"Spamerskie tematy"

Pytania, sugestie i propozycje zmian na forum.

Co sądzisz o "spamerskich" gierkach?

dobrze że zostały zablokowane i tak powinno pozostać.
39
71%
Gra "Trzy słowa" powinna zostać odblokowana. Reszta nie.
5
9%
Wszystkie tamaty powinny zostać odblokowane, SPAM RULEZ!!!
11
20%
 
Liczba głosów: 55
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Re: "Spamerskie tematy"

Post autor: LOD »

Ha ha... miałem zmienić avatara przy 1000 poście (gdzieś pisałem), a teraz nie ma licznika to nie muszę... ufff ulżyło mi... Z drugiej strony w ogóle taki jakiś suchar z tymi postami. Czy na gg też się kłócicie kto więcej na raz napisze? Mnie to nie bawi, dlatego wolę żeby liczników nie było i Bazowi gratuluję decyzji... WRESZCIE. A kufelki? Nie są materialne i wypełnione prawdziwym napojem bogów (piwem) więc po co tyle zachodu by je zdobywać? Moim zdaniem nie będą one mobilizowały nikogo normalnego do spamowania i nabijania postów.
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
Epyon
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 2122
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2005, 13:57
Numer GG: 5438992
Lokalizacja: Mroczna Wieża
Kontakt:

Re: "Spamerskie tematy"

Post autor: Epyon »

IMO decyzja podjęta zbyt szybko - bez problemu wystarczyłoby wyłączenie naliczania postów w offtopicu i paru innych okołotematycznych kategoriach.

Poza tym chciałbym się dowiedzieć co tym razem stało na przeszkodzie z przedyskutowaniem tej kwestii z użytkownikami na forum?
Obrazek
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Re: "Spamerskie tematy"

Post autor: Force »

Prawda, ale i tak by to nie pomogło jak widać po powyższych wypowiedziach znakomita ilość użytkowników jest za skasowaniem licznika... A szkoda.
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Re: "Spamerskie tematy"

Post autor: Falka »

Licznik nie został skasowany na amen, więc będzie można go przywrócić o ile zajdzie taka potrzeba. Decyzja została przedyskutowana na IRCu w towarystwie administraji, kilku modów oraz czytelników, więc to nie jest taka całkowita samowolka :>

A poza tym: nie wszystko co złe na forum, to pomysł BAZYLa.
[Ale można mu to przypisywać - dop. BAZYL]
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: "Spamerskie tematy"

Post autor: Deep »

Jak chcecie to licznik zawsze mozna w profilu podziwiać. Teraz jakoś przejrzyściej się zrobiło. Tylko kufelki avatar, dada dołączenia i lokalizacja. I tyle starcza.
.
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Re: "Spamerskie tematy"

Post autor: Force »

IMHO bardzo dobre rozwiązanie, nie można podglądać ile ktoś ma postów czyli nie ma współzawodnictwa, za to twoje ciężko uzbierane posty leża bezpieczniusie w twoim profilu* prawie tak jak na lastinn.

*I można je spokojnie umieścić w sygnaturze. ;)
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Epyon
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 2122
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2005, 13:57
Numer GG: 5438992
Lokalizacja: Mroczna Wieża
Kontakt:

Re: "Spamerskie tematy"

Post autor: Epyon »

Decyzja została przedyskutowana na IRCu w towarystwie administraji, kilku modów oraz czytelników
Co w porównaniu do wszystkich użytkowników na forum jest zaiste znikomym ułamkiem osób.
Obrazek
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: "Spamerskie tematy"

Post autor: BAZYL »

W momencie, w któym pisze te słowa do tego watku zaglądano 2102 razy, a ja robiłem to co najmniej kilkakrotnie. Ilu jest useró na forum sprawdź sam. Czy więc ten watek jest bardziej reprezentatywny? Czy ktoś broni wchodzić na kanał Tawerny? Nigdy nie osiągniesz 100% niezależności decyzji i nigdzie nie ma 100% demokracji - tutaj jest administracja żeby podejmowała decyzje - a czy skonsultuje to z jedną osobą, z dwoma czy czternastoma to jej sprawa - kazdy moze wyrazić swoje zdanie ex post, ale jeśli będzie się użalał i nie zaproponuje niczego lepszego, to z każdym kolejnym postem będzie coraz mniej merytoryczny a coraz bardziej żałosny... ;-)

W tym konkretnym przypadku może sie dorobić co najwyżej posądzenia o statsiarstwo :P
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Epyon
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 2122
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2005, 13:57
Numer GG: 5438992
Lokalizacja: Mroczna Wieża
Kontakt:

Re: "Spamerskie tematy"

Post autor: Epyon »

Najbardziej reprezentatywna byłaby raczej kilkudniowa ankieta na forum (którego to w końcu ta sprawa dotyczy), a nie na IRCu gdzie czasami przebywają również osoby, których na forum w ogóle nie widać.

A odnośnie propozycji lepszego rozwiązania, to przegapiłeś ją parę postów wyżej - wyłączenie naliczania postów w offtopicu byłoby wystarczającym środkiem zapobiegawczym, gdyż całkowity brak licznika może zniechęcić nowych użytkowników do pisania. A typowe posty "+1" zawsze może wyciąć moderator (chyba, że komuś się nie chce?). IMO tym razem administracja poszła na łatwiznę - po co nakłaniać userów do pisania z sensem, skoro prościej wyłączyć licznik?
Poza tym, gdyby naliczanie zostało tylko w działach związanych merytorycznie z TRPG, to pewnie skierowałoby to dyskusje na tematy bardziej istotne, niż nowy avatar użytkownika XYZ. A i ekipie porządkowej byłoby łatwiej usuwać zbędny spam.
Argumenty można by jeszcze mnożyć, ale w sumie skasowanie licznika nie jest żadnym rozwiązaniem, gdyż nie zahamuje pojawiania się postów bez treści - ich autorzy po prostu nic nie zyskają.
Obrazek
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Re: "Spamerskie tematy"

Post autor: LOD »

Deep pisze:Jak chcecie to licznik zawsze mozna w profilu podziwiać. Teraz jakoś przejrzyściej się zrobiło. Tylko kufelki avatar, dada dołączenia i lokalizacja. I tyle starcza.
Nie do końca, albowiem w profilu jest napisane jedynie ile postów masz napisane w dziale, w którym najwięcej siedzisz i z tego ile postów w temacie, w którym najwięcej napisano. Jednak ogólnie ile kto postów napisał to de facto nie ma.
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: "Spamerskie tematy"

Post autor: Brzoza »

Jednak ogólnie ile kto postów napisał to de facto nie ma.
I dobrze, denerwuje mnie tylko że nie mogę przejrzeć wszytskich postów użytkownika. W takim wypadłu ławteiej byłoby weryfikować czy MG który wystawia sesje jest infantylnym poczatkującym nubkiem czy nie.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: "Spamerskie tematy"

Post autor: Deep »

LOD pisze:
Deep pisze:Jak chcecie to licznik zawsze mozna w profilu podziwiać. Teraz jakoś przejrzyściej się zrobiło. Tylko kufelki avatar, dada dołączenia i lokalizacja. I tyle starcza.
Nie do końca, albowiem w profilu jest napisane jedynie ile postów masz napisane w dziale, w którym najwięcej siedzisz i z tego ile postów w temacie, w którym najwięcej napisano. Jednak ogólnie ile kto postów napisał to de facto nie ma.
A wejdź sobie na "Twoje Konto". I co tam widzimy? Tak jest! Oto Twoja liczba postów :]

A co do braku możliwości jaką jest przeglądanie postów użytkownika to zgadzam się, że czasem to jest przydatne,
.
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: "Spamerskie tematy"

Post autor: Brzoza »

Deep pisze:A co do braku możliwości jaką jest przeglądanie postów użytkownika to zgadzam się, że czasem to jest przydatne,
Ucięło Ci posta? 0_o
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: "Spamerskie tematy"

Post autor: Deep »

Brzoza pisze:
Deep pisze:A co do braku możliwości jaką jest przeglądanie postów użytkownika to zgadzam się, że czasem to jest przydatne,
Ucięło Ci posta? 0_o
Ups. Tam miała być kropka ^^
Ale trochę nieczytelne to zdanie wyszło. Grr... Oddawać edycję postów. Chodziło mi o to, że się przydawało od czasu do czasu i można by tą opcję przywrócić.
.
kajtek Raulin
Kok
Kok
Posty: 1025
Rejestracja: czwartek, 1 lutego 2007, 14:26
Numer GG: 0

Re: "Spamerskie tematy"

Post autor: kajtek Raulin »

O kurczątko(że tak się wyraże)!
Mam całe 775 postów! Nawet o tym nie wiedziałem że tak dużo.Wiem,wiem że niektórzy mają 1500-3000 postów ale ja jestem tu od 1 lutego(chyba).

PS I tak ze mnie niezły SPAMER żeby w 6 miesiędy nabić te 775 postów! :)
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: "Spamerskie tematy"

Post autor: Brzoza »

Temat "ulubiona piosenka" jest w 100% spamerski, każdy wkleja teksty piosenek jak ślepiec, a reszta tego nie czyta i chce się polansowac i wrzuca tępo swoje teksty swoich piosenek. Ogółem żenada do potęgi entej.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: "Spamerskie tematy"

Post autor: Deep »

Temat "ulubiona piosenka" jest w 100% spamerski, każdy wkleja teksty piosenek jak ślepiec, a reszta tego nie czyta i chce się polansowac i wrzuca tępo swoje teksty swoich piosenek. Ogółem żenada do potęgi entej.
Jeśli ktoś wrzuca do tego jeszcze muzykę to spamerstwo zmniejsza się o te 10% procent :P
(tak nawiasem mówiąc, ten temat też powoli staje się spamerski)
.
ODPOWIEDZ