Kanał na DISCORD

Pytania, sugestie i propozycje zmian na forum.
ODPOWIEDZ

Czy chciałbyś aby Tawerna RPG miała swój kanał na Discordzie?

Tak
5
83%
Nie
1
17%
 
Liczba głosów: 6
scorez
Kok
Kok
Posty: 1183
Rejestracja: poniedziałek, 28 sierpnia 2006, 13:55
Numer GG: 3374868
Lokalizacja: otchłań

Kanał na DISCORD

Post autor: scorez »

Skoro BAZYL bawi się nekromancją wskrzeszając forum to przydałoby się dodać do niego pewien powiew świeżości.

Proponuję wobec tego założenie serwera Discordowego.

W erze pandemii gdzie ludzie nie mogą grać normalnie w RPG, bo social distancing dałoby to możliwość uczestniczenia w sesjach głosowych przy wsparciu narzędzi takich jak roll20, Fantasy Grounds, Skirmish! Virtual Tabletop, Let’s Role, Tabletop Simulator, Foundry Virtual Tabletop, d20pro, Astral, 3D Virtual Tabletop i innych których nie wymieniłem.

Ponadto ułatwiłoby to wprowadzanie nowych osób do świata gier fabularnych poprzez znaczące obniżenie progu wejścia. Faktem jest, że temat gier fabularnych jest coraz bardziej chwytliwy dzięki różnym imprezom masowym zdobywającym coraz większy rozgłos oraz rosnącym kanałom na popularnym serwisie z filmikami. Zresztą w skutek ciągłej informatyzacji społeczeństwa znajomi z różnych, oddalonych od siebie miejsc mogą wspólnie przeżywać przygody.

Fenomenalnie byłoby gdyby miał dodatkowo integrację z Forum oraz Stroną i pokazywało linka do nowopowstałego wątku na forum oraz artykułu na stronie wraz z tytułem i spoilerem na około 20 znaków. Zważywszy na fakt, że duże grono osób ma Discorda na urządzeniach mobilnych to mogliby być ciągle na bieżąco.

Ankietę zostawiam do waszej dyspozycji.
jak piszę ortografy to nie poprawiaj... po wkurzamy BAZYL'E
Nauriel
Szczur Lądowy
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 28 czerwca 2020, 22:09

Re: Kanał na DISCORD

Post autor: Nauriel »

Bardzo fajny pomysł. Wprawdzie jest dużo takich serwerów, ale my jako tawerna powinniśmy mieć coś swojego, by ułatwić sobie swobodną komunikację. Jest nawet fajny bot o nazwie Titan, który pozwala na integrację pomiędzy czatem z discorda, a tego na forum. Polecam takie rozwiązanie. Często z niego korzystałem przy swoich forach.
borg
SuperTechTawerniak
SuperTechTawerniak
Posty: 349
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 01:32
Numer GG: 115125
Lokalizacja: Rawicz/Wrocław
Kontakt:

Re: Kanał na DISCORD

Post autor: borg »

Discord to właściwie odpowiednik współczesny Forum i gwóźdź do jego trumny dopiero co przez nas z BAZYLem otwartej :)
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Kanał na DISCORD

Post autor: Alien »

To moze zamiast dorzucać coś co zastąpi forum (discord) to warto dorzucić miejsce gdzie zwyczajnie mozna pogadac? Jakis team speak?
00088888000
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Re: Kanał na DISCORD

Post autor: BLACKs »

Do dyskusji dodam, że stary jak świat Lastinn sobie też taki "nieoficjalny" kanał sprawił.
Efekt taki, że LIcze dalej sobie dyskutują i zakładają nowe erpegowe tematy (choć wiadomo, w przypadku tego forum dominuje odpisywanie na PBFy), a na discordzie pojawia się to, co zwykle stukano w shoutboxie tudzież "krzykaczu".
Żadnych konkretnych czy bardziej niż mniej poważnych dyskusji o erpegach, itp. na Lastinnowym discordzie raczej się nie uświadczy.
Wniosek taki, że chyba da się to jakoś pogodzić. :)
scorez
Kok
Kok
Posty: 1183
Rejestracja: poniedziałek, 28 sierpnia 2006, 13:55
Numer GG: 3374868
Lokalizacja: otchłań

Re: Kanał na DISCORD

Post autor: scorez »

borg pisze:
wtorek, 30 czerwca 2020, 14:22
Discord to właściwie odpowiednik współczesny Forum i gwóźdź do jego trumny dopiero co przez nas z BAZYLem otwartej :)
Widzisz, nie do końca. Jeśli na discordzie będą kanały tekstowe z których mogą korzystać użytkownicy to poniekąd przyznam Ci rację.

Jednak jeśli na discordzie będą kanały tekstowe z feedem i linkami z forum oraz ze strony (w których użytkownicy Discorda nie mogą pisać) plus kanały głosowe to wydaje mi się, że taka sytuacja nie nastąpi. Wręcz przeciwnie uważam, że gwoździe wystrzelą z trumny jak pociski boltowe.

Ewentualnie można dodać kanał do turlania kostkami gdzie bot usuwa wiadomości aby ich ilość nie przekroczyła przykładowo 10 co byłoby logiczne i zapobiegłoby pojawianiu się takich sytuacji.

Mogłoby to nawet spowodować, że forum będzie kanałem komunikacji o którym wiadomo, że jest archiwizowane, a discord byłby tylko do komunikacji live - co jest niezastąpione przy sesjach RPG online.

Discord miałby za zadanie zapełnić zupełnie inną niszę.

Jest dużo miejsca do eksperymentowania i zabawy konwencją. Nie twierdzę, że nie ma ryzyka ale kto nie ryzykuje ten nie pije szampana.

PS. Zresztą, kiedyś na forum była implementacja czatu tekstowego. Zawsze można go z discorda zaimplementować tutaj - przykładowo omawiany kanał z rzutem kością - żeby użytkownicy forum widzieli, że ktoś rzuca kośćmi.
jak piszę ortografy to nie poprawiaj... po wkurzamy BAZYL'E
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Kanał na DISCORD

Post autor: BAZYL »

Mam kanał, poświęcony jednemu z systemów RPG, gdzie zwołałem swego czasu ludzi chętnych do pogrania online. Można rozszerzyć jego ideę i połączyć z kanałem Tawerny RPG, bo temat mocno pokrewny, jednak muszę wybadać użytkowników co sądzą o tym pomyśle.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
scorez
Kok
Kok
Posty: 1183
Rejestracja: poniedziałek, 28 sierpnia 2006, 13:55
Numer GG: 3374868
Lokalizacja: otchłań

Re: Kanał na DISCORD

Post autor: scorez »

BAZYL pisze:
wtorek, 30 czerwca 2020, 15:11
Mam kanał, poświęcony jednemu z systemów RPG, gdzie zwołałem swego czasu ludzi chętnych do pogrania online. Można rozszerzyć jego ideę i połączyć z kanałem Tawerny RPG, bo temat mocno pokrewny, jednak muszę wybadać użytkowników co sądzą o tym pomyśle.
Masz mój miecz.

Jednak z dwojga złego to polecałbym raczej utworzyć nowy serwer i zachęcać ludzi do migracji :) zdaję sobie sprawę, że podpięcie się pod inny serwer daje nam dużą ilość nowych użytkowników jednak czy warto wprowadzać takie drastyczne zmiany w dojrzałą społeczność, która w bólach pewne nawyki już zaadoptowała?

Serwer powinien się nazywać Tawerna RPG jako, że moim zdaniem powinien być integralną częścią zarówno strony jak i forum. Dodatkową tubą ogłoszeniową i miejscem gdzie będzie w siebie można rzucać kuflami.
jak piszę ortografy to nie poprawiaj... po wkurzamy BAZYL'E
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Kanał na DISCORD

Post autor: BAZYL »

Chodzi o to, że to raczej mała społeczność, koło 30 użytkowników - większość kojarzy mnie i Tawernę, więc nawet zmiana nazwy nie bezie stanowić problemu. Chodzi mi tylko o to, żeby nie dublować czegoś, co i tak mam już zrobione ;)
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
scorez
Kok
Kok
Posty: 1183
Rejestracja: poniedziałek, 28 sierpnia 2006, 13:55
Numer GG: 3374868
Lokalizacja: otchłań

Re: Kanał na DISCORD

Post autor: scorez »

Nie zapomnij tylko wtedy zamieścić linka do tawernianego discorda na stronie internetowej tawerny obok fejsa i rss'a
jak piszę ortografy to nie poprawiaj... po wkurzamy BAZYL'E
kaziu
Mat
Mat
Posty: 403
Rejestracja: niedziela, 19 listopada 2006, 21:36
Numer GG: 7230085
Lokalizacja: Sagan

Re: Kanał na DISCORD

Post autor: kaziu »

BAZYL pisze:
wtorek, 30 czerwca 2020, 16:15
Chodzi o to, że to raczej mała społeczność, koło 30 użytkowników - większość kojarzy mnie i Tawernę, więc nawet zmiana nazwy nie bezie stanowić problemu. Chodzi mi tylko o to, żeby nie dublować czegoś, co i tak mam już zrobione ;)
Jestem za, nawet się pojawiać na tym kanale jak zwykle unikam zdradzania swej anonimowości w internecie.
scorez
Kok
Kok
Posty: 1183
Rejestracja: poniedziałek, 28 sierpnia 2006, 13:55
Numer GG: 3374868
Lokalizacja: otchłań

Re: Kanał na DISCORD

Post autor: scorez »

Bazyl, z tego co wiem już działa w kierunku kanału na Discordzie więc pozostaje tylko oczekiwać :)
jak piszę ortografy to nie poprawiaj... po wkurzamy BAZYL'E
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Kanał na DISCORD

Post autor: BAZYL »

Oto link do kanału, dotychczasowi bywalcy wyrazili zgodę na połączenie: https://discord.gg/QA648FE

Na stronie umieszczę go później.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Kanał na DISCORD

Post autor: BAZYL »

Nasz kanał stale się rozwija, ciągle rekrutujemy do nowych sesji, prowadzimy ciekawe dyskusje. Zachęcamy do dołączania!
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
ODPOWIEDZ