Tibia: Sekrety Roka

Miejsce na wszelkie dyskusje dotyczące gier sieciowych.
Dante
Mat
Mat
Posty: 565
Rejestracja: wtorek, 26 października 2004, 19:31
Numer GG: 3604434
Lokalizacja: ^_^
Kontakt:

Tibia: Sekrety Roka

Post autor: Dante »

Witam zakładam ten temat bo nie wiem jak dobrze zbić lv i znaleść fajne miejsca na roku. Tak więc jeśli znacie jakieś questy sposoby zdobycia git itemów albo dobre miejsca na xp to piszcie!
PS: Prosze pisać tylko o roku!
Ja ze swojej strony opisze pare Questów.

Coper Key
Wpadłem na to jak prowadził mnie angielski gracz. Idziesz do jaskini na północnej części zewnętrznych terenów. Korytarzami kierujesz się głównie w lewo. W końcu znajdujesz drabinke do małej kwadratowej lokacji na której środku leży skrzynka z Coper Keyem. Idziesz dalej przeszukując tunele aż dojdziesz do lokacji z minosem. Wchodzisz przez zamknięte drzwi używając copera. za tobą spadnie głaz tak więc droga zamknięta tak więc idziesz dalej. Znajdziesz się w pomieszczeniu z dóżą ilością rzeczy i skrzyni w, której leży chain Armor!

Rat
Hehe misja dla początkujących idziesz do kolesia w świątyni mówisz.
-hi
-rat
I idziesz do podziemi świątyni do szczurka zabijasz go i bierzesz do plecaka po czym wracasz do kapłana.
-hi
-rat
-yes
I mamy 4 GP :P

Lokacja: Adwenture KEY
Jak zabijesz szczura możesz kupić adwenture key od kapłana i dostać się do lokacji za drzwiami w podziemiu świątyni. Prosty tutorial :D

Czekam na rekompensatę :roll:
Waltos
Mat
Mat
Posty: 438
Rejestracja: czwartek, 25 listopada 2004, 19:53
Numer GG: 6635964
Lokalizacja: tu

Post autor: Waltos »

Na pierwszej wyspie jest jeszcze parę fajnych questów. Ja pamiętam tylko 2 (w tym jednego nie zrobiłem): w pomieszczeniu, gdzie są drzwi, po prawej stronie jest drugie pomieszczenie, ale bez drzwi. Jest tam plecak, a w nim pudelko na prezent. Potem idziesz z tym do miasta i w bibliotece mówisz do NPCa albo "gift", albo "king" czy jakoś tak, już nie pamiętam i dostajesz od niego legion helmet - najlepszy hełm na pierwszej wyspie.
Poza tym na wschodnim skraju mapy, nieco na południe (gdzieś tak na wysokości miasta) jset skała, do której wejście w postaci dziury maskuje drzewo. Kiedy odnajdziesz to miejsce, są tam korytarze, gdzie na drodze jest mnóstwo płomieni zadającyh obrażenia. Przed pójściem trza kupić tak z 7 life fluidów (też na innej skale, tyle, że tam idzie się na górę do dziadka) i iść przez płomienie i się uleczać. Na końcu drogi jest nieżywy smok, a przy nim copper shield, najlepsza tarcza na początkowej wyspie. Potem możesz zginąć, bo uzbrojenie dalej będziesz miał przy sobie.
Poza tym na północy, na szcycie innej skały jest slepy ork. Można z nim gadać, o ile wiesz jak. Wystarczy poszukać jego "języka" na necie i możesz u niego kupić mace (najlepsza broń na początkowej wyspie), strzały, łuk itp. Jest dużo ciekawych miejsc na początkowej wyspie, jednak przestałem grać w grę, bo mam za cienkie łącze dla niej i ciągle miałem lagi, czego miałem dość. Doszedłem do 6 lvl, dalej nie grałem. O ile coś jeszcze sobie przypomnę, to napiszę.
żyję
Gravard
Szczur Lądowy
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 7 lutego 2005, 15:35

Post autor: Gravard »

---Short Sword---
Gdy wyjdzie się z miasta trza iść cały czas w prawo, później lekko w góre, aż dojdzie się do tratwy [jest tam resp poison spiderów więc radze uważać], w skrzyni jest książka którą można zamienić na short sworda, sporo osób wyrzucą ową książke więc można je zbierać a później sprzedawać short swordy za 10gc, książke trzeba zanieść do kobiety, która jest pod akademią przy łóżkach , zapomniałem jak się nazywa :\
-hi
-notebook
yes

----studded shield----
Wystarczy, od miejsca z tą książką na tratwie, iść w góre aż do palmy otoczonej kwiatami, kliknąć na tą palme i wziąść z niej banana, później wystarczy zanieść banana do Williego w młynie
-hi
-banana
-yes

----studded legs----PACC tylko----
Na zachodniej części wyspy jest wieża z waspami na samej górze można wziąść honey flower, później można go zamienić na terenie dla pacc na studded legsy, gdzie to nie wiem, ale jest to jakaś arena


Jeśli kogoś to interesuje to później moge podać quest na carlin sworda, fishing rod, chain armor

Co do coper shield, to 7 life fluidów to jest lekka przesada, wystarczą w zupełności 2, trzeba ze sobą wziąść sporo jedzenia i bardzo szybko iść przed siebie, gdy dojedziemy do ciałą smoka używamy life fluida i... czekamy aż życia się uzupełnią ;],
Dzaba
Szczur Lądowy
Posty: 9
Rejestracja: czwartek, 24 lutego 2005, 18:58
Lokalizacja: z Wrocławia

Post autor: Dzaba »

Widze że potrzebujecie tu spoilerów do questów na rooku. No to daje wam wszystkie:

Torch Quest
Trzeba iść na dół akademii, i iść do góry do pomieszczenia ze skrzynką (ZA respem ratów). Wyciągnij ze skrzynki torch (pochodnie) i ciesz się wykonanym zadaniem!

Rat Corpse Quest
Należy zejść do kanałów i znaleść świeże ciało szczura (takie szare, nie zielonkawe, jak się looka na nie to na końcu pisze (Vol: 5)), wziąść je i pójść do Seymoura lub Toma i powiedzieć:
Hi
Rat (lub x rats, gdzie x ile masz szczurów w plecaku)
Yes

Rapier Quest
Należy wejść do kanałów i pójść na prawo i znaleść dziurę. Wchodzisz tam i bierzesz ze skrzynki Rapier - całkiem niezły mieczyk dla początkujących.

Combat Knife Quest
Idziesz do kanałów i kierujesz się w dół do małego pomieszczenia. Skrzynia jest pod gruzami, wyciągasz z niego ten cienki miecz.

Hand Axe Quest [PACC]
Należy iść do jaskiń trolli w części dla PACC. W pomieszczeniu sypialnym na szafeczce znajdujesz hand axe. Idziesz do Al'Dee i mówisz do niego:
Hi
Hand Axe
Yes
Dostajesz za to pick, dzięki któremu możesz zdobyć klucz do Bear Room.

Amber's Diary Quest
Trzeba pójść na tratwę poza miastem, prowizoryczna mapka

^ ------------->
Miasto |
|
V
Uwaga na resp (do 2) poison spiderów.
Weź ze skrzyneczki książkę i idz na dolny poziom Akademii do sypialni.Czeka tam na ciebie Amber. Powiedz do niej :
Hi
Book
Yes
I dostajesz mieczyk.

Banana Quest
Idziesz tak jak do tratwy, tylko że troszkę do góry zamiast w dół. Jest tam palma. Dajesz na nią use i dostajesz banana (nie jedz ) :twisted: . Idziesz do Willego z bananem i mówisz:
hi
banana
yes
W nagrodę otrzymujesz studded shield

Dead Dragon Quest
Najpierw musisz wziąść łopatę, dużo jedzenia bądź life fluidy (do kupienia u Hyacyntha za 60 gp, kup najlepiej z 4 jak masz kasę), najedz się też przed zadaniem. Idź teraz do jaskini bearów, idź w dół do sadzawki, odkop dziurę łopatą. Teraz musisz przejść przez ogień. Po tym weź łup (najlepsza tarcza i hełm - cooper shield i legion helmet) i zabieraj się do drogi powrotnej.

Katana Room Quest
Musisz iść i odkopać grobowiec na północnym zachodzie wyspy. Idziesz na poziom ze szkieletem i idziesz przez pola trucizny. Uważaj na rotwormy bo mogą ci zrobić kuku, chyba że je zabijesz w grupie, tak ucieeeeekaj! Musisz iść na górę do ciała po klucz. Otwierasz wtedy drzwi i idziesz do dziury. Tam otwierasz ciało (czy tam skrzynie) i dostajesz najlepszą broń na Rookgardzie - Katanę.

Goblinhalator [PACC]
Musisz iść do jaskini trolli w części dla PACC. Idziesz do górnej dziury a potem przez most (tam gdzie cię gobliny kamieniami obrzucają). Musisz przejść i do dziury. Potem na lewo (Uważaj na gobliny!) i do dziury. Szybko do następnej dziury. Teraz 2 orki, 2 gobliny, mino i troll naraz (chyba...). Szybko biegniesz do skrzyneczki i dostajesz sandałki i kulki śnieżne.

Bear Room Quest
Musisz iść na poziom -4 w jaskinii trolli (tzn. na -2 w prawo i na dół, potem do nast. dziury). Musisz mieć pick. Idziesz do respu mino (uważaj!). Musisz przesunąć dźwignie tak, żeby nie było kamienia. Kopiesz pickiem dookoła stolika. Wchodzisz do wykopanej dziury i bierzesz klucz ze skrzynki. Otwierasz teraz kluczem pokój, zabijasz beara i w skrzynkach znajdujesz chain armor i brass helmet.

Present Box Quest
Musisz iść do tego samego respa mino i otworzyć skrzyneczkę koło dźwigni. W plecaku oprócz paru bzdetów znajdziesz prezent. Idziesz do Seymoura i mówisz:
Hi
Box
Yes
Dostajesz za to legion helmet.

Honey Flower Quest [PACC]
Musisz iść do wieży waspów (na wschodniej części wyspy). Na samej górze znajdziesz kwiat. Idziesz z nim do Lee'Delli i mówisz:
Hi
Honey Flower
Yes
Dostajesz Studded Legi.
Jest jeszcze jeden z salmonami ale nie umiem go wykonać
- Przy dziku znajdujesz batonika -
Dzaba
Szczur Lądowy
Posty: 9
Rejestracja: czwartek, 24 lutego 2005, 18:58
Lokalizacja: z Wrocławia

Post autor: Dzaba »

Ops jeszcze jeden quest:

Mino Hell Quest:
Musisz iść do jaskinii trolli -2, potem w prawo i w górę, do dziury, przejść przez labirynt i wejść do następnej dziury (uważaj na mino!). Teraz musisz wybić tu wszystkich i zejść po schodach... jeśli masz szczęście to weź rzeczy ze skrzynki uważając na mino, jak masz pecha ujrzysz piękny napis który cieszy wszystkich tibijczyków czyli "You are dead". Nagroda: Carlinsword, 12 poison arrowsow i fishing rod.
- Przy dziku znajdujesz batonika -
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Przypomniałem sobie jeszcze coś. Pod miastem na Rooku jest ukryta arena na której można sobie skillować i expić. Problemem zeby się tam dostać jest tylko znalezienie klucza do drzwi tam prowadzących (drzwi w "depo"). Nie wiem skąd bierze się en klucz, zwykle wpadał mi w ręce przypadkiem :)
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Gość

Post autor: Gość »

Dzaba pisze: Jest jeszcze jeden z salmonami ale nie umiem go wykonać
Ja go wykonywałem.
idziesz za mostem w gure aż się doidzie do wierzy i schodzisz w dul potem na -2 poziomie idziesz w gure i w lewo przechodzisz przez 2 poison fieldy i potem idziesz dalej jak cię droga prowadzi po drdze spotykasz 3 poison spidery i 3 szkielety (szkielety pojedynczo)i na koncy znajdujesz skrzeynie w salomonami.
Buncur
Szczur Lądowy
Posty: 19
Rejestracja: sobota, 18 czerwca 2005, 16:51
Lokalizacja: Festung Breslau

Post autor: Buncur »

ów klucz można kupić za 5 gp od kolesia w Akademii...
tru dis fild of distrakszyn ju did not dezert mi maj brader in arms
Gość

Post autor: Gość »

A co robi się z tym listem, który jest w skrzynce przy salomonach. Podejrzewam, że to jakiś tajemniczy quest :P Nie lezy sobie tam tak bez powodu.
wojo (rize sun ,harmonia)

quest na najlepsze rzeczy

Post autor: wojo (rize sun ,harmonia) »

lol gdy macie 2 lvl idzcie z miasta. gdy juz bedziecie za mostem idzcie na prawo i do jaskini bear potrzebne rzeczy:shovel(lopata) kosztuje 10gp
gdy
wejdziecie
do
srodka jaskini idzcie na dól i w prawo
bedzie tam zakopane wejscie do nastepniej jaskini w dól odkopcie ja lopata i zobaczycie skoszone lub nie zboże przeważnie jest skoszone ale możesz wziac także sierp lub kose zobaczysz ognie biegnij przez nie i sie nie zatrzymuj dobiegniesz ledwo żywy do zdechlego dragona a z niego bedziesz mial copper shield i legion helmet zalóz
szybko
na
siebie (dostaniesz do plecaka plecak w nim sa) siebie i zdechniesz co prawda
ale weźmie ci tylko 10 doswiadczenia
a bedziesz mial najlepsza tarcze na rooku \(19obr.) i najlepszy helm(4arm.) :wink:


wojtek cichon
Ant
Kok
Kok
Posty: 1228
Rejestracja: poniedziałek, 28 sierpnia 2006, 21:54
Numer GG: 8228852
Lokalizacja: Dziki kraj pod Rosją

Post autor: Ant »

jak sie idzie do katana room jest rozwidlenie dróg... w prawo to pokoju a wyżej jest pelno rotów. Czy to może być jakiś quest?
Na pln wschodnich grobach gdzie jest pelno skieletonów. czy to moze być quest?
No i mino mage w pokoju z carlin swordem. Można tam wejść?
Obrazek
Fioletowy Front Wyzwolenia Mrówek
Klub Przyjaciół Kawy
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Post autor: Deep »

ahhh jaki questspoiling :PP
Ale mniejsza z tym. Jak chcesz szybko przejść rooka to najlepiej nie zajmuj się questami tylko szybko wbij 3 lvl. Na wilkach i robalach dojedź do 4-5 a potem już tylko szkielety i trolle.

A co do samej tibii to nie pozwól, żeby ta gra cię zbytnio wciągnęła bo potem jeszcze zaczniesz mamę krzesłem po głowie walić ;)
A tak na serio to na prawdę lepiej się spotkać z kumplami o pograć w NS Hexa, Laburynt czy zwykłe RPG takie jak DnD, Earthdawn, 7th Sea itd.
.
kajtek Raulin
Kok
Kok
Posty: 1025
Rejestracja: czwartek, 1 lutego 2007, 14:26
Numer GG: 0

Post autor: kajtek Raulin »

Szukarz miejsca do nabijania lvl?
To zależy który masz poziom bo od 0-5 lvl to szczury i trolle,a 6-nieskończoność -niedżwiedzie,orki,poison spidery,skieletony
:twisted: Diablo rządzi :twisted:
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Tibia: Sekrety Roka

Post autor: krucaFuks »

Ja nie rozumiem po co ktokolwiek, kto nie ma zamiaru zostac rookstayerem chodzi na niedzwiedzie... moja droga z rooka wyglada mniej wiecej tak:

doublet quest, zabieram 3 raty, sprzedajesz cialka, nastepne 3 raty, sprzedajesz - az uzbiera sie 10 gp

kupujesz wooden shield, raty dalej sprzedawanie cial szczurow...
w nastepnej kolejnosci kupujemy:
-axe
-leather legs
-leather helmet
-backpack

taki eq kosztuje grosze, a wystarcza zeby szczury, pajaki czy bugi nas nie masakrowaly. teraz tylko stawac tak,zeby nie dac sie otoczyc i mozna expic na full atk caly czas, bez przerw.

jezeli ktos chce, warto kupic carlin sword i viking helmet, ktore potem mozna za niezla kase sprzedac na mainie w dara i carlin (112/66 gp)

mozna tez zaczac zbierac ser, do sprzedania za 2gp sztuka, a jest lekki, tylko 4.oz

a potem juz do konca tylko spidery i bugi (ja tluke je na pacc area, zaraz za mostkiem miedzy pacc a facc.

W ten sposob opuszczamy rooka w ciagu 1,5h (jezeli zaczynalismy od zupelnego zera) majac w kieszeni ok 300gp; przy okazji mozna tez zabijac kurczaki jak sie trafia, wtedy mamy jeszcze troche piorek. mozemy tez skupic troche v-helmet i carlinow.
Obrazek Obrazek
Ant
Kok
Kok
Posty: 1228
Rejestracja: poniedziałek, 28 sierpnia 2006, 21:54
Numer GG: 8228852
Lokalizacja: Dziki kraj pod Rosją

Re:

Post autor: Ant »

Deep pisze: A co do samej tibii to nie pozwól, żeby ta gra cię zbytnio wciągnęła bo potem jeszcze zaczniesz mamę krzesłem po głowie walić ;)
Deepie... ten koleś co uderzył mamę krzesłem za to, że mu tibię wyłączyła, chodził do gim, w którym się uczył BlindKitty i ja. On był naprawdę uzależniony. Zanim dostał szlaban na tibię był zagrożony z wszystkiego.

A co do tibii. Dobra tarcza i miecz, 7-8 godzin i wychodzi się z 1k i skillami 20/20
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Tibia: Sekrety Roka

Post autor: krucaFuks »

w 7h od zalozenia postaci to masz magiem 13-15lvl... knightem 12-13, plate set, serpent sword, skille przy okazji 40-50 i mozna powoli brać sie za skillowanie (chociaz moim zdaniem lepiej poczekac do 20... ale moge sie mylic, bo knightem to tylko tak troche sobie pykalem.
Obrazek Obrazek
Giee
Szczur Lądowy
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 31 maja 2007, 21:52
Numer GG: 4915421

Re: Tibia: Sekrety Roka

Post autor: Giee »

Raty i bugi :lol: najszybszy sposob na wyjscie z roooka. Qestow raczej nie bardzo opłaca sie robić (ewentualnie studded shield i short sword) na reszte poprostu szkoda czasu.. Można kupic eq na rooku na grosze zamiast tracić czas na wykonywanie qestów (o ile zależy ci na szybkim opuszczeniu noob island :lol: )
ODPOWIEDZ