Powrót do planszówek

Kącik Gier Towarzyskich
Epyon
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 2122
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2005, 13:57
Numer GG: 5438992
Lokalizacja: Mroczna Wieża
Kontakt:

Re: Powrót do planszówek

Post autor: Epyon »

Początkowo nie byłem jakoś specjalnie przekonany do gier planszowych, ale od trochę ponad roku cotygodniowe spotkania z nimi stały się już rutyną. Razem ze znajomymi mamy w kolekcji naprawdę sporo gier, zarówno tych najbardziej popularnych, jak i mniej znanych, natomiast najlepsze jest to, że na nasze spotkania przychodzą ludzie, którzy wcześniej z fantastyką czy RPG nie mieli nic wspólnego, a teraz stają się zapalonymi graczami. Myślę, że jest w tym zasługa zazwyczaj prostych zasad i różnorodności jeśli chodzi o realia danej gry. W ciągu jednego wieczoru możemy być kowbojami w Bang!u, podbijać terytoria w Smallworldzie, puścić wodze wyobraźni w Dixicie, dla rozluźnienia spróbować rozwiązać jakąś Czarną Historię i znowu wrócić do poważniejszej rozgrywki w Agricolę. A dla urozmaicenia zawsze zostaje Bohnanza, Snow Tails, Osadnicy z Catanu, Drako i wiele, wiele innych.
Ostatnio zmieniony wtorek, 19 czerwca 2012, 07:04 przez Epyon, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
ardek123
Pomywacz
Posty: 69
Rejestracja: wtorek, 17 sierpnia 2010, 16:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Powrót do planszówek

Post autor: ardek123 »

Polecam wybrać się na zbliżającą się Zjavę w Warszawie, albo Pyrkon w poznaniu. Games roomy wypełnione dziesiątkami planszówek robią wrażenie, a zawsze odkryje się coś nowego.
SecretTunnel
Szczur Lądowy
Posty: 9
Rejestracja: sobota, 2 listopada 2013, 19:22

Re: Powrót do planszówek

Post autor: SecretTunnel »

Ja ostatnio właśnie odkryłam Dixit i jestem zachwycona, wstyd, że wcześniej nie miałam okazji pograć :oops: Choć na spotkaniach planszówkowych dużo się o nich mówiło. Może to dlatego, że nie chodziłam na nie zbyt często i jakoś mnie ominęło? Fakt, że pojechałam ostatnio po raz pierwszy na MFK do Łodzi i tam znajomi mnie poznali z Dixitem. Cudowność:3
Uwielbiam tego typu gry - podobne są jeszcze Kości Opowieści. Można snuć różne dziki lub piękne historie <rozmarzenie>
A Arkham Horror już mi się znudziło, za dużo w to grałam, nigdy mnie przesadnie nie zafascynowało;p
I believe in SH.
terrorblade
Szczur Lądowy
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 17 kwietnia 2014, 13:11
Kontakt:

Re: Powrót do planszówek

Post autor: terrorblade »

Ja kocham planszówki i jak jeździłem na konwenty to większość czasu spędzałem w games roomie (24 godzinne sesje rządziły :smile: ). Lubię gry gdzie jest dużo kombinowania, takie jak Ora et Labora albo Rise of Civilizations, ale ze znajomymi czasem lubimy też pograć w coś lżejszego (wspominany Bang, Sabotażysta, Dominion).
ODPOWIEDZ