Adventure Planet; Forumowe Gry Graficzne

Dział forumowych gier graficznych.
ODPOWIEDZ

Czy jestesteś zainteresowany FGG?

Tak.
28
62%
Może zagram.
8
18%
Nie.
9
20%
 
Liczba głosów: 45
Matysz
Mat
Mat
Posty: 441
Rejestracja: środa, 21 października 2009, 15:31
Numer GG: 2797417

Adventure Planet; Forumowe Gry Graficzne

Post autor: Matysz »

Była sobie kiedyś Planeta Przygód, założone przez Dema (http://www.demland.info) forum, na którym prowadzono Forumowe Gry Graficzne (FGG). Po trzech (?) chwilach saboci upado ostatecznie, zjedzone co do kosteczki przez Wirusa, Którego Wypuścił Jakiś Pryszczaty Typek Bez Przyjaciół (WKWJPTBP, zapamiętać!). Niestety przepadła też baza danych, a Dema trafił szlag (dowód: http://www.demland.info/advplanet/).
I tutaj pojawił się pomysł na podłączenie się do Tawerny, która jest stabilna i obfita w graczy.
Zastanawiacie się pewnie, czym FGG w ogóle są? Sprawa ma się następująco:
-MG wymyśla sobie jakąś grę, jej zasady, postaci, świat itp.
-Rysuje kolejne kardy występujące w grze, jak jest gotowa, to
-zaczyna się sesja: gracze wydają rozkazy, MG rysuje ich działania

Pierwszą (przynajmniej u nas na forum, nigdy się nigdzie indziej jednak z czymś takim nie spotkałem wcześniej) grą była Piramida Nienawiści. Tom budził się w tytułowej piramidzie i musiał się z niej wydostać. Poszczególni gracze mogli mu wydawać rozkaz co 1h, był też system vet i antyvet. Grało się super, całość była przygodówką, ale nie taką zwykłą, ale z zakręconym humorem. Potem przyszły Tytanowa Pułapka (bohater musi uciec ze statku kosmitów), Castle Escaper (bohater musi uciec z zamku), Elemental (bohater musi uciec z lasu, lol), Zuzia (bohaterka musi uciec z... a nie, może robić co chce, bo to sandbox był), 13 IV 2013 (trzeba było dorwać porwanego agenta), Demonic Hunts (hehe, gra RPG, ale po stronie ZŁEJ, jako demon w świecie zawładniętym przez elfy), Arena Time (walki ludzików, dwie drużyny graczy przeciwko sobie), Szop Defenser (trzy drużyny graczy bronią sklepu przed falami wrogów).

Grało się przyjemnie, zachowany był klimat i to czego nie mają gry single: komunikacja między graczami (czasem bardzo rozwinięta, jak w SD). Post z obrazkiem pojawiał się mniej więcej co 3-10 minut (gry ze słabo rozwiniętą grafiką, jak DH, 13, SD), albo 8-15 minut jak w tych ładniejszych (wszystkie nie moje :P).

Przykładowe screeny: (nie mam screenów z innych gier, mam tylko z moich, autorzy gier, dawać screeny!)
Obrazek
Szop Defenser

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Demonic Hunts

Obrazek
Obrazek
13 IV 2013

Na 100% ludzie z AdvP będą grać i tworzyć gry, MAd Phantomowi się idea podobała [Tak technicznie to stwierdziłem tylko, że 1) chcę się więcej na ten temat dowiedzieć; 2) należy założyć "testowy" temat w OT ;p ale potencjalnie może to być ciekawe ;p - dop.MP], a co wy myślicie?
Mam niefajną klawiaturę od TPSA i mi kilka klawiszy odmawia posłuszeństwa.

ADVENTURE PLANET czeka na Ciebie! Dołącz do sesji, wczuj się w tej klimat!
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Re: Adventure Planet; Forumowe Gry Graficzne

Post autor: Phoven »

Jestem za - sam pomysł wprawdzie mnie nie grzeje ale w końcu to projekt kolesia od Dużych Ilości Naraz Psów. Inna sprawa, ze MAd dobrze mówi - na początek przydałby się testowy temat, żeby zobaczyć jak to u nas wypali, nie ma co się gorączkować od razu z nowym subforum.
FatMan
Majtek
Majtek
Posty: 135
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 11:50
Numer GG: 0
Lokalizacja: Antwerpia

Re: Adventure Planet; Forumowe Gry Graficzne

Post autor: FatMan »

Cóż, mnie by to pasowało całkiem. Pytanie - kto by to rysował?
Marz
Marynarz
Marynarz
Posty: 166
Rejestracja: środa, 21 października 2009, 23:22
Numer GG: 0

Re: Adventure Planet; Forumowe Gry Graficzne

Post autor: Marz »

Witam, witam, z tej strony jeden z weteranów (haha zawsze chciałem powiedzieć o sobie 'weteran' ;p) PP :D

Kto by to rysował? Każdy z dobrym pomysłem .o.
Na naszej planetce był dział "projekty" do którego każdy kto chciał wrzucał swoje pomysły na gierki, i jak przypasowało ludowi to Dem dawał moda, robił oddzielny poddział dla tej konkretnej gierki, dawał moda i heja ;]

Ja czuję się wyjątkowo poszkodowany, bo dosłownie dzień przed zawaleniem się PP chciałem ostatecznie ruszać z moim projektem .o.

Tak w skrócie to gracz jest rzucany do świata w którym dziwne istoty (nazwane przez mua Ptasiorami) mówią przy pomocy obrazków, lub też znaków (jak zwał tak zwał) Waszym zadaniem było by obczajenie co znaczą poszczególne znaki i wykonanie zadania, jakie Ptasiory mają dla was. Taki sneak-peak:

[Proszę o wrzucanie dużych (każdych?) plików graficznych jako załączniki - dop. BZL]
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Orcs, orcs, orcs, orcs...
karollos
Szczur Lądowy
Posty: 14
Rejestracja: czwartek, 22 października 2009, 06:37
Numer GG: 0

Re: Adventure Planet; Forumowe Gry Graficzne

Post autor: karollos »

Witam, ja również prowadziłem grę w ŚP Adventure Planet, Tytanową Pułapkę. Oto kadr z ostatniej sesji:
Obrazek
Zastanawiam się czy kontynuować Pułapkę, a jeśli nie, to niebawem zajmę się nowym projektem.
O mistrzów gry więc nie macie się co obawiać.
Obrazek
Hardok
Majtek
Majtek
Posty: 126
Rejestracja: czwartek, 22 października 2009, 07:51
Numer GG: 8616929

Re: Adventure Planet; Forumowe Gry Graficzne

Post autor: Hardok »

HA! największy spamer z AP powrócił! wracajac do tematu- gra sie swietnie, oddzielny temat na komenty
i na rozkazy bardzo zmniejsza bałagan, uzgadnianie z reszta przebiega bardzo sprawnie. 13,SD i DH to 3 naprawde dobre gierki
tak samo jak Tytanowa Pułapka czy obecnie juz zakonczona Piramida. Popierak pełnym sercem reotwarcie tych tematów.
Przybyłem z Adventure Planet, lubię pisać, czytać książki i grać w Warcrafta 3 :)
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Re: Adventure Planet; Forumowe Gry Graficzne

Post autor: MAd Phantom »


Proponuję abyście przeprowadzili jakąś grę w ramach demonstracji - możecie w tym celu użyć infrastruktury sesjowej (temat z komentarzami w dziale Rekrutacja, a z rozgrywką właściwą w Sesjach) lub też założyć sobie odpowiednie topici w OT, mi obojętne ;P W zależności od tego co z tego wyjdzie i jakie będzie zainteresowanie ustalimy co z tym dalej zrobić ;p
Matysz
Mat
Mat
Posty: 441
Rejestracja: środa, 21 października 2009, 15:31
Numer GG: 2797417

Re: Adventure Planet; Forumowe Gry Graficzne

Post autor: Matysz »

Co do tego, że się od razu o subforum prosimy: moje Demonic Hunts wymagalo minumum 3 tematow (sesja wlasciwa, komentarze (zeby nie zasmiecac sesji, w ktorej sa tylko rysunki/rozkazy/veta/antyveta) i karte postaci (polaczylbym z dziennikiem).

Całość wygladala tak:
Forum glowne, na nim kazda gra miala podforum, w nim tematy. I panowal porzadek, jesli wszystkie gry, komenty do nich i wogole wrzuci sie do jednego podforum, to bedzie balagan (chyba, ze kazda gra=jeden temat, komenty do gier w jednym temacie, kolejne sesje w tych samych tematach co nastepne). A, kazdy kto prowadzil gre MUSIAL byc modem, inaczej byloby kijowo, bo nawet nie moglby usuwac spamu z sesji.

(kurde, szkoda, że kazałem wam pokazać screeny ze swoich gier, teraz znowu czuje kompleksy)
Mam niefajną klawiaturę od TPSA i mi kilka klawiszy odmawia posłuszeństwa.

ADVENTURE PLANET czeka na Ciebie! Dołącz do sesji, wczuj się w tej klimat!
karollos
Szczur Lądowy
Posty: 14
Rejestracja: czwartek, 22 października 2009, 06:37
Numer GG: 0

Re: Adventure Planet; Forumowe Gry Graficzne

Post autor: karollos »

Też jestem za podforum, ale rozumiem stronę administracji - wbijają sie jacyś nieznajomi w brudnych butach na forum i proszą o moda. Musimy ajpierw zrobić pokaz jakiejś gry. Jestem za Szop Defenserem, albo ew. Ptasiorami. Na razie jeszcze nie jestem gotowy z moim nowym pomysłem, ale wkrótce postaram sie go zrealizować.
Obrazek
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Re: Adventure Planet; Forumowe Gry Graficzne

Post autor: MAd Phantom »


Z tego co widzę to spokojnie można to (w sensie: jedną konkretną grę) załatwić w 2 tematach:

1) z danymi gry, kartami, dziennikiem itp. - które prowadzący może trzymać i update'ować w 1szej (i ew. 2giej i 3ciej) notce - i komentarzami (dalsze notki)
2) z rozgrywką właściwą

Do tego zaś, na oko, w pełni wystarcza istniejący tu już system sesji... ale to na marginesie, bo jak już wspomniałem: jeśli będzie jakieś zauważalne zainteresowanie, to dostaniecie swoje pod-forum ;p Podobnie z prowadzącymi mogącymi moderować gry: jeśli będzie to potrzebne, to da się zrobić ;p Tyle, że yup, aby ustalić odpowiedzi na owe "jeśli" najlepsza będzie jakaś gra pokazowa, tutaj w OT lub w sesjach ;p
Obelix
Bombardier
Bombardier
Posty: 775
Rejestracja: środa, 7 czerwca 2006, 15:18
Numer GG: 6330570
Lokalizacja: Twoja świadomość
Kontakt:

Re: Adventure Planet; Forumowe Gry Graficzne

Post autor: Obelix »

I'm Back!

No to co panowie, skoro nasz niecny desant z buciorami na to forum się udał to musimy pokazać się reszcie forum z dobrej strony. Ja byłbym za kontynuacją Szop Defensera bo fajnie się grało.
Psychodeliczny Łowca Żelaznych Motyli Z Planety Mars
Matysz
Mat
Mat
Posty: 441
Rejestracja: środa, 21 października 2009, 15:31
Numer GG: 2797417

Re: Adventure Planet; Forumowe Gry Graficzne

Post autor: Matysz »

Dobra, w najbliższym czasie robimy SD. Pewnie w weekend.
Mam niefajną klawiaturę od TPSA i mi kilka klawiszy odmawia posłuszeństwa.

ADVENTURE PLANET czeka na Ciebie! Dołącz do sesji, wczuj się w tej klimat!
Marz
Marynarz
Marynarz
Posty: 166
Rejestracja: środa, 21 października 2009, 23:22
Numer GG: 0

Re: Adventure Planet; Forumowe Gry Graficzne

Post autor: Marz »

No i znów mi termin nie pasuje >.<

Ptasiory zapowiadam najwcześniej na wtorek/czwartek w następnym tygodniu ;]
Orcs, orcs, orcs, orcs...
Hardok
Majtek
Majtek
Posty: 126
Rejestracja: czwartek, 22 października 2009, 07:51
Numer GG: 8616929

Re: Adventure Planet; Forumowe Gry Graficzne

Post autor: Hardok »

no nie, ja na weekend mam plany. planuje miec kaca giganta i isc na piłe VI ;x i za cholere nie moge znalezc tego tematu, za kazdym razem wchodze na demland i kopiuje link -.-
Przybyłem z Adventure Planet, lubię pisać, czytać książki i grać w Warcrafta 3 :)
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Adventure Planet; Forumowe Gry Graficzne

Post autor: Brzoza »

Ja jestem też weteranem bo brałem udział w pierwszej polskiej edycji takiego czegoś hihi jak zadnych forów oddzielnych nawet nie było jeszcze na to, a odbywało się to na takim jednym tam takim. więc jestem na tak.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Matysz
Mat
Mat
Posty: 441
Rejestracja: środa, 21 października 2009, 15:31
Numer GG: 2797417

Re: Adventure Planet; Forumowe Gry Graficzne

Post autor: Matysz »

Kurde, mamy wstawiac obrazki z gry jako zalaczniki? To zle, bardzo zle, bo zwykle tekst byl pod obrazkami... bede musial wbic w DH interfejs.
Mam niefajną klawiaturę od TPSA i mi kilka klawiszy odmawia posłuszeństwa.

ADVENTURE PLANET czeka na Ciebie! Dołącz do sesji, wczuj się w tej klimat!
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Re: Adventure Planet; Forumowe Gry Graficzne

Post autor: MAd Phantom »


Chodzi o to, że zbyt szerokie obrazki rozciągają forum i pojawia się wielce wredny poziomy pasek przewijania (nie-załącznikowe obrazki zużywają też łącze każdemu kto wchodzi w taki temat, ale to mniejszy problem) ;p W temacie z rozgrywką właściwą można to jeszcze dopuścić (chociaż jest to niezalecane), ale to tutaj to jest temat bardziej "publiczny", że tak powiem ;p
ODPOWIEDZ