Klan/Gildia TRPG w jakimś MMORPG

Miejsce na wszelkie dyskusje dotyczące gier sieciowych.
ODPOWIEDZ

Która gra?

Anarchy Online
11
38%
Archlord
4
14%
Perfect World
0
Brak głosów
Silkroad
2
7%
Rappelz
2
7%
Cabal Online
4
14%
Metin2
6
21%
 
Liczba głosów: 29
Tevery Best
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1271
Rejestracja: środa, 14 lutego 2007, 21:43
Numer GG: 10455731
Lokalizacja: Radzymin

Re: Klan/Gildia TRPG w jakimś MMORPG

Post autor: Tevery Best »

Mr.Ofca pisze:Ultima nie jest piracka. O ile posiadasz oryginalna kopie gry, to mozesz grac na serwerach otwartych. To ze w WOW nie jest to legalne nie znaczy ze gdzie indziej tez nie jest.
Ależ free shardy w UO nie są legalne! Początkowo faktycznie, w licencji nie było na ten temat ani słowa. Można więc uznać, że były legalne (bo wszelkie wątpliwości rozstrzyga się na korzyść oskarżonego). Jednak od któregoś tam dodatku (nie pamiętam nazwy) w EULA znajduje się wyraźny zapis zakazujący takich praktyk. To tyle tytułem sprostowania.

A jeżeli chodzi o MMO: jestem za każdym, który koncentruje się na czymś innym niż grind.
Mr.Ofca
Marynarz
Marynarz
Posty: 288
Rejestracja: czwartek, 28 lutego 2008, 18:31
Numer GG: 8533882
Lokalizacja: Szczecin

Re: Klan/Gildia TRPG w jakimś MMORPG

Post autor: Mr.Ofca »

Hmm to dosc dziwne, szczegolnie ze wiele wielkich shardow ma zalozone w regulaminie ze do gry trzeba uzyc oryginalnej wersji gry. No to troszke szkoda bo na oficjalnych serwerach klimat nie jest utrzymany na 100%. Wiec jedyna gra mmo, ktora zasluguje na koncowke RPG padla ;).
dópa
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Re: Klan/Gildia TRPG w jakimś MMORPG

Post autor: Perzyn »

Ja pod wpływem Deus Ex (jedynki, ale za 2 też się będę musiał wziąść bo gra ma klimat nieziemsko gęsty) zagłosowałem na Anarchy. No i z tego co przeglądałem to właśnie Anarchy jest najbardziej rozbudowane.

Dodam tylko, że ta ankieta jest nieco chybionym pomysłem bo nie ma mocy obowiązujęcej i w zasadzie jak komuś się nie spodoba wynik to i tak nie wejdzie i tak. No, ale lud wymaga to lud dostaje :P.
Keyhell
Mat
Mat
Posty: 560
Rejestracja: piątek, 30 listopada 2007, 21:19
Numer GG: 9916608
Lokalizacja: Karczma "Miś Kudłacz"

Re: Klan/Gildia TRPG w jakimś MMORPG

Post autor: Keyhell »

Głosujcie na Metin2. Fajna polska gierka. I błagam - nie Anarchy! to jest ochydne i głupie. A sterowanie odstrasza odrazu. Grałem więc nie jest to opinia z kosmosu.
Vistim
Majtek
Majtek
Posty: 135
Rejestracja: czwartek, 24 maja 2007, 08:28
Numer GG: 0
Lokalizacja: Hell called Earth...

Re: Klan/Gildia TRPG w jakimś MMORPG

Post autor: Vistim »

Głos na Anarchy.

Za klimat :)
Without compassion...
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Klan/Gildia TRPG w jakimś MMORPG

Post autor: Azrael »

Dodam tylko, że ta ankieta jest nieco chybionym pomysłem bo nie ma mocy obowiązujęcej i w zasadzie jak komuś się nie spodoba wynik to i tak nie wejdzie i tak. No, ale lud wymaga to lud dostaje .
Ja się dostosuję do większości, ale cieszy mnie, że Metin2 jest exe. na pierwszym miejscu (wraz z Anarchy).

Naprawdę Metin2 jest najciekawszy ze wsz. gier MMO w jakie grałem.
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Nekonushi
Bombardier
Bombardier
Posty: 890
Rejestracja: piątek, 22 września 2006, 10:04
Numer GG: 10332376
Skype: p.kot.l.
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Klan/Gildia TRPG w jakimś MMORPG

Post autor: Nekonushi »

Hmm... czyli na chwilę obecną mój głos jest obowiązujący? Dobra... więc tak:

Anarchy - fajne, rozbudowane, ale klimat sci-fi, do tego zdeczka przestarzałe...
Metin2 - klimat fantasy, Polska gierka, chyba raczej nowa, ale grindowa...

Oddaję głos na Anarchy. Powód? Ostatnio z magii & miecza przerzuciłem się na pistolet & karabin, a Anarchy bliżej do tego, co napisałem ;)

Aha - gdybyśmy mieli grać w L2, to tylko na EPI.

I jeszcze jedno - niezależnie od tego, co wybierzecie, ja się dostosuję, bo w Metinie mam chociaż okazję być healerem, ;) a w Anarchy tylko szczelać i szczelać....

@edit: zagłosowałbym na Silka, gdyby nie przeładowane serwery i boty...
Obrazek
Obrazek
Czerwona Orientalna Prawica
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Re: Klan/Gildia TRPG w jakimś MMORPG

Post autor: Perzyn »

PKL - błąd. W Anarchy masz też healerów, poczytałem (choć nieco pobieżnie) instrukcję i klasy są naprawdę zróżnicowane i w zasadzie nie odbiegają od kanonu tylko nazy są inne.
Obelix
Bombardier
Bombardier
Posty: 775
Rejestracja: środa, 7 czerwca 2006, 15:18
Numer GG: 6330570
Lokalizacja: Twoja świadomość
Kontakt:

Re: Klan/Gildia TRPG w jakimś MMORPG

Post autor: Obelix »

Mnie tam bardziej zależy żeby był w grze normalny świat z historą, fabułą itd a nie coś pokroju "Witamy w Azeroth! Alliance bije się z Hordą, a teraz idź pogrinduj sobie" i żeby były różne sposoby zdobywania doświadczenia a nie tylko tłuczenie stworków, no i liczy się gra drużynowa.

Pozatym gdzieś mam to że gierka jest fajna, prosta, Polska skoro to tylko grind i grind i grind.... tak samo Endless online - Tibia lepsza.
Pytanie trochę do przodu, ale będziemy przyjmować osoby spoza TRPG?
Po co? w końcu to gildia TRPG nie?
Psychodeliczny Łowca Żelaznych Motyli Z Planety Mars
Keyhell
Mat
Mat
Posty: 560
Rejestracja: piątek, 30 listopada 2007, 21:19
Numer GG: 9916608
Lokalizacja: Karczma "Miś Kudłacz"

Re: Klan/Gildia TRPG w jakimś MMORPG

Post autor: Keyhell »

W Metinie są questy, można łowić ryby. Odpali się na najgorszym kompie, a bicie potworów sprawia dużą satysfakcję. Jest dużo itemów do zdobycia. Nie mówcie, że w Anarchy jest więcej RPG. W Metinie jest ciekawa fabuła związana z kamieniami Metin.

Poza ultimą nie ma MMORPG z dużym RPG.
Nekonushi
Bombardier
Bombardier
Posty: 890
Rejestracja: piątek, 22 września 2006, 10:04
Numer GG: 10332376
Skype: p.kot.l.
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Klan/Gildia TRPG w jakimś MMORPG

Post autor: Nekonushi »

Perzyn pisze:PKL - błąd. W Anarchy masz też healerów, poczytałem (choć nieco pobieżnie) instrukcję i klasy są naprawdę zróżnicowane i w zasadzie nie odbiegają od kanonu tylko nazy są inne.
... widać za krótko grałem :]

Ale wiesz... bardziej chodziło mi o to, że w takich klimatach wolę strzelać, a w fantasy - leczyć. Choć bycie klanowym healerem bardzo mi odpowiada 8)

Łowienie ryb - to samo jest w Kal Online. Jakoś nie lubię zostawiać kompa na noc w nadziei, że złowi mi się jak najwięcej ryb...

Questy - uwierz mi, w Anarchy jest to dużo lepiej zrobione. Fabuła jest byle jaka, a grind... no cóż, o ile wiem, w Anarchy jest maksymalnie jak to tylko możliwe ograniczony...

Podsumowując: nawet jak gildia będzie w Metina, to zawsze mogę se z Perzynem pograć w Anarchy :]
Obrazek
Obrazek
Czerwona Orientalna Prawica
Obelix
Bombardier
Bombardier
Posty: 775
Rejestracja: środa, 7 czerwca 2006, 15:18
Numer GG: 6330570
Lokalizacja: Twoja świadomość
Kontakt:

Re: Klan/Gildia TRPG w jakimś MMORPG

Post autor: Obelix »

Nie miałem na myśli Questów tylko Świata, w Wiedźminie miałem 5 tys. orenów, mogłem sobie kupić wykopaną w 3 kosmosy (jak na n00b poziom...) kurtkę ćwiekowaną która ułatwiła by mi grę na tym etapie jak żaden miecz albo stos książek, i zgadnij co kupiłem? Oczywiście książki, i to nie same bestiariusze i zielniki ale zwykłe książki po parędziesiąt orenów sztuka. Właśnie o to mi chodzi - Gra ma mieć ciekawy świat który chce się odkrywać a nie wypasione questy i nie wiadomo jaką fabułę, na kartce tez mogę sobie napisać "Fabuła" a niżej "Questy" i co? może nawet będę miał lepsze, ale co z tego?

A nawet jeżeli w Anarchy tego nie ma to dlaczego zagłosowałem na nie? bo mogę strawić MMO bez świata ale nie takie w którym świat opiera się na biciu potworków i zdobywaniu sprzętu.

No i bez obrazy ale :
Keyhell pisze:W Metinie są questy, można łowić ryby.... a bicie potworów sprawia dużą satysfakcję. Jest dużo itemów do zdobycia.... W Metinie jest ciekawa fabuła związana z kamieniami Metin.
dla mnie to gówno nie argumenty, wcale mi nie zależy na satysfakcji bicia potworków (dla mnie nieuzasadnione bicie czegokolwiek nigdy nie było satysfakcjonujące), wcale mi nie zależy na 1337 przedmiotach, a tak ogólnie to argument z łowieniem ryb wydaje mi się tak śmieszny że aż żałosny :P, no przepraszam, zaraz polecę rejestrować się w tym Metinie żeby połowić sobie ryby XD. Ekhem.. BUAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAAAAAAAA!
Akurat w Runescape też da sie łowić ryby, jest nawet osobna umiejetność, przez 1.5 roku grania skorzystałem z niej tylko RAZ (było to potrzebne aby ukończyć tutorial)

Pozatym jak ta fabuła jest taka świetna to napisz coś o niej, przekonaj nas, jeśli to coś w stylu "666 lat temu był artefakt ale rozpadł się na kamyczki a teraz idź na plaże i ich poszukaj to pokonasz złego lorda Kwaśnemleko i poślubisz 512 królewn i otrzymasz 1.5 królestwa" to ja dziękuje.

RPGom opierającym się na grindzie mówimy NIE
Psychodeliczny Łowca Żelaznych Motyli Z Planety Mars
Nekonushi
Bombardier
Bombardier
Posty: 890
Rejestracja: piątek, 22 września 2006, 10:04
Numer GG: 10332376
Skype: p.kot.l.
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Klan/Gildia TRPG w jakimś MMORPG

Post autor: Nekonushi »

@Obelix: Dzięki za argumentację, coś podobnego chodziło mi po głowie, ale nie potrafiłem tego sformułować :wink:

To co, zakładamy w czymś gildię? Ja już nawet ściągam klienta Anarchy - to będzie chyba jedyna gra, która oderwie mnie od Ce-eSa (z tych niesinglowych... z resztą - zajrzyjcie na mój profil xFire, zajarzycie ocb. :) )
Obrazek
Obrazek
Czerwona Orientalna Prawica
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Re: Klan/Gildia TRPG w jakimś MMORPG

Post autor: BLACKs »

To co, zakładamy w czymś gildię?
:arrow: BAZYL
:arrow: Falka
:arrow: fds
:arrow: Phoven
:arrow: Force

Mój dream team do klanu F.E.A.R...
Aaaa, to temat o MMORPG. Szkoda.

Mógłbym skusić się na Anarchy, ale z moim ograniczonym licealnym czasem jest różnie. Poza tym Anarchy nie jedzie na grindzie, a niczego lżejszego od grind metalu nie słucham, chyba że Fasolek. Poza tym bicie kogokolwiek bez powodu nie daje mi satysfakcji, wolę pomolestować go najpierw psychicznie, sprowokować, a dopiero później bić! Tak, wiem, jestem psychopatą, ale to efekt uboczny fTRPG. A jeszcze pytanie: czy mogę łowić ryby w Anarchy albo chodzić do lasu na polowania sasquatchy? Albo expić na Mudkipach? A i jak coś to nie będę z Wami expił, wolę nolife'ować przy kompie i eksploatować głębię komputerowego świata. Joł.
Nekonushi
Bombardier
Bombardier
Posty: 890
Rejestracja: piątek, 22 września 2006, 10:04
Numer GG: 10332376
Skype: p.kot.l.
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Klan/Gildia TRPG w jakimś MMORPG

Post autor: Nekonushi »

Ja se swój dream-team do Source'a odpuszczę :wink: A za to spytam - to była ironia w całości, czy dopiero od momentu 'Poza tym Anarchy nie jedzie na grindzie, a niczego lżejszego od grind metalu nie słucham, chyba że Fasolek', bo jakoś nie zajarzyłem :) (typowe dla kotów :wink:)
Obrazek
Obrazek
Czerwona Orientalna Prawica
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Re: Klan/Gildia TRPG w jakimś MMORPG

Post autor: Force »

Hah. Dzięki jak kupisz mi nowe podzespoły to mogę grać ;) Nie martw się P.K(ot).L to chyba była była w całości ironia ; (

BTW. Warto pomyśleć nad Tagami, może inną nazwa niż "TPRG clan" itd. W końcu to musi być prawdziwy klan a nie jakieś kółko kanciaste.
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
necron1501
Mat
Mat
Posty: 448
Rejestracja: poniedziałek, 4 lutego 2008, 17:42
Numer GG: 10328396

Re: Klan/Gildia TRPG w jakimś MMORPG

Post autor: necron1501 »

Szczerze powiedziawszy na początku zagłosowałem na Metin2 :? , ale po wejściu na stronę Anarchy zmieniam zdanie.Jestem całym sercem za Anarchy Online, powody???
1.O wiele większy świat niż w Metin2
2. 14 klas postaci
3. 4 rasy do wyboru
4. 4 dodatki zwiększające liczbę umiejętności,rzeczy i światów.Oto one:
- Notum Wars - dodatek pozwalający graczom toczyć walki o panowanie nad polami Notum,
- Shadowlands - dodatek wprowadzający nową krainę, tytułowe Shadowlands. Dużo nowych przedmiotów, nowe zdolności i nowe poziomy doświadczenia,
-Alien Invasion - gracze w tym dodatku dostają możliwość wybudowanie własnego miasta,jednocześnie muszą toczyć walki z obcą inwazją na Rubi-Ka. Podobnie jak Shadowlands, Alien Invasion wprowadził dużo nowych przedmiotów i zdolności.
- Lost Eden - dodatek skupiający się na PvP (walki między graczami). Gracze dostają do dyspozycji potężne roboty bojowe (mechy), wieżyczki oraz możliwość przeprowadzania ostrzałów i orbitalnego bombardowania. Funcom wprowadzil także Stacje Kosmiczne, na których toczą się walki podobne do Battlefieldów z Warcrafta. Dodatkowo gracze dostali nowe pancerze, bronie i możliwość prowadzenia badań (research).
5. wiele zajęć do wyboru np:odwiedzanie podziemi — są to miejsca statyczne (zawsze i dla każdego gracza wyglądają tak samo); często można tam znaleźć niepowtarzalnych wrogów do zlikwidowania oraz nie występujące nigdzie indziej elementy wyposażenia, często bardzo cenne. Z reguły podziemia wymagają kooperacji w drużynie(coś dla nas) a niektóre z nich wymagają kooperacji kilku drużyn; przykładowe podziemia to Condemned Subways (po jednym w stolicach frakcji), Temple of Three Winds, Inner Sanctum, Foremans.
Misje z terminala (zwane czasem jako misje z budki) — gracz ma możliwość wyboru poziomu trudności misji, rodzaju wynagrodzenia, typu misji i kilku parametrów dodatkowych; ukończenie misji wiąże się z gratyfikacją finansową, doświadczeniem oraz nagrodą rzeczową; wysokość otrzymanej nagrody i doświadczenia i typ nagrody zależą od ustawień parametrów misji; sama misja odbywa się w wygenerowanych dynamicznie podziemiach; misje z budki dostępne są zarówno dla pojedynczych graczy jak i dla drużyn; terminale z misjami dostępne są w prawie każdym mieście i osadzie.
6. w Metin2 cała gra polega na łażeniu i nabijaniu exp.

Myślę że to wystarczy,bo co jest za Metin'em2??Łowienie rybek???
W Metinie są tylko 4 klasy/rasy a misje banalne.
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ