczego "pobieżyć" zmieniono mi na "pobieżać", którego również nie ma w słowniku?
Niestety nie wytłumaczę - nie wiem, kto to poprawił. Ale na googlu ta druga wersja wystętuje 2x więcej razy ;)

No ale jak Kurak naisał, może chodziło o "pobieżeć" (które w słowniku jest) i przy poprawianiu ktoś zrobił literówkę.
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
ODPOWIEDZ