World of Warcraft

Miejsce na wszelkie dyskusje dotyczące gier sieciowych.
ODPOWIEDZ
Lenthar
Szczur Lądowy
Posty: 11
Rejestracja: środa, 5 września 2007, 16:43
Numer GG: 3234388

Re: World of Warcraft

Post autor: Lenthar »

Alucard pisze:Właściwie dla mnie każdy MMORPG to strata czasu :D
Lubie po prostu jak cos ma koniec, jak moje dążenia maja jakis cel... a celem nie jest wyższy level. Ja rozumiem, że to dobra zabawa, ale bezcelowa moim zdaniem :D

To juz wole poczytać ksiażkę, zajrzeć na trawerne, spotkac się z kobietą, pograc w piłke.
Jakoś naprawde nie rozumiem fenomenu tej gry... ;]
W sumie sam nie wiem dlaczego gra stala sie tak popularna, gdy ja kupilem spodziewalem sie bardziej mozliwosci odgrywania zblizonej niemalze do tej z sesji (wiem, wiem.. ale 3 lata wstecz nie moglem od siebie za duzo wymagac)... jednak wszystko rozbilo sie o dwie rzeczy, tak zwane 'wybalansowanie' i mechanike. W tej grze niemal nie ma miejsca na jakakolwiek dzialalnosc RP - a wlasnie z tego powodu ja w ogole kupilem, jednak dalej w nia grywalem. Moze to wlasnie ten brak granicy sciaga graczy - moga dotrzec (sprzetowo, bo poziomowo jest to niemozliwe) tam gdzie jeszcze nikt sie nie dostal i dominowac nad innymi graczami?

Coz, pozostaje poczekac az gra 'zginie' (albo zostaje wypchana prze inny tytul) i dowiedziec sie z autopsji. Jakkolwiek jak narazie tylko jej nalogowi gracze gina...
Enchoreus
Pomywacz
Posty: 26
Rejestracja: czwartek, 24 stycznia 2008, 16:03
Numer GG: 0

Re: World of Warcraft

Post autor: Enchoreus »

W sumie macie racje. Ale i tak w gry się gra żeby zająć czas po to własnie są, a ta jest tak popularna bo nie ma konca, więc zabiera najwiecej czasu. Okazuję się, że jak spędzasz przy tej grze trochę więcej czasu (czyli kilka godzin) to czas upływa przyjemnie (przynajmniej dla mnie) bo szczerze mówiąc żadna gra nie ma sensu. Tylko chodzimy i strzelamy albo bijemy levle czy zdobywamy kase na mistrzostwach w jakiejs wyscigówce to jednak tylko gry i powinny jedynie umilać czas.

P.S. sorry jeżeli cię uraziłem w czymś w ostatnim poscie, troche mnie ponioslo nie wiem czemu.
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: World of Warcraft

Post autor: Alucard »

Nie
Baldur's gate. jiała sens. Fabuła mnie wessała

Planescape torment- Płakałem przy tej grze. Fabuła pobudzała do dziesiątek rozważan psychologicznych

FF VII- Ukazywała ideały przyjaźni, braterstwa

Inne erpegi- Fabuła, emocje, świat...

Sa gry, które traktować można jak ksiażki... Te maja sens i na te trace czas... nie, nie tracę :D
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Enchoreus
Pomywacz
Posty: 26
Rejestracja: czwartek, 24 stycznia 2008, 16:03
Numer GG: 0

Re: World of Warcraft

Post autor: Enchoreus »

Nie mówie o fabule. Chodzi mi o sens grania w tą gre co ci to da?

Swoją drogą najlepsza fabuła jaka była (dla mnie )to :
Warcraft3-zwłaszcza element zdrady arthasa
Final Fantasy VII-a zwłaszca film"advent children"
Lenthar
Szczur Lądowy
Posty: 11
Rejestracja: środa, 5 września 2007, 16:43
Numer GG: 3234388

Re: World of Warcraft

Post autor: Lenthar »

Nic sie nie stalo, Enchoreus. Jak to mowia "no offense taken".

Hmm... Rozmowa zeszla na tor opowiadajacy o glebi fabularnej i o gustach graczy, naturalnie jest faktem ze kazdy bedzie sie skupial na tym co mu bardziej podchodzi. Odnosnie samego WoW'a i pozostalych pozycji MMORPG, nie zostawiaja one za duzego miejsca na fabule poza samym 'levelowaniem' postaci (gdzie mozna dostrzec tylko niewielkie fragmenty tamtejszego 'lore' swiata) - pozniej to tylko wyscig zbrojen.

Natomiast co do produkcji w ktorych sama gra wprawia nas w uczucie ze jestesmy bohaterem ksiazki (zaawansowana i sensowna fabula, stawiajaca na wolnosc wyboru i stawiajaca wysoka wage na wyborach postaci) badz gramy w filmie (ladna grafika i niekoniecznie skomplikowana droga postaci, jak np. NWN2) to wydaje mi sie ze gra sie w nie jak najprzyjemniej, sposrod pozostalych dostepnych pozycji - jako ze stanowia cos wiecej jak rozrywke samej gry. Swoja droga nie mozna powiedziec ze cos ma 'lepsza' fabule, mozna powiedziec jedynie ze cos sie lepiej trzyma calosci swiata w ktorym gra zostala utrzymana.

Osobiscie ostatnio mialem okazje zagrac w SW: KotOR, myslalem ze widzialem juz wszystkie motywy fabularne jakie moglyby sie trafic w takich grach ale to co udalo sie tworca tej gry stworzyc - no coz, tego bym sie nigdy nie spodziewal. Polecam ten tytul w kazdym razie.

Eh... chcialem poruszyc jeszcze jedna kwestie tylko zapomnialem co konkretnie, najwyzej pozniej dopisze w kolejnym poscie.
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: World of Warcraft

Post autor: Alucard »

Enchoreus pisze:Nie mówie o fabule. Chodzi mi o sens grania w tą gre co ci to da?

Swoją drogą najlepsza fabuła jaka była (dla mnie )to :
Warcraft3-zwłaszcza element zdrady arthasa
Final Fantasy VII-a zwłaszca film"advent children"
Ech... słuchasz ty mnie czy nie...

Co mi da gra? To samo co ksiażka.
Mase przemysleń, podwaliny pod rozważania filozoficzne (torment), inne spojrzenie na świat i niektóre sprawy(po FF7), spojrzenie z innej perspektywy na problemy dobra i zła (Planescape), mase wzruszeń i dreszczyków (Baldury).

Też nie mówię o fabule... ale o tym co PRZEJŚCIE gry mi oferuje. W żadnym MMORPG nie ma czegos takiego, bo wszystko psuja biegające nuby przypominające Ci, że to nie EPICKA OPOWIEŚĆ a tylko ZWYKŁA GRA
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
borg
SuperTechTawerniak
SuperTechTawerniak
Posty: 349
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 01:32
Numer GG: 115125
Lokalizacja: Rawicz/Wrocław
Kontakt:

Re: World of Warcraft

Post autor: borg »

Po kolejnym pół roku przerwy, wróciłem do WoWa. Jak ktoś gra na Ravenhodzie, to niech się przyzna :)
Adamir
Marynarz
Marynarz
Posty: 329
Rejestracja: wtorek, 18 marca 2008, 19:18

Re: World of Warcraft

Post autor: Adamir »

Borg pisze:Po kolejnym pół roku przerwy, wróciłem do WoWa.
Ja też! :smile: Grywam na Doomhammerze.
[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]Obrazek[/url]
TomEdo
Marynarz
Marynarz
Posty: 196
Rejestracja: niedziela, 3 grudnia 2006, 12:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: World of Warcraft

Post autor: TomEdo »

Chciałbym odświeżyć temat by zadać forumowiczom pytanie:

Czy grywacie na serwerach w pełni RP? Niestety nie chodzi tu o serwery oficjalne bo tam klimat jest dość luźny i nie ma obowiązku ale na takich gdzie jest sito rekrutacyjne i zachowanie nieklimatyczne kończy się określonymi konsekwencjami (tylko prywatne).

Może i obecny opis brzmi jak serwer-sekta tylko dla wybrańców :D ale w rzeczywistości jeżeli raz się zagra w taki sposób i się wkręci to trudno jest potem wrócić na klasyczne serwery.

Gram na jednym z takich i powiem tylko, że sesja RPG ma w sobie mniej odgrywania niż gra w WoW na takim serwerze.

Nie zdradzę nazwy serwera bo nie wiem czy to dozwolone na tym forum, tak czy inaczej, jeśli nudzi cię ciągłe bicie kolejnych poziomów i wykonywanie schematycznych zadań zgłoś się do mnie a dam ci namiary i ewentualnie pomogę rozpocząć grę (jest dość sporo zasad dotyczących gry na X, często niepisanych i dlatego lepiej zacząć od konsultacji z kimś kto już trochę grał).

Zapraszam wszystkich których zwykła gra nudzi a chcieliby spróbować czegoś nowego.
Septimus Helmheid
Majtek
Majtek
Posty: 140
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 16:23
Lokalizacja: Zamek Blackhill

Re: World of Warcraft

Post autor: Septimus Helmheid »

Heh, a ja niedawno wyrwalem sie ze szponów WoWa! Znowu mam zycie :P
Gralem na Azuremyst, glowne postacie: Khangaxx (Death Knight, Alliance), i Helmheid (Mag, Alliance, po transferze do hordy nazwany Viscerri)
Moze któregos dnia jeszcze wróce :) Moze jak Cataclysm wyjdzie :D
Septimus Helmheid
Arcymag z Blackhill
ODPOWIEDZ