Czy forum się stacza?

Pytania, sugestie i propozycje zmian na forum.
ODPOWIEDZ
dsadfga_atadf_a
Mat
Mat
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:26
Lokalizacja: zz...zzz... Zasnąłem (:
Kontakt:

Czy forum się stacza?

Post autor: dsadfga_atadf_a »

Ostatnio zadko tutaj bywam ale gdy jestem to za kazdym razem widze jak forum Tawerny sie stacza... Użytkownicy robia sobie mini czaty, statsuja, przeklinaja i nie wnosza nic do tematu... Czy wy tesh to zauwazyliście? Mam nadzieje ze nie jestem tutaj jedyna osoba ktora widzi to co sie tutaj dzieje.... Wpisywac sie
Runiq
Bombardier
Bombardier
Posty: 765
Rejestracja: sobota, 18 września 2004, 12:59
Lokalizacja: Piekło skute lodem

Post autor: Runiq »

No wiesz... Czasem chyba każdemu się zdarza odbiec trochę od tematu. Jednak gdy chce się wygadać zupełnie nie na dany temat, to przecież istnieje Offtopic!

Z przeklinaniem to już inna sprawa. Zupełnie nie rozumiem, po co ktoś przeklina co drugie słowo. Rozumiem, że niektóre dowcipy na FUN ZONE są świńskie, ale czemu ich jest tam tak dużo?! Na sesjach... no cóż... to w dużej mierze od MG zależy, czy wolno przeklinać. Ale to, co się dzieje na jednej sesji, przechodzi ludzkie pojęcie (pominę, o którą chodzi).
Narmo
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 386
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 14:56
Numer GG: 5450570
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kraków
Kontakt:

Post autor: Narmo »

Szczerze mowiac nie widzialem az tak duzo przeklenstw. Ale jakby nie patrzec jest to (mam nadzieje ze juz niedlugo) dosc male forum wiec wszelkie przejawy uzwania ulicznego slownictwa juz o nas zle swiadcza. Gorzej ze statowanie... tu najprawdopodobniej bedzie trzeba podzialac.
"jestem dzbanem pełnym żywej i martwej wody, starczy, bym się lekko nachylił, a cieką ze mnie same piękne myśli, (...) tak więc właściwie nawet nie wiem, które myśli są moje i ze mnie, a które wyczytałem" B. Hrabal
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


Tak, macie rację. Wszyscy :D. Ostatnio jednak nawet w dziale offtopic udaje sie komuś zejść z tematu, co - biorąc pod uwagę luźność tamtych temtów - jest już nie lada wyczynem :wink: A co gorsza, zaczyna też szerzyć się statsiarstwo (bezsensowne topici i - przedewszystkim - krótkie\bezsensowne\skrajnie offtopicowe posty) Te przekleństwa, w Fun Zone (a swoją drogą, zauważyliście, że dowcipy zaczynają się w nim powtarzać? :wink: ) to też przegięcie, zwłaszcza, że większość z nich jest całkowicie nie potrzebna (przeklinanie, przynajmniej według regulaminu, jest całkowicie zabronione na tym forum, a to jest już przeklinanie zbędne - czyli jego najgorsza odmiana). Ostatnio pojawiają sie też mini-chaty, gdzie, w samym środku jakiegoś tematu, grupka użytkowników zaczyna obgadywać swoje prywatne sprawy - dla nich to może i fajne, ale innych to irytuje - zwłaszcza, że jak już ktoś naprawdę musi tu zrobić sobie chata (jakby nie było GG i jemu podobnych... to chaterstwo śmierdzi mi statsiarstwem) to niech założą sobie własny temat w offtopicu - w ten sposób ich rozmowy nie będą nikogo razić. A co do jednej z sesji... cóż - jak to zobaczyłem, to się normalnie przeraziłem i myślałem, że chyba fora pomyliłem... poprostu brak jest słów na to co sie tam wyrabia - rozumiem, że może grający tam świetnie się bawią, ale przecież jak zerknie tam ktoś z zewnątrz lub ktoś nowy, to skutecznie zniechęci go to zarówno do całego forum, jak i może do samej TRPG :wink:
Khazar
Mat
Mat
Posty: 574
Rejestracja: niedziela, 12 września 2004, 18:03
Kontakt:

Post autor: Khazar »

Tak, niestety tak już jest. Mini-czaty i przekleństwa zapewne zawsze będą na forum (tak jest na każdym). Ale statsiarstwo trzeba tępić! To m. in. powód, dlaczego niektórzy w ciągu 2 tygodni nabiją sobie tyle postów, że ho ho! Oczywiście są od tego wyjątki (hi, Runiq).
Myślę, że z tymi przekleństwami jest pewne rozwiązanie. Może ktoś zrobić temat w Offtopic, gdzie wszystcy będą mogli bluźnić, ile im dusza zapragnie. To taki temat na odreagowanie po ciężkim dniu. Może to choć trochę zmieni sprawę przeklinania.

PS. Jeśli chodzi o przekleństwa na sesjach, to w Heniu RPG takowe raczej muszą być (w końcu bohaterami tego systemu są żule, drechy i proste chłopy, więc i ich "gwary" trzeba używać).
Obrazek
Narmo
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 386
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 14:56
Numer GG: 5450570
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kraków
Kontakt:

Post autor: Narmo »

Khazar pisze:Może ktoś zrobić temat w Offtopic, gdzie wszystcy będą mogli bluźnić, ile im dusza zapragnie. .
...yyy...
Jakby to powiedziec
Raczej kiepski pomysl

Juz widze te posty
Nierealne
"jestem dzbanem pełnym żywej i martwej wody, starczy, bym się lekko nachylił, a cieką ze mnie same piękne myśli, (...) tak więc właściwie nawet nie wiem, które myśli są moje i ze mnie, a które wyczytałem" B. Hrabal
Khazar
Mat
Mat
Posty: 574
Rejestracja: niedziela, 12 września 2004, 18:03
Kontakt:

Post autor: Khazar »

Być może. Ale cchoć jeden pomysł jest. Ktoś ma jakiś inny?
Obrazek
Narmo
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 386
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 14:56
Numer GG: 5450570
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kraków
Kontakt:

Post autor: Narmo »

Nie boj sie! tajne sluzby czuwaja
A tak serio

Sprawdzony Standard: Upomnienie -> rozmowa -> ban -> ban dozywotni

Co jeszcze?
Mozna zrobic Czarna Liste - takie publiczne nagany to zwykle dziala.

Ale jeszcze naprawde nie jest az tak zle. Moze wystarczy ten temat.
"jestem dzbanem pełnym żywej i martwej wody, starczy, bym się lekko nachylił, a cieką ze mnie same piękne myśli, (...) tak więc właściwie nawet nie wiem, które myśli są moje i ze mnie, a które wyczytałem" B. Hrabal
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


Tak - można sie np. hamować, czyli po prostu nie przeklinać - bo o ile podczas mówienia może sie coś wymsknąć, to przecież przy pisaniu posta, raczej niczego "przypadkiem" się nie napisze (zresztą przejżyjcie np. moje posty - zero przekleństw :wink: ). A taki temat z bluzgami to nienajlepszy pomysł - a do tego prawdopodobnie tylko by pogoszył sytuację. Czarna Lista... cóż, rozwiązanie mocno skrajne i "ostateczne", ale na FA poskutkowało więc jeśli nie będzie poprawy to jestem za.
A jeśli chodzi o Henio RPG - skoro już musicie tak grać (żeby wczuć się w postacie) to może poproście któregoś Admina np. o utajnienie tej gry (albo dodanie komunikatu w stylu: "UWAGA! Obfita ilość wulgaryzmów! Wchodzisz na własne ry(d)zyko" :wink:) - byłaby ona wtedy w tajnym forum i obejżeć by ją mogli tylko MG, Gracze no i oczywiście Admin i Modowie, i nie raziłaby nikogo postronnego.
dsadfga_atadf_a
Mat
Mat
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:26
Lokalizacja: zz...zzz... Zasnąłem (:
Kontakt:

Post autor: dsadfga_atadf_a »

Wedlug mnie pomysl z tematem w ktorym mozna bedzie bluzgac i wyzyc sie po ciezkim dniu to beznadziejny pomysl.. Myslicie za napisanie 100 slow zaczynajacych sie na k... w... s... pomoze wam? A nawet jesli to czy nie lepiej napisac to sobie na kartce? po co wszyscy maja to czytac? Bluzgi bluzgami ale mnei bardziej martwi uciekanie od tematow.. moze tak wszyscy sie zmobilizujemy ?? i nie bedzie jush takich numerow? a jak ktos chce sobie poklikac to niech sie umuwi na jakims czacie np. tawerny jesli taki istnieje :wink:
Runiq
Bombardier
Bombardier
Posty: 765
Rejestracja: sobota, 18 września 2004, 12:59
Lokalizacja: Piekło skute lodem

Post autor: Runiq »

Khazar pisze:Ale statsiarstwo trzeba tępić! To m. in. powód, dlaczego niektórzy w ciągu 2 tygodni nabiją sobie tyle postów, że ho ho! Oczywiście są od tego wyjątki (hi, Runiq).
Nie jestem statsiarzem, choć może się tak wydawać. Sprawa jest prosta: Mam szlaban (do odwołania) przez którego nie mogę używać kompa w dni "pracujące". Dlatego gdy w piątek po szkole mogę włączyć komputer, muszę nadrobić zaległosci z dni od poniedziałku do piątku. Tak to działa.
Khazar
Mat
Mat
Posty: 574
Rejestracja: niedziela, 12 września 2004, 18:03
Kontakt:

Post autor: Khazar »

Runiq, ja właśnie napisałem, że ty nie jesteś statsiarzem. Przpatrz się dokładnie: "Oczywiście są wyjątki" przecież powiedziałem. Chodzilo mi o to, że niektórzy potrafią sobie nabić od groma postów bez żadnego przejawu statsiarstwa. I ty właśnie do takich należysz.
Obrazek
dsadfga_atadf_a
Mat
Mat
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:26
Lokalizacja: zz...zzz... Zasnąłem (:
Kontakt:

Post autor: dsadfga_atadf_a »

zauwazyliscie moze ze narazie za duzo osob ne chce dyskutowac w tym temacie :lol: mam nadzieje ze zmadrzeli i zrozumieli ze robia śmietnik.. ciekawy jestem czy nastapi poprawa. A wy.. jak myslicie?
Khazar
Mat
Mat
Posty: 574
Rejestracja: niedziela, 12 września 2004, 18:03
Kontakt:

Post autor: Khazar »

Być może, być może. Może istnieje jeszcze iskierka nadzieji. Ale, jak to mówią, "Nadzieja matką głupich" ;-).
Obrazek
Radkoff
Marynarz
Marynarz
Posty: 181
Rejestracja: wtorek, 5 października 2004, 12:25
Numer GG: 2207328
Lokalizacja: Z kątowni ....

Post autor: Radkoff »

nie chca sie tu [ w tym topicu ] sie udzielac poniewaz jest beznadziejny :roll: ...

czesc wlasciwa :]

1. pomysl stworzenia osobnego dzialu na bluzgi :) ... moim zdaniem dobry. Na forum na ktorym jestem moderatorem, mamy taki topic. Jak kogos cos wnerwia ( ale tu uzylbym slowa ******* [autocenzura] ), to moze sie wyplakac uzywajac czegokolwiek, piszac cokolwiek... oczywiscie za uzywanie bluzgow w temacie innym niz "ten" sa przerozne kary :] ... SZCZEGOLNIE NA MOICH DZIALACH :twisted: :twisted: ...
2. co do statsiarstwa Runiqa ;] ... zebyscie widzieli co robilem na moim forum jak tam doszedlem :] ... srednia moja to jakies 25 postow na dzien :roll:
3. ja bym sie zastanowil dlaczego to forum takie niemrawe :/
4. Przeklenstwa w sesjach: przeklenstwa w sesjach traktujmy wylacznie jako odgrywanie postaci, nie jako brak kultury :roll: Ludzie troszku luzu. :]

PS. oczywiscie naduzywanie przywilejow "tego" topicu konczy sie ostrzezeniami i cala procedura :twisted:
PPS. PPS'a brak
Obrazek Ty... Ty... ZŁY jeden, oddaj nam edycję postów...
Vircung
Marynarz
Marynarz
Posty: 214
Rejestracja: poniedziałek, 25 października 2004, 13:22
Lokalizacja: ...z nienacka...
Kontakt:

Post autor: Vircung »

Topic na przekleństwa to nie jest dobra sprawa bol ludzie bedą tam postować tylko po to by licznik nabijać i no legalnie "Bo co, proprzeklinać sobie nie wolno??". A chaty na topicach powinno sie tępić, bezwzględnie. Od tego jest GG, Tlen itp.
Czyń Zło

Na potęgę Moherowego Beretu !!

http://www.i-rpg.net
Khazar
Mat
Mat
Posty: 574
Rejestracja: niedziela, 12 września 2004, 18:03
Kontakt:

Post autor: Khazar »

Po przeczytaniu wszystkich postów uznałem (głównie dzięki postowi Vircunga), że topic na bluzgi to jednak jest niezbyt dobry pomysł. Moja wina, pomysł zły. A co do statsiarstwa Runiqa: NO PRZECIEŻ PISZĘ, ŻE ON ŻADNYM STATSIARZEM NIE JEST, DO JASNEJ CIASNEJ! Runiq nie statsiarz, ok? No, to chyba zamknęliśmy ten temat.
Obrazek
ODPOWIEDZ