World of Warcraft

Miejsce na wszelkie dyskusje dotyczące gier sieciowych.
ODPOWIEDZ
goki
Tawerniany Emeryt
Tawerniany Emeryt
Posty: 189
Rejestracja: środa, 18 sierpnia 2004, 09:34
Numer GG: 0
Lokalizacja: skądinąd
Kontakt:

Post autor: goki »

Stormscale EU - Alliance 8)
kra.
Herr_Tengudor
Pomywacz
Posty: 22
Rejestracja: piątek, 22 lipca 2005, 10:51
Kontakt:

Post autor: Herr_Tengudor »

Argent Dawn EU - Alliance
KraveN
Pomywacz
Posty: 39
Rejestracja: wtorek, 5 lipca 2005, 12:45
Kontakt:

Post autor: KraveN »

Dobra prezpraszam, wiem ze piractwo jest ZŁE!! , ale to tez wyjscie. Otóz dla osoby w moim wieku istnieje taka magiczna siła, której nie można się sprzeciwiać tzn. Rodzice. I wątpie zeby mój płodziciel dał mi 60 - 70 zł na miesiąc :? . Oprócz tego te wady pirackich serwerów sa jakby takim wyrównaniem, za 60 zł dostajesz produkt bardzo wysokiej klasy, za darmo, za przeproszeniem gówno. Blizzhackers, tak zostało usunięte ze względu na WoW-a ale i tak po tej cieżkiej ranie dla "piratów" pozostało kilka stron. Co prawda była to główna strona z informacjami o pirackich serverach i sposobie "zhakowania" WoW-a, ale i tak była dosc dlugo aby mozna by to wszedzie przekopiowac.
Niech nam żyje Jasio kiep, ten typ co wymyślił Piwo, Piwo, Piwo !

Amrug- s 8 z 8 m 4 Hp: 100/100 U: Latanie, Targowanie się E: miecz krótki, 2x łuk krótki, 2x pszeszywanica D 250 L 0 Pn 5
goki
Tawerniany Emeryt
Tawerniany Emeryt
Posty: 189
Rejestracja: środa, 18 sierpnia 2004, 09:34
Numer GG: 0
Lokalizacja: skądinąd
Kontakt:

Post autor: goki »

jak juz kiedys pisalem... nie 60-70 zl, tylko cos okolo 55 :P
sa rodzice, ale istenieje takze cos takiego jak babcia/dziadek oraz wlasne oszczednosci =]

blizzhackers nie zostalo usuniete tbh :) usuniety zostal dzial o serwerach pirackich a strona zostala przeniesiona na nowy adres :) informacje o "hackowaniu" wowa sa tam dalej ;<
kra.
dsadfga_atadf_a
Mat
Mat
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:26
Lokalizacja: zz...zzz... Zasnąłem (:
Kontakt:

Post autor: dsadfga_atadf_a »

no sorry ja nie mam ochoty placic nie dosc ze gruba kase za sama gre to potem jeszcze po 60 zetow za miecha /: bo to jest jush lekka przesada wole takie gry jak np q3 - kupujesz oryginala i grasz za free
goki
Tawerniany Emeryt
Tawerniany Emeryt
Posty: 189
Rejestracja: środa, 18 sierpnia 2004, 09:34
Numer GG: 0
Lokalizacja: skądinąd
Kontakt:

Post autor: goki »

dsadfga_atadf_a pisze:no sorry ja nie mam ochoty placic nie dosc ze gruba kase za sama gre to potem jeszcze po 60 zetow za miecha /: bo to jest jush lekka przesada wole takie gry jak np q3 - kupujesz oryginala i grasz za free
lol a zmusza cie ktos do gry w wowa? ic graj sobie w q3, nikt ci nie broni...

rofl :roll:
kra.
dsadfga_atadf_a
Mat
Mat
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:26
Lokalizacja: zz...zzz... Zasnąłem (:
Kontakt:

Post autor: dsadfga_atadf_a »

no ale np. guilid Wars rpg masive za free jak q3.. Ale pewnie nie jest tak dobry jak wow.. no i blizard specjalnie to zrobil bo chcial zarabiac, stworzyc sobie maszynke do pieniedzy ktora bedzie nawet rok po premierze zarabiac.. mowia beda nowe questy itd.. bla bla bla.. gdyby tylko dali mozliwosc zakladania wlasnych swiatow cos na wzor serw to napewno nie jeden "szef" stworzylby lepsze questy za free!
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


Gdyby WoW nie miał miesięcznego abonamentu to Blizzard już by był bankrutem! Czy ty wiesz ile kosztuje utrzymanie serwerów WoW !?! To są sumy niemalże astronomiczne! (jedyny sposób by WoW był za darmo to nafszerowanie go tonami reklam typu product placement - np. w środku wioski wielka tablica z logiem MS :P ). A do tego koszty ciągłego rozwijnia gry, stawiania nowych serwerów....


A GW opiera się na innej zasadzie niż WoW z tego co wiem - na światach prywatnych, wiec potrzerba w nim wielokrotnie mniejszego zaanagażowania serwera, mniej MG, dużo mniej serwerów (i nie takich mocnych) - wiec prowadzenie tego za darmo jest jeszcze opłacalne...


Ostatnio zmieniony środa, 10 sierpnia 2005, 16:18 przez MAd Phantom, łącznie zmieniany 1 raz.
dsadfga_atadf_a
Mat
Mat
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:26
Lokalizacja: zz...zzz... Zasnąłem (:
Kontakt:

Post autor: dsadfga_atadf_a »

a co tam jest takiego duzego do utrzymania? d: nei wiem wiec sie nie rozwine (: po za tym na tylu graczy to chyba lekka przesada kikadziesiat zlotych.. oni sobie kase napewno siorbia na tym (:
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


Co do utrzymania? Setki (a może nawet tysiące) potężnych serwerów, każdy żre masę prądu, wymaga ogromnego łącza (pewnie na światłowodach), którego nikt im za darmo nie wydzierżawi, do tego jeszcze do każdego serwera potrzebni są GM, Admini, modratorzy, zespół techniczny - a oni za darmo nie pracują... a i z powietrza tych serwerów nie biorą - nie wykluczone że WoW był wydany "na kredyt". A wciąż powstaja nowe serwery... ulepszanie gry też kosztuje (graficy, scenarzyści, programiści - nie pracują za darmo...). Owszem Blizzard ma z tego jakieś zyski - ale to jest podobnie jak z TV -> po kupieniu telewizora i tak płacisz za oglądanie....
Ostatnio zmieniony środa, 10 sierpnia 2005, 20:50 przez MAd Phantom, łącznie zmieniany 1 raz.
Herr_Tengudor
Pomywacz
Posty: 22
Rejestracja: piątek, 22 lipca 2005, 10:51
Kontakt:

Post autor: Herr_Tengudor »

Do GW regularnie wychodzą płatne dodatki, których co prawda nie musisz kupować, ale bez nich twoja postać będzie o wiele gorsza niż pozostałe - czyli jest to sprytnie zakamuflowany miesięczny abonament, a ja w balona robiony być nie lubię.
A za wszystkie rozwinięcia które powstały w WoW nie trzeba było płacić ani grosza - mimo że wiele z nich (np. pola bitwy) były tak rewolucyjne że każdy inny wydawca to by od razu dodatek z tego zrobił.
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

A kaze Ci ktos grac? Umrzesz jak nie pograsz? Chyba nie.
To, ez sie placi za gre online jest calkowicie normalne. Rownie dobrze moglibyscie sie czepiac, ze trzeba placic za benzyne.
Blizzard nigdy nie ukrywal, ze gra bedzie platna. Wiec czemu takie oburzenie?
I jeszcze cos. Gra wcale nie jest taka droga. Jakby nie patrzec, najwiecej graczy jest w stanach. A tam 15 dolcow na miesiac to nie jest duzo (u nas zreszta tez nie, wystarczy tylko zrezygnowac z kilku piw itp).
I podkresle jeszcze jedna rzecz. W WoW placi sie za uzytkowanie, nie za konto. Nic nie stoi na przeszkodzie, by np zrzucic sie np. z mlodszym bratem. Wtedy to juz wychodzi 27,50\miesiac.
goki
Tawerniany Emeryt
Tawerniany Emeryt
Posty: 189
Rejestracja: środa, 18 sierpnia 2004, 09:34
Numer GG: 0
Lokalizacja: skądinąd
Kontakt:

Post autor: goki »

nie chce sklamac ale do jeden realm chodzi na trzech (albo i wiecej?) "serwerach"
jeden serwer na kalimdor
jeden serwer na Eastern Kingdoms
jeden instance server

ekran "ladowania" przy wchodzeniu do dungeon'a jakiegos, przy plywaniu statkiem to wlasnie ekran przelaczania na inny server (afaik ;])
dodatkowo prawdopodobnie molten core ma osobna maszyne, bwl tak samo, nie wiem jak to sie ma z av i wsg...

tak mi sie przynajmniej wydaje...

niemniej nawet jesli jestem w bledzie to naklady na utrzymanie realmow sa ogromne, a warto by dodac ze w samych stanach jest ponad 100 realmow...
kra.
Goth
Marynarz
Marynarz
Posty: 160
Rejestracja: piątek, 22 lipca 2005, 13:21
Numer GG: 20804960
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Post autor: Goth »

z drugiej strony trzeba przyznac ze Blizzard srednio wywiazuje sie z rozbudowy istniejacych swiatow (pod wzgledem serverow) dopiero po kilku gigantycznych crashach (porownywalnych do takich wydazen jak II wojna swiatowa albo obalenie muru berlinskiego) kiedy AH totalnie padalo dzien po dniu... blizz team nie nadazal z odbieraniem maili i telefonow z pogrozkami... udalo sie o dziwo w jakis magiczny sposob poprawic wydajnosc ironforge a konkretnie okolic w/w AH innymi slowy oni maja graczy gdzies... taka jest prawda... wydaja kase na nowy server gdy stytuacja jest naprawde krytyczna co oznacza ze w wowie niemozliwe jest zgromadzenie 5k ludzi w jednym miejscu... dlatego brak jest takich eventow jak oblezenia i zdobywanie zamkow znanych z takich gier jak lineage albo ragnarok itp etc

z ciekawostek nie wiem czy kiedykolwiek udalo wam sie wejsc do instance w formie pumy (jesli ktokolwiek gral druidem wie o co chodzi) albo wjechac na mountach... gdy tak sie dzieje oznacza to tylko ze ktorys z kontynentow padl (lub ktoras z jego wiekszych czesci) (czytaj jeden z wielu serverow utrzymujacych dany realm przy zyciu)

z drugiej strony gmow jest masa graja non stop w roznych gildiach w roznych miejscach... aczkolwiek aby dostac odpowiedz na nurtujace nas pytania ... trzeba czekac dlugo ... bardzo dlugo o ile dany gm nie gra w twojej gildii :) aczkolwiek wielu nie dostaje za to zlamanego grosza vlontariat... dopiero teraz na serverach us rozpoczela sie nagonka na rasowych gmwo otrzymujacych solidna kase za to ze graja i sa tam gdzie byc powinni (wczesniej bylo sporo przekretow... kilka gildii dorobilo sie zbyt szybko)

podsumowujac potrzebuja olbzymich nakladow finansowych.... owszem i dostaja je :!: gozej z wywiazywaniem sie...

aczkolwiek gdy stosujac sie do starej poganskiej metody zwalczania ognia ogniem... mozna wymusic na szanownym blizzardzie duzo wiecj niz tylko bardzo oficjalna szablonowa odpowiedz ktorej konkretnie wynika tylko tyle.. "bla bla bla" :)
narazie brak
SteeltH
Pomywacz
Posty: 65
Rejestracja: wtorek, 16 sierpnia 2005, 13:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: SteeltH »

Moim zdaniem to lekka przesada ze niedość musisz kupić oryginał to jeszcze płacić za to ze sobie możesz pograć niby 60zł ok,ale niewszystkich na to stać ta cena powinna zdecydowanie być niższa tak uważam a po części WoW jest jak Muonline webzen tyle obiecywał i nic a blizz robie po części to samo i jeszcze karze sobie za to płacić. Ale ogólnie gra jest zaje*****.Tyle powiem to moja opinia i porsze jej niekomentować tak na marginesie... :P
BLACK METAL WAR MACHINE!!!
"Można odejść od swoich bliskich, zaakceptować koniec istnienia, można pożegnać się z życiem, ale najciężej jest pożegnać się z muzyką."
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

Gra jest boska lecz nie stać mnie na nią. Dlatego zbieram na lepszego kompa by Guild Wars mi ruszyło.
Seth
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1448
Rejestracja: poniedziałek, 5 września 2005, 18:42
Lokalizacja: dolina muminków

Post autor: Seth »

Mi by ta gra poszła, ale nie nie wiem czy będzie mi się chciało bulic pięc dyszek miesięcznie :? Trochę przesadzili z tym abonamentem, ech ale czego ja chcę? Najlepiej by było jakby rozdawali tą grę za darmo i dorzucali po 3 miliony dolarów w gotówce :wink: Po za tym jeszcze bardziej się pogrążac w nałogowym graniu?
Seth
Mu! :P (ja przynajmniej działam pod przykrywką)
http://www.pajacyk.pl/- wstawic do zakładek i klikać raz dziennie! NATYCHMIAST!
ODPOWIEDZ