Czy forum się stacza?

Pytania, sugestie i propozycje zmian na forum.
ODPOWIEDZ
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

A propos edycji: BAZYL napisal, ze edycja jest zbedna, bo jak sie go poprosi, to posty poprawia. Co prawda nie jest, niestety. Zrobilam glupia literowke 3 grudnia i od razu poprosilam o poprawe, ale blad jak byl, tak jest :> (swoja droga nie wiem jak zamiast 'Maurycego' mozna napisac 'Makurycego' i tego nie zauwazyc -_-')

Udostepnic edycje! BAZYL na stos! :P
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Lord of Dorkness
Marynarz
Marynarz
Posty: 175
Rejestracja: sobota, 30 października 2004, 16:41
Lokalizacja: 24 & 1/2 century
Kontakt:

Post autor: Lord of Dorkness »

Ale z edycją też się uważa. I nawet jak jest możliwość edytowania to ludzie też zapewne sprawdzają w Wordzie czy gdzieś tam. Może również tak być ze, gdy użyje ktoś opcji edit szybciej zapamięta swój błąd pamiętając jaką gafę by strzelił.

Myślałem ze da się zrobić by licznika nie było widać a rangi same się nabijają. Jestem laikiem.

Jamodyl William nie jest moim bogiem :P

Szkoda ze przez jednego wyrodka tak się stało i utrudnia się życie innym. Kto był taki genialny? Powiedz :evil:

A właśnie gdzie BAZYL? Nie odwiedza już nas, maluczkich :P
Obrazek
EDYCJA!!!EDYCJA!!!EDYCJA!!!EDY...
Kamil Master
Majtek
Majtek
Posty: 86
Rejestracja: sobota, 18 grudnia 2004, 22:32
Lokalizacja: z Warhammera prosto z Altdorfu
Kontakt:

Post autor: Kamil Master »

Według mnie forum naprawde spada na psy. Przypuśćmy taki sigma pisze nie poprawnie gramatycznie, rozumiem ja to ja i próbuje się poprawic ale sigma to kompletne dno a do tego założył sobie 3 konta po to że jak go wywalą to na drugie wejdzie. :x
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


Cóż, jeśli miłabym kiedyś jeszcze jakiś inny dział to możecie do mnie słać wnioski o edycję - zrealizuje natychmiast.

Może, może - tak możemy dyskutować przez całą wieczność. Z tego co pamiętam ludzie przy edycji mniej uważali niż teraz - a w Rekrutce (uparłem się ;-P) nikt (prawie) się nie stara - tak, tak Rekrutka to co innego, ale jest teraz jedynym punktem zaczepienia i źródłem faktów i to na niej należy się opierać.

Może i się da (nie mam pewności), ale co to zmieni? Jeśli ranga ma być zależna od licznika to i tak będzie nabijanie postów (a nawet jeśli licznik jest w ukryciu to i tak są proste sposoby na sprawdzenie ile kto ma post'ów)

Heretyk! Na stos! ;-P

Już... powiedziałem - usłyszałeś? ;-P

Ostatnio go nie było na GG, a dzisiaj miał opis, że jest zajęty...

sigma... chyba zrezygnował z udziału na forum, choć prawdą jest, ze miał 3 konta i nie zareagował namoją rade sprawdzania postów.
Ale jakim prawem go tak nazywasz? Fakt, sam sobie winien, co nie oznacza by zaraz nazywać go "dnem" i oskarżać o łamanie regulaminu z premedytacją (prawdopodobie go nie znał... co jest godne kary, ale nie wyzwisk!). Zwłaszcza, że Ty Kamilu Masterze też nie jesteś bez winy.

Pozatym nie obrażaj psów ;-P
A czy forum spada? Ostatnio miało doła ale już od jakiegoś czasu się podnosi (chociaż powoli i chwiejnym krokiem), więc bądźmy dobrej myśli ;-D


Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Falka pisze:A propos edycji: BAZYL napisal, ze edycja jest zbedna, bo jak sie go poprosi, to posty poprawia. Co prawda nie jest, niestety. Zrobilam glupia literowke 3 grudnia i od razu poprosilam o poprawe, ale blad jak byl, tak jest :> (swoja droga nie wiem jak zamiast 'Maurycego' mozna napisac 'Makurycego' i tego nie zauwazyc -_-')

Udostepnic edycje! BAZYL na stos! :P
To jakaś prowokacja - do tej pory nie dostałęm zadnej oficjalnej prośby....
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Haer'dalis
Marynarz
Marynarz
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2004, 11:58

Post autor: Haer'dalis »

Pierwsze primo - nie każdy modemowiec wspiera się notatnikiem/wordem/word padem. Czasem, jak wpadnie do głowy pomysł na post, to człowiek po prostu pisze, a nie rozłącza się w celu napisania czegoś w Wordzie, sprawdzenia tego i dopiero potem ponownego połączenia się i wysłania swojej notki (w tym czasie ktoś inny mógł zdążyć napisać coś podobnego, a piszący modemowiec się załamuje, bo stracił czas).

Secundo: Powiedzmy, że jestem modemowcem i siedze na 10 forach. Na 5 z nich w 3 tematach nagle ludzie zaczęli się ze sobą zgadzać i wysyłać notki o odpowiedniej treści. To jest 5 x 3 x 2 = 30 dodatkowych powiadomień o odpowiedzi (mającej niewielką wartość), co przy wolnym transferze może być sporą liczbą dla modemowca (tym bardziej jeśli w outlooku wyskoczy błąd i trzeba będzie znowu wszystko ze skrzynki ściągać). Powiedzmy sobie szczerze, jeśli modemowiec ten nie będzie dostawał przez dłuższy czas takich powiadomień to sam się zorientuje, że temat zakończono, a nawet jesli nie, to po zajrzeniu w odpowiednie miejsce i przeczytaniu ostatniego posta na bank będzie wiedział co, jak, gdzie i kiedy. Trochę wiary w ludzi.

Tertio: kwestia rang. Po pierwsze nie sądzę, by pierwszą rzeczą ,jaką nowoprzybyły sprawdzał, była aktywność innych użytkowników. Po co to komu??
Po drugie, robisz z igły widły. Przyznanie jakiejś rangi raz na rok nie zrobi adminowi krzywdy. Nie musisz robić ciągłych notek. Jeśli przez rok, ktoś Ci pozytywnie zapadł w pamięci, to będziesz wiedział kogo odznaczyć. Na forum dnd, o którym pisała Niziolica (a którą pozdrawiam) nazwy rang wymyślali sobie sami wyróżnieni (wedle wyznaczonych wcześniej kryteriów: akurat tam były to nazwy klas prestiżowych). Powiem więcej, nikt tam nie podważał decyzji moderatorów, a wyróżnionym gratulowano.
Chronisz się zdolnościami enginu forum. Czy jesteście zobowiązani jakąś umową do używania tylko i wyłącznie tej wersji silnika, czy też raczej to wynika z założenia: "niezbyt chce nam się zmieniać silnik" (nie chcę tu nikogo obrażać)? Dla modyfikacji, o których pisałem byłbym w stanie przyjąć kilkudniowy (a nawet kilku tygodniowy jak to bylo ostatnio w przypadku dnd.pl) brak działalności forum. Pytam: ilu z forumowiczów byłoby gotowych do podobnego poświęcenia w celu większej swobody poruszania się po forum?
No i pozostaje jedno pytanie. Czy obecny silnik forum faktycznie nie jest w stanie udźwignąć następujących zmian:
a) wyłączenie zalżności rang od ilości postów
b) ograniczenie wyświetlania ilości postów tylko do Profilu użytkownika, oraz do listy użytkowników
c) ustawianie, od czasu do czasu rang niezależnych od ilości postów.
Na pierwsze i ostatnie pytanie już teraz jestem w stanie odpowiedzieć. Silnik forum JEST w stanie przyjąć taką zmianę. Chcesz dowodu? Falka, skarbie napisz jeszcze jeden post, jako Tawerniany Pasożyt i tak możesz ich pisać nieskończenie wiele bez zmiany rangi.

Jeszcze jedna sprawa. Edycję mamy w sesjach i jest tam bardzo przydatna, a nie powoduje przy tym zamieszania. Chcesz dowodu? Po jednej z moich notek zwróciłeś mi na GG uwagę, że pominąłem coś istotnego. Dzięki edycji, bez problemu, byłem w stanie poprawić błąd bez tej całej zabawy z "twardą edycją".

Pozostaje już tylko czekać na decyzję BAZYLa w tej sprawie, choć mam niejasne przeczucie, że wiem jaka będzie odpowiedź.

P.S. Powołujesz się na forum CDA. Z ciekawości zapytam - czy tam działa system rang zależny od ilości postów? Jeśli tak, to chyba już wiem dlaczego musieli wyłączyć edycję. A starczyło zrobić to, o czym tutaj piszę...
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


Ad.1 więc skoro nie chce sie rozłączać i pisze "na żywioł" to już tylko na swoją odpowiedzialność - pozatym najpierw piszesz, żeby oszczędzać czas modemowców, a potem, ze będą oni pisać on-line. (Ad. naiwas: och tak - na forum jest takie tempo, że góra 2 minuty stanowią kolosalną różnicę, no nie?).

Ad. 2: Powiadomienia o odpowiedzi można bez problemu wyłączyć - i większość osób działających na kilku forach tak właśnie robi. A po co ma się orientować po czasie, skoro każdy może być zorientowany natychmiast? ;-P
Wiary w ludzi? I kto to mówi - mam Ci tutaj wkleić Twoje własne słowa z GG? ;-P Pozatym nie każdy zagląda do tematów bez nowości - więc może minąć dużo czasu nim zobaczyłby, że jego oponent w edycji poprzedniego postu przyznał mu rację, a nie zamilkł bez słowa.

Ad. 3:
a) rangi są po to żeby wskazać kto jest aktywny, a kto nie - piękna idea, nieprawdaż? A że statsiarze ją wypaczają... cóż to ich trzeba poskromić, a nie ją. Raz na rok powiadasz? To "troszkę" rzadko, a częstsze i sprawiedliwe nadawanie mogłoby być pracochłonne. A co do własnych rang - ten przywilej (w ograniczonym zakresie) mają tylko Tawerniacy, jako "właściciele" forum (chociaż możnaby rozpatrzyć nagrodę w postaci własnej rangi - niemniej byłaby ona obok zwykłego systemu rangowania)

b) Jedno słowo: czytaj! Poprzednie wypowidzi najlepiej - wszystko to już dawno zostało ze dwa razy omówione, i nie zamierzam się powtarzać.


W sesjach jest rzeczywiście bardzo potrzebna i tam zapewne zostanie.


Nie ma tak łatwo - "ja mówię, a Ty siedź cicho"? Oooo, nie. Nie ze mną te numery ;-P A odpowiedź BAZYLa będzie taka jaką wskazuje rozsądek.

PS. Tak, ale to nie dlatego wyłączyli edycję (mają za silną moderację by jakikolwiek statsiarz się przecisnał).


Haer'dalis
Marynarz
Marynarz
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2004, 11:58

Post autor: Haer'dalis »

MAd Phantom pisze:
Ad.1 więc skoro nie chce sie rozłączać i pisze "na żywioł" to już tylko na swoją odpowiedzialność - pozatym najpierw piszesz, żeby oszczędzać czas modemowców, a potem, ze będą oni pisać on-line. (Ad. naiwas: och tak - na forum jest takie tempo, że góra 2 minuty stanowią kolosalną różnicę, no nie?).
hmm cóż wybacz, trochę się zapędziłem z tym tempem powstawania odpowiedzi (to po doświadczeniach z innego forum), ale...nie można karać kogoś, tylko dlatego, że doznał nagłego oświecenia, ktorym chciałby się tu i teraz pochwalić. Punkt drugi. Są modemowcy i są modemowcy. Sam prawie zawsze pisałem on-line, ale z Twoich słów wynika, że istnieje grupa, która tak nie robi. Czy musimy karać jednych, dlatego, że drudzy postępują inaczej?
MAd Phantom pisze:
Ad. 2: Powiadomienia o odpowiedzi można bez problemu wyłączyć - i większość osób działających na kilku forach tak właśnie robi. A po co ma się orientować po czasie, skoro każdy może być zorientowany natychmiast? ;-P.
owszem można, ale dość często pomagają nam szybko i sprawnie wejść do tematów, które nas interesują, zmiast przekopywać się przez stos zwany "Notkami od ostatniego logowania"...ok znowu tu przesadzam z tym stosem, ale staram się to przedstawić obrazowo
MAd Phantom pisze:Wiary w ludzi? I kto to mówi - mam Ci tutaj wkleić Twoje własne słowa z GG? ;-P Pozatym nie każdy zagląda do tematów bez nowości - więc może minąć dużo czasu nim zobaczyłby, że jego oponent w edycji poprzedniego postu przyznał mu rację, a nie zamilkł bez słowa.
jeśli tematem się żywo interesuje, to i tak zajrzy (jeśli wie, że można edytować notki, that is)
MAd Phantom pisze:
Ad. 3:
a) rangi są po to żeby wskazać kto jest aktywny, a kto nie - piękna idea, nieprawdaż? A że statsiarze ją wypaczają... cóż to ich trzeba poskromić, a nie ją. Raz na rok powiadasz? To "troszkę" rzadko, a częstsze i sprawiedliwe nadawanie mogłoby być pracochłonne. A co do własnych rang - ten przywilej (w ograniczonym zakresie) mają tylko Tawerniacy, jako "właściciele" forum (chociaż możnaby rozpatrzyć nagrodę w postaci własnej rangi - niemniej byłaby ona obok zwykłego systemu rangowania)
czy nagrodę nobla przyznają co tydzień? Czy olimpiada odbywa się co miesiąc? Dokładnie. Wyróżnienie za działalność powinno być czymś wyjątkowym, a nie czymś czego można się spodziewać co tydzień. Admin zawsze może wymyślić sobie ileś tam rang do nadania, a po wykończeniu "zapasów" wymyślić nowe.
Znowu zadam pytanie: czy stawiasz znak równości między ilością i jakością? Tak to z Twoich postów wynika. Znowu się odwołam do przykładu forum dedekowskiego. Zaczynali tam tak jak tu, czyli każdy mógł edytować i zarabiał rangi za pisanie postów. Powodowało to tak wielką ilość spamu, że wyłączono system rang zależnych od ilości notek, a liczniki pochowano w miejsca, o których wcześniej pisałem (co więcej notki z niektórych działów, są ignorowane przez licznik!). Jak się to skończyło? Wprowadzono rangi za jakość postów, zachowano edycję, a ilość spamu drastycznie spadła (owszem zdarzają się jeszcze tacy, do których nic nie trafaia, ale to tylko ułamek tego co działo się przedtem). Dodam jeszcze, że tak aktywni użytkownicy, jak i "właściciele" forum mają tam takie same uprawnienia do wymyślania własnych rang. Róznica polega na tym, że właściciele mają uprawnienia moderatorskie, a wyróżnieni nie i wiesz co Ci powiem? Nie słyszałem, by którykolwiek wyróżniony narzekał z tego powodu, bo już sama ranga (z pomarańczowym dopiskiem Wyróżniony) jest powodem do dumy.
Tutaj punkt kolejny. Wprowadziłeś właśnie bardzo dziwny podział na my i oni. Tylko dlaczego któryś z tych "onych", choć odzywa się "raz na rok" (nie mam nikogo specyficznego na myśli) ma być bardziej promowany od użytkownika, który aktywnie działa na rzecz rozwoju forum? Nie jesteś "jednym z nas", więc spadaj? Jesli taka filozofia tutaj panuje, to chyba nic tu po mnie...
MAd Phantom pisze:
b) Jedno słowo: czytaj! Poprzednie wypowidzi najlepiej - wszystko to już dawno zostało ze dwa razy omówione, i nie zamierzam się powtarzać.
BARDZO nie lubię takich chwytów, tym bardziej, że każdy z Twoich argumentów jak na razie da się obalić (może za wyjątkiem tego o ostatecznej decyzji admina, o czym za chwilę). Jeśli chodzi o luz, to wiesz, czasem do poważnej dyskusji (a tak traktuję tą rozmowę) niezbyt się nadaje, innym słowy Jamnikowi Williamowi mówimy "NIE" w tym temacie, choć bestią jest niewątpliwie sympatyczną.
MAd Phantom pisze:W sesjach jest rzeczywiście bardzo potrzebna i tam zapewne zostanie.
co czyni ją tak diabelnie przydatną akurat tam? Zawsze można napisać do admina (lub do Ciebie) z prośbą o modyfikację. Nie widzę wyższości działu sesje nad innymi działami. Przykro mi z tego powodu.
MAd Phantom pisze:Nie ma tak łatwo - "ja mówię, a Ty siedź cicho"? Oooo, nie. Nie ze mną te numery ;-P A odpowiedź BAZYLa będzie taka jaką wskazuje rozsądek.
bzzzt! Czy chodzi Ci może o to zdanie:
Pozostaje już tylko czekać na decyzję BAZYLa w tej sprawie, choć mam niejasne przeczucie, że wiem jaka będzie odpowiedź.
bo jeśli tak, to przecież sam niejednokrotnie pisałeś, o tym, że to BAZYL ostatecznie zadecyduje. To, że mam przeczucia, to chyba moja prywatna sprawa, zresztą kto wie? Może zostanę pozytywnie zaskoczony?

MAd Phantom pisze:PS. Tak, ale to nie dlatego wyłączyli edycję (mają za silną moderację by jakikolwiek statsiarz się przecisnał).
Nie ma doskonałego systemu zabezpieczeń i nawet 20 modów jest w stanie coś przeoczyć. Jeśli bali się o poziom postów, to wyłączanie edycji, jak widać po tym forum, jest raczej czynnikiem buntującym a nie motywującym. Promuj nagradzaniem, a nie karaniem.

P.S. Na wszelki wypadek dodam, że uważam, iż zasłużyłeś sobie, na wyróżnienie, które Cię spotkało i nie mam nic przeciwko tej decyzji admina.
P.P.S. Poniżej podam przykład z owego forum dedekowskiego, może coś Ci to rozjaśni:

Obrazek

Jak widać: Moderator

Obrazek

a tutaj Wyróżniony.

P.P.P.S. Miałem coś jeszcze napisać, ale z głowy mi to wyleciało. Gdybym miał możliwość edycji, to pewnie w przyszłości zmodyfikowałbym tą notkę, a tak będę musiał ewentualnie pisać nową...
A jednak nie, przypomniało mi się. W FAQ pada pytanie o edycję notek. Proponuję, albo zmienić treść odpowiedzi, albo usunąć tamten fragment, gdyż w świetle tego co się tutaj dzieje, tamten fragment jest nieadekwatny ;)

BTW. Żeby dokonać tej twardej edycji musiałem się najpierw bawić z przyciskiem cytuj, dopiero po tym mogłem zaznaczać tekst, etc...tyle problemów, a chciałem dopisać zaledwie 4 linijki. O ileż prościej byłoby użyć opcji "Edytuj"...
Lord of Dorkness
Marynarz
Marynarz
Posty: 175
Rejestracja: sobota, 30 października 2004, 16:41
Lokalizacja: 24 & 1/2 century
Kontakt:

Post autor: Lord of Dorkness »

Może wprowadźmy edycje w jednym z działów żeby mieć materiał porównawczy? A nie tylko opierajmy się na 'Rekrutacji' i 'Sesji?, których charakter jest raczej nieco inny niż typowe tematy na forum.
Obrazek
EDYCJA!!!EDYCJA!!!EDYCJA!!!EDY...
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


Haer:

Nikogo nie karzemy - to kwestia ich wyboru jak robią, czy mają dość cierpliwości i woli (;-P) bynie pisać na żywca tylko sprawdzić. Bo patrząc z drugiej strony (uwaga, nast. przykład będzie naciągany... jak większość w tej debacie ;-P): jest X i Y. X każdą notatkę szlifuje do doskonałości, Y wysyła wszystko jak leci, z błędami itp. ale potem (lub gdy ktoś mu zwróci uwagę) zaczyna poprawiać (jeśli ma edycję) i z czasem dorównuje X... no ale dlaczego? Dlaczego forum ma promować pochopne, nieprzemyślane wypowiedzi Y, a nie długo tworzone wypowidzi X?

Jeśli ktoś uczestniczy tylko np. w jednej "debacie" na forum to powiadomienia nie zaśmiecą mu skrzynki. A przy kilku to i tak zapewne wejdzie na forum bo czasowo wyjdzie na jedno i to samo.

Zajrzy lub nie zajrzy - jeśli ktoś jest aktywny na forum to by chyba oczy mu wypadły jakby codziennie szukał edycji we wszystkich tematach

Znowu piszesz ładnie, ale nieco bez sensu - właśnie po to ta dyskusja, żeby jakość postów dominowała nad ilością, żeby licznik liczył tylko watościowe posty (nieee... to nie żadna nowa funkcja ;-P chodzi o to żeby tych niewartościowych nie było ;-D). Rangi honorowe raz na rok - ok. Ale zwykłe też muszą być chociażby jako motywacja itp. Są one też formą zabawy, którą statsiarze psują - walczmy ze statsiarzami a nie z rangami. Zresocjalizujmy terrorystę, a nie wysadzajmy w powietrze jego domniemane cele ;-P
My i Oni? Masz na myśli Tawerniaków? Hmm.... zerknij w lewy górny róg strony... co widzisz? Logo TRPG. Oni są odznaczeni za to, że są redakcją, że robią coś dla zinu. A każdy może zostać Tawerniakiem, a forumowicz w szczególności (wszak zna już trochę ekipę to się łatwiej zaklimatyzuje... oczywiście jeśli umie pisać teksty ;-P) wiec raczej nie "spadaj" ale "witaj".

??? A ja nie lubię jak ktoś pisze coś co zostało już przeze mnie wyjaśnione i/lub obalone, a kiedy powie mu się aby poszukał owych odpowiedzi to się obraża ;-P

Oj czyni, czyni - tam BARDZO łatwo o pomyłkę, a takie prowadzą do kolejnych pomyłek, kłotni itp. A pisanie postu/erraty psuje klimat, a czas jest tam (i tylko tam!) na wagę złota.

Owszem, że zadecyduje, co nie znaczy, że jak wprowadzasz nowe argumenty to nikomu nie wolno na nie odpowiedzieć (taki był sens tego zdania). Pozatym widziałeś tam może takie małe ";-P" ? No właśnie

Tam jest chyba więcej jak 20 modów i nie tylko niczego nie przeoczą (jeśli masz X tematów do zbadania to jakim cudem chcesz coś przeoczyć? Nisko latające niewidzialne posty? ;-P) A czy ktoś tu karze kogoś? Nie! Tu tylko każdy bierze konsekwencje za swe czyny.

PS. ;-P
PPS. No ładne obrazki ;-P
PPPS. Nie wiem czy naprawdę edytowałeś czy odstawiasz przedstawienie tetralne, ale to naprawdę nie jest aż taki problem... może 15s roboty... to tak wiele?
A na FAQ admin nie ma wpływu - jest ono integralną częścią skryptu forum.

LoD: Rekrutacja była właśnie po części (bo tam edycja też jest trochę potrzebna, choć nie tak jak w sesji) próbą dla Edycji... próbą oblaną... ale mów dalej - wskarz dział i konkretne warunki (oczywiście argumentacja mile widziana)...
Haer'dalis
Marynarz
Marynarz
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2004, 11:58

Post autor: Haer'dalis »

Ok ostatnie uwagi ode mnie i na tym zakończę tą dyskusję ze swojej strony.

Licznik nie ignoruje mniej wartościowych postów tylko ustawiono go tak by ignorował wszystkie posty dawane w jednym dziale.

Bardzo ładne logo...na dnd.pl też jest jedno...nie tak ładne ale też jest i też działają osoby, które pełniły dość istotne funkcje dla dawnej strony dnd.pl (teraz strona została zintegrowana z forum) - są to głównie obecni admini i moderatorzy, o których pisałem już wcześniej :P

Rangi honorowe na tamtym forum są motywacją. Gdy ma się już dość spore grono wyróżnionych inni użytkownicy mają się na kim wzorować. Pozwól, że zacytuję coś:
Użytkownicy forum, którzy swoją wiedzą i kulturą przydają mu niesłabnącego blasku. Czytajcie ich notki - nie zawiedziecie się! :-)
A wyróżnieni też są motywowani do utrzymywania poziomu, ostatnio np ogłoszono, że zostaną im nadane dodatkowe uprawnienia. Jak więc widzisz motywacja jest i to znaczna.

Cóż nie do końca miałem na myśli to co napisałeś, ale ok. Jeśli poczułeś się urażony to przepraszam.

Na dnd.pl grono moderatorskie liczy prawie 20 osób (12 z pełnymi uprawnieniami moderatorskimi i kilku modemeratorów jak to zostało ładnie określone), a niskolatające niezidentyfikowane posty i tak się pojawiają (co prawda w większości zostają natychmiast usunięte, ale czasem uda im się przecisnąć) ;)

PS. Nie wystawiaj języka, bo Ci... :D
PPS. Miałem tu coś napisać, ale zrezygnowałem :P
PPPPS. Edytowałem, edytowałem i chwilkę się zastanawiałem jak to zrobić by nie musieć powtarzać całej tej zabawy z wklejaniem "obrazków". Opcja Edytuj by to wszystko przyspieszyła (a teraz wyobraź sobie, że na modemie siedzę :P)

Re: FAQ. Dobij skrypt :P

Tak dla porównania oto jak wyglądają admini ale też i zwykli użytkownicy na tamtym forum

Obrazek

administrator

Obrazek

junior admin

Obrazek

zwykły użytkownik

Jak widać ten ostatni nie ma żadnych odznaczeń, ani nic w tym stylu, a jednak nikt się nie buntuje, bo ludzie wiedzą, że jak zasłużą, to mogą zostać przyłączeni do grona Wyróżnionych.

Z mojej strony koniec. Pozdrawiam
Haer'dalis
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


OK ;-P

Ale który dział miałby ignorować? Nawet w OT są wartościowe rozmowy (pozatym nie wiem czy to wchodzi w skrypt standardowy... ;-P)

Nie mam nic przeciwko rangą dla wyróżniających się (a ekipa TRPG taką jest ;-P), ale IMO zwykły system rangowy też jest potrzebny, ze wspomnianych wcześniej powodów.

nie łatwo mnie urazić, nie łatwo... i chyba nikomu ta sztuka się jeszcze nie udała ;-P

Jeszcze dużo czasu upłynie nim to forum będzie na tyle duże by nie tylko 20, ale choćby 5 modków nie starczało ;-P

PS. ;-P ;-P ;-P
PPS. Ależ śmiało ;-P
PPPPS. Dla mnie użycie cytuj dla tagów było oczywiste (i pisałem o tym na forum ;-P a trwa to około 5-10s - cytuj, zaznacz, kopiuj, wstecz, usuń, odpowiedz, )

Ło, jakie pikne, panocku ;-P

A niechby spróbował mieć coś przeciwko ;-P
(prześlij mi na PW adres tego forum - zerknąć nań chcę)

papa ;-P

Lord of Dorkness
Marynarz
Marynarz
Posty: 175
Rejestracja: sobota, 30 października 2004, 16:41
Lokalizacja: 24 & 1/2 century
Kontakt:

Post autor: Lord of Dorkness »

Proponuję wziąć na testy jeden z działów: 'cRPG corner', 'Kącik Gier Fabularnych', 'Offtopic'. Jako że są dosyć spore dostarczą odpowiedniej grupy statystycznej.

Kryterium oceny niech będzie to czy zwiększy się liczba niechlujnie pisanych postów (literówki, błędy stylistyczne etc.). Chodzi raczej o spory odchył od normy a nie trzy lub cztery przypadki. Bo to się może mieścić w granicy błędu.
Kolejnym niech będzie to czy ktoś nie próbuje 'naprawiać historii'

W wypadku pogorszenia się wyników w pierwszym przypadku oczywiście blokujemy edycję. Gdy sytuacja się poprawi rozszerzyć zakres edycji.
Gdy jednak nic nie ulegnie zmianie również proponuję rozszerzyć edycję. Jej brak nic w takim razie nie zmienia a zawsze jest lepiej mieć więcej praw niż ograniczeń.

W wypadku naruszenia drugiego kryterium. Kończymy test blokujemy edycję a delikwentowi dajemy bana.

Czas trwania 30 dni. ładna okrągła suma i jest zbliżona do terminu miesięcznego. Dla mnie wydaję się w sam raz.
Obrazek
EDYCJA!!!EDYCJA!!!EDYCJA!!!EDY...
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


Pomyślę nad tym (teraz jest za późno i nie chce mi się analizować ;-P) i przedyskutuję z BAZYLem
Jeśli miałbym wskazać dział to byłby offtopic - największy ruch = najdokładniejsze wyniki
Ale: należałoby wprowadzić pare zasad - np. nie wolno nikomu przypominać, że to jest test itp. ani bezpośrednio, ani pośrednio (np. krytykując każdą literówkę itp.), dzień zakończenia okresu próbnego nie może być ściśle określony i takie tam.

Nie wiem, czy BAZYL się zgodzi (ba, nie wiem jeszcze czy ja jestem na "tak" czy na "nie" - muszę się zastanowić... (oczywiście mam tu na myśli test - bo jeśli chodzi o edycję to wciąż jestem na "nie", aczkolwiek pozytywny wynik eksperymentu mógłby to zmienić)), ale zobaczymy... przy czym jeśi test by doszedł do skutku i wypadł negatywnie wtedy temat edycji zamykamy na "rok i niedziel sześć" czyli dopóki "Świat się nie odmieni"....
Darkelfft
Marynarz
Marynarz
Posty: 199
Rejestracja: piątek, 10 grudnia 2004, 19:46
Lokalizacja: z miejsca, gdzie mnie nogi zaniosły ( ostatnio trakt między Mantarem a Skulldust)
Kontakt:

Post autor: Darkelfft »

<<<<<<<<<<UWAGA! UWAGA>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
( nie na temat, ale jest ważna sprawa) ZA KILKA DNI POJAWI SIĘ 200 ZAREJESTROWANY OSOBNIK NA FORUM, CIEKAWE KTO TO BĘDZIE???

<<<<<<<<<< KONIEC KOMUNIKATU>>>>>>>>>>>>>

To jest dobry argument na to, że forum się nie stacza, bo jakby sie staczało to ciągle byłoby nas mało:D
Pałętam się tam i tu, zabijając rzezimieszków, cwaniaków, złodziei, oczyszczam arenę, pałętam się po lesie w nocy, bo jestem niezniszczalny Skrytobójca 10 poziomu :D...
Otchłań
Runiq
Bombardier
Bombardier
Posty: 765
Rejestracja: sobota, 18 września 2004, 12:59
Lokalizacja: Piekło skute lodem

Post autor: Runiq »

Tja. Zwłaszcza, że 200 użytkownikiem został niejaki O.Rydzyk, czyli Dante we własnej osobie. Czyli znów forum się stoczyło :? .

W każdym razie nie kumam zachowania Dantego (może nie był trzeźwy?). Najważniejsze jest to, że przeprosił.

I tak na marginesie, żeby nikt nie pomyślał, że Ripper to ja (to samo IP): Ripper raczej pisze w stylu dzisiejszej młodzieży, a ja piszę w bardziej ludzkim języku. Poza tym oryginalny Runiq tylko z 28 ząbkami :lol: .
Waltos
Mat
Mat
Posty: 438
Rejestracja: czwartek, 25 listopada 2004, 19:53
Numer GG: 6635964
Lokalizacja: tu

Post autor: Waltos »

Ostatnio doszedłem do smutnego wniosku... Forum zaczyna się robić nieciekawe. I to z paru powodów. Po pierwsze smutne jest dla mnie, że nie ma już "żywych" dyskusji, czyli kiedy paru użytkowników w tym samym czasie gadało ze sobą w jednym temacie, który z kolei dzięki temu się szybko rozwijal... Tera jest tak, że ktoś cośtam napisze w jednym temacie, następnego dnia ktoś na to dopisze I tak sie ciągnie ta dyskusja... Wszystko nudne i rozwleczone, nic ciekawgo, po prostu forum zastyga. Pamiętam choćby, jak dynamicznie sie rozwijał temat "1"... A tera? Jak ktoś coś raz na parę dni dopisze w ogóle w "Offtopicu", to jest dobrze... Nawet sesje już się ciąąąąąąąąągną i ciąąąąąągną... Zanim się dopiszą wszyscy jej uczestnicy, lub ich większość, to mija z tydzień lub więcej.
Moim zdaniem to wszystko ma źródło w jednym: rofum nie jest popularne. I jakoś nikt nie ma specjalnych pomysłów, jak je rozreklamować. Co z tego, że artykuły z Tawerny ukazują się/ukazywały się w CDA (nie kupuję tego pisma, więc nie wiem, czy jeszcze współpracuje z Tawerną), skoro przeciętny koleś po przeczytaniu takiego albo nie przeczyta, że ta "Tawerna" ma swoją stronkę, albo na nią wejdzie i ominie sporym łukiem froum. Bo sama Tawerna jest popularna. Ale forum nie!
jest na to tylko (chyba) jedna recepta: rozreklamować forum. Tylk oteraz rodzi się pytanie: gdzie je reklamować? może na stronie CD-Action da się jakiś baner załatwić? Lecz to by było zadanie sił wyższych', ktore się dogadają z adminami tamtej stronki.
Może reklamowac froum w podpisach na innych forach? Nie, to raczej nie przejdzie, bo na niektorych z nich zabrania się robienia czegos takiego...
A może reklamowac je na swoich stronkach? Niektórzy z nas mają swoje domeny (sam zamierzam swoją zrobić w wakacje). Może walnąć na niej z laski swojej linka do forum Tawerny RPG, dzięki temu przynajmniej trochę przyłożycie do jej rozwoju...
ta, ale łatwo pisac, trudniej zrobić. Może ktoś sobie pomysleć "ten to se gada, a sam nic nie zrobi". Ale napisze szczerze: jedyny sposób, jaki znam, by sie przyłożyć do rozwoju tego forum to to, że ciagle o nim pamiętam i na nim piszę. Niektorzy z nas, którzy kiedyś nabijali ciągle posty teraz odeszli... To jest smutne...
W moich oczach forum sie stacza... Ael jest to proces, który możemy zatrzymać. <w tle hymn UE odegrany na dętce i grzebieniu>Musimy się zjednoczyć! Musimy walczyć o życie tego tworu, do którego rozwoju się po częście przyłożyliśmy! Także Tawerniacy! Walczmy!!!!!!!!!<koniec hymnu, dętka pękła>
Dziękuję za przeczytanie moich dyrdymało i życzę miłego dnia.
Waltos i jego przyjaciel - Czesław Gąsienica.
żyję
ODPOWIEDZ