Klan/Gildia TRPG w jakimś MMORPG

Miejsce na wszelkie dyskusje dotyczące gier sieciowych.
ODPOWIEDZ

Która gra?

Anarchy Online
11
38%
Archlord
4
14%
Perfect World
0
Brak głosów
Silkroad
2
7%
Rappelz
2
7%
Cabal Online
4
14%
Metin2
6
21%
 
Liczba głosów: 29
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Klan/Gildia TRPG w jakimś MMORPG

Post autor: Perzyn »

Co prawda wątek został zaczęty w temacie Keyhella, ale pozwolę sobie założyć osobny temat, króry może przyciągnie osoby takie jak ja, które jeszcze w nic nie grają, a które mogłyby się do nas przyłączyć.

Propozycja padła, aby założyć w jakiejś grze grupę zrzeszającą członków forum. Na temat tego jaka to gra tu będzie się toczyć dyskusja, a także zobaczymy czy w ogóle warto się w to bawić (na przykład ja nie jestem na tyle fanem MMO, aby grać bez solidnej grupy stąd).

Moja propozycja gry to Anarchy Online - gra kiedyś była płatna, obecnie darmowa. Poczytałem o niej w swoim czasie i jest dość rozbudowana. Niektórych mogą zniechęcić klimaty science fiction, ale mam nadzieję, że jednak damy radę się skonsolidować jeśli nie do Anarchy to do czegoś innego.

http://www.anarchy-online.com/ oto strona mojej propozycji. Czekam na kontrargumenty i kontrpropozycje.

I na koniec prośba do modów - z tematu Keyhella przenieść tu posty o zakładaniu grupy TRPG a tam niech zostanie umawianie się graczy w MMO, w które już grają i wzajemne szukanie się po grach.
Ostatnio zmieniony sobota, 22 marca 2008, 22:40 przez Perzyn, łącznie zmieniany 1 raz.
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Klan/Gildia TRPG w jakimś MMORPG

Post autor: Sihamaah »

@Perzyn mam pytanie jak tam z PvP? Bo jak tylko (lub prawie że tylko) bicie potworków, to nie bardzo... musi być bicie się! :P Bo inaczej niefajnie się gra.
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Re: Klan/Gildia TRPG w jakimś MMORPG

Post autor: Perzyn »

Anarchy Online pisze:Fight thousands of exciting monsters in a fantastic player versus environment gameworld, or challenge human opponents to conquer land in large PvP areas.
Starczy za odpowiedź?

Aha - jeśli będą podobne pytania to poszukajcie na stronce, którą podałem bo ja nie gram w AO ani w inne MMO. Dopiero pomysł z klanem TRPG mnie przekonał aby coś pokombinować w tym kierunku. Z kolei Anarchy zaproponowałem bo znajomy w to kiedyś dużo grał i dobrze o tym mówił. Poza tym wierzę, że gra, która przeszła od płatnej do darmowej będzie bardziej rozbudowana niż z założenia darmowe bo na ogół F2P (free to play) są znacznie bardziej oparte na grindowaniu niż P2P (pay to play).

No i temat jest po to aby coś razem wybrać co będzie pasować każdemu.
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Re: Klan/Gildia TRPG w jakimś MMORPG

Post autor: Force »

Wiesz Perzyn pomysł dobry ale nie dałoby się czegoś bardziej sword'n'magic ? Średnio się nie widzę w tej stylistyce i chyba ty tez. Znajdziecie coś z medival fantasy (nie koniecznie japan) to możemy pogadać :P
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Re: Klan/Gildia TRPG w jakimś MMORPG

Post autor: Perzyn »

http://www.perfectworld.com.my
http://www.silkroadonline.com (przeładowane serwery, ale gra ponoć świetna)
http://www.rappelz.gpotato.com (znaczna dominacja grindowania)

To tyle jeśli idzie o ciekawsze F2P, które udało mi się znaleźć. Jeśli mam być szczery to wolę przełknąć pigułę kosmicznego settingu z lepszą grywalnością niż grać w świecie sword'n'magic i jedynie biegać "i nawalać z aksa" w Bogu ducha winne moby...
Keyhell
Mat
Mat
Posty: 560
Rejestracja: piątek, 30 listopada 2007, 21:19
Numer GG: 9916608
Lokalizacja: Karczma "Miś Kudłacz"

Re: Klan/Gildia TRPG w jakimś MMORPG

Post autor: Keyhell »

Rappelz jest fajne. Grywałem w swoim czasie.

Ale mam chyba najlepszy - według mnie MMORPG - Archlord! Świetna gra. Kiedyś płatna jednak od roku darmowa. Bardzo przyjemna, świetnie się gra, dużo zabawy i wciąga. Idealna do gry w kilka osób i zakładania gildii. Sprawdźcie.
http://www.archlord.com.pl
Zobaczcie co to jest, obcykajcie. Naprawdę polecam. Nadaje się na gildie TRPG.

A tu oficjalna strona:
http://www.archlordgame.com
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Klan/Gildia TRPG w jakimś MMORPG

Post autor: Azrael »

Coprawda propozycji jest dużo (ja i tak przyjme kazda :P), ale chciałbym wskazac jeszcze Cabal Online (fix wszystkich klimatów bardzo ładna grafika, oraz muzyka) i Metin2 (POLSKA! gra, a więc nikt nie będzie miał problemów ze zrozumieniem. Często są misje, choć rzeczywiście proste. Klimat... moim zdaniem coś pomiędzy starożytną japonią, a europejskim średniowieczem)

Problem w tym, że aby móc założyć klan trzeba mieć wysoki lvl.
(ide kupic[doslownie teraz] nowe cda i zobacze co tam piszą o nowych MMORPG)
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Keyhell
Mat
Mat
Posty: 560
Rejestracja: piątek, 30 listopada 2007, 21:19
Numer GG: 9916608
Lokalizacja: Karczma "Miś Kudłacz"

Re: Klan/Gildia TRPG w jakimś MMORPG

Post autor: Keyhell »

To zbieramy jeszcze propozycje. Potem Perzyn dorobi ankietę i wybierzemy grę. A potem zarejestrować, ściągnąć, spotkać się i dobrze bawić ;)
t0m3ek
Mat
Mat
Posty: 550
Rejestracja: środa, 5 lipca 2006, 08:45
Kontakt:

Re: Klan/Gildia TRPG w jakimś MMORPG

Post autor: t0m3ek »

To jakby co możecie mnie doliczyć do gildii, klanu czy czego tam :P tylko grę wybierzcie.
Meniyaki tsukete shinugaii!
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Re: Klan/Gildia TRPG w jakimś MMORPG

Post autor: Force »

Keyhell pisze:Ale mam chyba najlepszy - według mnie MMORPG - Archlord!
Wszystko dobrze ale nic nie ma o wymaganiach sprzętowych ; )
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Klan/Gildia TRPG w jakimś MMORPG

Post autor: Azrael »

Jeszcze jedna propozycja... ET! Wspaniała gra, w CDA miała 10/10 (ew. 9/10 :? ). Gra się darmowo i choć również nie trzyma się klimatu Tawerny... fajnie by było.

Ogólnie w grze wybieramy jedną z dwóch drużyn (amerykanie i faszyści) i toczymy bitwę na jednej z wielu dużych i rozbudowanych map.
Brzmi to prosto, ale że sam mogę o tej grze ze znajomymi moge mówić godzinami (ba! dniami i nocami) dam tylko link i gorąco POLECAM!

http://www.cda.pl/gry/et.php
Wolfenstein Enemy Teritory jest bez dwóch zdań świetny. Produkcja ta właściwie nie ma poważniejszych wad, posiada natomiast ogrom zalet. Przede wszystkim wymieniłbym tu świetną grafikę, specjalizację w obrębie oddziału, konieczność współpracy z towarzyszami, a co za tym wszystkim idzie bardzo dużą grywalność. Na koniec dodam jeszcze tylko, że tytuł ten istnieje jako samodzielny produkt i nie jest dodatkiem sensu stricto do Return to Castle Wolfenstein, a można go pobrać legalnie za darmo w sieci, między innymi ze stron naszego portalu.
Ostatnio zmieniony środa, 19 marca 2008, 21:34 przez Azrael, łącznie zmieniany 1 raz.
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Keyhell
Mat
Mat
Posty: 560
Rejestracja: piątek, 30 listopada 2007, 21:19
Numer GG: 9916608
Lokalizacja: Karczma "Miś Kudłacz"

Re: Klan/Gildia TRPG w jakimś MMORPG

Post autor: Keyhell »

Oki. Też może w końcu być. Ale chyba bardziej się nad RPG'ami zastanawiamy.

Co do wymagań archlorda... Nie wiem. Sprawdźcie. Nie są jakieś szczegolnie duże, a na max detalach jest to chyba najpiękniejszy MMORPG.
kaziu
Mat
Mat
Posty: 403
Rejestracja: niedziela, 19 listopada 2006, 21:36
Numer GG: 7230085
Lokalizacja: Sagan

Re: Klan/Gildia TRPG w jakimś MMORPG

Post autor: kaziu »

Ja jestem za każdą grą w której party>solo grind/farm/bossy etc.
Bo farmienia samemu mam dosć.
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Re: Klan/Gildia TRPG w jakimś MMORPG

Post autor: Force »

Azrael666 pisze:Jeszcze jedna propozycja... ET!
Popieram chociaż klan TPRG nie pasowałby tam...

Teraz jestem za szukaniem naprawdę prostej gierki, nie wymagającej i dla słabszych komputerów.
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Keyhell
Mat
Mat
Posty: 560
Rejestracja: piątek, 30 listopada 2007, 21:19
Numer GG: 9916608
Lokalizacja: Karczma "Miś Kudłacz"

Re: Klan/Gildia TRPG w jakimś MMORPG

Post autor: Keyhell »

Nom. I łatwej w obsłudze może. Szukaj dalej.
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Klan/Gildia TRPG w jakimś MMORPG

Post autor: Azrael »

To moze Lineage 2 lub World of Warcraft na <ekhem> prywatnym serwerze...
Ale tak na serio to grajmy w Lineage 2 !!!
Praktycznie wszelkie tryby walki + Oblężenia zamkow wrogich klanow !
Polecam
Problem w tym, że nie wszyscy mają forsę na abonament, a propagowanie piractwa o ile się nie mylę jest na tawernie karane.

ET i Metin 2, proszę o założenie ankiety a zagłosuję na te dwie gry.
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Mr.Ofca
Marynarz
Marynarz
Posty: 288
Rejestracja: czwartek, 28 lutego 2008, 18:31
Numer GG: 8533882
Lokalizacja: Szczecin

Re: Klan/Gildia TRPG w jakimś MMORPG

Post autor: Mr.Ofca »

[CIACH!] Ultima nie jest sama siekaninka, a zawiera tez system rzemieslnistwa. Ciekawie byloby w klanie gdzie kazdy ma swoja role. Dodatkowo istnieje fakt ze na poczatku wymagane jest napiasnie klimatycznego scenariusza, co praktycznie likwiduje dzieci neo. Ciekawie byloby budowac np. wlasna osade. A wieczorami mozna by ciekawie spotykac sie w tawernie przy piwku. Oczywicie trzeba tam zachowac klimat rpg, wiec za tekst w tylu "elo ziom, idziemy na hunta?" mozna dostac bana. Idac po ulicy wole uslyszec "Witaj bracie. Coz bys powiedzial na wspolne polowanie?" niz wczensiejsza kwestie.

W ultimie mozna sie wczuc, bo szczeze to wiekszosc mmorpg idzie tylko w system. Po jakims czasie naszym celem bedzie zdobyc lepszego pancerza, lepszej broni czy ubicie tego chama ktory wyzwal moja matke od...
dópa
ODPOWIEDZ