Najlepszy MMORPG

Miejsce na wszelkie dyskusje dotyczące gier sieciowych.

Ulubiony mmorpg?

Ultima online
14
8%
Everquest
3
2%
Star wars:Galaxies
2
1%
Knight online
5
3%
Muonline
7
4%
Tibia
26
15%
Inny
117
67%
 
Liczba głosów: 174
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Najlepszy MMORPG

Post autor: fds »

Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Najlepszy MMORPG

Post autor: Azrael »

:shock: O mój boże któż mógł wpaść na taki szalony pomysł! (poza fds'em oczywiście) :shock:

Nie wyobrażam sobie tej gry jako RPG... no bo co? Masz do wyboru żółwia, mamuta, wiewióra itp.itd, a potem nabijasz skille... np. zbieranie poziomek?!

Myśle, że na ten pomysł wpadł BAZYL... albo Falka. :twisted:
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Najlepszy MMORPG

Post autor: Azrael »

W Metin2 (polskiej produkcji MMORPG) wprowadzono cztery dodatkowe klasy, oraz udostępnili podstawowe cztery klasy dla obydwu płci. Nie klasuje jej to na pierwszym miejscu, lecz wśród darmowych... dla mnie przynajmniej pierwsza trójka.

Jak coś to mam 10lvl łucznika, ale nie gram często więc jak coś piszcie na PW.
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Re: Najlepszy MMORPG

Post autor: Force »

fds pisze:Jeśli to będzie gra RPG, to będzie to hicior :D
Wiesz co nie mam czasu ani ochoty na mmorpgi ale zagram chociaż chwilę żeby zobaczyć jakie cuda odwalili programiści ;] Ostatnio siedzę często w kawiarence internetowej i tak sobie patrzę na graczy w MU i Lineage że straciłem ochotę na każda grę tego typu. Tibia nad Tibiami, a wszystko Tibia.

EDIT:
Pach! Dla nie mających Wikipedii w swoim internecie: Tibia to piszczel po łacinie! Szkoda że reszta kości nie nazywa się podobnie łatwo.
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Najlepszy MMORPG

Post autor: Azrael »

Mam pytanie... grał ktoś w WoW'a? Zastanawiam się czy nie mógłbym płacić abonamentu na spółe z kolegą, tak aby on miał swoją postać ja swoją, oraz tak co byśmy mogli grać jednoczesnie?

(W Metin mam Łucznika 13 lvl)
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Kloner
Chorąży
Chorąży
Posty: 3121
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2004, 11:06
Lokalizacja: Tam gdzie konczy się wieś a zaczyna zadupie \,,/ <(^.^)> \,,/

Re: Najlepszy MMORPG

Post autor: Kloner »

Tak, mógłbyś, ale niemoglibyście grać równocześnie, bo obie były by na jednym koncie
"Lepiej Milczeć I Wyglądać Jak Idiota, Niż Się Odezwać I Rozwiać Wszelkie Wątpliwości"
Mafia Radioaktywnych Krów
Canaris
Majtek
Majtek
Posty: 82
Rejestracja: czwartek, 6 września 2007, 11:10
Numer GG: 4053357

Re: Najlepszy MMORPG

Post autor: Canaris »

ja tam pykam w kilka mniej znanych MMORPG :
RF ONLINE , 12SKY , LAST CHAOS i jednego trohe bardziej znanego jakim jest Archlord :D i bardzo dobrze sie bawie :D
A gdy Aleksander ujrzał ogrom swego imperium , gorzko zapłakał albowiem nie było już nic do podbicia .
Obrazek
Vistim
Majtek
Majtek
Posty: 135
Rejestracja: czwartek, 24 maja 2007, 08:28
Numer GG: 0
Lokalizacja: Hell called Earth...

Re: Najlepszy MMORPG

Post autor: Vistim »

@up

Heh, ja mam problemy z graniem w jedno MMO, gdybym grał w coś jeszcze, to chyba bym już na nic nie miał czasu ;]
Z ciekawości zapytam: ciekawe te MMO? Napisz coś więcej niż tylko nazwy ^^ (Wiem, wiem... google... ;p)

EDIT: Pooglądałem screeny z Last Chaos - IMO kopia L2, a im więcej o tym czytam tym wrażenie się nasila :> No cóż, trzeba się uczyć od najlepszych.
Without compassion...
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Najlepszy MMORPG

Post autor: krucaFuks »

Azrael666 pisze:Mam pytanie... grał ktoś w WoW'a? Zastanawiam się czy nie mógłbym płacić abonamentu na spółe z kolegą, tak aby on miał swoją postać ja swoją, oraz tak co byśmy mogli grać jednoczesnie?
(W Metin mam Łucznika 13 lvl)
Nie, nie mógłbyś :D
Możesz co najwyżej sharować, czyli grać na zmiane - ale to jest nielegalne i nie polecam. Poza tym prędzej czy później skończy się to tak, że któryś z was straci pixelowe bogactwa i kolegę... Albo banem/deletem konta.
Obrazek Obrazek
kaziu
Mat
Mat
Posty: 403
Rejestracja: niedziela, 19 listopada 2006, 21:36
Numer GG: 7230085
Lokalizacja: Sagan

Re: Najlepszy MMORPG

Post autor: kaziu »

Nigdy nie lubiłem mechów, zagrałem w exteela i wszystko się odmieniło:
http://www.exteel.com

Polecam, gra mnie wciągneła po uszy.

Tu jakiś przykładowy filmik: http://pl.youtube.com/watch?v=aR7U4Giu_ ... re=related
Keyhell
Mat
Mat
Posty: 560
Rejestracja: piątek, 30 listopada 2007, 21:19
Numer GG: 9916608
Lokalizacja: Karczma "Miś Kudłacz"

Re: Najlepszy MMORPG

Post autor: Keyhell »

Zdecydowanie Ultima. Bardzo rozbudowana.
Adamir
Marynarz
Marynarz
Posty: 329
Rejestracja: wtorek, 18 marca 2008, 19:18

Re: Najlepszy MMORPG

Post autor: Adamir »

Cóż, najlepszym MMORPG jest WoW. Nic tak nie odstrasza graczy, jak comiesięczny abonament, a mimo to ponad 10 milionów ludzi w to gra.

Na drugim miejscu Guild Wars. Ciekawa, wciągająca gra, lecz to już nie ta liga, co World of Warcraft.
[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]Obrazek[/url]
Vistim
Majtek
Majtek
Posty: 135
Rejestracja: czwartek, 24 maja 2007, 08:28
Numer GG: 0
Lokalizacja: Hell called Earth...

Re: Najlepszy MMORPG

Post autor: Vistim »

@up
Pewnie się powtórzę, ale co mi tam...

Porównywanie GW z WoW, L2, czy innym MMORPG nie ma większego sensu IMO. GW nie do końca jest MMO, przez większość czasu nie spotykamy tam żadnych graczy (nie licząc tych, którzy są z nami w drużynie), dzieje się tak tylko w miastach i na arenach. Do tego dochodzi możliwość wzięcia "bota" do party... Dzięki temu GW jest bardziej przyjazne osobom, które nie poświęcają na grę po kilkanaście/kilkadziesiąt h tygodniowo, ale nie jest typowym MMO.
Without compassion...
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Najlepszy MMORPG

Post autor: Azrael »

Porównywanie GW z WoW, L2, czy innym MMORPG nie ma większego sensu IMO. GW nie do końca jest MMO, przez większość czasu nie spotykamy tam żadnych graczy (nie licząc tych, którzy są z nami w drużynie), dzieje się tak tylko w miastach i na arenach. Do tego dochodzi możliwość wzięcia "bota" do party... Dzięki temu GW jest bardziej przyjazne osobom, które nie poświęcają na grę po kilkanaście/kilkadziesiąt h tygodniowo, ale nie jest typowym MMO.
Aha... to czym jest GW? Otóż jest MMORPG, bo gra w nią wiele osób naraz.
Wiki się ze mną zgadza.
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Vistim
Majtek
Majtek
Posty: 135
Rejestracja: czwartek, 24 maja 2007, 08:28
Numer GG: 0
Lokalizacja: Hell called Earth...

Re: Najlepszy MMORPG

Post autor: Vistim »

@up
Taa, ale w porównaniu z WoW etc. to jest to całkiem inna gra MMO.
O ile założysz, że 3 osoby w drużynie to już MMO... (w przeciętnego FPS więcej osób naraz gra) Więcej spotykasz tylko w miastach i na arenach. Jakoś to niezbyt do mnie przemawia. Tak przynajmniej było, kiedy próbowałem w to grać (ponad rok temu). A wiki nie jest dla mnie szczególnie wiarygodnym źródłem informacji od momentu, gdy użytkownicy mają tak duże możliwości ingerencji w tekst. Kiedyś widziałem tam nawet opis D2 jako RPG...
Without compassion...
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Najlepszy MMORPG

Post autor: Azrael »

O ile założysz, że 3 osoby w drużynie to już MMO...
Nie chodzi o ilość osób w drużynie - skąd Ci się to wzieło? W GW gra pewnie z 5 milionów ludzi, a to już jest "Masive". Nawet CS jest MMO pomimo iż niektórzy grają w niego 1vs1 (a maksymalna liczba ludzi na mapie to 32)

MMO to wszystkie gry (chyba :P) w które gra się przez sieć. A nawet jeśli nie, to ilość osób w drużynie nie ma żadnego znaczenia.
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Vistim
Majtek
Majtek
Posty: 135
Rejestracja: czwartek, 24 maja 2007, 08:28
Numer GG: 0
Lokalizacja: Hell called Earth...

Re: Najlepszy MMORPG

Post autor: Vistim »

@up
Błąd!
Gry MMO zapewniają szerokie spektrum interakcji między graczami wykraczające poza to co oferują zwykłe gry sieciowe multiplayer, bardziej rozbudowaną komunikację, bardziej rozbudowaną walkę, z większą ilością graczy jednocześnie, czy nawet wieloma zespołami, często handel i rozbudowaną ekonomie, a nie rzadko również politykę.
Najlepsze co znalazłem. A takie rzeczy, jak bardziej rozbudowana walka, komunikacja i interakcja między graczami w GW istnieją tylko na pewnych obszarach... Wychodzisz z miasta i nikogo już nie spotkasz :| A mówienie o FPS jako MMO to "lekka" przesada.
Without compassion...
ODPOWIEDZ