Mikronacje

Miejsce na wszelkie dyskusje dotyczące gier sieciowych.
ODPOWIEDZ

CZy miałeś/aś kontakt z Mikronacją

-Tak, byłem obywatelem
3
27%
-Nie, ale chętniej się coś o tym dowiem
3
27%
-Nie mam zielonego pojęcia, i nic mnie to nie obchodzi
5
45%
 
Liczba głosów: 11
Etherard
Pomywacz
Posty: 64
Rejestracja: wtorek, 30 października 2007, 20:02
Numer GG: 5885354
Lokalizacja: Radomsko/Morland :D
Kontakt:

Mikronacje

Post autor: Etherard »

Witam!

Nazywam się Etherard baron de Godwin, jestem Kanclerzem Morlandu.

Morland jest jedną z prowincji Królestwa Dreamlandu. Jesteśmy najstarszą mikronacją w polskiej sieci. Nie jest to gra, powiedziałbym że symulacja, ma wiele spólnego z tak lubianymi tutaj RPG. Mamy własne Sądy, Premiera, Ministerstwa itd.

Królestwo Dreamlandu ma także swoją długą historię..i każdy kto do niego dołączy ma szansę się w niej zapisać..istniejemy już 10 lat!

Oprócz KD w polskiej sieci istnieje wiele v- państw, na pewno ktoś się z tym pojęciem chociaż raz spotkał.

Założyłem ten temat z okazji (jak w tytule) Dni Otwartych. Chciałbym żeby ta akcja promocyjna odniosła jakiś sukces.

Wraz ze mną na pytania będzie odpowiadał Gregorio di Morlanda. Jest to młody mieszkaniec mojej prowincji i na pewno zechce odpowiedzieć na Wasze pytania.

Tak więc, co chcielibyście o nas wiedzieć? :-)
Etherard
Wirtualne państwo, prawdziwe emocje!!:)
http://www.dreamland.net.pl/morland/
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Re: Mikronacje

Post autor: Phoven »

Zmieniłem temat i wrzuciłem do odpowiedniego działu. ;P [A ja go przeniosłem tutaj, mam nadzieję, że nie z powrotem :P - dop. BZL] Nie, wcześniej było na cRPG ogólnym. ;P Zresztą, sory - ale dla mnie mikronacje to nie jest "gra online", ale wiadomo - służba nie drużba. :P - dop. Phovem

A żeby nie nabijać sobie postów moderatorskim bełkotem postaram się wypowiedzieć na temat mikronacji w ogóle. ;]

Ogólnie IMO to taka zabawa trochę dla ludzi którzy mają cholernie dużo czasu i nie przeszkadza im straszliwy bałagan na skrzynce pocztowej. ;P Ogólnie jak dla mnie to nieco zbyt nudne i zbyt czasochłonne zajęcie (dlatego też w KD byłem może z rok, a odszedłem dwa lata temu) - choć trzeba przyznać, że to pierwsze miejsce gdzie gówniarz taki jak ja wtedy miał okazje nauczyć się podstaw netykiety, html'a i tworzenia grafiki.
Właściwie przede wszystkim netykiety. I tego, ze okej - na luzie możemy zwracać się do siebie prywatnie (gg/skype) ale na przestrzeni głównej obowiazuja formy grzecznosciowe. Normalnie szkoła manier. ;]
Etherard
Pomywacz
Posty: 64
Rejestracja: wtorek, 30 października 2007, 20:02
Numer GG: 5885354
Lokalizacja: Radomsko/Morland :D
Kontakt:

Re: Mikronacje

Post autor: Etherard »

No tak..szkoda że to ten dział..ale nic:) To prawda że Dreamland to szkoła manier i nie tylko..a bałagan w skrzynce taki wielki nie jest:) nudy? jeśli nie dali Ci pracy jakiej lubisz to tak:)


P.S.

Przepraszam że tak najechałem na priv..ale następnym razem nie straszcie i powiadamiajcie o takich rzeczach :-)
Już się bałem że to atak Sarmackiego Admina ;-)
Etherard
Wirtualne państwo, prawdziwe emocje!!:)
http://www.dreamland.net.pl/morland/
Dreamlandczyk
Szczur Lądowy
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 29 lipca 2008, 17:47
Numer GG: 8876578

Re: Mikronacje

Post autor: Dreamlandczyk »

Witam wszystkich, jestem Gregorio di Morlanda, z chęcią odpowiem na Wasze pytania, wiec pytajcie śmiało.
Thurs
Mat
Mat
Posty: 470
Rejestracja: sobota, 15 grudnia 2007, 09:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: poza zasięgiem

Re: Mikronacje

Post autor: Thurs »

...to ja parę pytań zadam. :smile:

1. Jaki jest sens symulacji takiego państwa, macie jakieś założenia szlachetne, mniej lub bardziej?

2. Macie wirtualną armię? Prowadzicie jakieś wojny z innymi wirtualnymi państwami? Jeśli tak to w jaki sposób? :D

3. Co z finansami w takim państwie? Macie jakiś budżet, podatki, walutę? Jeśli tak, to jak się tam zarabia "pieniądze"? :D
Dreamlandczyk
Szczur Lądowy
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 29 lipca 2008, 17:47
Numer GG: 8876578

Re: Mikronacje

Post autor: Dreamlandczyk »

1. Chodzi o to, by stworzyć państwo marzeń, gdzie każdy może stać się kimś ważnym. Każdy, kto zaczyna w micronacjach ma swój osobisty cel. Ponad wszystko chodzi o swój własny rozwój, pokazanie i kształtowanie swych talentów, poznanie nowych, inteligentnych, ciekawych ludzi, spełnienie się w funkcji, o której w realnym świecie możemy tylko pomarzyć.
2. Armia jest. Są to wojska lądowe, powietrzne i flota. Wojen nie prowadzimy, były wewnętrzne konflikty i agcje szpiegowskie z Raflandią (już jej nie ma).
http://www.dreamland.net.pl/plegolal/of ... /wojna.htm tutaj są przypisy co to jednostek wojskowych i opis ruchów, przebieg bitew.
3. Mamy, wirtualną walutę, bank, instytucje, Ministerstwo Finansów i Gospodarki, aktualnie przygotowywane jest reforma.
Pieniądze zarabia się wykonując jakąś pracę, robiąc coś dla Królestwa. Możesz też założyć firmę.

Dreamland nie posiada Systemu Gospodarczego, dlatego zakupy w Królestwie są dość trudne. Płatna jest część gazet, książek, zapłacić trzeba też np. za kupno działki, domu, samochodu. Mamy nadzieję, że z czasem ta sytuacja ulegnie poprawie :) (przygotowywana jest reforma).
Pracę znajdziesz pytając władze prowincji, miast, firm, instytucji o wolne miejsca, zamieszczając ogłoszenia, pisząc na czacie.Istnieje również Biuro Pracy, ale w chwili obecnej jego działanie jest zawieszone (powody techniczne). Możesz też napisać na listę dyskusyjną, przedstawiając swoje umiejętności i preferencje zawodowe.
Thurs
Mat
Mat
Posty: 470
Rejestracja: sobota, 15 grudnia 2007, 09:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: poza zasięgiem

Re: Mikronacje

Post autor: Thurs »

Aaa, oglądając tą stronę przyszło mi na myśl, że to niby taki elitarny klub ludzi z bujną wyobraźnią i zapędami administracyjnymi. Zresztą...
http://www.dreamland.net.pl/index.php?id=info pisze:W ramach Dreamlandu można realizować się na bardzo wiele sposobów. Możesz tu sprawdzić się jako polityk, dyplomata, działacz społeczny, naukowiec. Możesz założyć przedsiębiorstwo i zarabiać pieniądze, wydawać drukiem swoje opowiadania, pisać artykuły do gazet. Możesz rozwijać swoje umiejętności webmasterskie lub nauczyć się czytania i pisania aktów prawne. Ponad wszystko zaś znajdziesz tu pokrewne dusze - wiele przyjaźni miało swój początek w Dreamlandzie i wyszło już poza Internet. W Królestwie mieszkają i działają dziesiątki wirtualnych prawników, artystów, historyków, przedsiębiorców.
:D

Jakoś nigdy nie marzyłem o tym, żeby być urzędnikiem, prawnikiem, historykiem... ;)
Etherard
Pomywacz
Posty: 64
Rejestracja: wtorek, 30 października 2007, 20:02
Numer GG: 5885354
Lokalizacja: Radomsko/Morland :D
Kontakt:

Re: Mikronacje

Post autor: Etherard »

Thurs pisze:Aaa, oglądając tą stronę przyszło mi na myśl, że to niby taki elitarny klub
taki elitarny to on nie jest..każdy kto chce może sie zapisać i zostać obywatelem


Thurs pisze:Jakoś nigdy nie marzyłem o tym, żeby być wirtualnym urzędnikiem...
Nie musisz być tylko urzędnikiem, możesz zostać włąścielem firmy, menagerem zespołu , dyrektorem F1...
to jest jak z RPG, pierwszy raz nie wyobrażałem sobie jak tu można rzucać na atak, i wyobrażać sobie przy stole jak tu Twoja postać zabija hydre..z Dreamlandem jest tak samo..jak nie sprawdzisz..to się nigdy nie dowiesz. 2 polskich posłów jest w Dreamlandzie, nie wiem z jakiej formacji..nie znam ich.. :-P nie moja prowicja..ale jeśli to nie PiS czy SLD to chyba mamy powód do dumy..
Etherard
Wirtualne państwo, prawdziwe emocje!!:)
http://www.dreamland.net.pl/morland/
ODPOWIEDZ