Bitewniaki

Kącik Gier Towarzyskich

Gram i/lub kolekcjonuję grę figurkową:

Warhammer Fantasy Battle
12
20%
Warhammer 40.000
11
19%
Lord of the Rings
6
10%
Necromunda
0
Brak głosów
Epic
0
Brak głosów
Battlefleet Gothic
0
Brak głosów
Warzone
0
Brak głosów
Battletech
0
Brak głosów
Flintloque
0
Brak głosów
Warmachine
2
3%
gram/zbieram więcej niż jedną grę (jakie?)
4
7%
nie gram
24
41%
 
Liczba głosów: 59
necron1501
Mat
Mat
Posty: 448
Rejestracja: poniedziałek, 4 lutego 2008, 17:42
Numer GG: 10328396

Re: Bitewniaki

Post autor: necron1501 »

Solarius Scorch pisze:Malowanie bez czarnego podkładu? To tak można? :shock:


Są co prawda zaawansowane techniki nie uwzględniające ani czarnego, ani białego podkładu, ale to są naprawdę spasione i trudne rzeczy, sam się na tym nie znam.

Mówisz, że za bardzo kolory ciemnieją? Hmm, a jakich używasz farb?
necron1501 pisze:Jeśli zaś się tyczy malowania: Jestem otwarty na wszelkie propozycje, pomysły i opinie :D
Opinie będą, kiedy coś pokażesz. :D

No cóż... Nie wiem może się nie znam ale łatwiej na bez podkładu szło, ale tak robiłem tylko dwie :D Reszta z podkładem, właśnie sprawdzałem :D Co do farbek: Citadel, jedyne dostępne u mnie :D

http://allegro.pl/item790143694_uwaga_commander.html<--------- tu mam pytanie: opłaca się :D
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Bitewniaki

Post autor: Solarius Scorch »

necron1501 pisze:No cóż... Nie wiem może się nie znam ale łatwiej na bez podkładu szło, ale tak robiłem tylko dwie :D Reszta z podkładem, właśnie sprawdzałem :D Co do farbek: Citadel, jedyne dostępne u mnie :D
Citadel to ogólnie dobra firma, ma kilka farb które są zbyt wodniste albo zbyt "zgruźlone", ale zasadniczo nie potrzeba mieć dostępu do innych producentów. No i mają te farby fundacyjne.
necron1501 pisze:http://allegro.pl/item790143694_uwaga_commander.html<--------- tu mam pytanie: opłaca się :D
Za 8 zł? To jest za darmo! :D Chyba że to jakaś podróba czy odlew, wtedy... cóż, ja delikatnie mówiąc nie radzę.
necron1501
Mat
Mat
Posty: 448
Rejestracja: poniedziałek, 4 lutego 2008, 17:42
Numer GG: 10328396

Re: Bitewniaki

Post autor: necron1501 »

Tutaj prezentuje armię zakupionych marines :D


@ Solarius

Nie radzisz.... Hmmm. Niby nie dużo, a okazja jakich malo. Też ma te cale 900 pozytywów, więc może o czymś to świadczy :D Ogólnie na allegro, wszystko strasznie tani, a niby nawet z wprasek nie wycięte...
DSC01970.JPG
DSC01968.JPG

http://allegro.pl/item788788018_space_m ... a_2_1.html <----- a to? sklep w końcu...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Bitewniaki

Post autor: Solarius Scorch »

necron1501 pisze:Tutaj prezentuje armię zakupionych marines :D
Ci Black Templarzy to twoje malowanie, czy kupiłeś już pomalowanych? Bo trochę się gubię. :)
necron1501 pisze:@ Solarius

Nie radzisz.... Hmmm. Niby nie dużo, a okazja jakich malo. Też ma te cale 900 pozytywów, więc może o czymś to świadczy :D Ogólnie na allegro, wszystko strasznie tani, a niby nawet z wprasek nie wycięte...
Powiem tak: klonowanie figurek na sprzedaż to zwyczajne piractwo, nie chciałbym się w tym babrać. Zwłaszcza że Games Workshop ma świra na punkcie takich rzeczy. Poza tym nie wierzę w to, że klon modelu może być tak dobry jak oryginał, przecież materiał się kurczy stygnąc... Ale wolna wola.
necron1501 pisze:http://allegro.pl/item788788018_space_m ... a_2_1.html <----- a to? sklep w końcu...
Modele z Black Reacha są śliczne, na pewno nie ma się co ich bać. W ogóle bym na twoim miejscu rozważył kupienie całego zestawu i odsprzedanie orków komuś innemu, jest naprawdę opłacalny i ładnie wykonany.
necron1501
Mat
Mat
Posty: 448
Rejestracja: poniedziałek, 4 lutego 2008, 17:42
Numer GG: 10328396

Re: Bitewniaki

Post autor: necron1501 »


Ci Black Templarzy to twoje malowanie, czy kupiłeś już pomalowanych? Bo trochę się gubię. :)
To było kupione, ot tak sie chwale co mam :P
Powiem tak: klonowanie figurek na sprzedaż to zwyczajne piractwo, nie chciałbym się w tym babrać. Zwłaszcza że Games Workshop ma świra na punkcie takich rzeczy. Poza tym nie wierzę w to, że klon modelu może być tak dobry jak oryginał, przecież materiał się kurczy stygnąc... Ale wolna wola.
Modele z Black Reacha są śliczne, na pewno nie ma się co ich bać. W ogóle bym na twoim miejscu rozważył kupienie całego zestawu i odsprzedanie orków komuś innemu, jest naprawdę opłacalny i ładnie wykonany.

ORKÓW?? Ze niby mam kupić i sprzedać z zyskiem czy co, bo nie nadążam :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony czwartek, 22 października 2009, 22:28 przez necron1501, łącznie zmieniany 1 raz.
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Marz
Marynarz
Marynarz
Posty: 166
Rejestracja: środa, 21 października 2009, 23:22
Numer GG: 0

Re: Bitewniaki

Post autor: Marz »

Pykam sobie w warhamca 40k Orkami ;] Moim zdaniem najlepsza rasa evar :D
Sama ilość możliwych konwersji i scratchbuildów sprawia że są moją ulubioną armią :D Połowa mojej armii została zrobiona/zmodyfikowana prze zemnie
W ogóle bitewniaki są dla mnie głównie robieniem modeli i makiet i to sprawia mi największą przyjemność ;]
Orcs, orcs, orcs, orcs...
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Bitewniaki

Post autor: Solarius Scorch »

necron1501 pisze:To było kupione, ot tak sie chwale co mam :P
Aha. Spoko. :)
necron1501 pisze:
Solarius Scorch pisze: Modele z Black Reacha są śliczne, na pewno nie ma się co ich bać. W ogóle bym na twoim miejscu rozważył kupienie całego zestawu i odsprzedanie orków komuś innemu, jest naprawdę opłacalny i ładnie wykonany.

ORKÓW?? Ze niby mam kupić i sprzedać z zyskiem czy co, bo nie nadążam :D
Chodzi mi o to, że Assault on the Black Reach to taki promocyjny zestaw startowy, w którym są figurki space marines i orków (żeby można było od razu sobie powalczyć). Zostawiasz sobie SM i puszczasz orków którymi nie grasz, albo zostawiasz sobie ich i robisz drugą armię. :) Tym bardziej, że:

Marz pisze:Pykam sobie w warhamca 40k Orkami ;] Moim zdaniem najlepsza rasa evar :D
Sama ilość możliwych konwersji i scratchbuildów sprawia że są moją ulubioną armią :D Połowa mojej armii została zrobiona/zmodyfikowana prze zemnie
W ogóle bitewniaki są dla mnie głównie robieniem modeli i makiet i to sprawia mi największą przyjemność ;]
Zgadzam się ze wszystkim, co kolega napisał. :) Może nie powiem że orki to "najlepsza rasa evar", to zależy od gustu, ale też cholernie ich lubię.

Poza tym ja też wolę malowanie i konwertowanie od grania... Chyba że w Necromundę. Necromunda rządzi.
Marz
Marynarz
Marynarz
Posty: 166
Rejestracja: środa, 21 października 2009, 23:22
Numer GG: 0

Re: Bitewniaki

Post autor: Marz »

Ostatnio myślałem nad Mordheimem. Czy są tu jacyś veterani którzy mogliby mi w skrócie przybliżyć mechanikę rozgrywki? Tą na prawdę podstawową. Bo niby zasady mam, ale ciągnie nie mam dość czasu żeby to przeczytać i zastanowić się czy chce się w to bawić.

A black reach jest jak dla mnie bardzo opłacalny, ale tragiczny pod względem modelarskim. Wszystkie modele takie same. A ja nie lubię mieć 2 takich samych orasów w armii. Ale przynajmniej SMowy dredzik przydał sie na konwerje :D
Orcs, orcs, orcs, orcs...
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Bitewniaki

Post autor: Solarius Scorch »

Marz pisze:Ostatnio myślałem nad Mordheimem. Czy są tu jacyś veterani którzy mogliby mi w skrócie przybliżyć mechanikę rozgrywki? Tą na prawdę podstawową. Bo niby zasady mam, ale ciągnie nie mam dość czasu żeby to przeczytać i zastanowić się czy chce się w to bawić.
Quidamcorvus, jeden z naszych tawerniaków, bawi się w to dość poważnie. Radzę spytać jego, ma też własny projekt pod adresem http://najmita.net/index.php?name=Forum ... forum&f=47.

Ja nie próbowałem nigdy Mordheimu, ale słyszałem raczej same pozytywy.
Marz pisze:A black reach jest jak dla mnie bardzo opłacalny, ale tragiczny pod względem modelarskim. Wszystkie modele takie same. A ja nie lubię mieć 2 takich samych orasów w armii. Ale przynajmniej SMowy dredzik przydał sie na konwerje :D
No tak, przydadzą się tu dodatkowe części (łby itp.) z zewnątrz, aby orczaków trochę urozmaicić. Choć z orkami jest tak, że wizyta w dowolnym śmietniku przyniesie nam mnóstwo gotowych części do konwersji. :)
necron1501
Mat
Mat
Posty: 448
Rejestracja: poniedziałek, 4 lutego 2008, 17:42
Numer GG: 10328396

Re: Bitewniaki

Post autor: necron1501 »

Czyli warto czy nie warto kupować tego:http://allegro.pl/item788788018_space_m ... a_2_1.html
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Bitewniaki

Post autor: Solarius Scorch »

necron1501 pisze:Czyli warto czy nie warto kupować tego:http://allegro.pl/item788788018_space_m ... a_2_1.html
Jeśli nie chcesz kupować całego zestawu Black Reach, to jasne że warto.
necron1501
Mat
Mat
Posty: 448
Rejestracja: poniedziałek, 4 lutego 2008, 17:42
Numer GG: 10328396

Re: Bitewniaki

Post autor: necron1501 »

Solarius Scorch pisze: Jeśli nie chcesz kupować całego zestawu Black Reach, to jasne że warto.

No to kupuje. Bo na cały zestaw się siły wyższe nei zgodzą.


http://allegro.pl/item788766586_ork_boy ... wh40k.html <--------- a ich się opłaca? Bo jeśli tak to wezmę jeszcze to:
http://allegro.pl/item788761503_ork_war ... 40000.html
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
necron1501
Mat
Mat
Posty: 448
Rejestracja: poniedziałek, 4 lutego 2008, 17:42
Numer GG: 10328396

Re: Bitewniaki

Post autor: necron1501 »

Dobra, mam kapitana i powstaje pytanie: jakby go tu pomalować? Jakie najlepiej barwy dobrać?
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Ragnar
Marynarz
Marynarz
Posty: 304
Rejestracja: piątek, 16 stycznia 2009, 21:10
Numer GG: 0
Lokalizacja: Szczecin

Re: Bitewniaki

Post autor: Ragnar »

No tak, tylko że w assaulcie masz od razu Rulebooka. Ja tak właśnie zacząłem grać w 40 - kolega dostał Black Reacha na urodziny. I jeszcze nie zabiły dzwony na mszę niedzielną gdy i ja pomykałem do domu z takim samym zestawem. Obecnie skończyłem zbierać orków i zaczynam gwardią. A to że figurki są podobne to mi nie przeszkadza. Gwardię zawsze sobie wyobrażałem jako klony i tysiące takich samych gwardzistów.
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Bitewniaki

Post autor: Solarius Scorch »

necron1501 pisze:Dobra, mam kapitana i powstaje pytanie: jakby go tu pomalować? Jakie najlepiej barwy dobrać?
Polecam to narzędzie:

http://www.bolterandchainsword.com/smp.php
Ragnar pisze:A to że figurki są podobne to mi nie przeszkadza. Gwardię zawsze sobie wyobrażałem jako klony i tysiące takich samych gwardzistów.
Fakt, zwłaszcza że IG ma tyle różnych gadżetów i póz, że z każdej figurki można coś ciekawego wydobyć: a to ktoś patrzy przez lornetkę, a to rychtuje rakietę, a to pali peta...
necron1501
Mat
Mat
Posty: 448
Rejestracja: poniedziałek, 4 lutego 2008, 17:42
Numer GG: 10328396

Re: Bitewniaki

Post autor: necron1501 »

Solarius Scorch pisze:
Polecam to narzędzie:

http://www.bolterandchainsword.com/smp.php


Oto moja pierwsza próba:D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Bitewniaki

Post autor: Solarius Scorch »

necron1501 pisze:Oto moja pierwsza próba:D
Nawet mi się podoba, choć zgranie tej ciemnej czerwieni z czernią może w praktyce okazać się trochę kłopotliwe. Ale na papierze wygląda spoko.
ODPOWIEDZ